Tipi

Tipi

Son dakika tipi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tipi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tipi haber sayfamızda...

Tipi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 29.840 tipi haberi bulunmuştur.
Aman Reis Duymasın oyuncuları ve konusu! Aman Reis Duymasın filmi ne zaman, nerede çekildi?
Aman Reis Duymasın oyuncuları ve konusu! Aman Reis Duymasın filmi ne zaman, nerede çekildi?Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin karakterlerinden oluşan Aman Reis Duymasın filmi 2019 yılında vizyona girdi. Filmde ailenin çıktıkları tatilde başına gelenler ve olanları Hızır Çakırbeyli'den saklama çabaları anlatılıyor. İşte, Aman Reis Duymasın oyuncu kadrosu...
21.09.2021Cadde
Son dakika: Türkiye'de 700 bin kişi mücadele ediyor! En az iki kat artacak
Son dakika: Türkiye'de 700 bin kişi mücadele ediyor! En az iki kat artacakSon dakika haberlere göre, en sık rastlanan demans yani halk arasındaki adıyla bunama tipi olan Alzheimer, milyonlarca insanın beynini tehdit ediyor! Ülkemizde yaklaşık 700 bin Alzheimer hastası bulunduğuna dikkat çeken uzmanlar, nüfusun yaşlanmasına bağlı olarak hasta sayısının da en az iki kat artacağı görüşünde. Yakın zamanda hayatımıza girecek basit bir kan testi ise hastalığın erken tanısına imkan verecek.
21.09.2021Gündem
Tunceli'de yaban domuzu çobana saldırdı!
Tunceli'de yaban domuzu çobana saldırdı!Tunceli’de yaban domuzunun saldırısına uğrayan ve ağır yaralanan çoban Hasan Temel (43), askeri helikopterle Elazığ'a sevk edildi. Kent merkezinde bazı mahallelere inen yaban domuzları ise cep telefonu kameralarınca kaydedildi.
21.09.2021Gündem
1915 Çanakkale Köprüsü akaryakıtta büyük tasarruf sağlayacak
1915 Çanakkale Köprüsü akaryakıtta büyük tasarruf sağlayacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün tamamlandığında yıllık zaman tasarruf tutarının 624 milyon liraya, akaryakıt tasarruf tutarının ise 113 milyon liraya ulaşacağını açıkladı. Karaismailoğlu, "Tabliye bloklarının montajları ile artık 1915 Çanakkale Köprüsü'nün büyük oranda tamamlandığını görüyoruz." dedi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapımı süren 4 bin 608 metre uzunluğundaki 1915 Çanakkale Köprüsü'nün "kedi yolu"ndan yürüyerek Anadolu'dan Avrupa kıtasına geçti.
21.09.2021Ekonomi
Kayseri'de heyecanlandıran keşif! 8 asırlık mezarlıkta ortaya çıktı
Kayseri'de heyecanlandıran keşif! 8 asırlık mezarlıkta ortaya çıktıKayseri'de 8 asırlık Seyyid Burhaneddin mezarlığında geçen 3 Ağustos’ta başlayan kazı çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar sonucu mezarlıkta Anadolu Selçuklu Devleti dönemine ait eyvan tipi kümbet (anıt mezar) bulundu. İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, “3 Ağustos'ta başlayan kazı çalışmalarının sonuna geldik. Artık yapıyı koruma seviyesine geçtik. Bundan sonra proje restorasyonuna geçeceğiz” dedi.
21.09.2021Gündem
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları CevaplarıYeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.09.2021Eğitim
Son dakika... Çavuştepe Kalesi'nde yeni mezar tipi ortaya çıkarıldı
Son dakika... Çavuştepe Kalesi'nde yeni mezar tipi ortaya çıkarıldıVan'ın Gürpınar ilçesindeki Çavuştepe Kalesi'nde 5 yıl önce başlatılan kazı çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan nekropolde Urartular dönemine ait iki mezar bulundu. Bu sayede Urartuların ölü gömme adetleri ve yaşam tarzına ilişkin yeni bulgular elde edildi.
