Temel Karamollaoğlu

Temel Karamollaoğlu

Saadet Partisi Bursa 1 .sıra Adayı.1941 yılında Kahramanmaraş’da doğdu.Manchester Üniversitesi UMIST Tekstil Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi, aynı üniversitede yüksek lisans yaptı.Devlet Planlama Teşkilatı uzmanı. Sanayi Bakanlığı Teşvik ve Uygulama Genel Müdürü. Müsteşar muavini, serbest müşavir ve özel sektör yöneticiliği yaptı.Kurucular kurulu, Genel idare kurulu üyesi, Dış İlişkiler Başkanlığı görevlerinde bulundu. Belediye başkanlığı ve milletvekilliği yaptı. Dış İlişkiler Başkanlığı yapmakta olan Karamollaoğlu, evli ve 5 çocuk babasıdır.

Temel Karamollaoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 901 temel karamollaoğlu haberi bulunmuştur.
SP lideri, Uysal ve Kılıçdaroğlu ile görüştü
SP lideri, Uysal ve Kılıçdaroğlu ile görüştüAltılı masa 21 Ağustos’ta Saadet Partisi’nde (SP) kurulacak. SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, altılı masa zirvesi öncesinde gündemi görüşmek üzere liderler turuna çıktı.
11.08.2022Siyaset
‘Yüz binlerce gencin umutları çalındı’
‘Yüz binlerce gencin umutları çalındı’Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde dün düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta sonu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans oturumuyla ilgili iddiaları değerlendirdi.
4.08.2022Siyaset
Yazar Özdenören hayatını kaybetti
Yazar Özdenören hayatını kaybettiSağlık sorunları nedeniyle bir süredir Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören, Türk edebiyatının önemli isimlerinden yazar Rasim Özdenören (82) dün hayatını kaybetti. Özdenören, bugün İstanbul’daki Eyüp Sultan Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.
24.07.2022Siyaset
Karamollaoğlu: Türkiye, Kırbıs'ta askeri varlığını daha da güçlendirmeli
Karamollaoğlu: Türkiye, Kırbıs'ta askeri varlığını daha da güçlendirmeliSaadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ''Yunanistan'ın boyunu aşan hareketlerine karşılık atılacak en akıllıca adım, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) bir bağımsız devlet olarak dünyadaki bütün ülkeler tarafından kabul görmesini sağlamaktır. Bu yolda her türlü çaba gösterilmelidir. Türkiye, Kıbrıs’tan asker çekmek bir yana tam tersine askeri varlığını daha da güçlendirmelidir" dedi.
20.07.2022Siyaset
'Selde tatil' polemiği! 'İmamoğlu ile CHP Genel Merkezi arasında köprüler tamamen atılmış gibi'
'Selde tatil' polemiği! 'İmamoğlu ile CHP Genel Merkezi arasında köprüler tamamen atılmış gibi'İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 'selde tatil' polemiğiyle ilgili tartışmalar sürerken Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin yeni kulis bilgilerini paylaştı. CHP Genel Merkezi ile İmamoğlu arasında köprülerin tamamen atıldığını söyleyen Şahin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
15.07.2022Gündem
Karamollaoğlu'ndan bayram mesajı
Karamollaoğlu'ndan bayram mesajıSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Cenabı Hak, kardeşlerimizden kurban kesenlerin kurbanlarını kabul eylesin, bundan sonraki Kurban Bayramı'na daha büyük bir huzur içinde kavuşmayı bizlere nasip etsin" dedi.
9.07.2022Siyaset
Liderlerin bayram programı belli oldu
Liderlerin bayram programı belli olduLiderlerin bayramı programı netleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayramı İstanbul’da ailesiyle geçirecek.
8.07.2022Siyaset
Ağustos buluşmasında anayasa konuşulacak
Ağustos buluşmasında anayasa konuşulacakAltılı Masa bünyesinde oluşturulan Anayasal ve Yasal Reformlar Komisyonu, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni’nde yer alan ilkeler doğrultusunda kısmi anayasa değişiklik teklif taslağı çalışmalarını sürdürüyor. Komisyon, teklif metnini ağustos ayında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek toplantıya kadar tamamlayarak liderlere sunacak.
7.07.2022Siyaset
‘Demokrasi âşıklarının adayı’
‘Demokrasi âşıklarının adayı’Altılı masa İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in ev sahipliğinde buluştu. Altı liderin yaptığı ortak açıklamada “Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı, güçlendirilmiş parlamenter sistemden yana olan, demokrasi âşıklarının adayı olacak” denildi.
4.07.2022Siyaset
6'lı masa 5'inci kez toplandı
6'lı masa 5'inci kez toplandıCHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ile Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi liderlerinin oluşturduğu 6'lı masanın 5'inci toplantısı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ev sahipliğinde başladı.
3.07.2022Siyaset
Katliamın arkasındaki güçler hesap vermedi
Katliamın arkasındaki güçler hesap vermediMadımak katliamında yaşamını yitirenler kentte üç ayrı etkinlikle anıldı. Konuşmalarda katliam lanetlenirken Madımak’ın müze yapılması talebi bir kez daha yinelendi, katliamın asıl faillelerinin ortaya çıkarılmadığı vurgulandı...
