Teknofest 2021

Teknofest 2021

Son dakika teknofest 2021 haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan teknofest 2021 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan teknofest 2021 haber sayfamızda...

Teknofest 2021

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 136 teknofest 2021 haberi bulunmuştur.
Kızılçullu’nun gençlerini tebrik etti
Kızılçullu’nun gençlerini tebrik ettiCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TEKNOFEST 2021’de binlerce finalisti geride bırakarak birinci olan Buca Belediyesi Kızılçullu Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerini tebrik etti.
8.11.2021Ege
Trafik kazaları için geliştirilen cihazın patenti alınacak!
Trafik kazaları için geliştirilen cihazın patenti alınacak!İzmir Arkas Bilim ve Sanat Merkezi bünyesindeki 3 ortaokul öğrencisi, havacılık, uzay ve teknoloji festivali  TEKNOFEST 2021'de birincilik kazandıkları, taşıtların kaza yaptığını anlık olarak bildirme özelliğine sahip cihaz projelerine patent almayı hedefliyor.
18.10.2021Teknoloji
Volt’un desteklediği gençler ödülle döndü
Volt’un desteklediği gençler ödülle döndüTEKNOFEST 2021 Tarım Teknolojileri Yarışması Lise Seviyesinde, “MezzoMorto TARTEK Projesi” ile birinciliği kazanan Manisa Fen Lisesi öğrencileri, Saya Grup bünyesinde yer alan Volt Elektrik Motorları fabrikasını ziyaret etti.
15.10.2021Ege
9 yaşındaki mucit ALS hastaları için aparat geliştirdi
9 yaşındaki mucit ALS hastaları için aparat geliştirdiGaziantep'te yaşayan 9 yaşındaki  Ela Ersönmez, ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) hastalarının hayatını  kolaylaştırmaya yönelik "Kas Yetersizliği Yaşayan Hastalar İçin Her Yöne  Dönebilen Yaşam Destek Aparatı" geliştirdi.
13.10.2021Teknoloji
Su altını 'insansız araç' ile keşfedilmesi planlanıyor!
Su altını 'insansız araç' ile keşfedilmesi planlanıyor!Sivas'ta bir grup akademisyen ve üniversite öğrencisince geliştirilen, 200 metre derinliğe kadar inebilen, tam otonom ve manuel hareket kabiliyetine sahip insansız su altı aracının, keşiflerde kullanılması planlanıyor.
11.10.2021Teknoloji
Sıtkı Koçmanlı öğrenciler finale kaldı
Sıtkı Koçmanlı öğrenciler finale kaldıMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yapay Zeka Ana Bilim Dalı öğrencilerinden oluşan ‘Atlas Takımı’, TEKNOFEST 2021 kapsamında Sağlıkta Yapay Zeka Yarışması’nda finale kaldı.
8.10.2021Ege
Bayraktar TB2 İstanbul semalarında!
Bayraktar TB2 İstanbul semalarında!BAYKAR Savunma'nın sosyal medya hesabından AKINCI'nın gözünden Bayraktar TB2'nin görüntüsü paylaşıldı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Selçuk Bayraktar, "Önce kuş olduk, uçtuk semaya... Bir eylül daha geçti..." ifadelerini kullandı.
7.10.2021Haberler
Bayraktar TB2 İstanbul semalarında!
Bayraktar TB2 İstanbul semalarında!BAYKAR Savunma'nın sosyal medya hesabından AKINCI'nın gözünden Bayraktar TB2'nin görüntüsü paylaşıldı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Selçuk Bayraktar, "Önce kuş olduk, uçtuk semaya... Bir eylül daha geçti..." ifadelerini kullandı.
7.10.2021Ekonomi
TEKNOFEST'TE birincilik kazanan RoboMOSB, görev bekliyor
TEKNOFEST'TE birincilik kazanan RoboMOSB, görev bekliyorÖzel Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MOSTEM) öğrencileri tarafından tasarlanan, bu yılki havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'te birincilik elde eden lojistik robotu "RoboMOSB", fabrikalardan görev bekliyor.
5.10.2021Teknoloji
TEKNOFEST'te dereceye giren ekipler araçlarını tanıttı
TEKNOFEST'te dereceye giren ekipler araçlarını tanıttıTEKNOFEST 2021 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde dereceye giren Karadeniz Teknik Üniversitesinin (KTÜ) iki ekibi ve Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ekibi, Trabzon'da araçlarını tanıttı.
4.10.2021Teknoloji
İHA ihtiyaçları için geliştirildi, askerin zırhlı araçlardaki gözü olacak!
İHA ihtiyaçları için geliştirildi, askerin zırhlı araçlardaki gözü olacak!Türk savunma sanayisi, hareketli kara ve deniz araçlarına kendisi iniş-kalkış yapabilen, bataryası personelin dışarı çıkmasına gerek olmadan otomatik olarak değiştirilen mini insansız hava aracı (İHA) ARIKUŞU'nu göreve hazırlıyor.
4.10.2021Teknoloji
Bayraktar DİHA'nın rekor kırabileceği düşünülüyor
Bayraktar DİHA'nın rekor kırabileceği düşünülüyorİlk kez TEKNOFEST 2021'de görücüye çıkan Bayraktar DİHA önemli kazanımları da beraberinde getirecek. Farklı bir detaya dikkat çeken uzmanlar, sadece askeri değil sivil alanda da kullanılabilecek DİHA’nın ihracat rekoru kırabileceği görüşünde.
30.09.2021Teknoloji
Lise öğrencilerinden yangınlarla mücadele için 'yangın bombası'
Lise öğrencilerinden yangınlarla mücadele için 'yangın bombası'Osmaniye'de Şehit Binbaşı Adil  Karagöz Anadolu Lisesi'nde bir grup öğrenci tarafından hazırlanan proje  kapsamında "yangın bombası" geliştirildi.
