Temel Karamollaoğlu

Temel Karamollaoğlu

Saadet Partisi Bursa 1 .sıra Adayı.1941 yılında Kahramanmaraş’da doğdu.Manchester Üniversitesi UMIST Tekstil Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi, aynı üniversitede yüksek lisans yaptı.Devlet Planlama Teşkilatı uzmanı. Sanayi Bakanlığı Teşvik ve Uygulama Genel Müdürü. Müsteşar muavini, serbest müşavir ve özel sektör yöneticiliği yaptı.Kurucular kurulu, Genel idare kurulu üyesi, Dış İlişkiler Başkanlığı görevlerinde bulundu. Belediye başkanlığı ve milletvekilliği yaptı. Dış İlişkiler Başkanlığı yapmakta olan Karamollaoğlu, evli ve 5 çocuk babasıdır.

Temel Karamollaoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 803 temel karamollaoglu haberi bulunmuştur.
SP’den ‘Umut Ormanı’
SP’den ‘Umut Ormanı’Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dün partisinin kadın kollarının öncülüğünde, gençlik kollarının da katılımıyla düzenlenen ve tüm illerde eş zamanlı yapılan “Prof. Dr. Necmettin Erbakan-Umut Ormanı” fidan dikimine katıldı.
28.10.2021Siyaset
‘Huzur bozacak tavrımız olmaz’
‘Huzur bozacak tavrımız olmaz’SP lideri Karamollaoğlu ile görüşen Kılıçdaroğlu, ‘siyasi cinayetler’ iddialarına ilişkin “Ne yaparlarsa yapsınlar ülkenin huzurunu bozacak hiçbir tavır, hiçbir davranış bizden olmayacaktır. Biz halkımızı sükûnete davet ediyoruz” dedi...
12.10.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması
Kılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığı iddialarına ilişkin, ''Bugün için böyle bir tartışmayı çok doğru bulmuyorum ve yapay bir tartışma olarak görüyorum. Düşüncelerim değişmedi. Cumhurbaşkanlığı ile ilgili olarak daha önce ifade ettiğim düşüncelerim gene değişmedi. Bundan sonra da değişmeyecek'' dedi.
11.10.2021Siyaset
BBP Genel Başkanı Destici'den 'ittifak' açıklaması
BBP Genel Başkanı Destici'den 'ittifak' açıklamasıBBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "siyasi partilerin birbirleriyle iş birliğine karşı olmadıklarını, teröristlerinin uzantılarıyla iş birliğine ve ittifaka karşı olduklarını" belirtti.
10.10.2021Siyaset
Karamollaoğlu: Gündemde bir ittifak konusu yok
Karamollaoğlu: Gündemde bir ittifak konusu yokSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Önceki seçimlerde Millet İttifakı'nın içindeydik. Şu anda görüşüyoruz, konuşuyoruz. Gündemde bir ittifak konusu yok" dedi.
10.10.2021Siyaset
Karamollaoğlu ile Babacan görüştü
Karamollaoğlu ile Babacan görüştüSaadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, dün DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile bir araya geldi.
8.10.2021Siyaset
Sivas olayları davasında Tansu Çiller’in dinlenmesi talebine ret
Sivas olayları davasında Tansu Çiller’in dinlenmesi talebine retSivas'ta, 2 Temmuz 1993'te Madımak Oteli'nin yakılması sonucu 37 kişinin yaşamını yitirmesiyle ilgili ana davadan dosyası ayrılan firari 3 sanığın yargılanmasında, dönemin başbakanı Tansu Çiller'in dinlenme talebi, mahkemece reddedildi.
6.10.2021Gündem
SP YİK Başkanlığı’na Karamollaoğlu seçildi
SP YİK Başkanlığı’na Karamollaoğlu seçildiOğuzhan Asiltürk’ün hayatını kaybetmesiyle boşalan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanlığı’na, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu seçildi.
