Tigem

Tigem

Son dakika TİGEM haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TİGEM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TİGEM haber sayfamızda...

Tigem

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 524 tigem haberi bulunmuştur.
‘Et fiyatını fırsatçı artırıyor’
‘Et fiyatını fırsatçı artırıyor’ Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, et fiyatlarını fırsatçıların artırdığını söyledi. Kırşehir TİGEM Malya İşletmesi’nde gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Yumaklı şunları söyledi:
1.03.2024 Ekonomi
'İlk defa genç ve kadın üreticilerimize yüzde 70 ilave destek veriyoruz'
'İlk defa genç ve kadın üreticilerimize yüzde 70 ilave destek veriyoruz' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Yeni desteklemelerimizde, üreten herkese ürettiği kadar destek veriyoruz. Aile işletmelerine tüm hayvancılık desteklemelerinde ilk defa ilave destek veriyoruz. Bu sayede aile işletmeleri temel destekle aynı oranda ilave destek alarak en az 2 kat destek almış olacak. İlk defa genç ve kadın üreticilerimize yüzde 70 ilave destek veriyoruz" dedi.
26.02.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı açıkladı: 14 milyar lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı
Bakan Yumaklı açıkladı: 14 milyar lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde çalışmalarının felaketin ilk anından itibaren aralıksız sürdüğünü belirterek, tarımsal üretimde ülkenin can damarı olan bölgede, üretimin aksamadan devam etmesi için üreticilere 2023 yılında toplam 14 milyar 150 milyon lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldığını bildirdi.
5.02.2024 Ekonomi
14 milyar TL tarımsal destek
14 milyar TL tarımsal destek Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaş merkezli depremlerin ardından bölgede üretimin aksamadan devam etmesi için üreticilere toplam 14 milyar 150 milyon TL tarımsal destekleme ödemesi yaptıklarını, hayvanları telef olan yetiştiricilere 5 bin 804 büyükbaş, 43 bin 317 küçükbaş, 549 bin kanatlı hayvan ve 26 bin 318 arılı kovanı bedelsiz olarak teslim ettiklerini bildirdi.
4.02.2024 Ekonomi
"Yusufeli Barajı'nda 3. ünite bu ay içinde faal olacak"
"Yusufeli Barajı'nda 3. ünite bu ay içinde faal olacak" Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Yusufeli Barajı’nda son testlerin yapıldığını, elektrik üretim kısmının Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına devredilmek üzere olduğunu belirterek, "5 Ocak 2024 tarihi itibariyle doluk oranı yüzde 73'e ulaştı. 191 metre ve 1,5 milyar metreküplük su depolandı. Bugün itibariyle enerji üretimi için 3 adet türbinden ikisini faal hale getirdik. 3 üniteden son ünitenin de ocak ayı içinde faal hale getirmeyi hedefliyoruz. Enerji üretimine tam kapasite geçmiş olacak" dedi.
22.01.2024 Ekonomi
Her yere ‘planlı’ tarım için hamle
Her yere ‘planlı’ tarım için hamle Tarımda üretim planlaması ekipleri oluşturulduğu bilgisini veren Bakan Yumaklı, “Nerede hangi ürün üretilecek? Stratejik ürünlerden başlayarak planlama yapılacak. İlk etapta hububat ve yağlı tohumlar olacak. Hayvansal üretimin ise tamamı olacak. Türkiye’nin tamamında başlayacak” dedi.
22.01.2024 Ekonomi
3 tarihi eser ortada kaldı! Taraflar karakolluk oldu
3 tarihi eser ortada kaldı! Taraflar karakolluk oldu Yalova'nın Safran köyünde bulunan Roma dönemine ait 3 tarihi mezar stelinin Yalova Müze Müdürlüğü’ne naklinin engellendiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu. Ortada kalan eserler Altınova ilçesine nakledildi.
27.12.2023 Gündem
Bakan Yumaklı: 1 milyon 215 bin gıda denetimi gerçekleştirdik
Bakan Yumaklı: 1 milyon 215 bin gıda denetimi gerçekleştirdik Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2023 yılında 1 milyon 215 bin gıda denetimi gerçekleştirdiklerini söyledi.