19.09.2021Gündem
Çavuştepe Kalesi'nde yeni mezar tipi ortaya çıkarıldı
Çavuştepe Kalesi'nde yeni mezar tipi ortaya çıkarıldıVan'ın Gürpınar ilçesindeki Çavuştepe Kalesi'nde 5 yıl önce başlatılan kazı çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan nekropolde Urartular dönemine ait iki mezar bulundu.
19.09.2021Haberler
Otokar zırhlı araçları yeni görevler için hazır
Otokar zırhlı araçları yeni görevler için hazırTürkiye'nin zırhlı araç üreticilerinden Otokar, geliştirdiği askeri araçlarla yurt içinde ve dışında yeni görevler bekliyor.
19.09.2021Haberler
Çavuştepe Kalesi'nde yeni mezar tipi bulundu! Böylesi ilk kez görüldü
Çavuştepe Kalesi'nde yeni mezar tipi bulundu! Böylesi ilk kez görüldüVan'ın Gürpınar ilçesindeki Çavuştepe Kalesi'nde 5 yıl önce başlatılan kazı çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan nekropolde Urartular dönemine ait iki mezar bulundu. Bu sayede Urartuların ölü gömme adetleri ve yaşam tarzına ilişkin yeni bulgular elde edildi.
19.09.2021Gündem
Öykü Arin'in ailesi yeni kampanya başlattı! 'Evinizden de donör olabilirsiniz'
Öykü Arin'in ailesi yeni kampanya başlattı! 'Evinizden de donör olabilirsiniz'Türkiye, Öykü Arin'i henüz 3,5 yaşında kan kanserine yakalanmasının ardından başlayan "Öykü Arin'e Umut Ol" kampanyasıyla tanıdı. Küçük kızın ailesinin başlattığı kampanya sayesinde kısa sürede binlerce donöre ulaşıldı. Kök hücre bağışı konusunda farkındalık yaratmaya devam eden "Öykü Arin’e Umut Ol" ekibi, şimdi yeni bir kampanya yürütüyor. Amaçları kök hücre bağışını kolaylaştıracak bir uygulamanın Türkiye’de de hayata geçirilmesi. Öykü'nün annesi Eylem Şen Yazıcı, "Eğer bu yöntem uygulamaya geçerse yeni çağın başlangıcı olabilir. Türkiye'de donör sayısının milyonlara ulaşacağını düşünüyorum" diyor.
19.09.2021Gündem
Erken teşhis neden önemli?
Erken teşhis neden önemli?Türkiye Alzheimer Derneği Başkanı Prof. Dr. Başar Bilgiç, “Orta yaşlarda işitme problemi ciddi bir risk faktörü. 60 yaş sonrası unutkanlık görülüyorsa hemen bir uzmana başvurulmalı” diyor
19.09.2021Pazar
Ömerli Barajı doluluk oranı yüzde kaç? Ömerli Barajı nerede, hangi ilçe sınırları içerisinde?
Ömerli Barajı doluluk oranı yüzde kaç? Ömerli Barajı nerede, hangi ilçe sınırları içerisinde?Ömerli Barajı nerede sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu akşam ekrana gelecek olan MasterChef yeni bölüm çekimi Ömerli Barajı'nda gerçekleştiriliyor. Son yıllarda artan kuraklıklar ile birlikte temiz su kaynaklarına erişme imkanı zorlaşmaya başladı. İlerleyen yıllarda yaşanabilecek olan su sorununa dikkat çekmek için MasterChef yarışması su israfını önlemek ve suyun önemine dikkat çekmek için bu akşam ekrana gelecek olan bölümü Ömerli Barajı'nda gerçekleştiriyor. Peki Ömerli barajı nerede, hangi ilçe sınırları içerisinde doluluk oranı yüzde kaç?
