Tmb

Tmb

Son dakika tmb haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tmb gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tmb haber sayfamızda...

Tmb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 218 tmb haberi bulunmuştur.
Müteahhitlerin hedefi 10 yılda 100 milyar $
Müteahhitlerin hedefi 10 yılda 100 milyar $Türk müteahhitlerin yurt dışında 10 yıl içinde 100 milyar dolarlık iş üstlenebileceğini belirten Erdal Eren, “İnşaat sektörü Türkiye ekonomisinin yüzde 30’unu etkiliyor” dedi.
13.05.2022Ekonomi
KDV indi, gözler rafta
KDV indi, gözler raftaTuvalet kağıdından deterjana, şampuandan bebek bezine kadar birçok üründe KDV oranı yüzde 18’den 8’e indirildi. Sektör temsilcileri, "İki hafta içinde rafta yansıması görülür" dedi.
30.03.2022Haberler
‘Emlakta proje geliştirmede hareketlilik yaşanır’
‘Emlakta proje geliştirmede hareketlilik yaşanır’İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, düzenleme sayesinde üzerinde taşıdığı KDV finansman yükü azalan sektörün, KDV iadeleri için harcadığı zaman ve emeği asli işine yöneltebileceğini söyledi.
30.03.2022Ekonomi
KDV indi, gözler rafta
KDV indi, gözler raftaTuvalet kağıdından deterjana, şampuandan bebek bezine kadar birçok üründe KDV oranı yüzde 18’den 8’e indirildi. Sektör temsilcileri, "İki hafta içinde rafta yansıması görülür" dedi.
30.03.2022Ekonomi
Piyasalarda Ukrayna şoku
Piyasalarda Ukrayna şokuDünya piyasaları, Rusya'nın Ukrayna'ya askeri operasyonuyla sarsıldı. Borsalar düştü, altın ve petrol tırmandı. En fazla kayıp Rus borsasıyla rublede gözlendi. Avrupa'da doğal gaz fiyatı hızla artarken Gazprom hisselerinin çakılması dikkat çekti.
25.02.2022Ekonomi
Wilma Elles tacize uğradığı anları anlattı!
Wilma Elles tacize uğradığı anları anlattı!Yayınlandığı döneme damgasını vuran 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' dizisinde canlandırdığı 'Caroline' rolüyle tanınan Alman oyuncu Wilma Elles, yıllar önce tacize uğradığını açıkladı.
1.02.2022Cadde
Bakan Muş, "Türkiye-Irak İş, Yatırım ve Müteahhitlik Forumu"nda konuştu
Bakan Muş, "Türkiye-Irak İş, Yatırım ve Müteahhitlik Forumu"nda konuştuTicaret Bakanı Mehmet Muş, "Ovaköy-Fişhabur ve Derecik-Mergesur hudut kapılarının en kısa sürede açılmasını; bu sayede Türk nakliyecilerinin Irak'ın her bölgesine taşımacılık yapabilmesini arzu ediyoruz." dedi.
19.11.2021Ekonomi
Türk müteahhitler yurt dışında ‘işi büyüttü’
Türk müteahhitler yurt dışında ‘işi büyüttü’Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Türk müteahhitlerin bu yılın ekim ayı sonu itibarıyla yurt dışında aldıkları 196 yeni projeyle 20.3 milyar dolarlık iş üstlendiklerini, böylelikle Birliğin bu yıl için 20 milyar dolar olarak belirlediği hedefin 10 ayda aşıldığını bildirdi.
3.11.2021Ekonomi
Türk müteahhitler 20 milyar dolarlık iş hedefini 10 ayda yakaladı
Türk müteahhitler 20 milyar dolarlık iş hedefini 10 ayda yakaladıTürkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Türk müteahhitlerin bu yılın ekim ayı sonu itibarıyla yurt dışında aldıkları 196 yeni projeyle 20,3 milyar dolarlık iş üstlendiklerini, böylelikle Birliğin bu yıl için 20 milyar dolar olarak belirlediği hedefin 10 ayda aşıldığını bildirdi.
2.11.2021Ekonomi
Türk müteahhitleri yurt dışında 17,7 milyar dolarlık iş üstlendi
Türk müteahhitleri yurt dışında 17,7 milyar dolarlık iş üstlendiTürk müteahhitlerinin yurt dışında yılın 9 ayında üstlendiği 167 yeni projenin toplam tutarı 17,7 milyar dolar oldu.
24.10.2021Ekonomi
Türk müteahhitler yeni yatırım imkanlarını değerlendiriyor
Türk müteahhitler yeni yatırım imkanlarını değerlendiriyorAvusturya'nın Ankara Büyükelçisi Johannes Wimmer, Avusturyalı ve Türk müteahhitlik firmalarının üçüncü pazarlarda ortaklık bağlamında Afrika, Orta Asya, Orta Doğu'da iyi iş birlikleri çıkarabileceğini belirterek, "Eminim ki iki ülkenin iş birliği bu bölgelerde daha görünür olmalarını sağlayacak. Kısa zamanda iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum." dedi.
20.10.2021Ekonomi
Türk ve Avusturyalı müteahhitler İstanbul'da buluştu
Türk ve Avusturyalı müteahhitler İstanbul'da buluştuTürkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, son yıllarda Türk müteahhitlerinin Kamu-Özel Ortaklığı (PPP) projelerinde önemli deneyimler kazandığını belirterek, "Bu deneyim, üye firmalarımıza faaliyetlerinde kesinlikle rekabet avantajı sağlamaktadır. Yeni pazarlara girme konusundaki tecrübemizi ve enerjimizi sizlerle paylaşmaya hazırız." dedi.
18.10.2021Ekonomi
