Tema

Tema

Son dakika TEMA haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TEMA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TEMA haber sayfamızda...

Tema

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.478 tema haberi bulunmuştur.
25. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor
25. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor25. İstanbul Tiyatro Festivali, 22 Ekim’de perdelerini açıyor. 20 Kasım’a kadar sürecek festivalin ilk haftasında, fiziki ve çevrimiçi oyunların yanı sıra ücretsiz etkinlikler de gerçekleştirilecek.
20.10.2021Kültür Sanat
Görülmemiş proje! Dünyanın en hızlısı burada olacak
Görülmemiş proje! Dünyanın en hızlısı burada olacakSuudi Arabistan giriştiği devasa mühendislik projesinin detaylarını açıkladı. 1.6 milyon metrekarelik alana inşa edilecek yüzer kompleksin içerdiği sistemler hayrete düşürdü.
20.10.2021Dünya
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
‘İtiraf edeyim filmi daha çok seviyorum’
‘İtiraf edeyim filmi daha çok seviyorum’Sesli kitaplar hacmini genişletirken külliyata yeniler ekleniyor. Cengiz Aytmatov’un unutulmaz eseri “Selvi Boylum Al Yazmalım”ı Storytel için seslendiren Ahmet Mümtaz Taylan “İtiraf edeyim filmi daha çok seviyorum” diyor
18.10.2021Kültür Sanat
İskorpitle dünya şampiyonluğu
İskorpitle dünya şampiyonluğuDünya Su Altı Sporları Konfederasyonu’nun (CMAS) her yıl düzenlediği Su Altı görüntüleme yarışmasının 18’incisi Portekiz’in Maderia Adaları’nda gerçekleşti.
13.10.2021Gündem
Dünyayı kasıp kavuruyor! İşte başarının sırrı... 'Kayınço, bacanak, dayı bizde de var'
Dünyayı kasıp kavuruyor! İşte başarının sırrı... 'Kayınço, bacanak, dayı bizde de var'Müzikten sinemaya, televizyon dizilerinden çizgi romanlara pek çok kültür endüstrisi ürünü, Güney Kore'den dünyaya yayılmaya devam ediyor. Son olarak kısa sürede fenomen haline gelen 'Squid Game'in başarısı, akıllara 'Hallyu' ya da Kore dalgası olarak tanımlanan K-içeriklerin nasıl bu kadar popüler olduğu sorusunu getiriyor. Güney Kore'nin küresel başarısının arkasındaki sır ne? Konunun uzmanları ilginç tespitlerde bulunuyor.
12.10.2021Gündem
‘Teknolojide önleri açılmalı’
‘Teknolojide önleri açılmalı’Dünya Kız Çocukları Günü’nün bu yılki teması kız çocuklarının teknolojiye erişimi. BM Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, 32 milyon kız çocuğunun hâlâ okula gidemediğini belirterek, onların geride bırakılmaması, teknolojide de önlerinin açılmasını istedi
11.10.2021Gündem
Kaz Dağları için sevindiren haber
Kaz Dağları için sevindiren haber Kaz Dağları’ndaki maden çalışmaları 2019 yılında binlerce insanın itirazıyla gündeme gelmişti.
9.10.2021Gündem
Pandemide ruh sağlığı ve yaşam rutini bozulan çocuklara nasıl yaklaşılmalı?
Pandemide ruh sağlığı ve yaşam rutini bozulan çocuklara nasıl yaklaşılmalı?Özellikle okulların online eğitime geçiş yapması nedeniyle çocuklar açısından pandemi süreci zorlayıcı oldu. Pandemi sürecinde çocukların arkadaşları ile görüşmelerinin azaldığını belirten uzmanlar, bu durumun sosyal izolasyona neden olduğunu vurguluyor. Uzmanlar; altta yatan ruhsal rahatsızlıkları olan çocukların pandemi döneminde daha fazla etkilendiğine, yeme bozukluklarının ve ekrana bakma sürelerinin arttığına dikkat çekerek ebeveynlere uzman desteği almalarını tavsiye ediyor.
Kılıçdaroğlu Türkiye Kültür Stratejisi Forumu'na katıldı
Kılıçdaroğlu Türkiye Kültür Stratejisi Forumu'na katıldıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Eğer siyaset kurumu giderek yozlaşırsa, o yozlaşma toplumda çürümeye yol açar. Şu anda onu yaşıyoruz ve Türkiye'yi buradan çekip çıkarmak istiyoruz" dedi.
8.10.2021Siyaset
Kömür santralleri ‘emekli’ edilmeli!
Kömür santralleri ‘emekli’ edilmeli!İklim değişikliği konusunda çalışan 15 STK, Paris İklim Anlaşması’nın onaylanmasıyla birlikte sıfır emisyon taahhüdünün gerçekleştirilebilmesi için kömür ve kömüre dayalı enerji politikalarından vazgeçilmesi çağrsında bulundu.
8.10.2021Gündem
TEMA’dan Karesi’ye teşekkür plaketi
TEMA’dan Karesi’ye teşekkür plaketiKaresi Belediyesi’ne Toprak Dede olarak anılan Hayrettin Karaca ismini verdiği ağaçlandırma çalışmaları için Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı’ndan (TEMA) teşekkür plaketi verildi...
