Terör Listesi

Terör Listesi

Son dakika terör listesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan terör listesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan terör listesi haber sayfamızda...

Terör Listesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.098 teror listesi haberi bulunmuştur.
Ankara’dan Taliban için ‘bekle-gör’ politikası
Ankara’dan Taliban için ‘bekle-gör’ politikasıABD ve NATO müttefiki ülkelerin Afganistan’dan çekilme süreci tamamlanmadan Taliban’ın Kâbil’in kontrolünü ele geçirmesiyle birlikte, bu ülkede görev yapan Türk askerleri ve Türkiye’nin Afganistan’da izleyeceği politikanın ne olacağı tartışma konusu oldu.
20.08.2021Siyaset
AB, "terör listesindekilere" yaptırımları uzattı
AB, "terör listesindekilere" yaptırımları uzattıAvrupa Birliği (AB), aralarında PKK ve DHKP-C gibi 21 örgüt ile 14 kişinin bulunduğu "terör listesine" yönelik yaptırımları 6 aylığına uzattı.
19.07.2021Dünya
AB "terör listesini" uzattı
AB "terör listesini" uzattıAvrupa Birliği (AB), 14 kişi ile aralarında PKK ve DHKP-C gibi 21 örgütün bulunduğu "terör listesini" 6 aylığına uzattı.
5.02.2021Dünya
BM'den ABD'ye 'Husi' çağrısı... Vazgeçin!
BM'den ABD'ye 'Husi' çağrısı... Vazgeçin!Birleşmiş Milletler (BM), ABD'nin,Yemen'deki iç savaşta merkezi hükümete karşı savaşan Husileri "terör örgütü" ilan etmesinin insani etkisinin büyük çaplı bir kıtlık olacağı uyarısında bulunarak, bu karardan geri dönülmesini istedi.
14.01.2021Dünya
Sudan ABD'nin terör listesinden resmen çıkartıldı
Sudan ABD'nin terör listesinden resmen çıkartıldıABD’nin Hartum Büyükelçiliği, Sudan’ın teröre destek veren devletler listesinden çıkartılma kararının bugünden itibaren yürürlüğe girdiğini açıkladı.
14.12.2020Dünya
AB, ABD'nin Sudan kararından memnun
AB, ABD'nin Sudan kararından memnunAvrupa Birliği (AB), ABD'nin Sudan'ı terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkarma kararını memnuniyetle karşıladı.
20.10.2020Dünya
FETÖ’nün kaçak ‘mavi’ militanları belli oldu
FETÖ’nün kaçak ‘mavi’ militanları belli olduSon dakika haberi... Fetullahçı Terör Örgütü'nün Mavi kategoride arananlar listesi de belli oldu. Listede 22 isim bulunurken aralarında örgütün azılı mensuplarından Emrullah Uslu, Ahmet Hamdi Parlak gibi isimler de yer aldı.
21.06.2020Gündem
İran intikam peşinde
İran intikam peşindeKasım Süleymani suikastının ardından ne adım atacağı merakla beklenen İran, 13 farklı senaryo üzerinde duruyor. Dün ilk olarak ABD ordusu ile ona bağlı kurum ve şirketler “terörist” ilan edildi.
8.01.2020Dünya
‘Endişemiz haklı ise dayanışma gösterin’
‘Endişemiz haklı ise dayanışma gösterin’İstanbul’da NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüşen Çavuşoğlu ittifak ülkelerine yüklendi: “Hem Türkiye’nin endişesi haklı diyecek, hem de harekâta karşı çıkacaksınız. Eğer Türkiye’nin endişesi meşru ise terör örgütüyle mücadele etmek hakkımızdır...”
12.10.2019Gündem
Arjantin, Hizbullah'ı 'terör örgütleri' listesine aldı
Arjantin, Hizbullah'ı 'terör örgütleri' listesine aldıArjantin Dışişleri Bakanı Jorge Faurie, Hizbullah'ın, Terörizm ve Finansmanıyla Bağlantılı Kişi ve Kurumlar Listesi'ne alındığını bildirdi.
19.07.2019Dünya
Çavuşoğlu: S-400 süreci sağlıklı bir şekilde devam edecek
Çavuşoğlu: S-400 süreci sağlıklı bir şekilde devam edecekDışişleri Bakanı, Rusya'dan Türkiye'ye füze sevkiyatının başlamasını "Herhangi bir sıkıntı yok. Süreç bundan sonra da sağlıklı bir şekilde devam edecek" sözleriyle değerlendirdi.
12.07.2019Dünya
ABD'den skandal adım! Müslüman Kardeşler...
ABD'den skandal adım! Müslüman Kardeşler...Beyaz Saray, Washington yönetiminin Müslüman Kardeşler'i yabancı terör örgütleri listesine almaya hazırlandığını duyurdu.
30.04.2019Dünya
Japonya, ABD'nin Devrim Muhafızları kararına uymayacak
Japonya, ABD'nin Devrim Muhafızları kararına uymayacakDışişleri Bakanı Kono, Washington yönetiminin İran ordusunu terör örgütü ilan etmesine Tokyo'nun katılmadığını ilan etti.
10.04.2019Dünya
