Temiz Enerji

Temiz Enerji

Son dakika temiz enerji haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan temiz enerji gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan temiz enerji haber sayfamızda...

Temiz Enerji

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.366 temiz enerji haberi bulunmuştur.
Dünya kentlerinden iklim krizine çözüm
Dünya kentlerinden iklim krizine çözüm2500’den fazla yerel yönetimi bünyesinde bulunduran İclei (Uluslararası Sürdürülebilir Kentler Birliği), 11-13 Mayıs’ta İsveç’in Malmö şehrinde ‘Dünya Kongresi’ne ev sahipliği yaptı.
16.05.2022Ege
'Tesla maden şirketi satın almaya açık'
'Tesla maden şirketi satın almaya açık'Tesla CEO'su Elon Musk, Tesla'nın bir maden şirketi satın almaya açık olduğunu söyledi.
11.05.2022Uzmanpara
ABD'deki elektrik sıkıntısı büyüyor
ABD'deki elektrik sıkıntısı büyüyorABD geleneksel enerji santrallerinden uzaklaştıkça elektrik şebekelerinin üstündeki baskı artıyor. Daha temiz enerji üretim yöntemlerinin talebi karşılamakta yetersiz kaldığı ifade ediliyor.
10.05.2022Dünya
TİM Başkanı Gülle: “Türkiye’nin yeşil ekonomik dönüşümünde öncüsü olacağız”
TİM Başkanı Gülle: “Türkiye’nin yeşil ekonomik dönüşümünde öncüsü olacağız”TİM Başkanı İsmail Gülle, “Çalışmalarımızın sonucunda Türkiye’yi, hem sürdürülebilir kalkınma modeliyle ihracatla yükseltecek; hem de çevreye değer veren herkesin bir numaralı tercihi haline getireceğiz. Türkiye’nin yeşil ekonomik dönüşümünde öncüsü olacağız” dedi.
9.05.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: Türkiye'de 1,7 milyar çiçek üretiliyor
Bakan Kirişci: Türkiye'de 1,7 milyar çiçek üretiliyorİZMİR'in Bayındır ilçesinde 23'üncüsü düzenlenen Çiçek Festivali'ne katılan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Türkiye'de 1,7 milyar adet çiçek üretiliyor. Bu üretimimiz karşılığında yaptığımız ihracat 2021 yılı itibarıyla 121 milyon dolara yükselmiş durumda" dedi.
5.05.2022Ekonomi
‘LPG temiz enerji olarak öne çıkıyor’
‘LPG temiz enerji olarak öne çıkıyor’İpragaz 60’ıncı kuruluş yıl dönümünü kutluyor. İpragaz’ın 60’ıncı kuruluş yıl dönümüne yönelik düzenlediği basın toplantısı, İpragaz CEO’su Eyüp Aratay’ın ev sahipliğinde ve SHV Energy Yönetim Kurulu Üyesi Steven Sels ile Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde’nin katılımlarıyla gerçekleşti.
30.04.2022Ekonomi
Bursa’da rota temiz enerji
Bursa’da rota temiz enerjiİklim değişikliği sorununa karşı temiz enerji çalışmalarıyla dikkat çeken Bursa Büyükşehir Belediyesi, hidroelektrik ve güneş enerjisi santrallerinin yanı sıra atık ve çöplerden de elektrik üretiyor
30.04.2022Ekonomi
Erdoğan’dan umre ziyareti!
Erdoğan’dan umre ziyareti!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mekke’de umre ziyareti gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki günlük resmi ziyaret için önceki gün Suudi Arabistan’ın Cidde kentine gelmişti. Cidde’de resmi törenle karşılanmasının ardından Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El Suud ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman bin Abdülaziz El Suud ile görüşen Erdoğan daha sonra Mekke’ye geçti.
30.04.2022Siyaset
Bakan Dönmez gençlerle iftar programında buluştu
Bakan Dönmez gençlerle iftar programında buluştuEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen "Haluk Dursun Kütüphanesinde Gençlerle İftar" programına katıldı.