18.12.2023 Gündem
Gölmarmara organik tarım alanı olacak
Gölmarmara organik tarım alanı olacak Tarım ve Orman Bakanlığı ve Güvenilir Ürün Platformu tarafından iki yıl önce başlatılan Tarım Varsa Hayat Var projesinin yeni toplantısı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Karacabey İşletmesi’nde gerçekleştirildi.
14.11.2023 Ekonomi
Koyun sürüsü durmadan döndü, Çin’deki görüntüler akıllara geldi
Koyun sürüsü durmadan döndü, Çin’deki görüntüler akıllara geldi Amasya’da bir koyun sürüsü dakikalarca saat yönünde dönerek daire çizdi. Koyunlarla koçların buluştuğu o görüntüler, Çin'de bir koyun sürüsünün 12 gün boyunca durmadan daire çizerek yürümeleriyle izlenme rekoru kıran gizemli olayı akıllara getirdi.
12.11.2023 Haberler
Safkan Arap tayı 5 milyona satıldı
Safkan Arap tayı 5 milyona satıldı Malatya'nın Akçadağ ilçesindeki Sultansuyu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen Arap tayları İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda açık artırma yoluyla satıldı.
17.10.2023 Ekonomi
Bakan Yumaklı açıkladı! 630 milyon TL'lik tarımsal destek ödeme hesaplara aktarılıyor
Bakan Yumaklı açıkladı! 630 milyon TL'lik tarımsal destek ödeme hesaplara aktarılıyor Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yıl içerisinde 47 milyar liraya yakın tarımsal destek ödemesi yaptıklarını belirterek, "Bugün de çeşitli kalemlerde toplam 630 milyon lirayı daha üreticilerimizin hesaplarına aktarmış olacağız" dedi.
13.10.2023 Ekonomi
Açık arttırma ile satışa çıktı! Toplam değeri 22 milyon lira
Açık arttırma ile satışa çıktı! Toplam değeri 22 milyon lira Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün (TİGEM) satışa çıkardığı 15 safkan Arap tayı, toplam 22 milyon liraya satıldı. TİGEM'in İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlediği açık artırmada, en yüksek ücret 3 milyon lira rekor fiyatla 'Karanimo' isimli safkan Arap tayına ödendi.
3.10.2023 Gündem
TİGEM'den hububat hasadı rekoru
TİGEM'den hububat hasadı rekoru Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne (TİGEM) bağlı işletmelerde 392 bin ton mahsul ile tüm zamanların hububat üretim rekorunun kırıldığını bildirdi.
11.09.2023 Ekonomi
Milyonluk Arap yarış atları burada yetiştiriliyor
Milyonluk Arap yarış atları burada yetiştiriliyor Bursa'nın Karacabey ilçesinde bulunan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde (TİGEM) özel olarak yetiştirilen Arap yarış atları ilgi görüyor. Arap atlarının ataları olan Baba Kuruş ve Baba Sa'd'ın anıt mezarlarının yapılıp, isimlerinin misafirhaneye verildiği TİGEM'de yetiştirilen atlar, düzenlenen açık artırmalar ile 1 milyon liraya kadar alıcı buluyor.
26.08.2023 Ekonomi
Kangal ve akbaşı 6 ay bekliyorlar
Kangal ve akbaşı 6 ay bekliyorlar Türk ırkı köpekler olarak bilinen kangal ve akbaş sahibi olmak isteyen 200 kişi 6 ay bekleyecekleri sıraya girdi. TİGEM’in KDV hariç 8-12 bin lira arasında sattığı çoban köpekleri, eğitimle şehir hayatına da uyum sağlıyor.
23.08.2023 Ekonomi
Bakan Yumaklı: Adıyaman'da hayvancılığı daha da geliştirmek istiyoruz
Bakan Yumaklı: Adıyaman'da hayvancılığı daha da geliştirmek istiyoruz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, depremde hayvanlarını kaybeden çiftçilere hayvan dağıtımına katıldı.
