Teı

Teı

Son dakika TEI haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TEI gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TEI haber sayfamızda...

Teı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 223 teı haberi bulunmuştur.
Yılın son gününde güzel haber paylaşıldı! 'Türkiye güçlü bir sistem kazandı'
Yılın son gününde güzel haber paylaşıldı! 'Türkiye güçlü bir sistem kazandı'2021 yılına veda ederken Türkiye için savunma sanayii alanında güzel bir haber de paylaşıldı. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, VURAL Radar Elektronik Harp Sistemlerinin TSK'ya teslimatının başladığını ilan etti. Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz da Türkiye'nin güçlü bir sistem kazandığını belirterek milliyet.com.tr'ye dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
31.12.2021Gündem
2021 yılına damga vurdular! Savunma sanayiinde tarihi başarı
2021 yılına damga vurdular! Savunma sanayiinde tarihi başarıTürkiye’nin sadece ekonomisinde değil diğer alanlarında da önemli yeri olan yerli ve milli savunma sanayiinde 2021 yılı başarılarla geçti. Birbirinden farklı ihtiyaçlarda ortaya konan çözümler Ankara’yı gelecek hedeflerine bir adım daha yaklaştırdı.
30.12.2021Teknoloji
TEI haftada bir adet helikopter motoru üretebiliyor
TEI haftada bir adet helikopter motoru üretebiliyorTUSAŞ Motor Sanayii (TEI) Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Şahin, ‘Yerli Kara Şahin’ olarak da bilinen T700 motorunun 50’ncisini teslime hazır hale getirdiklerini belirterek, “Artık haftada bir motor üretecek kapasiteye ulaşmış vaziyetteyiz” dedi.
26.11.2021Haberler
TEI haftada bir adet helikopter motoru üretebiliyor
TEI haftada bir adet helikopter motoru üretebiliyorTUSAŞ Motor Sanayii (TEI) Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Şahin, ‘Yerli Kara Şahin’ olarak da bilinen T700 motorunun 50’ncisini teslime hazır hale getirdiklerini belirterek, “Artık haftada bir motor üretecek kapasiteye ulaşmış vaziyetteyiz” dedi.
26.11.2021Teknoloji
TEI Genel Müdürü Akşit: Her türlü jet motorunu üretebiliriz
TEI Genel Müdürü Akşit: Her türlü jet motorunu üretebilirizTUSAŞ Motor Sanayii (TEI) Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Akşit, TEI-TS1400 motorunun Gökbey ile ilk insanlı uçuş iznini 2023 yılı bitmeden almayı hedeflediklerini belirterek, “TEI olarak artık ülkemizin ihtiyacı olan en büyüğünden, en küçüğüne her türlü jet motorunu yapacak, geliştirecek ve üretecek güçteyiz” dedi.
23.11.2021Teknoloji
SSB Başkanı Demir: 'Yerli üreticilerimize güvendikçe sonuç aldığımızı göreceğiz'
SSB Başkanı Demir: 'Yerli üreticilerimize güvendikçe sonuç aldığımızı göreceğiz'Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yerli ürün önceliğinin her alanda mutlaka Türkiye'nin bir numaralı gündemi olması gerektiğini belirterek, "Yerli üreticilerimize güvendikçe, onlara imkan sağladıkça, biraz da sabırlı oldukça buradan sonuç aldığımızı göreceğiz. Savunma sanayisi bunun bir örneği." dedi.
13.11.2021Teknoloji
Atom bombası etkisi gibi patlıyor! MK-82 bombalarının mühimmatından yangına önlem
Atom bombası etkisi gibi patlıyor! MK-82 bombalarının mühimmatından yangına önlemSAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı'nda YG Yangın Güvenliği San. Ltd. Şti. Başkanı Yalçın Günaydın milliyet.com.tr'ye özel açıklamalarda bulundu. Artan orman yangınlarına değinen Günaydın, "Yangın tespit edildiğinde iki adet MK-82'ler hemen yangın söndürme füzeleri o noktalara gönderiliyor. Yangın 3-5 dakika içinde büyümeden olabildiğince önlem alınabiliyor. Bunun adına yangına ilk müdahale füzesi diyebiliriz" açıklamasını yaptı.
