Temerrüt

Temerrüt

Son dakika temerrüt haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan temerrüt gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan temerrüt haber sayfamızda...

Temerrüt

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 583 temerrüt haberi bulunmuştur.
S&P, Arjantin'in kredi notunu düşürdü
S&P, Arjantin'in kredi notunu düşürdü S&P Global Ratings, Arjantin'in yerel para cinsinden kredi notunu CCC-/C seviyesinden Seçici Temerrüt-SD seviyesine indirdi. Yabancı para cinsinden kredi notunu ise CCC-/C olarak teyit etti.
14.03.2024 Uzmanpara
Çinli emlak şirketi tahvil ödemesini yapmadı
Çinli emlak şirketi tahvil ödemesini yapmadı Çin'in en büyük gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olan Country Garden Holdings Co. ilk kez yuan cinsinden bir tahvilin kupon ödemesini kaçırdı.
13.03.2024 Uzmanpara
Avans hesaba yüklenenlerin sayısı arttı! Uzmanlar uyarıyor! Faize dikkat
Avans hesaba yüklenenlerin sayısı arttı! Uzmanlar uyarıyor! Faize dikkat Son 1 yılda kredili mevduat hesabını, yani ek hesabını kullananların sayısına 2 milyon yeni kişi daha eklendi. Bu hesaplardan çekilen para miktarı da arttı. Uzmanlarsa 'faize dikkat' diyor. 'Yakanızı kurtaramayacağınız bir mekanizma işlemeye başlayabilir' diye de uyarıyorlar. Detaylar Kanal D Ana Haber'de ortaya çıktı!
4.03.2024 Haberler
Avans hesaba yüklenenlerin sayısı arttı! Uzmanlar uyarıyor! Faize dikkat
Avans hesaba yüklenenlerin sayısı arttı! Uzmanlar uyarıyor! Faize dikkat Son 1 yılda kredili mevduat hesabını, yani ek hesabını kullananların sayısına 2 milyon yeni kişi daha eklendi. Bu hesaplardan çekilen para miktarı da arttı. Uzmanlarsa 'faize dikkat' diyor. 'Yakanızı kurtaramayacağınız bir mekanizma işlemeye başlayabilir' diye de uyarıyorlar. Detaylar Kanal D Ana Haber'de ortaya çıktı!
4.03.2024 Ekonomi
ABD için resesyon beklentisini terk etti
ABD için resesyon beklentisini terk etti Deutsche Bank, ABD ekonomisinin bu yıl resesyona gireceği beklentisini terk etti. Banka enflasyonun düşmesi ve iş gücü piyasasının "daha iyi bir dengeye" dönmesi nedeniyle resesyon beklentisinden vazgeçti.
6.02.2024 Uzmanpara
ABD'de kurumsal borç temerrütleri arttı
ABD'de kurumsal borç temerrütleri arttı S&P Global Ratings'in dün yayınladığı rapora göre ABD'de kurumsal borç temerrütleri geçen yıl yükseldi ve nakit sıkıntısı çeken şirketler yüksek faiz oranlarının yüküyle uğraşırken 2024'te yine bir sorun olabilir.
17.01.2024 Uzmanpara
ABD'de tüketici harcamaları normale dönüyor
ABD'de tüketici harcamaları normale dönüyor ABD Başkanı Joe Biden'ın Ekonomi Danışmanları Konseyi Başkanı Jared Bernstein, tüketici harcamaları üzerindeki baskılara işaret eden kredi kartlarında artan temerrüt oranları gibi verilerin Amerikalıların borçlarının büyük ölçüde pandemi öncesi seviyelere döndüğünü gösterdiğini söyledi.
2.01.2024 Uzmanpara
Yargıtay, benzer davada bankayı da sorumlu tuttu
Yargıtay, benzer davada bankayı da sorumlu tuttu Seçil Erzan’ın aralarında ünlü futbolcuların da yer aldığı kişileri dolandırdığı iddia edilen davaya benzer bir olay da Malatya’da 2002’de yaşandı. Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, bu davada bankayı da sorumlu bulduğu ortaya çıktı.  
13.12.2023 Gündem
İTO Başkanı Avdagiç’ten ‘kredi maliyeti’ açıklaması
İTO Başkanı Avdagiç’ten ‘kredi maliyeti’ açıklaması İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Bazı bankaların, ağırlıklı özel bankaların, faizlerdeki artışa ilave olarak ticari kredilerde komisyon, vadesiz mevduat tutma şartı gibi dolaylı maliyetlerle krediyi anons edilenden daha pahalı hale getirdiklerini görüyoruz. Piyasanın işleyişini bozan bu türden suistimallere fırsat verilmemesi ve hızla caydırıcı tedbirlere başvurulması gerektiğini de ilgili makamlarla paylaştık" dedi.
11.08.2023 Ekonomi
Ev sahipleri yeni taktik geliştirdi: 4 farklı olay!