27.09.2021Teknoloji
Trabzon Üniversitesi TEKNOFEST 2021'den farklı kategorilerde 2 ödül kazandı
Trabzon Üniversitesi TEKNOFEST 2021'den farklı kategorilerde 2 ödül kazandıTrabzon Üniversitesinin, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen yarışmalarda farklı kategorilerde 2 ödül kazandığı bildirildi.
27.09.2021Teknoloji
TEKNOFEST'te görkemli kapanış! Bayraktar 2022 sürprizini açıkladı
TEKNOFEST'te görkemli kapanış! Bayraktar 2022 sürprizini açıkladıT3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST 2022'yi Samsun'da düzenleyeceklerini belirterek, "TEKNOFEST Karadeniz 2022'de Samsun merkezli olarak Karadeniz'in yeşil ve mavinin her tonuna sahip muhteşem güzelliklere haiz şehirlerimizde gerçekleştirilecek." dedi.
26.09.2021Teknoloji
TEKNOFEST 2022'de Samsun'da yapılacak
TEKNOFEST 2022'de Samsun'da yapılacakAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun'un güçlü altyapısı ve üstyapısıyla, konaklama kapasitesiyle, ulusal ve uluslararası organizasyonların gerçekleştirilmesine olanak sağlayan tesisleriyle, 2 devlet üniversitesiyle, gençlere sunduğu imkanlarla 2022'de Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e en iyi şekilde ev sahipliği yapacağını belirtti.
26.09.2021Teknoloji
Türkiye'nin yazılım ekosistemi güçleniyor
Türkiye'nin yazılım ekosistemi güçleniyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yazılımcı sayısını mutlaka artırmak gerektiğini belirterek, "Çünkü ileride mesleklerin dönüşümüyle beraber açık çok daha fazla hale gelecek. Türkiye de yazılımcı sayısını artırmak için yeni programları bire bir devreye sokuyor." dedi.
26.09.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST'te
Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST'teCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile Anadolu Ajansının Global İletişim Ortağı olduğu Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e geldi.
25.09.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST kararını duyurdu! Önümüzdeki yıl değişiyor
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST kararını duyurdu! Önümüzdeki yıl değişiyorGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TEKNOFEST alanında önemli açıklamalarda bulundu.. SİHA'ların Türkiye'nin gücünü göstermek için uçtuğunu belirten Erdoğan, 'TEKNOFEST'in yüreği kıpır kıpır atan genç mucitleri, inşallah 2053 ve 2071 Türkiye'sinin mimarları olacaktır.' dedi. Önümüzdeki yıl TEKNOFEST'i uluslararası bir marka haline getirileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Can Azerbaycan'dan başlayarak dost ve müttefik ülkelerde de düzenleyeceğiz' ifadelerine yer verdi.
25.09.2021Siyaset
Hafta sonu TEKNOFEST var mı? 2021 TEKNOFEST nerede, giriş ücretli mi, nasıl gidilir?
Hafta sonu TEKNOFEST var mı? 2021 TEKNOFEST nerede, giriş ücretli mi, nasıl gidilir?TEKNOFEST 2021 21 Eylül itibariyle başladı. Türkiye'nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 26 Eylül'e kadar devam edecek. Peki, TEKNOFEST festival alanına nasıl gidilir, giriş ücretli mi? İşte 2021 TEKNOFEST ile ilgili detaylar.
24.09.2021Gündem
TEKNOFEST 2021 kapsamında İstanbul semalarında gerçekleştirilen uçuşlardan görüntüler
TEKNOFEST 2021 kapsamında İstanbul semalarında gerçekleştirilen uçuşlardan görüntülerMillî Savunma Bakanlığı, TEKNOFEST 2021 kapsamında İstanbul semalarında gerçekleştirilen uçuşlardan görüntüler paylaştı
23.09.2021Haberler
TEKNOFEST giriş ücretli mi, ne zaman bitecek? 2021 TEKNOFEST etkinlik takvimi
TEKNOFEST giriş ücretli mi, ne zaman bitecek? 2021 TEKNOFEST etkinlik takvimiTEKNOFEST ne zaman bitiyor? Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor.
21.09.2021Gündem
EGM, TEKNOFEST 2021'deki yerini aldı
EGM, TEKNOFEST 2021'deki yerini aldıEmniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen TEKNOFEST 2021'de, envanterine yeni eklenen 'lazer silahlı drone sistemi' ve Emniyet Müzesi'nde muhafaza edilen 'Çanakkale Parası'nı görücüye çıkardı.
21.09.2021Gündem
2021 TEKNOFEST giriş ücretli mi? TEKNOFEST canlı izleniyor mu?
2021 TEKNOFEST giriş ücretli mi? TEKNOFEST canlı izleniyor mu?TEKNOFEST ücretli mi? Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay, teknoloji festivali TEKNOFEST programı başladı. Peki, TEKNOFEST'e kimler katılabilir, ücretli mi?
21.09.2021Gündem
TEKNOFEST'te tarihi gün! Halka açık ilk uçuş
TEKNOFEST'te tarihi gün! Halka açık ilk uçuşTürkiye'nin ayakları yere basmayan festivali TEKNOFEST başladı. Birbirinden farklı sürprizlerin olduğu festivalde Türkiye'nin savunma sanayii araçları sahne alacak. Birçok yarışma ve etkinlik düzenlenecek. Festival pazar günü sona erecek.
21.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Teknofest 2021 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.