Teşvik Belgesi

Teşvik Belgesi

Son dakika teşvik belgesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan teşvik belgesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan teşvik belgesi haber sayfamızda...

Teşvik Belgesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.304 teşvik belgesi haberi bulunmuştur.
Bakan Varank Yalova’da Karbon Elyaf Kompozit Malzeme Üretim Tesisi'nin temelini attı
Bakan Varank Yalova’da Karbon Elyaf Kompozit Malzeme Üretim Tesisi'nin temelini attıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, DowAksa Karbon Elyaf Kompozit Malzeme Üretim Tesisi’nin temel atma törenine katıldı.
27.04.2022Ekonomi
Bakan Varank: TOGG yeşil dönüşümün öncüsü olacak
Bakan Varank: TOGG yeşil dönüşümün öncüsü olacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Doğuştan yüzde yüz elektrikli TOGG, trafiğe çıktığında ekonomimizdeki yeşil dönüşümün öncüsü olacak. Projede her şey planlandığı gibi ilerliyor. İnşallah bu yıl sonunda ilk araçları seri üretim bandından indiriyoruz" dedi.
14.04.2022Ekonomi
Son dakika: Muhtar maaşlarına düzenleme getiren teklif Meclis'te kabul edildi
Son dakika: Muhtar maaşlarına düzenleme getiren teklif Meclis'te kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulu’nda, muhtar maaşlarını asgari ücretin altında olmayacak şekilde düzenlemeyi de içeren, Vergi ve Ekonomi Paketine ilişkin yasa teklifi AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'nin oyları ile kabul edildi.
7.04.2022Ekonomi
Fuat Oktay: Ankara'da 11 bin 904 kişiye istihdam oluşturulması öngörülmektedir
Fuat Oktay: Ankara'da 11 bin 904 kişiye istihdam oluşturulması öngörülmektedirCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2021 yılında Ankara'da yatırım yapılmak üzere 671 teşvik belgesi düzenlenmiştir. Böylece yaklaşık 15,2 milyar lira sabit yatırım yapılması, 11 bin 904 kişiye istihdam oluşturulması öngörülmektedir" dedi.
5.04.2022Gündem
Bakan Nebati'den enflasyon ve döviz kuru açıklaması!
Bakan Nebati'den enflasyon ve döviz kuru açıklaması!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Bursa İş Dünyası Buluşması toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, "Mart ayı itibarıyla %61,1'e yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşürmek, fiyat istikrarını sürdürme noktasında kararlı adımlar atmaktayız. Bu amaçla KKM ve bununla sunulan finansal enstrümanlar ile döviz kurundaki oynaklığı kısa zamanda giderdik. KKM hesaplarındaki bakiye, 1 Nisan itibarıyla 695 milyar TL'ye ulaşmış durumda. Döviz kurunda stabilazasyon en iyi şekilde yürüyor. " dedi.
4.04.2022Haberler
Bakan Nebati'den enflasyon ve döviz kuru açıklaması!
Bakan Nebati'den enflasyon ve döviz kuru açıklaması!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati 'Bursa İş Dünyası Buluşması' toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 'Kur ve faizin üstesinden geldik, sırada enflasyon var' mesajını veren Bakan Nebati, Kur Korumalı Mevduat hesabında son durumu açıkladı. İşte Bakan Nebati'nin enflasyon ve döviz kuru ile ilgili açıklamaları...
4.04.2022Ekonomi
KDV Kanununda değişiklik getiren teklif Komisyon'da kabul edildi
KDV Kanununda değişiklik getiren teklif Komisyon'da kabul edildiHazineye Ait Taşınmazların Değerlendirilmesi ve KDV Kanununda değişiklik getiren teklif Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.
31.03.2022Ekonomi
Temel ihtiyaçlarda %10 KDV indirimi
Temel ihtiyaçlarda %10 KDV indirimiCumhurbaşkanı Erdoğan yeme içme hizmetlerinin tamamı ile deterjan, sabun, tuvalet kağıdı, bebek bezi gibi ürünlerdeki KDV oranının yüzde 18'den yüzde 8'e indirildiğini açıkladı. Konutta kademeli KDV uygulamasına geçilecek. 150 metrekareyi aşmayan konutlarda yüzde 8, aşanlarda ise yüzde 18 KDV uygulanacak. Yat, tekne satışında yüzde 1 olan KDV yüzde 18’e yükseltilecek.