13.11.2021Teknoloji
TEI Programlar Direktörü açıkladı: Şu an gündemimizde bir tek bu ürün var
TEI Programlar Direktörü açıkladı: Şu an gündemimizde bir tek bu ürün varSAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’nda Türkiye’nin ilk milli helikopter motoru olan TEI-TS1400 sergilendi. TS1400 motoyurla ilgili, "Şu an gündemimizde bir tek bu ürün var" diyen TEI Programlar Direktörü Ahmet Kain, milliyet.com.tr’ye dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
13.11.2021Teknoloji
Savunma sanayisinin devleri SAHA EXPO'da buluşacak
Savunma sanayisinin devleri SAHA EXPO'da buluşacakSavunma sanayisinin devlerini 10-13 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde bir araya getirecek olan SAHA EXPO, yarın ziyaretçilere kapılarını açacak.
9.11.2021Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçiye Osman Kavala tepkisi: İstenmeyen adam ilan edilmelerini istedim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçiye Osman Kavala tepkisi: İstenmeyen adam ilan edilmelerini istedimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir Millet Bahçesi, İl Halk Kütüphanesi ve Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. 10 büyükelçinin Osman Kavala açıklamasına tepki gösteren Erdoğan, 'Gerekli talimatı Dışişleri Bakanımıza verdim. Bunların bir an önce 'istenmeyen adam' ilan edilmelerini hemen halledeceksiniz dedim. Türkiye'yi anlayacaksınız, bileceksiniz. Anlamadığınız gün terk edeceksiniz. Milletimize yan bakanla en ufak bir dostluğumuz olmaz.' ifadelerine yer verdi.
23.10.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçiye Osman Kavala tepkisi: İstenmeyen adam ilan edilmelerini istedim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçiye Osman Kavala tepkisi: İstenmeyen adam ilan edilmelerini istedimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir Millet Bahçesi, İl Halk Kütüphanesi ve Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. 10 büyükelçinin Osman Kavala açıklamasına tepki gösteren Erdoğan, 'Gerekli talimatı Dışişleri Bakanımıza verdim. Bunların bir an önce 'istenmeyen adam' (Persona non grata) ilan edilmelerini hemen halledeceksiniz dedim. Türkiye'yi anlayacaksınız, bileceksiniz. Anlamadığınız gün terk edeceksiniz. Milletimize yan bakanla en ufak bir dostluğumuz olmaz.' ifadelerine yer verdi.
23.10.2021Siyaset
Sürpriz F-16 adımı
Sürpriz F-16 adımıAnkara’nın Pentagon’a, yabancı askeri satışlar kanalıyla 40 adet F-16 Block 70 ve ilaveten 80 F-16’nın modernizasyonu için talepte bulunduğunu öğrendim. Bu satışın onaylanmaması, iki ülke arasındaki savunma iş birliğinin sonunu getirebilir.
8.10.2021Haberler
TEKNOFEST'te tarihi gün! Halka açık ilk uçuş
TEKNOFEST'te tarihi gün! Halka açık ilk uçuşTürkiye'nin ayakları yere basmayan festivali TEKNOFEST başladı. Birbirinden farklı sürprizlerin olduğu festivalde Türkiye'nin savunma sanayii araçları sahne alacak. Birçok yarışma ve etkinlik düzenlenecek. Festival pazar günü sona erecek.
21.09.2021Ekonomi
Türkiye'nin yeni İHA motoru ilk kez TEKNOFEST'te sergilendi
Türkiye'nin yeni İHA motoru ilk kez TEKNOFEST'te sergilendiTUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI), insansız hava araçlarına (İHA) güç vermek için geliştirilen Türkiye'nin ilk turbodizel havacılık motoru PD170'ten 5 kilogram daha hafif ve 55 beygir daha güçlü PD222ST motorunu Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te sergiledi.
21.09.2021Teknoloji
Selçuk Bayraktar'dan AKINCI açıklaması: Türkiye dünya liginde
Selçuk Bayraktar'dan AKINCI açıklaması: Türkiye dünya ligindeBaykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, insansız savaş uçağı projesinin 10 yıllık hayalleri olduğunu belirterek, "AKINCI'yı bugün askere uğurladıktan sonra çok daha büyük özgüvenle diyebiliriz ki artık insansız savaş uçağımızı da yapabiliriz" dedi.
29.08.2021Gündem
Türkiye'nin havacılık motor merkezi TEI'ye uluslararası ödül
Türkiye'nin havacılık motor merkezi TEI'ye uluslararası ödülTürkiye'nin havacılık motor merkezi TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI), bağımsız araştırma şirketi Brandon Hall Group tarafından düzenlenen "Brandon Hall Mükemmeliyet Ödülleri" programında, "İnsan Kaynakları Yönetimi Mükemmeliyet Ödülleri" kategorisinde 2 altın ödül kazandı.
