Ticaret Bakanı Mehmet Muş

Ticaret Bakanı Mehmet Muş

Son dakika Ticaret Bakanı Mehmet Muş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ticaret Bakanı Mehmet Muş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ticaret Bakanı Mehmet Muş haber sayfamızda...

Ticaret Bakanı Mehmet Muş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 275 ticaret bakani mehmet mus haberi bulunmuştur.
İhracatçılara 3 müjde birden
İhracatçılara 3 müjde birdenCumhurbaşkanı Erdoğan ihracatçılara 3 müjde verdi. İhracatçılar için yeni bir finansman kaynağı oluşturulacak. İstanbul’a yeni fuar merkezi kurulacak. Uzak pazarlar için oluşturulan strateji kamuoyuna açıklanacak
19.09.2021Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: Türkiye ihracatta bir üst lige adım atmış bir ülkedir
TİM Başkanı Gülle: Türkiye ihracatta bir üst lige adım atmış bir ülkedirTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, ihracatı bu yıl 210 milyar dolara, 2026'da ise 300 milyar dolara taşıyacaklarını belirterek, "Türkiye bugün, küresel ihracattan yüzde 1'in üzerinde pay alan, üretim ve ihracatta bir üst lige adım atmış bir ülkedir." dedi.
18.09.2021Ekonomi
Bakan Muş: İhracatın finansmanı konusuna daha çok eğileceğiz
Bakan Muş: İhracatın finansmanı konusuna daha çok eğileceğizTicaret Bakanı Mehmet Muş, ihracatın finansmanı konusuna gelecek dönemde daha çok eğileceklerini belirterek, "Çünkü biz biliyoruz ki ihracatın finansmanı meselesinin ortaya çıkarabileceği olumlu sonuçlar göz önünde alındığında ülkemizin en önemli gündem maddelerinden biri olduğu aşikardır." dedi.
18.09.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çifte müjde! 17 Eylül itibarıyla rekor kırıldı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çifte müjde! 17 Eylül itibarıyla rekor kırıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi 28. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde konuşma yaptı. "Artık Türkiye dünya ihracatında yüzde 1 pay seviyesine ulaşarak kritik eşiği yakaladı." diyen Erdoğan, İhracatı Geliştirme Fonu ve İstanbul'a yeni fuar merkezinin kurulacağını müjdeledi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, '12 aylık ihracatımız ilk defa 200 milyar dolar eşiğini aşarak 17 Eylül itibarıyla 211 milyar dolarla rekor kırdı.' ifadelerine de yer verdi.
18.09.2021Siyaset
ÖTV indirimi yapmayan galerilere ‘inceleme’
ÖTV indirimi yapmayan galerilere ‘inceleme’Ticaret Bakanı Mehmet Muş, sıfır kilometre araç satışında özel tüketim vergisi (ÖTV) matrah değişikliği sonrası ortaya çıkan  indirimi fiyatlara yansıtmadığı iddia edilen bayiler için denetim talimatı verdi. Müfettişler, sıfır kilometre araçlara ilişkin üretici, distribütör, bayi ve galerici araç tedarik zincirini inceliyor. Matrah indirimiyle fiyatlarda 60 bin liraya kadar varan miktarlarda indirim olması öngörülmüştü.
18.09.2021Ekonomi
Ticaret Bakanlığı sıfır araç fiyatlarıyla ilgili harekete geçti
Ticaret Bakanlığı sıfır araç fiyatlarıyla ilgili harekete geçtiTicaret Bakanlığı'nca sıfır kilometre araç satışında Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrah değişikliği sonrası ortaya çıkan indirimin, bayilerce yansıtılmadığına yönelik 2 binin üzerinde şikayet alındığı belirtilerek harekete geçildi. Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un talimatıyla denetim için müfettiş görevlendirildi.
17.09.2021Ekonomi
Menzilin artırılması için 15 hedef ülke belirlendi
Menzilin artırılması için 15 hedef ülke belirlendiTicaret Bakanlığı, hazırlıklarını yürüttüğü Uzak Ülke Stratejisi ile ihracatın menzilini 8 bin kilometreye çıkartmayı hedeflerken, 15 uzak ülke belirledi. Bu kapsamda, Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri, Güney Afrika ile Uzak Doğu ülkelerine yönelik ihracatın artırılması amaçlanıyor.