29.03.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan temel ihtiyaç ürünlerine KDV indirimi müjdesi! İşte yeni oran...
Son dakika: Erdoğan'dan temel ihtiyaç ürünlerine KDV indirimi müjdesi! İşte yeni oran...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Kamu-özel iş birliği modeline değinerek "Türkiye, bu modeli en verimli şekilde kullanan Avrupa'da 3'üncü, dünyada 13'üncü ülke durumundadır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Hiçbir vatandaşın cebinden haksız tek kuruş götürmez" bilgisini paylaştı. Erdoğan, "Temel ihtiyaç maddelerinden olan deterjan, sabun, tuvalet kağıdı, peçete, bebek bezi gibi ürünlerin KDV'sini yüzde 18'den yüzde 8'e indirme kararı aldık. Yeme içme hizmetlerinin tamamında KDV oranını yüzde 8 olarak belirliyoruz" dedi.
28.03.2022Ekonomi
Son dakika: Erdoğan duyurdu: Putin-Zelenskiy ile görüşmeler olumlu
Son dakika: Erdoğan duyurdu: Putin-Zelenskiy ile görüşmeler olumluSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna ve Rusya heyetlerinin yarın İstanbul’da yapacağı toplantı öncesi kendisinin de heyetlerle bir araya geleceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Putin ve Zelenskiy ile sürdürdüğümüz telefon trafiğinin olumlu istikamette seyrettiğini söyleyebilirim" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KDV'de yeni düzenlemeleri duyurdu.
28.03.2022Siyaset
Bakan Varank: “Ülkemiz son 20 yılda ekonomik bir devrim gerçekleştirdi”
Bakan Varank: “Ülkemiz son 20 yılda ekonomik bir devrim gerçekleştirdi”Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Küresel sermayenin en ürkek olduğu bir dönemde, 2021 yılında, Türkiye'ye 14 milyar dolar doğrudan yatırım çektiklerini açıklayarak, "Türkiye şu sıkıntılı 2023 eşiğini atlattıktan sonra inşallah, yeni küresel ekonomi düzeninin parlayan bir yıldızı olacak" dedi.
26.03.2022Ekonomi
Bakan Varank: Milli teknoloji hamlemizle yolumuzdaki taşları birer birer kaldıracağız
Bakan Varank: Milli teknoloji hamlemizle yolumuzdaki taşları birer birer kaldıracağızSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOMATEK-İMDER 16'ncı Uluslararası İş ve İnşaat, Makina, Teknoloji ve Aletleri İhtisas Fuarı'nda sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Bakan Varank, “Milli teknoloji hamlemizle birlikte yolumuzdaki taşları birer birer kaldıracağız” dedi.
12.03.2022Ekonomi
Söğütte 109 ton altın çıkarılacak
Söğütte 109 ton altın çıkarılacakBilecik'in Söğüt ilçesinde Gübretaş'a ait maden sahasında tespit edilen 3,5 milyon onsluk (109 ton) altının çıkarılması için çalışmalara başlandı.
31.01.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Görev biliyoruz' dedi ve açıkladı! Tüm yatırımcılara destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Görev biliyoruz' dedi ve açıkladı! Tüm yatırımcılara destekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı Kipaş Kâğıt Fabrikası Resmî Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hükümet olarak yerli yabancı ayırt etmeden Türk ekonomisine güvenen herkese sahip çıkıyoruz. Üreten, ihraç eden, insanımızın iş aş sahibi olmasını sağlayan tüm yatırımcılara destek vermeyi görev biliyoruz.' dedi.
15.01.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Görev biliyoruz' dedi ve açıkladı! Tüm yatırımcılara destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Görev biliyoruz' dedi ve açıkladı! Tüm yatırımcılara destekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı Kipaş Kâğıt Fabrikası Resmî Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hükümet olarak yerli yabancı ayırt etmeden Türk ekonomisine güvenen herkese sahip çıkıyoruz. Üreten, ihraç eden, insanımızın iş aş sahibi olmasını sağlayan tüm yatırımcılara destek vermeyi görev biliyoruz.' dedi.
