Ticaret Savaşı

Ticaret Savaşı

Son dakika ticaret savaşı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ticaret savaşı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ticaret savaşı haber sayfamızda...

Ticaret Savaşı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.694 ticaret savasi haberi bulunmuştur.
Trump 4 yılda ekonomideki öngörülemez politikalarıyla ses getirdi
Trump 4 yılda ekonomideki öngörülemez politikalarıyla ses getirdiABD Başkanlığı görevini 20 Ocak'ta Demokrat Joe Biden'a devredecek olan Donald Trump, 4 yıllık ekonomi politikasında ticaretteki korumacı önlemler, vergi oranlarında yaptığı indirimler ve deregülasyon adımları ile dikkati çekerken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ülke ekonomisinde neden olduğu resesyonla beklenmedik bir son yaşadı.
19.01.2021Ekonomi
Trump 4 yılda politikalarıyla ses getirdi
Trump 4 yılda politikalarıyla ses getirdiABD Başkanlığı görevini 20 Ocak'ta Demokrat Joe Biden'a devredecek olan Donald Trump, 4 yıllık ekonomi politikasında ticaretteki korumacı önlemler, vergi oranlarında yaptığı indirimler ve deregülasyon adımları ile dikkati çekerken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ülke ekonomisinde neden olduğu resesyonla beklenmedik bir son yaşadı.
19.01.2021Uzmanpara
Çin salgın yılında güven ve itibar kaybetti
Çin salgın yılında güven ve itibar kaybetti"Dünyanın üretim motoru" şeklinde nitelendirilen Çin'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ortaya çıkmasının ardından halihazırda korumacılık önlemleriyle zorda olan küresel ticaret büyük bir darbe alırken, ülkenin 2021'de en büyük avantajının dijitalleşme ve inovasyon çalışmaları olduğu, en büyük mücadeleyi ise dünyada oluşan alternatif tedarik kanalları konusunda vereceği belirtiliyor.
18.01.2021Uzmanpara
Son dakika: Çin Devlet Başkanı Şi, Starbucks'ın sahibinden yardım istedi
Son dakika: Çin Devlet Başkanı Şi, Starbucks'ın sahibinden yardım istediGelen son dakika haberine göre; Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, uluslararası kahve zinciri Starbucks'ın sahibi ve eski Üst Yöneticisi Howard Schultz'dan, ülkesinin ABD ile ilişkilerinin geliştirilmesi için desteğini istedi.
15.01.2021Ekonomi
ABD - Çin ticaret savaşı 245 bin kişiyi işinden etti
ABD - Çin ticaret savaşı 245 bin kişiyi işinden ettiABD-Çin İş Konseyinin (USCBC) yeni raporu, ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşının 245 bin kişinin işine mal olduğunu ortaya koydu.
14.01.2021Dünya
ABD sallanıyor! Trump videoyu tweetledi, Çin anında sildi...
ABD sallanıyor! Trump videoyu tweetledi, Çin anında sildi...ABD Başkanı Donald Trump, Çinli bir profesörün, Amerika'nın üst kademelerindeki insanlarla özel bir ilişki ağı sayesinde Çin'in on yıllardır ABD politikasını etkilemeyi başardığını öne süren videosunu tweetledi.
8.12.2020Dünya
ABD istihbaratının 1 numarası: Çin özgürlüğe karşı en büyük tehdit
ABD istihbaratının 1 numarası: Çin özgürlüğe karşı en büyük tehditABD'nin en üst düzey istihbarat yetkilisi Ulusal İstihbarat Direktörü John Ratcliffe, Çin'in İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana 'demokrasi ve özgürlüğe en büyük tehdit olduğunu' söyledi.
4.12.2020Dünya
ABD'nin Çin'e karşı ekonomi politikasında bir değişiklik beklenmiyor
ABD'nin Çin'e karşı ekonomi politikasında bir değişiklik beklenmiyorOxford Economics Asya Ekonomileri Başkanı Louis Kuijs, ABD'de Joe Biden hükümetinin Çin için bazı olumlu etkileri olmasını beklediklerini ifade ederek, "Bir Biden hükümeti, Çin'e karşı daha öngörülebilir ve daha az agresif bir ABD politikası anlamına geliyor. Buna karşın seçim kampanyasındaki sert retorik ve ABD'nin siyasi yelpazesinde Çin'e yönelik sert duruşa verilen geniş destek göz önüne alındığında, biz özellikle ekonomik konularda ABD'nin genel duruşunun pek yumuşayabileceğini düşünmüyoruz." dedi.