8.10.2021Ege
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.10.2021Eğitim
Paris Anlaşması'nı onaylayan Türkiye için yeni dönem başlıyor
Paris Anlaşması'nı onaylayan Türkiye için yeni dönem başlıyorTürkiye'nin, 191 ülkenin taraf olduğu Paris Anlaşması'nı TBMM Genel Kurulu'nda onaylamasının ardından emisyon azaltımına yönelik yeni hedefler belirlemesi ve eylem planları hazırlaması bekleniyor.
7.10.2021Siyaset
Antep fıstığında % 149 üretim artışı sağlandı
Antep fıstığında % 149 üretim artışı sağlandıNestle Damak ve TEMA Vakfı tarafından, Antep fıstığının verim ve kalitesinin artırılması amacıyla 10 yıldır sürdürülen “Fıstığımız Bol Olsun” kırsal kalkınma projesi ile çalışılan bahçelerde komşu bahçelere kıyasla yüzde 149 üretim artışı sağlandığı açıklandı.
7.10.2021Ekonomi
AIBA Dünya Boks Şampiyonaları'nın teması 'Adil Şans, Adil Dövüş' olacak
AIBA Dünya Boks Şampiyonaları'nın teması 'Adil Şans, Adil Dövüş' olacakUluslararası Boks Derneği (AIBA); erkeklerde Belgrad'da, kadınlarda ise İstanbul'da gerçekleşecek Dünya Boks Şampiyonaları’nın ana temasının “Adil Şans, Adil Dövüş” olacağını açıkladı.
5.10.2021Diğer
Evergrande, Çin ekonomisini tehdit ediyor
Evergrande, Çin ekonomisini tehdit ediyorÇin’in önde gelen inşaat ve emlak şirketi Evergrande grubunun vadeli borçlarını ödemede yaşadığı sıkıntı, konut sektörünün ve kredi piyasasının tümünü etkileyebilecek bir kriz potansiyeli taşıyor.
1.10.2021Uzmanpara
BİST Sürdürülebilirlik Endeksi'nde yeni dönem
BİST Sürdürülebilirlik Endeksi'nde yeni dönemBorsa İstanbul'da bugünden itibaren BIST Sürdürülebilirlik Endeksi'nde yeni bir dönem başlıyor.
1.10.2021Uzmanpara
Villalar küçülüyor bahçeler büyüyor
Villalar küçülüyor bahçeler büyüyorİstanbul’un gelişim bölgelerinde ve sahil kentlerinde büyük çaplı yeni projeler üretmeye hazırlanan Mesa Mesken, bahçeli müstakil konutlarda ise bahçeleri genişletecekç
1.10.2021Ekonomi
2050'de dünya nüfusunun yüzde 22'si 65 yaş üstü olacak
2050'de dünya nüfusunun yüzde 22'si 65 yaş üstü olacakDünya genelinde yaşlı nüfus oranının iki kattan fazla artması, 2050'de 65 yaş üzerindeki insanların 1,5 milyarı bulması ve yaşlı nüfusun, dünya nüfusunun yüzde 22'sini oluşturması bekleniyor.
30.09.2021Dünya
Türkiye, HADO Avrupa Şampiyonu oldu
Türkiye, HADO Avrupa Şampiyonu olduKanal D, Radyo D ve Fanatik’in destek verdiği İSFANBUL Tema Park HADO Avrupa Şampiyonası tamamlandı. Birbirinden çekişmeli müsabakalara sahne olan İSFANBUL TemaPark HADO Avrupa Şampiyonası’nın kazananı Türkiye Milli Takımı oldu. HADO Dünya Kupası bileti Türkiye, Yunanistan ve Fransa’ya verildi.
26.09.2021Diğer
Çevrecilerin Paris sevinci
Çevrecilerin Paris sevinci Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, anlaşma uyarınca sera gazı emisyonlarının sınırlandırılması için kömürlü termik santral yatırımlarından vazgeçilmesi gerektiğine dikkat çekti.
24.09.2021Gündem
E-spor dünyasının kalbi İsfanbul Tema Park’ta atacak
E-spor dünyasının kalbi İsfanbul Tema Park’ta atacakEğlencenin başkenti İSFANBUL Tema Park, ev sahipliği yaptığı etkinliklere bir yenisini daha ekledi. İSFANBUL Tema Park, Japonya’da yakar top oyununun artırılmış gerçeklik teknolojisiyle birleşiminden doğarak bugün 60 ülkede oynanan HADO’nun ilk Avrupa şampiyonasına ev sahipliği yapacak.
24.09.2021Gündem
Zirveyi hedefleyene hayat dersi verdiler
Zirveyi hedefleyene hayat dersi verdilerÜniversite öğrencilerinin liderlik yetkinliklerinin gelişmesine katkı sağlayarak dünyada öncü projelere, kurumlara ve markalara liderlik etmelerine destek olmak için tecrübe kazanmalarını hedefleyen 23’ün düzenlediği Zirve 23, İstanbul Volkswagen Arena’da yapıldı.
24.09.2021Ekonomi
Sağlıklı ulaşım  için pedala bastılar
Sağlıklı ulaşım için pedala bastılarEfeler Belediyesi ile Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi işbirliğinde bu yıl 20’ncisi kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında bisiklet turu düzenlendi.
24.09.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiiklimgazeteizmirege

Tema ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.