17.09.2021Uzmanpara
Fahiş fiyatlarla ilgili Bakan Muş'tan flaş açıklama
Fahiş fiyatlarla ilgili Bakan Muş'tan flaş açıklamaTicaret Bakanı Mehmet Muş gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Mehmet Muş, fahiş fiyatlarla ilgili "Denetimleri artırdık, amaç kurallı ticaret." dedi.
17.09.2021Haberler
İhracatta menzilin artırılması için 15 hedef ülke belirlendi
İhracatta menzilin artırılması için 15 hedef ülke belirlendiTicaret Bakanlığı, hazırlıklarını yürüttüğü Uzak Ülke Stratejisi ile ihracatın menzilini 8 bin kilometreye çıkartmayı hedeflerken, 15 uzak ülke belirledi. Bu kapsamda, Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri, Güney Afrika ile Uzak Doğu ülkelerine yönelik ihracatın artırılması amaçlanıyor.
17.09.2021Ekonomi
Son dakika: Fahiş fiyatlarla ilgili Bakan Muş'tan flaş açıklama
Son dakika: Fahiş fiyatlarla ilgili Bakan Muş'tan flaş açıklamaTicaret Bakanı Mehmet Muş gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Mehmet Muş, fahiş fiyatlarla ilgili "Denetimleri artırdık, amaç kurallı ticaret." dedi.
17.09.2021Ekonomi
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de "2021 Unesco Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması" programında konuştu. Enflasyon konusunda net konuşan Erdoğan, 'Enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz.' dedi.
16.09.2021Siyaset
Ticaret Bakanlığı'nda eş zamanlı 'fiyat ve etiket' denetimi
Ticaret Bakanlığı'nda eş zamanlı 'fiyat ve etiket' denetimiTicaret Bakanlığı'nca, İstanbul'un Anadolu ve Avrupa yakasındaki bazı zincir market şubelerinde eş zamanlı olarak etiket ve fahiş fiyat artışı denetimi yapıldı.
16.09.2021Ekonomi
Bakan Muş, Afrika ülkelerinin Ankara Büyükelçileri ile görüştü
Bakan Muş, Afrika ülkelerinin Ankara Büyükelçileri ile görüştüTicaret Bakanı Mehmet Muş, Afrika ülkelerinin Ankara büyükelçileriyle, ticari ve ekonomik ilişkileri daha da güçlendirmek için görüş alışverişinde bulunduklarını bildirdi.
14.09.2021Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: Yıl sonunda 211 milyar dolar ihracata ulaşacağız
TİM Başkanı Gülle: Yıl sonunda 211 milyar dolar ihracata ulaşacağızTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, yılın 8 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 37 artışla 140 milyar dolar ihracat gerçekleştirdiklerini belirterek, "Yıl sonunda Orta Vadeli Program'da belirlenen 211 milyar dolar ihracata ulaşacağız." ifadelerini kullandı.
14.09.2021Ekonomi
'Yıl sonunda 211 milyar dolar ihracata ulaşacağız'
'Yıl sonunda 211 milyar dolar ihracata ulaşacağız'Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, yılın 8 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 37 artışla 140 milyar dolar ihracat gerçekleştirdiklerini belirterek, "Yıl sonunda Orta Vadeli Program'da belirlenen 211 milyar dolar ihracata ulaşacağız." ifadelerini kullandı.
14.09.2021Uzmanpara
Erdoğan 'fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz' demişti! Bugün başladı
Erdoğan 'fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz' demişti! Bugün başladıCumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ta yaptığı konuşmada, "İnşallah enflasyonu en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, tezgahlardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz" ifadelerini kullanmıştı. Bugün denetimler eş zamanlı başladı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un talimatı ile Bakanlık Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, üreticiden tüketiciye tedarik kanallarının takip edilmesi, kayıt dışı işlemlerin tespiti, tarımsal ürün piyasalarında gerçekleşen aşırı fiyat artış iddialarını soruşturmak üzere denetimlere başlandı.