Son dakika | Savaşın ayak sesleri! İran ve ABD'den dünyayı sarsan karşı hamleler...
Son dakika | Savaşın ayak sesleri! İran ve ABD'den dünyayı sarsan karşı hamleler...ABD yönetiminin İran Devrim Muhafızları Ordusu'nu yabancı terör örgütleri listesine dahil etmesinin ardından İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten  karşı hamle geldi.İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif,  Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'ye ABD Merkez Kuvvetlerinin (CENTCOM) terör örgütleri listesine alınmasını önerdi.
8.04.2019Dünya
WSJ: Trump, İran Devrim Muhafızları Ordusu'nu terör listesine alacak
WSJ: Trump, İran Devrim Muhafızları Ordusu'nu terör listesine alacakWall Street Journal gazetesi, Washington yönetiminin söz konusu adımı atmaya hazırlandığını, Pentagon ve CIA'in ise Orta Doğu'daki ABD güçlerini riske atacağı endişesiyle Beyaz Saray'ın kararına sıcak bakmadığını yazdı. İran'dan gelen ilk açıklamada ise, misilleme yapılacağı ve Tahran yönetiminin ABD ordusunu terör listesine alacağı belirtildi.
6.04.2019Dünya
ABD DEAŞ'ın iki medya kuruluşunu terör listesine ekledi
ABD DEAŞ'ın iki medya kuruluşunu terör listesine eklediABD Dışişleri Bakanlığı, Amaq Haber Ajansı ile Al  Hayat Medya Merkezi adlı iki yayın kuruluşunun, DEAŞ'ın propaganda araçları  oldukları gerekçesiyle Yabancı Terör Örgütleri listesinde yer alan DEAŞ başlığına  eklendiğini duyurdu.
21.03.2019Dünya
ABD'den çok kritik terör örgütü PKK açıklaması
ABD'den çok kritik terör örgütü PKK açıklamasıABD yönetimi, 5 yılda bir yapılan değerlendirmeler  sonrasında 1997’de Yabancı Terör Örgütleri (FTO) listesine alınan PKK’nın listede kalmayı sürdüreceğini açıkladı.
1.03.2019Dünya
Son dakika... Suudi Arabistan "terör listesi"ne alındı!
Son dakika... Suudi Arabistan "terör listesi"ne alındı!AB, Suudi Arabistan'ı, terörün finansmanı ve kara para aklama ile mücadelede başarısız ülkeler listesine ekledi.
13.02.2019Dünya
Mısır 164 kişiyi terör listesine ekledi
Mısır 164 kişiyi terör listesine eklediMısır'da Kahire Ceza Mahkemesi, 164 kişinin ismini terör listesine ekledi.
29.10.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merkel'e 69 kişilik terör listesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merkel'e 69 kişilik terör listesiSuriye'nin Lazkiye kentinde başarılı bir operasyonla Reyhanlı saldırısını planlayan Yusuf Nazik'i yakalayan MİT'in, aralarında FETÖ, PKK ve DHKPC'lilerin de bulunduğu bazı terör suçlularının bulunduğu 69 kişilik listeyi, Başkan Erdoğan'ın 3 günlük Almanya ziyareti öncesi Almanya Başbakanı Merkel'e ulaştırdığı öğrenildi.
28.09.2018Siyaset
Mısır'da 241 kişi 'terör listesine' alındı
Mısır'da 241 kişi 'terör listesine' alındıMısır'da, "terör örgütü DEAŞ'a mensup olmak" ve "şiddet eylemlerinde bulunmak" suçlamasıyla 241 kişinin terör listesine alındığı bildirildi.
3.07.2018Dünya
Giuliani İran için ‘açık’ konuştu!..
Giuliani İran için ‘açık’ konuştu!..ABD Başkanı Donald Trump’ın avukatı ve New York eski belediye başkanı Rudy Giuliani, önceki gün Fransa’nın başkenti Paris’te İran’daki yönetime muhalif bir grubun düzenlediği toplantıda rejim değişikliği çağrısı yaptı.
1.07.2018Dünya
Terör listesi güncellendi!
Terör listesi güncellendi!Terör örgütleri DEAŞ ve El Kaide ile bağlantılı kişiler  listesinde değişiklikler yapılmasına ilişkin kararlar, Resmi Gazete'de  yayımlandı.
29.07.2017Gündem
Katar’dan ‘terör listesi’ne tepki
Katar’dan ‘terör listesi’ne tepkiKatar ile diplomatik ilişkilerini kesen Arap ülkeleri, Katar’la ilişkili 12 kuruluşun yanı sıra 59 kişiyi terör yaptırım listesine dahil etti.
9.06.2017Dünya
BM: Dört ülkenin hazırladığı o liste bizi bağlamaz
BM: Dört ülkenin hazırladığı o liste bizi bağlamazBirleşmiş Milletler (BM), bazı Arap  ülkeleri tarafından hazırlanan "terör listesi"ne ilişkin, BM Güvenlik Konseyi dışında hazırlanan yaptırım listelerinin BM'yi bağlamadığını açıkladı.
9.06.2017Dünya

Benzer Haber Etiketleri

terör listesiabdabiranMısır

Terör Listesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.