29.04.2022Siyaset
Suudi Arabistan ile yeni dönem
Suudi Arabistan ile yeni dönemCumhurbaşkanı Erdoğan, 5 yıl aranın ardından ilk kez Suudi Arabistan’a resmi ziyarette bulundu. Kral Selman ve Veliaht Prens ile görüşen Erdoğan, “İş birliğimizi artırmanın müşterek menfaatimize olduğuna inanıyoruz” paylaşımında bulundu
29.04.2022Siyaset
Son dakika: Suudi Arabistan ile yeni dönem! Erdoğan: İlişkilerimizi geçmiştekinin de ötesine taşıyacağız
Son dakika: Suudi Arabistan ile yeni dönem! Erdoğan: İlişkilerimizi geçmiştekinin de ötesine taşıyacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdülaziz El Suud’un daveti üzerine Suudi Arabistan’ın Cidde kentine geldi. Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Abdülaziz tarafından Al-Salam Sarayı'nda resmi törenle karşılandı. Erdoğan ve Salman salona geçerek heyetlerle bir araya geldi. Erdoğan daha sonra Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman’la görüştü. Erdoğan görüşmelere ilişkin yaptığı paylaşımda, "Tarihî, kültürel, beşerî bağlara sahip iki kardeş ülke olarak aramızdaki her türlü siyasi, askerî, ekonomik ilişkilerin artırılması ve yeni bir dönemin başlaması için gayret içerisindeyiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Terörün her türlüsüne karşı olduğumuzun ve bölgemizdeki ülkelerle teröre karşı iş birliğine verdiğimiz önemin altını çiziyoruz. İlişkilerimizi her alanda geçmiştekinin de ötesine taşıyacağımıza inanıyorum. "dedi.
28.04.2022Siyaset
Türkiye'deki ABD-Rusya esir takasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama
Türkiye'deki ABD-Rusya esir takasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'a hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. Türkiye'deki ABD-Rusya esir takasıyla ilgili konuşan Erdoğan, "MİT'in devreye girmesiyle takas gerçekleşti, Putin teşekkür etmek için aradı." dedi. CHP'li Özgür Özel'in sözlerine de tepki gösteren Erdoğan, 'Adı Özgür ama soyadı çok garip olan bu zatla ilgili avukatlarımız davalarını açıp Türkiye'nin Cumhurbaşkanına hakaret edilebilir mi edilemez mi bakacaklar.' ifadelerine yer verdi.
28.04.2022Siyaset
Enerjide Demokles’in kılıcı sallanırken, Avrupa kaynak arayışında!
Enerjide Demokles’in kılıcı sallanırken, Avrupa kaynak arayışında!Tarih bizlere bir kez daha geçmişteki enerji şoklarından yeterince ders almadığımızı gösteriyor. Bugün Rus gazından “kurtulma” çabaları, 1973 petrol krizine karşı geliştirilen yaklaşımla az çok örtüşüyor. Ancak bu defa, arz ihtiyacını karşılayabilecek miktarda ikame bir kaynak hazırda yok.
26.04.2022Vitrin
Apple geri dönüşümlü malzeme kullanımını artırıyor
Apple geri dönüşümlü malzeme kullanımını artırıyorApple ürünleri genelinde geri dönüşüme uygun olan malzemelerin daha fazla kullanılacağını açıkladı. Bu adımın ilki olarak da geri dönüştürülmüş sertifikalı altını ilk kez üretim sürecine dahil eden Apple, geri dönüştürülmüş tungsten, nadir bulunan toprak elementleri ve kobalt kullanımını iki katından fazlasına çıkardı.
21.04.2022Apple
Kalyoncu'dan İstanbul Havalimanı açıklaması: Devletten bir kuruş almadan 10 milyar 250 milyon euro harcıyoruz
Kalyoncu'dan İstanbul Havalimanı açıklaması: Devletten bir kuruş almadan 10 milyar 250 milyon euro harcıyoruzKalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, İstanbul Havalimanı'yla ilgili, "Devletten bir kuruş almadan 10 milyar 250 milyon euro para harcıyoruz. 25 yılda devlete 26 milyar kira ödüyoruz. Her yıl kiramızı ödüyoruz" dedi.
19.04.2022Ekonomi
Dünya enerji arz mimarisi değişirken, Türkiye nasıl hazırlanmalı?
Dünya enerji arz mimarisi değişirken, Türkiye nasıl hazırlanmalı?Bugün herkes enerji arz mimarisinin süratle değişmekte olduğu yeni bir küresel enerji düzenine kafa yoruyor. Ukrayna-Rusya çatışması ve Batı’nın giderek sertleşen yaptırımlarıyla, AB ülkeleri gibi, Türkiye’nin de önünde yeni enerji politika seçenekleri, risk ve fırsatları ortaya çıkıyor.
13.04.2022Vitrin
İşte pastadan daha çok pay kapmanın 3 yolu...
