Tkdk

Tkdk

Son dakika TKDK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TKDK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TKDK haber sayfamızda...

Tkdk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 233 tkdk haberi bulunmuştur.
Bahçesine kurduğu çadırlarda 40 ton mantar üretiyor
Bahçesine kurduğu çadırlarda 40 ton mantar üretiyorBartın’da Genç Çiftçi Projesinden aldığı destekle mantar üretim tesisi kuran ve yılda 20 ton istiridye mantarı yetiştirmeyi başaran Cengiz Özdemir kurduğu ikinci tesisle birlikte üretimini 40 tona çıkardı.
26.11.2021Haberler
Bahçesine kurduğu çadırlarda 40 ton mantar üretiyor
Bahçesine kurduğu çadırlarda 40 ton mantar üretiyorBartın’da Genç Çiftçi Projesinden aldığı destekle mantar üretim tesisi kuran ve yılda 20 ton istiridye mantarı yetiştirmeyi başaran Cengiz Özdemir kurduğu ikinci tesisle birlikte üretimini 40 tona çıkardı.
26.11.2021Ekonomi
Babasından devraldığı işletmeyi devlet desteğiyle modern tesise dönüştürdü
Babasından devraldığı işletmeyi devlet desteğiyle modern tesise dönüştürdüElazığ'da küçük bir aile imalathanesinde kuruyemiş üretirken Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan (TKDK) hibe desteği alan 26 yaşındaki Hakkı Eren Namlı, kurduğu modern tesiste ürettiği ürünleri Türkiye'nin dört bir yanına gönderiyor.
14.11.2021Ekonomi
Van'daki mantar tesisinde ilk hasatta 4 ton üretim gerçekleşti
Van'daki mantar tesisinde ilk hasatta 4 ton üretim gerçekleştiVan'ın Tuşba ilçesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun (TKDK) hibe desteği programından 5 bini kapalı 24 bin metrekare alanda kurulan mantar üretim tesisinde, ilk gün 4 ton mantar hasat edildi. Hasada eşlik eden Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, kentin ilk modern mantar üretim tesisinin yıllık üretim kapasitesinin bin 500 ton olduğunu ve mantarların çevre illere pazarlanacağını söyledi.
13.11.2021Ekonomi
TBMM’den kadın CEO’lara davet
TBMM’den kadın CEO’lara davetTBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu bünyesinde kadın istihdamının artırılmasına yönelik alt komisyonun ilk toplantısı dün gerçekleşti.
4.11.2021Ekonomi
Kaz Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? Devlet Desteği Ve Kazancı Hakkında Bilgiler
Kaz Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? Devlet Desteği Ve Kazancı Hakkında BilgilerÜlkemizde bulunan zengin su kaynakları nedeniyle kaz yetiştiriciliği yapılmaktadır. Bu nedenle kaz yetiştiriciliği ile birlikte devlet teşviki pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki, kaz yetiştiriciliği nasıl yapılır? Devlet desteği ve kazancı hakkında bilgileri sizlere detaylıca derledik.
2.11.2021Kariyer
Mantar Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? Devlet Desteği Ve Kazancı Hakkında Bilgiler
Mantar Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? Devlet Desteği Ve Kazancı Hakkında BilgilerMantar, kendine özgü lezzeti ve yüksek besin değeri ile pek çok ülkede değerli gıda maddesi olarak kabul edilir. Aynı zamanda, tedavi edici bir özelliğe de sahiptir. Ülkemizde özellikle de Akdeniz Bölgesinde mantar yetiştirilir. Eşsiz aroması ile yemeklere de lezzet katar. Mantar yetiştiriciliği nasıl yapılır sizler için derledik.
1.11.2021Eğitim
TKDK'nin Çorum'daki 2021 hibe desteğinin 40 milyon lirayı aşması bekleniyor
TKDK'nin Çorum'daki 2021 hibe desteğinin 40 milyon lirayı aşması bekleniyorÇorum Valisi Mustafa Çiftçi, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) 2021 yılında 144 projeye 22,5 milyon lira hibe ödemesi yaptığını, yıl sonuna kadar tamamlanacak 125 projeyle birlikte bu rakamın 40 milyon lirayı aşmasının hedeflendiğini bildirdi.