16.11.2020Uzmanpara
ABD-Avrupa ilişkilerinde Biden ile daha olumlu hava bekleniyor
ABD-Avrupa ilişkilerinde Biden ile daha olumlu hava bekleniyorABD'nin 46. başkanı seçilen Joe Biden'ın ocak ayında başkanlık koltuğuna oturmasıyla ABD'nin Avrupa ülkeleriyle ilişkilerinde yeni bir dönemin başlaması bekleniyor. Donald Trump'ın başkanlık döneminde Atlantik'in doğu yakasına karşı izlediği politikaların Biden'la değişmesi ve özellikle ticaret, güvenlik, çevre gibi konularda Avrupa açısından daha olumlu bir döneme girilmesi öngörülüyor.
9.11.2020Uzmanpara
Başkan Trump sahada, Biden kayıp
Başkan Trump sahada, Biden kayıpBaşkan Donald Trump, Kovid-19’u atlattıktan sonra meydanlara hızlı bir dönüş yaparken, Demokrat Başkan Adayı Joe Biden, daha sessiz görünüyor. Nitekim Trump, son üç günde 5 ayrı eyalette miting düzenlerken, Biden’ın evinde olması, kamuoyu önünde çıkmayıp program düzenlenmemesi soru işaretlerini gündeme getirdi. Bir kesim, Biden’ın sessizce kampanyasına devam ettiğini savunurken, bir kesim de, oğlu Hunter Biden ile ilgili iddiaların ortaya çıkmasından rahatsız olduğu yorumunu getiriyor.
22.10.2020Dünya
Son dakika... New York Times: Trump'ın Çin'de banka hesabı olduğu ortaya çıktı
Son dakika... New York Times: Trump'ın Çin'de banka hesabı olduğu ortaya çıktıABD liderinin ticaret savaşı başlattığı Çin'de 188 bin dolar vergi ödediği haberi seçimlere günler kala gündemi sarstı. NYT, Trump'ın başkan olduğu 2016'da ve 2017'de ABD'de sadece 750 dolar gelir vergisi ödediğini duyurmuştu.
21.10.2020Dünya
‘Pandemi dev markaları Türkiye’den alıma çekti’
‘Pandemi dev markaları Türkiye’den alıma çekti’Batılı hazırgiyim devleri tedarikte Çin’e alternatif ararken Türkiye’deki firmalar öne çıkmaya başladı.
1.10.2020Ekonomi
Hazır giyimde hızlı toparlanma liderliği getirdi
Hazır giyimde hızlı toparlanma liderliği getirdiİstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe, sektörün ihracatta üç aylık kan kaybının ardından hazirandan itibaren çok hızlı bir toparlanma dönemine girdiğini belirterek, "Temmuzda 1,8 milyar dolar çıtasını aşarak aylık ihracat rekorumuzu kırdık. Ağustosta da 1 milyar 546 milyon dolarla en fazla ihracat yapan sektör olduk." dedi.
4.09.2020Uzmanpara
Hazır giyim sektöründeki hızlı toparlanma ihracatta liderliği getirdi
Hazır giyim sektöründeki hızlı toparlanma ihracatta liderliği getirdiİstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe, sektörün ihracatta üç aylık kan kaybının ardından hazirandan itibaren çok hızlı bir toparlanma dönemine girdiğini belirterek, "Temmuzda 1,8 milyar dolar çıtasını aşarak aylık ihracat rekorumuzu kırdık. Ağustosta da 1 milyar 546 milyon dolarla en fazla ihracat yapan sektör olduk." dedi.
4.09.2020Ekonomi
Altının ONS fiyatı ne kadar oldu? Güncel altın alış ve satış fiyatları...
Altının ONS fiyatı ne kadar oldu? Güncel altın alış ve satış fiyatları...Altın fiyatlarında yaşanan değişimler yatırımcısı ve vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde haftayı 456 lira seviyesinden tamamlayan 24 ayar külçe altının gramı yeni haftaya yükselişle başladı. 0,70'lilk yükselişle haftanın ilk işlem gününü 459 liradan tamamladı. Peki Çeyrek, Yarım ve Tam altın fiyatlarının yanı sıra ONS altında son durum ne?
23.03.2021Altın
14 Ağustos Altın fiyatları | Güncel altın alış ve satış fiyatları...
14 Ağustos Altın fiyatları | Güncel altın alış ve satış fiyatları...Altın fiyatları yükselişini sürdürüyor. ABD-Çin arasında devam eden ticaret savaşı, Rusya tarafından tescil edilen korona virüs aşısının dünyada çok güven oluşturmamasının ardından altın fiyatları yaşadığı sert düşüşün ardından yeniden yükselişe geçti. Altın fiyatlarında yaşanan değişimler yatırımcısı ve vatandaşlar tarafından merak edilmeye devam ediyor. Peki Gram, Çeyrek, Yarım ve Tam altın fiyatlarında son durum ne?