18.09.2021Gündem
ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı yükseldi
ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı yükseldiABD'de petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 10 arttı.
18.09.2021Uzmanpara
Ev bilgisayarının mucidinden veda
Ev bilgisayarının mucidinden vedaİlk ev bilgisayarını icat ederek bilişim teknolojisini halkla buluşturan İngiliz mucit Sir Clive Sinclair, 81 yaşında öldü. Sinclair, zamanının çok ötesinde geliştirdiği teknolojik cihazlarla modern tüketici elektroniği dünyasının kapılarını açtı. Ama ne ilginçtir ki Sinclair bilgisayar kullanmıyordu!
18.09.2021Dünya
Başsavcılıktan FETÖ'den hükümlü kişinin tedavisi hakkındaki iddialara yalanlama
Başsavcılıktan FETÖ'den hükümlü kişinin tedavisi hakkındaki iddialara yalanlamaAntalya Cumhuriyet Başsavcılığı, "FETÖ silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verilen A.Ö'nün tedavi sürecinin ve infaz erteleme işlemlerinin aksatıldığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve hükümlünün tedavisine ceza infaz kurumu dışında devam edildiğini bildirdi.
17.09.2021Gündem
Kronik Lenfositer Lösemi (Kll) Nedir? Kll Hastaları Nelere Dikkat Etmelidir?
Kronik Lenfositer Lösemi (Kll) Nedir? Kll Hastaları Nelere Dikkat Etmelidir?İnsan sağlığı için en tehlikeli hastalıklar içerisinde kronik lenfositer lösemi gelir. Tehlikeli olması ile beraber en çok araştırılan ve merak edilen hastalıklar arasında da yer alır. Peki Kronik lenfositer lösemi (KLL) nedir? KLL hastaları nelere dikkat etmelidir? İşte bu hastalık hakkında merak edilen bilgiler.
17.09.2021Sağlık
5 bin yıllık sandık mezar bulundu
5 bin yıllık sandık mezar bulunduDiyarbakır’ın Ergani ilçesinde 12 bin yıllık olduğu tahmin edilen ve neolitik çağın izlerini taşıyan Çayönü Höyüğü'nde, 5 bin yıllık sandık mezar bulundu. Arkeolojik alanda incelemelerde bulunan Vali Münir Karaloğlu, "Kazı başkanı hocam bir müjde verdi, 'Sandık tipi bir mezar açtık ve Çayönü'nü 3 bin yıl daha yaklaştırdık' dedi. Biz de heyecanlandık, geldik, gördük. İçinde pişmiş ve farklı formlarda kapların bulunduğu, çok ince, zarif, estetik kapların olduğu bir mezar" dedi.
17.09.2021Gündem
Çayönü Höyüğü'nde 5 bin yıllık sandık mezar bulundu
Çayönü Höyüğü'nde 5 bin yıllık sandık mezar bulunduDiyarbakır'ın Ergani ilçesinde 12 bin yıllık olduğu tahmin edilen ve neolitik çağın izlerini taşıyan Çayönü Höyüğü'nde, 5 bin yıllık sandık mezar bulundu.
17.09.2021Haberler
Son dakika... Çayönü Höyüğü'nde 5 bin yıllık sandık mezar bulundu!
Son dakika... Çayönü Höyüğü'nde 5 bin yıllık sandık mezar bulundu!Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde 12 bin yıllık olduğu tahmin edilen ve neolitik çağın izlerini taşıyan Çayönü Höyüğü'nde, 5 bin yıllık sandık mezar bulundu. Arkeolojik alanda incelemelerde bulunan Vali Münir Karaloğlu, "Kazı başkanı hocam bir müjde verdi, 'Sandık tipi bir mezar açtık ve Çayönü'nü 3 bin yıl daha yaklaştırdık' dedi. Biz de heyecanlandık, geldik, gördük. İçinde pişmiş ve farklı formlarda kapların bulunduğu, çok ince, zarif, estetik kapların olduğu bir mezar" dedi.