13.09.2021Ekonomi
Düzensiz göçe karşı karbondioksit taraması
Düzensiz göçe karşı karbondioksit taramasıGümrük kapılarında düzensiz göçü engellemek için araçta taşınan canlıların ürettiği karbondioksiti algılayan ölçüm cihazları azami derecede kullanılacak
11.09.2021Ekonomi
Azerbaycan ile kritik görüşme! 'Ticaret hacmi hedefimizi aşacağımıza inancımız tam'
Azerbaycan ile kritik görüşme! 'Ticaret hacmi hedefimizi aşacağımıza inancımız tam'Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikayıl Cabbarov ve beraberindeki heyetle verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, "Kardeş ülke Azerbaycan ile 15 milyar dolar ticaret hacmi hedefimizi aşacağımıza inancımız tam." ifadesini kullandı.
10.09.2021Ekonomi
Gümrük kapılarında düzensiz göç hareketlerine karşı teyakkuza geçildi
Gümrük kapılarında düzensiz göç hareketlerine karşı teyakkuza geçildiTicaret Bakanı Mehmet Muş'un imzasıyla yayımlanan genelgeyle gümrük kapılarında düzensiz göç hareketlerinin engellenmesi için gerekli tüm önlemler alınacak, bu amaçla her türlü teknik cihaz ve bilgi sistemlerinin kullanılması sağlanacak.
10.09.2021Ekonomi
Bakan Muş: 'Türkiye ve Azerbaycan'ın ilişkilerini daha da geliştirmek istiyoruz'
Bakan Muş: 'Türkiye ve Azerbaycan'ın ilişkilerini daha da geliştirmek istiyoruz'Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye ile Azerbaycan ekonomilerinin birbirine rakip değil birbirlerini tamamlayan ekonomiler olduğunu belirterek, iki ülke arasındaki ticari ilişkileri daha da geliştirmek istediklerini söyledi.
10.09.2021Ekonomi
Son dakika: Bakanlık 81 ilde harekete geçti! Marketlerde fahiş fiyat denetimi yoğunlaştırıldı
Son dakika: Bakanlık 81 ilde harekete geçti! Marketlerde fahiş fiyat denetimi yoğunlaştırıldıSon dakika haberlere göre Ticaret Bakanlığı, son günlerde kamuoyuna yansıyan haksız fiyat artış iddialarına karşı harekete geçti. Bakanlık tarafından oluşturulan özel ekip, marketlerde fahiş fiyat ve etiket denetimlerinde bulundu.
9.09.2021Ekonomi
Yatırım ve üretimde 'serbest bölge' katkısı artıyor
Yatırım ve üretimde 'serbest bölge' katkısı artıyorTürkiye’de yaklaşık 80 bin kişiye istihdam sağlayan ve 22 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip 18 serbest bölgeye, İzmir'de bir yenisi daha ekleniyor. İhracata yönelik yatırım ve üretimi teşvik amacıyla kurulan yeni serbest bölgenin 4 milyar dolar ticaret hacmine ulaşması ve yaklaşık 20 bin kişiye istihdam sağlaması öngörülüyor.
9.09.2021Ekonomi
Bakan Muş güzel haberi duyurdu: İzmir için hayırlı olsun
Bakan Muş güzel haberi duyurdu: İzmir için hayırlı olsunTicaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanı Kararı'yla İzmir'de kurulması planlanan Batı Anadolu Serbest Bölgesi'nin 4 milyar dolar ticaret hacmine ulaşarak yaklaşık 20 bin kişiye istihdam sağlamasını, böylece İzmir ve bölge ekonomisini canlandırmasını hedeflediklerini bildirdi.
8.09.2021Ekonomi
İhracat daha çok uçacak!
İhracat daha çok uçacak!THY ve TİM arasındaki iş birliği, yeni protokolle genişletildi. Bozulabilir ürünler de iş birliği kapsamına alınırken ihracat ürünlerinin 46 bölgeye hava kargoyla ulaştırılmasında yüzde 35’e varan indirim yapılacak
8.09.2021Ekonomi
TİM ve THY arasında Hava Kargo İşbirliği Protokolü imzalandı
TİM ve THY arasında Hava Kargo İşbirliği Protokolü imzalandıTürk Hava Yolları (THY) ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) arasında ihracatçılara uygun koşullarda kargo hizmeti vermeyi amaçlayan "Hava Kargo İşbirliği Protokolü" imzalandı.
7.09.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

ihracatmehmet muştimticaret bakanlığıdenetim

Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.