14.10.2021Ekonomi
Şanlıurfa'nın bal üretimi TKDK desteğiyle artıyor
Şanlıurfa'nın bal üretimi TKDK desteğiyle artıyorTarım ve hayvancılığın önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından sağlanan destekle arı kolonisi ve bal üretimi her geçen yıl artıyor.
10.10.2021Ekonomi
Malatya'dan ihraç edilen çilekler Avrupa ve ABD'de damakları tatlandırıyor
Malatya'dan ihraç edilen çilekler Avrupa ve ABD'de damakları tatlandırıyorDünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'da, girişimci Ömer Memur'un Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle kurduğu fabrikada işlediği dondurulmuş çilekler, Avrupa ülkeleri ile ABD'ye gönderiliyor.
10.09.2021Ekonomi
Kırsal projelere 1.9 milyar yatırım
Kırsal projelere 1.9 milyar yatırımTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kırsalda kalkınma vizyonu kapsamında ilana çıkılan IPARD-2 AB Kırsal Kalkınma Hibe Programı 10. Başvuru Çağrısı başvurularını nisan ayı içerisinde aldıklarını belirterek, bu kapsamda toplam yatırım tutarı 1.9 milyar lira olan 493 projenin onaylandığını ve onaylanan projelere 875 milyon lira hibe desteği vereceklerini bildirdi.
5.09.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli IPARD-2 Programı kapsamında verilecek hibe tutarlarını açıkladı
Bakan Pakdemirli IPARD-2 Programı kapsamında verilecek hibe tutarlarını açıkladıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kırsalda kalkınma vizyonu kapsamında ilana çıkılan IPARD-2 AB Kırsal Kalkınma Hibe Programı 10. Başvuru Çağrısı başvurularını nisan ayı içerisinde aldıklarını belirterek, bu kapsamda toplam yatırım tutarı 1,9 milyar lira olan 493 projenin onaylandığını ve onaylanan projelere 875 milyon lira hibe desteği vereceklerini bildirdi.
4.09.2021Ekonomi
2.4 milyon lira hibe sağlandı! Günlük 150 ton...
2.4 milyon lira hibe sağlandı! Günlük 150 ton...Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın "yerelden kalkınma" projesinden etkilenen yatırımcı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) destekleriyle köyüne kurduğu hububat ve bakliyat paketleme tesisiyle hem istihdam sağlıyor hem de çiftçinin ürününü değerlendiriyor.
7.08.2021Ekonomi
İlk yarıda 4.4 milyar lira kredi kullandırdı
İlk yarıda 4.4 milyar lira kredi kullandırdıTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, ocak-haziran döneminde 4.4 milyar lira kredi kullandırdıklarını bildirdi.
24.07.2021Ekonomi
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri 4,4 milyar lira kredi kullandırdı
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri 4,4 milyar lira kredi kullandırdıTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, ocak-haziran döneminde 4,4 milyar lira kredi kullandırdıklarını belirterek, "Yıl sonu itibarıyla toplam 10 milyar lira kredi kullandırmayı hedefliyoruz." dedi.
23.07.2021Ekonomi
TKDK yılın ilk 6 ayında girişimcilere 660,7 milyon lira hibe ödemesi yaptı
TKDK yılın ilk 6 ayında girişimcilere 660,7 milyon lira hibe ödemesi yaptıTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), yılın ilk yarısında, kırsalda hayata geçirilen toplam yatırım bütçesi 955,4 milyon liralık 2 bin 41 proje için yatırımcılara 660,7 milyon lira hibe ödediğini bildirdi.