Yurt dışı müteahhitler için akreditasyon sistemi
Yurt dışı müteahhitler için akreditasyon sistemiTürkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, aldıkları işleri tamamlayamayan, sahte referanslarla iş almaya çalışan, uzmanlığı olmayan işlere soyunup sorunlara yol açan firmaların Türkiye ve Türk müteahhitlerinin imajına zarar verdiğini belirterek, “Bu durumu önlemek için bir süredir Ticaret Bakanlığı ile dış müteahhitlik hizmetleri için akreditasyon mekanizması kurulması üzerine çalışıyoruz” dedi.
24.09.2021Ekonomi
Yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinde 'akreditasyon sistemi' hazırlığı
Yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinde 'akreditasyon sistemi' hazırlığıTürkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, aldıkları işleri tamamlayamayan, sahte referanslarla iş almaya çalışan, uzmanlığı olmayan işlere soyunup sorunlara yol açan firmaların Türkiye ve Türk müteahhitlerinin imajına zarar verdiğini belirterek, "Bu durumu önlemek için bir süredir Ticaret Bakanlığı ile dış müteahhitlik hizmetleri için akreditasyon mekanizması kurulması üzerine çalışıyoruz." dedi.
23.09.2021Ekonomi
7 başlıkta depremle mücadele
7 başlıkta depremle mücadeleMarmara depreminin 22’nci yıldönümünde Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, depremle mücadelede odaklanılması gereken yedi başlık olduğunu belirterek, bu başlıkları, “ehil yapı müteahhiti, güçlü yapı denetimi, yetkin mühendislik sistemi, mesleki yeterlilik belgeli işgücü, kaliteli malzeme, çok yönlü imar mevzuatı ve bilinçli kamuoyu” olarak sıraladı.
17.08.2021Ekonomi
İş dünyası tek ses
İş dünyası tek ses15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde iş dünyasından birlik ve beraberlik mesajları geldi. İş dünyası temsilcileri demokrasinin, ekonomi için şart olduğunu vurguladı.
15.07.2021Ekonomi
Türk müteahhitler 500 milyar $’a koştu
Türk müteahhitler 500 milyar $’a koştuTürk müteahhitlerin 1972 yılından bugüne yurtdışında üstlendikleri projelerin toplamı 428 milyar dolar seviyesine ulaşmıştı.
12.07.2021Ekonomi
Türk müteahhitler 6,5 milyar dolarlık iş üstlendi
Türk müteahhitler 6,5 milyar dolarlık iş üstlendiTürk müteahhitler, bu yılın ilk 6 aylık döneminde yurt dışında 6,5 milyar dolarlık proje üstlendi.
11.07.2021Uzmanpara
Müteahhitlerden 'deprem' açıklaması
Müteahhitlerden 'deprem' açıklamasıTürkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, Bingöl'de meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki depreme ilişkin, "Yaşanan her deprem bizlere, bu konuda sıfır toleransla inşa edilmiş yapıların önemini yeniden hatırlatmaktadır. Doğru müteahhitlik ve sıkı denetim hayatidir." ifadelerini kullandı.
26.06.2021Ekonomi
Konutta düşük faizli kredi önerisi geldi
Konutta düşük faizli kredi önerisi geldiTürkiye Müteahhitler Birliği (TMB), konut satışlarına yönelik düşük faizli kredi kampanyaları ile alternatif gayrimenkul finansman modellerinin hayata geçirilmesi önerisinde bulundu.
19.04.2021Ekonomi
5 milyar dolarlık düğüm çözülüyor!
5 milyar dolarlık düğüm çözülüyor!Libya’nın geniş katılımlı Türkiye ziyareti, yurt dışında iş yapan müteahhitler için diyalog alanı oluşturdu. Müteahhitlerin 5 milyar dolara yakın alacağı için önemli bir adım atıldı
15.04.2021Ekonomi
Türk - Özbek ticareti için hedef 5 milyar $
Türk - Özbek ticareti için hedef 5 milyar $Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Özbekistan Başbakan Yardımcısı, Yatırımlar ve Dış Ticaret Bakanı Sardor Umurzakov başkanlığında, başkent Taşkent’te, Özbekistan - Türkiye Yuvarlak Masa Toplantısı gerçekleştirildi.
9.04.2021Ekonomi
‘Karabağ’ın yeniden   imarı için hazırız’
‘Karabağ’ın yeniden imarı için hazırız’Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, müteahhitlik firmalarının Karabağ’ın yeniden imarında gerekeni yapmaya hazır olduğunu belirterek, “Müteahhitlerimiz Azerbaycan için üstlerine düşen her görevi layıkıyla yerine getirecektir” ifadesini kullandı.
4.04.2021Ekonomi
TMB’nin yeni başkanı Erdal  Eren oldu
TMB’nin yeni başkanı Erdal Eren olduTürkiye Müteahhitler Birliği’nin (TMB) 33. Olağan Genel Kurulu’nun ardından başkanlık görevini Erdal Eren üstlendi.
3.04.2021Ekonomi
Bakan Pekcan, Aliyev tarafından kabul edildi
Bakan Pekcan, Aliyev tarafından kabul edildiTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Azerbaycan temasları kapsamında Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.
2.04.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Tmb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.