17.09.2021Gündem
Uçansu ve Alara Çayı müjdesi! Bakanlık 3 HES'i iptal etti
Uçansu ve Alara Çayı müjdesi! Bakanlık 3 HES'i iptal ettiAntalya’nın Gündoğmuş ilçesindeki doğa harikası Uçansu Şelalesi'nin de bulunduğu Alara Çayı üzerine yapılacak 3 HES projesiyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca iptal edildi. Karar, köylüler tarafından sevinçle karşılandı.
16.09.2021Gündem
Ford, en yeni elektrikli araçlarını Dijital Autoshow’da görücüye çıkardı
Ford, en yeni elektrikli araçlarını Dijital Autoshow’da görücüye çıkardıFord, bu yıl pandemi koşulları nedeniyle 14-26 Eylül tarihleri arasında ilk kez dijital olarak gerçekleşiyor, "Autoshow: 2021 Mobility" fuarında en yeni elektrikli ve hibrit modellerini görücüye çıkardı. Bugün ve gelecek arasındaki farkı kapatarak, geleceği bugünden yaşatmayı amaçlayan marka, ikonik modellerinin en yeni elektrikli versiyonlarının da ilk defa Türkiye’de yer aldığı 10 araç ile Dijital Autoshow’da otomobil severlere sıra dışı bir deneyim yaratıyor.
16.09.2021Otomobil
Mercedes-Benz Sprinter, Türkiye’deki 25. yılını kutluyor
Mercedes-Benz Sprinter, Türkiye’deki 25. yılını kutluyor1996 yılında Türkiye pazarında ilk olarak satışına başlanan Mercedes-Benz Sprinter, 2021 yılı itibarıyla 25 yıldır Türkiye yollarında oluşunu kutluyor.
16.09.2021Otomobil
Lenfomaya dikkat! İlk belirtisi ‘ağrısız’ şişlikler
Lenfomaya dikkat! İlk belirtisi ‘ağrısız’ şişliklerLenf bezlerinde şişlik, istem dışı kilo kaybı, gece terlemeleri, ateş ve yorgunluk-halsizlik gibi belirtilerin yanı sıra tedavi ile gerilemeyen, inatçı ve büyüyen lenf bezleri lenfomanın habercisi olabiliyor. Özellikle ergenlik dönemi ya da 55 yaş sonrasında görülüyor lenfoma, tüm kanser türlerinin yüzde 5’ini oluşturuyor. Sık görülen kanser türlerinden biri olan lenfomanın sevindirici yönü şu ki, tedavi oranı oldukça yüksek. Hematoloji Uzmanı Doktor Öğretim Üyesi Ant Uzay, hastalıkla mücadelede, bağışıklık sisteminin kanserle savaşını güçlendiren immünoterapinin ve kanserli hücrelerin birbiriyle iletişimini bozan hedefe yönelik ilaçların, ileri evre ve zorlu hastalarda bile umut ışığını artırdığına dikkat çekerek kon hakkında bilgi verdi.
16.09.2021Genel Sağlık
Bağ Doku Nedir, Tipleri Nelerdir? Bağ Doku Hangi Organlarda Bulunur?
Bağ Doku Nedir, Tipleri Nelerdir? Bağ Doku Hangi Organlarda Bulunur?Bağ doku, hücreler arası madde (zemin maddesi, interselüler madde, matriks), bağ dokusu hücreleri ve fibrillerden meydana gelir. Bu bakımdan bağ doku konusu pek çok insanın ilgisini çeken bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda Bağ doku nedir, tipleri nelerdir? Bağ doku hangi organlarda bulunur şeklindeki soruların yanıtlarını sizin için derledik.
16.09.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Çavuştepe Kalesivandiyarbakırpluskazı

Tipi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.