14.08.2020Gündem
Hazır giyim ve konfeksiyon sektörü destek bekliyor
Hazır giyim ve konfeksiyon sektörü destek bekliyorİstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe, sektörün ihracatının 1 Ocak-28 Temmuz 2020'de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,5 ekside olduğunu belirterek, rekabet gücünü olumsuz etkileyecek ilave vergilerin kaldırılması, kamu alacakları ile kredi taahhütlerinin 1 yıl ötelenmesi konusunda destek beklediklerini söyledi.
4.08.2020Ekonomi
Çin Dışişleri Bakanı'ndan flaş ABD açıklaması! En ciddi sınamalarla yüzleşiyor
Çin Dışişleri Bakanı'ndan flaş ABD açıklaması! En ciddi sınamalarla yüzleşiyorÇin Dışişleri Bakanı Vang Yi, Çin- ABD ilişkilerinin, tesis edilmesinden bu yana en ciddi sınamalarla yüzleştiğini belirterek, Washington yönetiminin Çin'e karşı "daha tarafsız ve soğukkanlı" bir anlayış oluşturması gerektiğini söyledi.
9.07.2020Dünya
Sachs: Corona virüsten daha büyük bir küresel tehdit
Sachs: Corona virüsten daha büyük bir küresel tehditİktisatçı Jeffrey Sachs'a göre, ABD ve Çin arasındaki derinleşen soğuk savaş, dünya için corona virüsten daha büyük bir küresel tehdit olacak.
21.06.2020Ekonomi
Stratejist Cüneyt Paksoy'dan piyasaya dair önemli açıklamalar!
Stratejist Cüneyt Paksoy'dan piyasaya dair önemli açıklamalar!Uzmanpara Yazarı Stratejist Cüneyt Paksoy milliyet.com.tr canlı yayınında gündeme dair soruları yanıtladı. İşte Paksoy'un ekonomi gündemine ilişkin sorulara verdiği önemli yanıtlar...
18.06.2020Ekonomi
Uzmanpara Yazarı Stratejist Cüneyt Paksoy'dan piyasaya dair önemli açıklamalar!
Uzmanpara Yazarı Stratejist Cüneyt Paksoy'dan piyasaya dair önemli açıklamalar!Uzmanpara Yazarı Stratejist Cüneyt Paksoy milliyet.com.tr canlı yayınında gündeme dair soruları yanıtladı. İşte Paksoy'un ekonomi gündemine ilişkin sorulara verdiği önemli yanıtlar...
11.06.2020Ekonomi
Borsa tarihinin üst üste yükseliş rallisi rekoru kırıldı
Borsa tarihinin üst üste yükseliş rallisi rekoru kırıldıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, dün itibarıyla üst üste 13'üncü işlem gününü de yükselişle tamamlayarak, tarihinde ilk kez bu türde bir ralliye imza attı.
6.06.2020Ekonomi
İstanbul'daki kritik toplantı sonrası Cüneyt Paksoy'dan önemli notlar
İstanbul'daki kritik toplantı sonrası Cüneyt Paksoy'dan önemli notlarHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde basın mensupları ve ekonomistlerle bir araya geldi. Toplantının detaylarına ilişkin önemli notlar paylaşan Uzmanpara Yazarı Stratejist Cüneyt Paksoy ' Virüs normalleştikçe daha olumlu günlere hazır olalım' dedi.
5.06.2020Ekonomi
Mobilyacılar yılın ikinci yarısında ABD pazarına odaklanacak
Mobilyacılar yılın ikinci yarısında ABD pazarına odaklanacakYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde dünya pazarından aldığı payı artırmak isteyen ve haziran ayına yüzde 20 ihracat artışı öngörüsüyle başlayan Türkiye mobilya sektörü, geçen yıl ABD'ye yaklaşık 200 milyon dolar olan dış satımını 1 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.
4.06.2020Ekonomi
Uzmanpara Yazarı Stratejist Cüneyt Paksoy'dan piyasaya dair önemli açıklamalar!
Uzmanpara Yazarı Stratejist Cüneyt Paksoy'dan piyasaya dair önemli açıklamalar!Uzmanpara yazarı Stratejist Cüneyt Paksoy milliyet.com.tr canlı yayınında gündeme dair soruları yanıtladı. İşte Paksoy'un ekonomi gündemine ilişkin sorulara verdiği önemli yanıtlar...
4.06.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ABDçinCüneyt Paksoydolartrump

Ticaret Savaşı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.