İşte pastadan daha çok pay kapmanın 3 yolu...Ayşem Sargın: “Gelişmekte olan ülkelerin küresel yatırım pastasından daha fazla pay alabilmesi, dijitalleşme, temiz üretim ve temiz enerji yatırımlarına daha uygun bir ortam sağlamlarına bağlı...”
Nebati: Türkiye pozitif ayrışacak
Nebati: Türkiye pozitif ayrışacakHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Rusya-Ukrayna savaşından sonra Türkiye, pozitif ayrışan ender ülkelerden birisi olacak" dedi.
5.04.2022Ekonomi
Bakan Nebati, KKM'de biriken tutarı açıkladı
Bakan Nebati, KKM'de biriken tutarı açıkladıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Kur Korumalı Mevduat (KKM) ve Katılım Hesabı bakiyesi 1 Nisan itibarıyla 695 milyar TL’ye ulaşmıştır” dedi.
4.04.2022Uzmanpara
Dünyanın geleceğinde kilit role sahip bir sektörde, daha çok kadının yer alması gerek
Dünyanın geleceğinde kilit role sahip bir sektörde, daha çok kadının yer alması gerekDünya enerji sektörüne yön veren Uluslararası Enerji Ajansı’nda çalışan başarılı bir Türk kadını olan Merve Erdil, deneyimlerini ve değerlendirmelerini Milliyet Enerji ile paylaştı. Erdil, dünyanın temiz enerji dönüşümünde başarıya ulaşmak istiyorsa, bunu kadınlar olmadan başaramayacağını vurguladı.
2.04.2022Vitrin
Enerji satrancı
Enerji satrancıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Bağımlılığı başka bir bağımlılığa dönüştürmemek için tıpkı satranç gibi bir sonraki adımı hesaplayarak hareket etmemiz gerekiyor" dedi.
1.04.2022 Ekonomi
CHP-BASİFED ekonomi zirvesi
CHP-BASİFED ekonomi zirvesiBatı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) CHP’nin davetiyle Ankara’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve altı Genel Başkan Yardımcısıyla bir araya geldi.
1.04.2022Ege
Son dakika: Biden harekete geçti! ABD'den Putin'e karşı flaş petrol hamlesi!
Son dakika: Biden harekete geçti! ABD'den Putin'e karşı flaş petrol hamlesi!Son dakika haberine göre; Rusya lideri Putin'in gaz ödemelerinin Cuma gününden itibaren rubleyle yapılacağını söylemesinin ardından bir açıkalam da ABD'den geldi. Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden’ın Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle artan petrol fiyatları ile mücadele için ABD’nin stratejik rezervlerinden günde 1 milyon varil petrolü serbest bırakılması yönünde karar aldığı duyuruldu. Biden Ülkemizin iyiliği, dünyanın iyiliği için Vladimir Putin'e acil yanıt vermemiz gerekiyor. Özel şirketlerin kazanmasında sorun görmüyorum ancak hiçbir ABD şirketi, pandemiden veya Vladimir Putin'in eylemlerinden yararlanmamalıdır" dedi.
31.03.2022Dünya
Bakan Dönmez'den destek açıklaması! 'Fiyat artışlarının faturalara yansımasını engelleyeceğiz'
Bakan Dönmez'den destek açıklaması! 'Fiyat artışlarının faturalara yansımasını engelleyeceğiz'Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yeni düzenlemelerle enerji faturalarına yapılan desteklerin devam ettiğini belirterek, "Bugüne kadar elektrik ve doğal gaz faturalarına 100 milyar liralık bir destek sağladık. Bu sübvansiyon bu yıl da devam edecek." dedi.
31.03.2022Ekonomi
Bakan Kurum: 'Ulusal Yeşil Finans Stratejisi'ni 2023 sonuna kadar tamamlayacağız"
Bakan Kurum: 'Ulusal Yeşil Finans Stratejisi'ni 2023 sonuna kadar tamamlayacağız"Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Türkiye'nin ilk İklim Şurası'ndan çıkan 7 önemli başlıkla ilgili, "2053 net sıfır emisyon hedefi için ihtiyacımız olan; 'Ulusal Yeşil Finans Stratejisi'ni inşallah 2023 yılının sonuna kadar tamamlayacağız. Kamu, özel sektör ve akademisyenlerimizden müteşekkil 'İklim-Finansman Çalışma Grubu'nu 2022 yılının ilk yarısı bitmeden kuracağız" dedi.
30.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Temiz Enerji ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.