14.08.2023 Gündem
Depremin yaraları sarılmaya devam ediyor! Bakanlık çiftçilere yapılan destek miktarını açıkadı
Depremin yaraları sarılmaya devam ediyor! Bakanlık çiftçilere yapılan destek miktarını açıkadı Tarım ve Orman Bakanlığı, afet bölgesindeki çiftçilere depremin yaşandığı günden itibaren yapılan destek miktarını açıkladı.
5.08.2023 Gündem
Su riski ve iklim krizi tarımı ne ölçüde etkiler?
Su riski ve iklim krizi tarımı ne ölçüde etkiler? Bitkisel ve hayvansal üretimde hiçbir tehdit iklim krizi kadar derin olmayacak. Türkiye'de belirgin bir ısınma, yağışlarda azalma önemli bir risk.
9.06.2023 Milliyet Executive
TİGEM, 68 safkan Arap koşu tayını satışa çıkarıyor
TİGEM, 68 safkan Arap koşu tayını satışa çıkarıyor Türkiye’de yarış sahalarında koşan tayların önemli bir bölümünün yetiştiricisi olan Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) 32’si dişi, 36’sı erkek olmak üzere toplam 68 şampiyon adayı safkan Arap koşu tayını, 6 Haziran’da açık artırma usulüyle satacak.
28.05.2023 Ekonomi
Yüzlerce süt kuzusu, anneleriyle buluştu
Yüzlerce süt kuzusu, anneleriyle buluştu Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne (TİGEM) bağlı Ulaş Tarım İşletmesinde yetiştirilen Sivas'a özgü Kangal Akkaraman cinsi koyun ve kuzuların buluşma anı, renkli görüntülere sahne oldu.
18.05.2023 Yaşam
Kılıçdaroğlu: Egemenliğimizi kısıtlayan bu düzen artık değişiyor
Kılıçdaroğlu: Egemenliğimizi kısıtlayan bu düzen artık değişiyor CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, "Egemenliğimizi kısıtlayan bu düzen artık değişiyor. Türkiye, tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yetecek, çok kısa bir süre içinde ihracat devi olacak. Gıda bağımsızlığını sağlamadan büyümek ve gelişmek mümkün değil. Bakın, burada açıkça söylüyorum. Türkiye, tarım ve hayvancılıkta dünyanın en hızlı yükselen ülkesi olacak" dedi.
22.04.2023 Gündem
Bakan Kirişci: Burdur’a 20 yılda 11.6 milyar liralık yatırım yaptık
Bakan Kirişci: Burdur’a 20 yılda 11.6 milyar liralık yatırım yaptık Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci Tarım Temsilcileri Sektör Toplantısı’na katılmak için Burdur’a geldi. Toplantının ardından çoban kepeneği giyen Bakan Kirişci "Bakanlık olarak Burdur’umuza 20 yıllık süre zarfında toplamda tarımsal desteklerimiz ve destekleme yatırımlarımızla birlikte 11. 6 milyar liralık destek verdik" dedi.
9.04.2023 Ekonomi
Bakan Kirişçi: Burdur’a 20 yılda 11.6 milyar liralık yatırım yaptık
Bakan Kirişçi: Burdur’a 20 yılda 11.6 milyar liralık yatırım yaptık Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci Tarım Temsilcileri Sektör Toplantısı’na katılmak için Burdur’a geldi. Toplantının ardından çoban kepeneği giyen Bakan Kirişci "Bakanlık olarak Burdur’umuza 20 yıllık süre zarfında toplamda tarımsal desteklerimiz ve destekleme yatırımlarımızla birlikte 11. 6 milyar liralık destek verdik" dedi.
9.04.2023 Gündem
Kuzuların, anneleriyle renkli buluşması
Kuzuların, anneleriyle renkli buluşması Amasya'daki TİGEM Gökhöyük Tarım İşletmesi'nde baharın habercisi sevimli kuzuların anneleriyle buluştuğu beslenme saati havadan dronla görüntülendi. O anlar yürekleri ısıttı.
4.04.2023 Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Tigem ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.