16.07.2021Ekonomi
Van'da tarım ve hayvancılık projelerine 24 milyon lira hibe desteği verildi
Van'da tarım ve hayvancılık projelerine 24 milyon lira hibe desteği verildiVan'da girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmelerine katkı sunmak ve yatırımların önünü açmak amacıyla başlatılan programlar kapsamında tarım ve hayvancılık projelerine 1,5 yılda yaklaşık 24 milyon lira hibe desteği verildi.
25.06.2021Ekonomi
Aydınlı kadın girişimcinin, devlet desteğiyle büyüttüğü tesis törenle açıldı
Aydınlı kadın girişimcinin, devlet desteğiyle büyüttüğü tesis törenle açıldıAydın'ın Kuyucak ilçesinde girişimci Yasemin Korkut'un, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan (TKDK) aldığı 400 bin lirayla büyüttüğü meyve sebze kurutma tesisi, törenle açıldı.
11.06.2021Ekonomi
TKDK yılın ilk çeyreğinde 949 projeye 369,5 milyon lira hibe desteği verdi
TKDK yılın ilk çeyreğinde 949 projeye 369,5 milyon lira hibe desteği verdiTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), bu yılın ilk çeyreğinde 949 proje için 369,5 milyon lira hibe desteği sağladı.
25.04.2021Ekonomi
Giresun'un güneşten aldığı enerji devlet desteğiyle artıyor
Giresun'un güneşten aldığı enerji devlet desteğiyle artıyorGiresun'da yenilenebilir enerji sektöründeki yatırımcılara Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunca (TKDK) verilen destekle son 2 yılda, 1500 kilovat güce sahip 3 güneş enerjisi santrali (GES) kurulumu yapıldı.
22.04.2021Ekonomi
80 projeye yaklaşık 200 milyon lira hibe
80 projeye yaklaşık 200 milyon lira hibeTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Bursa İl Koordinatörlüğü “Et, süt ve meyve-sebze işleme-pazarlama” ile “Hayvancılık” alanlarında hazırlanan 80 projeye hibe desteği sağlayacak.
20.04.2021Ekonomi
Bursa'da 80 tarım ve hayvancılık projesine hibe desteği!
Bursa'da 80 tarım ve hayvancılık projesine hibe desteği!Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Bursa İl Koordinatörlüğü "Et, süt ve meyve-sebze işleme-pazarlama" ile "Hayvancılık" alanlarında hazırlanan 80 projeye hibe desteği sağlayacak.
19.04.2021Ekonomi
Ata tohumuna sahip çıkan çiftçi devlet desteğiyle tesis kurdu
Ata tohumuna sahip çıkan çiftçi devlet desteğiyle tesis kurduArdahanlı çiftçi Nejdet Kanbir, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle kurduğu tesiste, ekimini yaptığı ata tohumu kavılcayı işleyip hem tohumluk olarak çiftçilere, hem de un ve bulgur olarak sofralara ulaşmasını sağlayacak.
11.04.2021Ekonomi
Tkdk Nedir, Ne İşe Yarar? Tkdk Nelere Destek Veriyor, Kimler Yararlanabilir?
Tkdk Nedir, Ne İşe Yarar? Tkdk Nelere Destek Veriyor, Kimler Yararlanabilir?TKDK, (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) 2007 yılında kuruldu. TDK, her yıl, internet sitesinde çiftçilere destek ve kredi başta olmak üzere birçok program ve proje yayımlar. Hem tüzel hem de gerçek kişiler yayımlanan program ve projelere başvurabilir. Başvuru süresi 2 aydır ve internet üzerinden yapılır. TKDK nedir, ne işe yarar? TKDK nelere destek veriyor, kimler yararlanabilir? Merak edilen tüm soruların yanıtlarını sizler için derledik.
4.04.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacak
Bakan Pakdemirli: Dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Diyarbakır'da 1 milyon 150 bin dekar araziyi daha sulamaya açmak amacıyla sulama inşaatı ve kalan arazilerin planlama ve projelerini hızla tamamlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Böylece sulamaya açılacak alanlarla dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacak." dedi.
30.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tkdk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.