27.08.2021Ekonomi
Türkiye üretti! TUSAŞ'tan dünyada bir ilk
Türkiye üretti! TUSAŞ'tan dünyada bir ilkTUSAŞ Motor Sanayii AŞ'de (TEI) görevli kalite mühendislerinin geliştirdiği yerli yazılım, yeni nesil yolcu uçaklarında motorun ağırlığını azaltıp yakıt verimliliği sağlayan blisklerin daha önce mekanik yöntemlerle gerçekleştirilen ölçümlerinin optik olarak yapılmasına imkan sağlayarak zamandan da tasarruf sağlıyor.
28.07.2021Ekonomi
Türkiye üretti! TUSAŞ'tan dünyada bir ilk
Türkiye üretti! TUSAŞ'tan dünyada bir ilkTUSAŞ Motor Sanayii AŞ'de (TEI) görevli kalite mühendislerinin geliştirdiği yerli yazılım, yeni nesil yolcu uçaklarında motorun ağırlığını azaltıp yakıt verimliliği sağlayan blisklerin daha önce mekanik yöntemlerle gerçekleştirilen ölçümlerinin optik olarak yapılmasına imkan sağlayarak zamandan da tasarruf sağlıyor.
27.07.2021Haberler
Türk mühendislerin geliştirdiği yazılım uçak motorlarında öncü oldu
Türk mühendislerin geliştirdiği yazılım uçak motorlarında öncü olduTUSAŞ Motor Sanayii AŞ'de (TEI) görevli kalite mühendislerinin geliştirdiği yerli yazılım, yeni nesil yolcu uçaklarında motorun ağırlığını azaltıp yakıt verimliliği sağlayan blisklerin daha önce mekanik yöntemlerle gerçekleştirilen ölçümlerinin optik olarak yapılmasına imkan sağlayarak zamandan da tasarruf sağlıyor.
27.07.2021Teknoloji
Milli Muharip Uçak için tarih açıklandı
Milli Muharip Uçak için tarih açıklandıTürk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdür Yardımcısı ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahrettin Öztürk, Milli Muharip Uçak için hedeflerinin 2023'te "motor çalıştırmak" olduğunu söyledi.
5.05.2021Teknoloji
Gözler Milli Muharip Uçak’ta! İlk uçuş 2025’te
Gözler Milli Muharip Uçak’ta! İlk uçuş 2025’teABD’nin Türkiye’yi F-35 savaş uçağı projesinden resmen çıkarması, Milli Muharip Uçak (MMU) projesinin önemini  ortaya koydu.
23.04.2021Ekonomi
Dünya rekoru kırdı: Yerli ve milli gemisavar füze motoru!
Dünya rekoru kırdı: Yerli ve milli gemisavar füze motoru!Yerli ve mili imkanlarla üretilen orta menzilli gemisavar füze motoru TEI-TJ300 Turbojet, ilk etapta Türkiye'ye 40 milyon dolarlık bir katkı sağlayacak.
21.04.2021Teknoloji
Bakan Varank açıkladı! Dünya rekoru kırdı...
Bakan Varank açıkladı! Dünya rekoru kırdı...Türk mühendislerince tamamen yerli ve milli imkanlarla tasarlanan Türkiye'nin ilk orta menzilli füze motoru TEI-TJ300, 240 mm çap ile 1342 newton itki kuvvetine ulaşarak bu sınıfta dünya rekoruna imza attı.
16.04.2021Ekonomi
TEI'ye en iyi iş yeri ödülü
TEI'ye en iyi iş yeri ödülüEskişehir'de kurulu TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI), dünyanın önde gelen insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı şirketi Kincentric tarafından 20 yılı aşkın süredir yapılan ve Türkiye'de 2006'dan bu yana gerçekleştirilen "Best Employers" (En İyi İşverenler) araştırmasında "En İyi İş Yeri" ödülünü aldı.
15.03.2021Teknoloji
İlk milli helikopterin motoruna "güç veren" kadın mühendis!
İlk milli helikopterin motoruna "güç veren" kadın mühendis!TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nde (MAM) 30 yıldır çalışmalar yürüten Doç. Dr. Havva Kazdal Zeytin, ülkenin ilk milli helikopter motorunda kullanılan türbin kanatçıklarının üretilmesinde yer alarak gösterdiği başarıyla gururlandırıyor.
7.03.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Teı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.