15.01.2022Siyaset
Bakan Varank: Kasım 2021'de 27,8 milyar liralık yatırımı destekleme kararı aldık
Bakan Varank: Kasım 2021'de 27,8 milyar liralık yatırımı destekleme kararı aldıkSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kasım 2021'de düzenledikleri 1196 teşvik belgesi ile 39 bin 170 kişiye istihdam sağlayacak 27,8 milyar liralık yatırımı destekleme kararı aldıklarını açıkladı.
3.01.2022Ekonomi
Bakan Varank: Bunlar seçim kazansa, kendilerinden olmayana yaşam hakkı tanımazlar
Bakan Varank: Bunlar seçim kazansa, kendilerinden olmayana yaşam hakkı tanımazlarAK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanlığı'nın Sancaktepe'de düzenlediği 'Teşkilat Akademisi'nde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Bunlar seçim kazansa, İBB'de yaptıklarının aynısını Türkiye'de yapar, kendilerinden olmayana yaşam hakkı tanımazlar. Yani köprüyü geçer geçmez özlerine dönerler" dedi.
1.01.2022Siyaset
Covid-19 aşılarında 2022'de de yüzde 1 KDV uygulanacak
Covid-19 aşılarında 2022'de de yüzde 1 KDV uygulanacakCovid-19 aşıları için tespit edilen yüzde 1'lik KDV oranı 2022 yılı sonuna kadar devam edecek.
31.12.2021Ekonomi
Bakan Varank duyurdu! Savaş konseptlerini değiştirecek, son safhaya gelindi...
Bakan Varank duyurdu! Savaş konseptlerini değiştirecek, son safhaya gelindi...Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Savaş konseptlerini değiştiren sıvı yakıtlı RAMJET projesinde son safhaya geldik. Süpersonik hızlarda çalışan bir RAMJET Motor prototipini 2022’de ortaya çıkaracağız” dedi.
8.12.2021Siyaset
Bakan Varank, Karabük'te toplu açılış töreninde konuştu
Bakan Varank, Karabük'te toplu açılış töreninde konuştuSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde "Milli Teknoloji Hamlesi" ışığında büyük ve güçlü Türkiye yolunda kararlılıkla ilerlediklerini belirterek, "Amacımız; Türkiye'nin rotasını her zaman yatırım, üretim, istihdam ve ihracatta tutmak." dedi.
15.11.2021Gündem
Polimer/cips üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilecek
Polimer/cips üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilecekGaziantep'e yapılacak polimer/cips üretim tesisi yatırımına, proje bazlı devlet yardımı sağlanacak.
13.11.2021Ekonomi
Güneydoğu'nun kalkınmasında GAP damgası
Güneydoğu'nun kalkınmasında GAP damgasıSanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na bağlı Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, kurulduğu 1989'dan bu yana tarımdan sanayiye, enerjiden çevreye, kültürden turizme kadar uyguladığı projelerle buradaki illerin kalkınmasına destek olurken neredeyse tüm sektörlerde önemli kazanımlar elde edildi.
6.11.2021Ekonomi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 852 yatırım teşvik belgesi verdi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 852 yatırım teşvik belgesi verdiSanayi ve Teknoloji Bakanlığı eylülde 852 yatırım teşvik belgesi düzenledi.
23.10.2021Ekonomi
Bakan Varank: "Yerli şanzıman yeni gururumuz oldu"
Bakan Varank: "Yerli şanzıman yeni gururumuz oldu"Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ford Otosan Eskişehir Fabrikasında düzenlenen Türkiye'de geliştirilip seri üretime geçen ilk ve tek yerli şanzımanın tanıtım töreninde konuştu.
19.10.2021Haberler
Türkiye'de ilk! Bakan Varank tanıttı
Türkiye'de ilk! Bakan Varank tanıttıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ford Otosan'ın 58 milyon avroluk yatırımıyla 220 Türk mühendisin Türkiye'de ilk kez sıfırdan geliştirip ürettiği TÜBİTAK destekli yerli ve milli otomatik şanzımanı tanıttı.
19.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Teşvik Belgesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.