3.07.2022Siyaset
‘İletişim stratejisi’
‘İletişim stratejisi’Altılı masa, 3 Temmuz’da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğinde bir kez daha kurulacak. Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı ağırlayacak.
1.07.2022Siyaset
ABB’den 110 yeni proje
ABB’den 110 yeni projeAnkara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, göreve başlamasının üçüncü yılında 110 projeyi tanıtım töreniyle duyurdu. Önceki gün Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da katıldı.
1.07.2022Siyaset
İsmailağa liderini on binler uğurladı
İsmailağa liderini on binler uğurladıİsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesine on binlerce müridi katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan cenazede yaptığı konuşmada “Bugün ilim, irfan sahibi bir önderimizi ebediyete yolcu ediyoruz” dedi.
25.06.2022Gündem
İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu cenazesine binlerce kişi akın etti
İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu cenazesine binlerce kişi akın ettiİsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazında yoğunluk yaşandı. Cenaze namazına katılmak isteyenler erken saatlerde camiye yürüdü. Cenaze törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulunurken Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yerine gelecek isim de açıklandı.
24.06.2022Gündem
Kılıçdaroğlu: Türkiye’ye demokrasiyi getirmek zorundayız
Kılıçdaroğlu: Türkiye’ye demokrasiyi getirmek zorundayızCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz '6'lı masa' diyoruz. Bazen Türkiye masası, demokrasi masası, milletin masası. Adı neyse bizi birleştiren tek bir konu var; bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getirmek. Türkiye'ye demokrasiyi getirmek zorundayız" dedi.
16.06.2022Siyaset
‘Sonuna kadar haklıyız’
‘Sonuna kadar haklıyız’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM grup toplantısında gündemi değerlendirdi.
16.06.2022Siyaset
'İlk hedef hasar tespiti'
'İlk hedef hasar tespiti'CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, DEVA Partisi Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı İbrahim Çanakcı, Demokrat Parti Ekonomik İşler Başkanı Bülent Şahinalp, Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Başkanı Feridun Bilgin, İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ve Saadet Partisi Ekonomik İşler Başkanı Sabri Tekir’den oluşan Kurumsal Reformlar Komisyonu dün düzenlediği basın toplantısıyla hazırladığı raporunu kamuoyuna açıkladı.
14.06.2022Siyaset
Akşener, Uysal ve Karamollaoğlu ile görüştü
Akşener, Uysal ve Karamollaoğlu ile görüştüİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu ziyaret etti.
13.06.2022Siyaset
İYİ Parti, Oral’ı disipline sevk etti
İYİ Parti, Oral’ı disipline sevk ettiİYİ Parti’li Halil İbrahim Oral, katıldığı bir proğramda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığıyla ilgili, “Alevi olması benim için bir engel değil ama Sünni diyeceğimiz daha Müslüman kesim tarafından bu bir endişedir” ifadelerini kullanmıştı.
10.06.2022Siyaset
MHP’li Bulut’tan 6’lı masa tepkisi
MHP’li Bulut’tan 6’lı masa tepkisiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut, 6’lı masayı eleştirerek, “Anadolu insanının zihnini bulandırıp, zihnini karıştırıp Cumhur İttifakı'nın diğer yargılarıyla karşı karşıya getirmeye çalışıyorsunuz. Bunu başaramayacaksınız” dedi.
30.05.2022Siyaset
Altılı masada 4. buluşma
Altılı masada 4. buluşmaAltılı masa bu kez Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ev sahipliğinde kuruldu. Davutoğlu, Parti Genel Merkezi’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı ağırladı.
30.05.2022 Siyaset
6 muhalefet partisi lideri 4'üncü kez bir araya geldi
6 muhalefet partisi lideri 4'üncü kez bir araya geldiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun ev sahipliğinde 4'üncü kez bir araya geldi.
30.05.2022Siyaset
‘Seçimi erkene almak gibi bir durum yok’
‘Seçimi erkene almak gibi bir durum yok’Kısa süre önce Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan ve ANAVATAN Partisi ile görüşen HÜDA PAR yönetimi, geçtiğimiz hafta da Külliye’deydi.
29.05.2022Siyaset
CHP’li vekiller 51 kentte eşzamanlı sahaya çıkıyor
CHP’li vekiller 51 kentte eşzamanlı sahaya çıkıyorSonbaharda seçim olacakmış gibi kolları sıvayan CHP, il bazlı vaat stratejisini de yürürlüğe koyuyor. 9 Mayıs’ta gerçekleştirilen son MYK toplantısında alınan karar doğrultusunda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla milletvekilleri büyükşehir olmayan 51 ilde 3-6 Haziran tarihleri arasında eşzamanlı saha çalışması yapacak.
12.05.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Temel Karamollaoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.