Fiyat Artışı

Fiyat Artışı

Son dakika fiyat artışı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fiyat artışı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fiyat artışı haber sayfamızda...

Fiyat Artışı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.004 fiyat artisi haberi bulunmuştur.
Otelcilerin emlak vergisi isyanı
Otelcilerin emlak vergisi isyanıMükellefler belirlenen emlak vergisi oranlarına karşı itiraza başladı. Yüzde 100’ü aşan oranlara tepki gösteren otelciler, pandemi döneminin göz önüne alınmasını istedi.
20.07.2021Ekonomi
Biden'dan dikkat çeken 'enflasyon' açıklaması
Biden'dan dikkat çeken 'enflasyon' açıklamasıABD Başkanı Joe Biden, fiyatlardaki artışların geçici olmasının beklendiğini belirterek, yönetiminin uzun vadede kontrolsüz bir enflasyonun ekonomi için bir zorluk teşkil edeceğinin farkında olduğunu ve gereken herhangi bir müdahale konusunda tetikte olacaklarını ifade etti.
19.07.2021Ekonomi
Son dakika: Kiralık araç kalmadı! Uzmanlardan uyarı geldi
Son dakika: Kiralık araç kalmadı! Uzmanlardan uyarı geldiYaz mevsimi, tatillerin başlaması, koronavirüs kısıtlamalarının sona ermesi ve Kurban Bayramı’nın da etkisiyle kiralık araçlara olan talepte patlama yaşanmaya başladı. Fiyatların yüksek tutulmasına rağmen talepte yüzde 120’yi aşan artış var. Uzmanlar, yakında kiralık araç kalmayacağını ve vatandaşların rezervasyonlarını yaptırmaları gerektiğini söyledi.
16.07.2021Ekonomi
Şerbetçi otunun fiyatı belirlendi
Şerbetçi otunun fiyatı belirlendiTürkiye'de sadece Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde yetişen şerbetçi otunun kilogram başına alım fiyatı belirlendi.
15.07.2021Ekonomi
ABD'de enflasyon yüzde 5'in üzerine çıktı
ABD'de enflasyon yüzde 5'in üzerine çıktıABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), haziranda aylık yüzde 0,9, yıllık yüzde 5,4 artarak beklentilerin üzerinde yükseldi.
13.07.2021Uzmanpara
Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, enflasyondaki yükseliş gıda ve temel mal gruplarından kaynaklanırken, enerji ve hizmet gruplarında yıllık bazda gerileme kaydedildi.
6.07.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Haziran Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Merkez Bankası Haziran Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, enflasyondaki yükseliş gıda ve temel mal gruplarından kaynaklanırken, enerji ve hizmet gruplarında yıllık bazda gerileme kaydedildi.
6.07.2021Ekonomi
Üretici ve tüketici enflasyonu makası 25 puanın üzerine çıktı
Üretici ve tüketici enflasyonu makası 25 puanın üzerine çıktıTüketici enflasyonu Mayıs 2019’dan bu yana en yüksek düzeye çıktı. Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) haziranda aylık bazda yüzde 1.94, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yüzde 4.01 artış gösterdi. Yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 17.53, yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 42.89 oldu.
6.07.2021 Ekonomi
Haziranda fiyatı en fazla artan 'yurt içi bir hafta ve daha fazla süreli turlar' oldu
Haziranda fiyatı en fazla artan 'yurt içi bir hafta ve daha fazla süreli turlar' olduTüketici fiyatları bazında haziranda en fazla fiyat artışı yüzde 51,6 ile yurt içi bir hafta ve daha fazla süreli turlarda, en fazla fiyat düşüşü yüzde 28,19 ile sarımsakta görüldü.
5.07.2021Ekonomi
Son dakika: Kurban Bayramı öncesi otogarda yüksek fiyat tartışması!
Son dakika: Kurban Bayramı öncesi otogarda yüksek fiyat tartışması!Normalleşmeyle birlikte yolcu otobüslerinde yüzde 50 koltuk sınırlaması kaldırıldı. Otobüsler artık ruhsatlarında belirtilen yolcu kapasitesi oranında yolcu taşıyacak. Bayram öncesi bilet almak isteyenler koltuk sınırlaması kalkmasına rağmen bilet fiyatlarında artış yaşandığını belirtti. Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Birol Özcan ise, "Bir fiyat artışı yok. Biz kafamıza göre zam yapamayız. Bugün bilet fiyatları ne ise bayramda da o olacak" dedi.
2.07.2021Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdi
TZOB Başkanı Bayraktar üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, haziranda, üretici ve market arasındaki fiyat farkının en fazla yüzde 341,18 ile karpuzda görüldüğünü bildirdi.
1.07.2021Ekonomi
‘Dünyanın en ucuz çimentosu bizde’
‘Dünyanın en ucuz çimentosu bizde’TÜRKÇİMENTO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik, ana maliyet girdilerinde önemli artışlar yaşanmasına rağmen çimento sektörünün dünyanın en ucuz çimentosunu sağlayarak ülke ekonomisine desteğini sürdürdüğünü söyledi.