5.10.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu'ndan 'cumhurbaşkanı adayı' açıklaması: Alınan bir karar yok
Kılıçdaroğlu'ndan 'cumhurbaşkanı adayı' açıklaması: Alınan bir karar yokCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Millet İttifakı olarak bizim daha cumhurbaşkanlığı konusunda bir araya gelip konuşmuşluğumuz yok. Dolayısıyla kim cumhurbaşkanı adayı olacak, o konuda alınan bir karar da yok... Ali mi olsun cumhurbaşkanı, yok Veli olacak, yok öbürü istifa edecek, yok öbürü şu olacak, yok öyle bir şey" dedi.
3.10.2021Siyaset
Asiltürk’ün cenazesi liderleri buluşturdu
Asiltürk’ün cenazesi liderleri buluşturduSaadet Partisi YİK Başkanı Asiltürk, Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Oğuzhan ağabeyimizin bu ülkeye, bu millete çok büyük emekleri geçti, çok büyük gayretleri oldu” dedi
3.10.2021Siyaset
Oğuzhan Asiltürk son yolculuğuna uğurlandı
Oğuzhan Asiltürk son yolculuğuna uğurlandıHayatını kaybeden Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk için Hacıbayram Camii'nde tören düzenlendi. Cenaze törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Oğuzhan Asiltürk ağabeyimizi şu anda Hakk'a uğurlarken son görevimizi yapıyoruz. Bu ülkeye çok büyük emekleri geçti, çok büyük katkıları oldu. Rabbim bu yolculukta da yalnız koymasın, ayrı koymasın' dedi.
2.10.2021Gündem
Milli Görüş’ün sembol ismiydi
Milli Görüş’ün sembol ismiydiSP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk 86 yaşında yaşamını yitirdi. ‘Milli Görüş’ün önemli aktörlerinden olan Asiltürk, 1970’te siyasete başladı... Erbakan’la üniversitede başlayan arkadaşlığını Milli Görüş hareketine katılarak siyasette de sürdüren Asiltürk’ün ölümü siyaset camiasını derinden etkiledi. Siyasiler taziye mesajlarında üzüntülerini ifade etti...
2.10.2021Siyaset
Son dakika haberi: Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti
Son dakika haberi: Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybettiGelen son dakika haberine göre; Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, Asiltürk için taziye mesajı yayımladı.
1.10.2021Gündem
Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti
Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybettiGelen son dakika haberine göre; Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti.
1.10.2021Haberler
Karamollaoğlu'ndan Akşener'e ziyaret
Karamollaoğlu'ndan Akşener'e ziyaretSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti.
30.09.2021Siyaset
Saadet Partisi Millet İttifakı'nda olacak mı? Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken açıklama
Saadet Partisi Millet İttifakı'nda olacak mı? Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken açıklamaSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı'nın içinde olup olmayacağı sorusuna yanıt verdi. Karamollaoğlu, "Bunu zaman gösterecek. Seçime doğru biz de nerede yer alacağımızı deklare edeceğiz." ifadelerini kullandı. Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi de CNN Türk canlı yanında Temel Karamollaoğlu'nun sözlerini değerlendirdi. Selvi, "Karamollaoğlu'nun açıklamalarından Cumhur İttifakı'na mesafeli olduğu ama Millet İttifakı konusunda da şartları olduğu görülüyor. Zannediyorum Karamollaoğlu'nun aklında bir isim var. Tüm kesimlerin onayını alabileceği ve kendi tabanını ikna edebileceği bir aday önerecektir." şeklinde konuştu.