Ev sahipleri yeni taktik geliştirdi: 4 farklı olay! Ev sahibi ve kiracılar arasında yaşanan tartışmalara her gün bir yenisi ekleniyor. Kimi kiracısının çıkması için yeni taktikler geliştirirken kimisi ise kiracısı çıksın diye 200 bin lira teklif ediyor. Kimi ev sahibi ise yasal hakkını kullanıp kiracısını çıkarıyor. İşte son günlerde en çok dikkat çeken kiracı ve ev sahibi davaları...
7.08.2023 Ekonomi
Ödemeyi banka üzerinden yapan kiracıya büyük şok! 'Havale ücreti' kararı
Ödemeyi banka üzerinden yapan kiracıya büyük şok! 'Havale ücreti' kararı Kira bedellerindeki yüksek artış tartışmaları sürerken, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'ndan emsal nitelikte bir karar çıktı. Düzenli olarak kirasını banka üzerinden ödeyen kiracıya ev sahibi icra takibi başlattı. Yüksek mahkeme ise emsal nitelikte bir karara imza attı. İşte detaylar...
6.08.2023 Ekonomi
Borsa rekoru 7000 puanın üstüne taşıdı
Borsa rekoru 7000 puanın üstüne taşıdı Önceki gün 6856 puanlık kapanışıyla rekor kıran BIST 100 Endeksi, dün de 7067 puandan kapanarak yeni bir rekora imza attı.
29.07.2023 Ekonomi
Bakan Şimşek: Rasyonel politikalar meyvelerini vermeye devam ediyor
Bakan Şimşek: Rasyonel politikalar meyvelerini vermeye devam ediyor Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin dolar cinsinden kredi iflas riskini gösteren CDS'lerin mayıs ayından bugüne 300 baz puan düştüğünü ifade ederek, "Rasyonel politikalar meyvelerini vermeye devam ediyor" dedi.
28.07.2023 Ekonomi
Ev sahiplerinin kira taktikleri! Taahhüd, IBAN vermeme...
Ev sahiplerinin kira taktikleri! Taahhüd, IBAN vermeme... Kimi çocuğunun taşınacağı, kimi tadilat bahanesiyle kiracıları tahliye etmeye çalışıyor, boş tahliye taahhüdü, kiraların elden alınması ve kiracıya IBAN verilmemesi de ev sahiplerinin elini güçlendiriyor. 3. kişiye satışlar bile tahliye taktiği.
21.07.2023 Gündem
Coca-Cola İçecek’in kredi notu yükseldi
Coca-Cola İçecek’in kredi notu yükseldi Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Coca-Cola İçecek’in (CCI) yabancı para cinsinden uzun vadeli temerrüt derecelendirmesi notunu bir puan artırdı.
2.07.2023 Ekonomi
Altın fiyatları ile ilgili çarpıcı tahmin! Ekonomistler 'çok riskli' dedi ve uyardı
Altın fiyatları ile ilgili çarpıcı tahmin! Ekonomistler 'çok riskli' dedi ve uyardı Altın fiyatların her geçen gün rekora konuşuyor. Yatırımcılar altın fiyatlarını yakından takip ediyor. Peki altın fiyatlarında yeni rekorlar gelir mi? Ekonomistlerden çarpıcı tahmin! İşte detaylar...
7.06.2023 Ekonomi
Borsada ‘Kabine’ bekleyişi! İşte piyasadaki sert hareketlerin sebebi
Borsada ‘Kabine’ bekleyişi! İşte piyasadaki sert hareketlerin sebebi Türkiye’de seçimlerin sona ermesi ile birlikte piyasalar hareketlendi. Özellikle Borsa İstanbul’daki sert yükseliş dikkat çekiyor. Peki borsada yön ne olur, yükseliş devam eder mi? Yeni Kabine’nin piyasalar üzerindeki etkisi ne olur? İşte detaylar...
1.06.2023 Ekonomi
Altında dengeler değişiyor! Düşüşün nedeni belli oldu
Altında dengeler değişiyor! Düşüşün nedeni belli oldu Altın fiyatlarında dalgalı seyir vatandaşın dikkatini çekmeye devam ediyor. Peki altın fiyatlarındaki düşüşün nedeni ne? İşte detaylar...
24.05.2023 Ekonomi
'ABD temerrüde düşerse felaket olur'
'ABD temerrüde düşerse felaket olur' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, ABD'nin temerrüde düşmesinin küresel ekonomi için felaket olacağını söyledi.
22.05.2023 Uzmanpara
Gözler G7 Zirvesi’nde
Gözler G7 Zirvesi’nde Japonya’nın Hiroşima kentinde yarın başlayacak olan G7 Zirvesi’nde gündem maddeleri Rusya ve Çin olacak. Ayrıca nükleersiz bir dünya için görüşmeler yapılacak.
18.05.2023 Dünya
Piyasaların gözü seçim sonuçlarında
Piyasaların gözü seçim sonuçlarında Son haftalarda altın, döviz ve borsada fiyatlamalar oldukça hareketli. Peki seçim sürecinde yatırımcılar ne yapmalı? Ekonomist Hikmet Baydar, merak edilenleri Uzmanpara’ya anlattı. İşte detaylar...
16.05.2023 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Temerrüt ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.