13.06.2021Ekonomi
Altına dayalı borsa yatırım fonları eylülden bu yana en yüksek girişlerini kaydetti
Altına dayalı borsa yatırım fonları eylülden bu yana en yüksek girişlerini kaydettiDünya Altın Konseyi (WGC), altına dayalı borsa yatırım fonlarının (ETF) ocak ayından bu yana ilk aylık ve geçen yılın eylül ayından bu yana en yüksek girişlerini kaydettiğini bildirdi.
12.06.2021Ekonomi
Altına dayalı yatırım fonlarına yüksek giriş
Altına dayalı yatırım fonlarına yüksek girişDünya Altın Konseyi (WGC), altına dayalı borsa yatırım fonlarının (ETF) ocak ayından bu yana ilk aylık ve geçen yılın eylül ayından bu yana en yüksek girişlerini kaydettiğini bildirdi.
12.06.2021Uzmanpara
İkinci el online otomotiv satışları yüzde 21 azaldı
İkinci el online otomotiv satışları yüzde 21 azaldıİkinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında satışlar, mayında ayında aylık bazda yüzde 21 azalırken, araç fiyatları ise ortalama yüzde 1,1 puan arttı.
11.06.2021Ekonomi
ABD'de enflasyon yüzde 5'e çıktı
ABD'de enflasyon yüzde 5'e çıktıABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), mayısta aylık yüzde 0,6 ve yıllık yüzde 5 artarak beklentileri geride bıraktı.
10.06.2021Uzmanpara
Fırıncılardan un fiyatı açıklaması!
Fırıncılardan un fiyatı açıklaması!Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, buğdayda hasat zamanı olmasına karşın un fiyatına zam yapıldığını belirterek, "Bu konuda federasyon olarak Bakanlık ile diyalog halindeyiz. Üretim yapan un sanayicilerini bir kez daha bu fiyatları gözden geçirmeye davet ediyorum." dedi.
10.06.2021Ekonomi
Baklavada 'fahiş fiyat' uyarısı
Baklavada 'fahiş fiyat' uyarısıGaziantep Lokantacılar, Kebapçılar, Baklavacılar, Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Bayrakçı, baklavanın kilosunun 110 TL olduğunu, ancak bazı işletmelerin fahiş fiyat artışı yaptığını söyledi. Son günlerde bazı işletmeler tarafından baklavanın kilosunun 150 TL'den satıldığını belirten Bayrakçı, "Üyelerimizden gelen zam talebi var, ancak şu an için herhangi bir artış söz konusu değil. Farklı ücret talep edenler şikayet edilsin" dedi.
8.06.2021Ekonomi
Merkez Bankası Mayıs Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Merkez Bankası Mayıs Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, mayıs ayındaki kapanmaya bağlı olarak faaliyetin kesintiye uğradığı bazı kalemlerde fiyat artışları düşük seyrederken, üretici fiyatlarındaki hızlı artış eğilimi devam ederek maliyet baskıları etkisini sürdürdü.
4.06.2021Ekonomi
Mayıs Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Mayıs Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, mayıs ayındaki kapanmaya bağlı olarak faaliyetin kesintiye uğradığı bazı kalemlerde fiyat artışları düşük seyrederken, üretici fiyatlarındaki hızlı artış eğilimi devam ederek maliyet baskıları etkisini sürdürdü.
4.06.2021Uzmanpara
Aylık enflasyon % 0.89, yıllık % 16.59
Aylık enflasyon % 0.89, yıllık % 16.59Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) mayısta aylık bazda yüzde 0.89, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ - ÜFE) yüzde 3.92 artış gösterdi. Yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 16.59, yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 38.33 oldu.
4.06.2021Ekonomi
Mayısta fiyatı en fazla artan ürün patates
Mayısta fiyatı en fazla artan ürün patatesTüketici fiyatları bazında mayısta en yüksek fiyat artışı yüzde 41,57 ile patateste yaşanırken en çok ucuzlayan ürün yüzde 50,94 ile sivri biber oldu.
3.06.2021Ekonomi
Enflasyon rakamları belli oldu
Enflasyon rakamları belli olduTüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) mayısta aylık bazda yüzde 0,89, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yüzde 3,92 artış gösterdi. Yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 16,59, yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 38,33 oldu.
3.06.2021Uzmanpara
Bu yıl sonuna kadar 2 milyar TL yatırım
Bu yıl sonuna kadar 2 milyar TL yatırımMevcut projelerinde anahtar teslimi ve yeni fazların satışını sürdüren Tahincioğlu, pandemi etkisinde geçen 2021 yılı için yeni yatırım planlarını devreye almaya başladı.
3.06.2021Ekonomi
İngiltere’de konut fiyatları hızlı arttı
İngiltere’de konut fiyatları hızlı arttıİngiltere’de konut fiyatları, 2021 yılının mayıs ayında yıllık bazda önemli bir artış kaydetti.
2.06.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

enflasyonfiyattürkiyeekonomiABD

Fiyat Artışı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.