16.09.2021Haberler
Saadet Partisi Millet İttifakı'nda olacak mı? Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken açıklama
Saadet Partisi Millet İttifakı'nda olacak mı? Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken açıklamaSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı'nın içinde olup olmayacağı sorusuna yanıt verdi. Karamollaoğlu, "Bunu zaman gösterecek. Seçime doğru biz de nerede yer alacağımızı deklare edeceğiz." ifadelerini kullandı. Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi de CNN Türk canlı yanında Temel Karamollaoğlu'nun sözlerini değerlendirdi. Selvi, "Karamollaoğlu'nun açıklamalarından Cumhur İttifakı'na mesafeli olduğu ama Millet İttifakı konusunda da şartları olduğu görülüyor. Zannediyorum Karamollaoğlu'nun aklında bir isim var. Tüm kesimlerin onayını alabileceği ve kendi tabanını ikna edebileceği bir aday önerecektir." şeklinde konuştu.
16.09.2021Siyaset
Karamollaoğlu’ndan Asiltürk’e ziyaret
Karamollaoğlu’ndan Asiltürk’e ziyaretSaadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, SP Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi’nde ziyaret etti.
15.09.2021Siyaset
Oğuzhan Asiltürk'ün sağlık durumu ile ilgili Karamollaoğlu'ndan açıklama
Oğuzhan Asiltürk'ün sağlık durumu ile ilgili Karamollaoğlu'ndan açıklamaSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, nefes darlığı şikayetiyle Ankara Şehir Hastanesi'nde tedaviye alınan partisinin Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaret etti.
14.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Nevşehir'de konuştu: Cumhuriyet tarihinin ihracat rekorunu kırdık
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Nevşehir'de konuştu: Cumhuriyet tarihinin ihracat rekorunu kırdıkCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti'nin 20. kuruluş yıl dönümünü geride bıraktığını hatırlatarak, geçen bu süreçte vesayetçiler, darbeciler ve terörle örülen zincirlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde birer birer kırıldığını belirtti.
28.08.2021Siyaset
‘Sığınmacılar için komisyon oluşturulsun’
‘Sığınmacılar için komisyon oluşturulsun’Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sığınmacılar konusunda bir komisyon oluşturulması gerektiğini söyledi.
12.08.2021Siyaset
‘Zihinlerde çok soru işaretleri oluştu’
‘Zihinlerde çok soru işaretleri oluştu’Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, orman yangınlarında ihmal veya kasıt olup olmadığının tüm yönleriyle aydınlatılması gerektiğine işaret ederek “İnsanımızın zihninde bu yangınlardan sonra çok soru işaretleri oluştu. Bunların hepsi ilgililer ve yetkililer tarafından açık ve net bir şekilde cevaplandırılmalıdır” dedi.
5.08.2021Siyaset
SP liderinden Asiltürk’ün sözlerine yorum: İlk defa sizden duyuyorum
SP liderinden Asiltürk’ün sözlerine yorum: İlk defa sizden duyuyorumSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
29.07.2021Siyaset
Karamollaoğlu'ndan Bolu Belediye Başkanı'nın sözlerine tepki
Karamollaoğlu'ndan Bolu Belediye Başkanı'nın sözlerine tepkiSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Bolu Belediye Başkanı'nın mültecilere yönelik sözlerini üzüntüyle karşıladığını dile getirerek, "İnsanlar keyif için kendi memleketlerini bırakıp başka bir memlekete göç etmezler. Eğer böyle bir mecburiyet doğduysa onlara karşı insanca davranmak bizim için en önemli görevdir." diye konuştu.
28.07.2021Siyaset
Karamollaoğlu'ndan Kurban Bayramı mesajı
Karamollaoğlu'ndan Kurban Bayramı mesajıSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Bayram Namazı çıkışı yaptığı açıklamada "Bu tarih bizim için başka manalar da ifade ediyor. Aynı zamanda Kıbrıs Zaferi'nin de 47'nci yıl dönümüne denk geldi. Cenabı Hak o acıları bir daha göstermesin, en büyük zaferleri nasip etsin" dedi.
20.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Temel Karamollaoğlusaadet partisioğuzhan asiltürkMİLLET İTTİFAKIson dakika haberler

Temel Karamollaoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.