Ticaret Bakanı

Ticaret Bakanı

Son dakika Ticaret Bakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ticaret Bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ticaret Bakanı haber sayfamızda...

Ticaret Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.326 ticaret bakani haberi bulunmuştur.
Bakan Pekcan: '28 Şubat'ı ve milletin iradesine karşı yapılan tüm darbeleri lanetliyorum'
Bakan Pekcan: '28 Şubat'ı ve milletin iradesine karşı yapılan tüm darbeleri lanetliyorum'Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "28 Şubat süreci"ni ve milletin iradesine karşı yapılan tüm darbeleri lanetlediğini bildirdi.
28.02.2021Siyaset
Mart ayında gözler büyüme ve ekonomik reformlarda olacak
Mart ayında gözler büyüme ve ekonomik reformlarda olacakTürkiye'yi mart ayında yoğun bir ekonomi gündemi bekliyor. Gözler bir yandan büyüme, ihracat ve enflasyon gibi rakamlara çevrilirken bir yandan da ekonomik reform paketine odaklanacak.
27.02.2021Ekonomi
Son dakika... Ermenistan'daki darbe girişimine Türkiye'den ilk açıklama
Son dakika... Ermenistan'daki darbe girişimine Türkiye'den ilk açıklamaGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan'daki darbe girişimiyle ilgili, 'Darbe ve darbe girişimini şiddetle kınıyoruz' dedi.
25.02.2021Siyaset
Macaristan’da ele geçirilen Türkiye'ye ait tarihi eserler Çavuşoğlu’na teslim edildi
Macaristan’da ele geçirilen Türkiye'ye ait tarihi eserler Çavuşoğlu’na teslim edildiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile biraraya geldi. Görüşmede, Macaristan’da ele geçirilen Türkiye'ye ait tarihi eserler teslim edildi.
25.02.2021Siyaset
Stratejik hedef  AB’ye tam üyelik
Stratejik hedef AB’ye tam üyelikTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Her fırsatta stratejik hedefimizin Avrupa Birliği’ne (AB) tam üyelik olduğunun altını çiziyoruz” dedi.
25.02.2021Ekonomi
Son dakika: Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: İnadına yapacağız buna da alışacaklar
Son dakika: Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: İnadına yapacağız buna da alışacaklarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'de konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Karşımıza kim dikilirse dikilsin, önümüze hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın, geride hangi oyunlar oynanırsa oynansın, ülkemize, milletimize ve İstanbul'a hizmet davamızdan asla vazgeçmedik." ifadelerine yer verdi. Erdoğan, Gezi olaylarına dair "Bundan sonra da ola ki böyle bir yola tevessül edecek olurlarsa bu millet bunun bedelini çok ağır ödetir." dedi. Kanal İstanbul hakkında da konuşan Erdoğan, "Engellemeye çalışıyorlar ya, şimdi tüm teknik çalışmalar tamamlandı. İnadına yapacağız buna da alışacaklar" dedi. Erdoğan "Önümüzdeki salı günü İnsan Hakları Eylem Planını milletimiz ile paylaşacağız." şeklinde konuştu. Öte yandan kongrede konuşmasına başlamadan önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Ederlezi ve Karadeniz türküsüyle herkesi büyüleyen görme engelli Tuana Şahin, 'Beraber Yürüdük Biz Yollarda' şarkısını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Tuana'ya eşlik etti.
25.02.2021Siyaset
Bakan Pekcan Varhelyi ile görüştü
Bakan Pekcan Varhelyi ile görüştüTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, her fırsatta stratejik hedeflerinin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik olduğunun altını çizdiklerini belirterek, "AB ile ilişkilerimize bu anlayış içinde yaklaşıyoruz." ifadesini kullandı.
24.02.2021Ekonomi
'Unutmadık unutamayız'
'Unutmadık unutamayız'Aylan Bebek başta olmak üzere Ege Denizi’nde yaşanan insanlık dramlarını ve sebep olanları çok iyi hatırladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Batılı ülkeler mültecilerin hayallerini sulara gömdü. Biz ekmeğimizi paylaştık” dedi.
23.02.2021Ege
Bakanlar İzmir'de deprem konutları temel atma törenine katıldı
Bakanlar İzmir'de deprem konutları temel atma törenine katıldıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de 30 Ekim 2020'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremden en çok etkilenen Bayraklı ilçesinde 7 ayrı alanda ve rezerv alanında toplamda 1841 konutun inşasına TOKİ eliyle başladıklarını söyledi.
22.02.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berat Albayrak açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berat Albayrak açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'CHP ve şürekası, eski bakanımız Berat Albayrak'ı ve onun nezdinde tüm ailemle birlikte şahsımı hedef alan bir kampanya yürütüyor. Karadeniz'deki doğalgaz keşfini yapan, sondaj gemilerimizin alınmasından madenciliğe kadar ülkemizin pek çok kazanımında Berat Bey'in imzası var. Berat Bey bu mücadeleyi başardığı için kuduruyorlar, çıldırıyorlar. Şimdi bizim 5 gemimiz var, 6'ncı da geliyor' dedi.
22.02.2021Siyaset
Trüften telefona e-ihale’ye hücum
Trüften telefona e-ihale’ye hücumGümrüklerdeki tasfiyelik araç ve eşyaların satışının yapıldığı e-ihale’lere ilgi giderek artıyor. Bugüne kadar satışlardan 1.4 milyar lira civarında hasılat elde edildi
22.02.2021Ekonomi
2020 e-ihale satış sonuçlarını açıklandı!
2020 e-ihale satış sonuçlarını açıklandı!Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gümrüklerdeki tasfiyelik araç ve eşyaların Türkiye ekonomisine kazandırılmasına yönelik hayata geçirdikleri e-ihalelere gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirterek, "2020'de e-ihale sistemimiz aracılığıyla 4 bin 827 araç ve 4 bin 363 grup eşya satışı yapıldı." dedi.
21.02.2021Uzmanpara
Bakan Pekcan, 2020 e-ihale satış sonuçlarını açıkladı!
Bakan Pekcan, 2020 e-ihale satış sonuçlarını açıkladı!Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gümrüklerdeki tasfiyelik araç ve eşyaların Türkiye ekonomisine kazandırılmasına yönelik hayata geçirdikleri e-ihalelere gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirterek, "2020'de e-ihale sistemimiz aracılığıyla 4 bin 827 araç ve 4 bin 363 grup eşya satışı yapıldı." dedi.
21.02.2021Ekonomi
Esnafa gelir kaybı ve kira desteği ödemesi
Esnafa gelir kaybı ve kira desteği ödemesiTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkârlarla gerçek kişi tacirlere yönelik şubat ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemelerine başladıklarını bildirdi.
21.02.2021Ekonomi
Bakan Pekcan, elektronik ortamda şirket kurulmasına imkan tanıyan düzenlemeyi değerlendirdi
Bakan Pekcan, elektronik ortamda şirket kurulmasına imkan tanıyan düzenlemeyi değerlendirdiTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, elektronik ortamda şirket kurulmasına olanak sağlayan düzenlemeye ilişkin, "Ülkemizdeki iş süreçlerini kolaylaştırmak konusundaki çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz." ifadesini kullandı.
20.02.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan açıkladı! Ödemeler başladı...
Son dakika: Bakan açıkladı! Ödemeler başladı...Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlarla gerçek kişi tacirlere yönelik şubat ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemelerine başladıklarını bildirdi.
20.02.2021Ekonomi
15 milyar dolarlık hedefe kararlı adım
15 milyar dolarlık hedefe kararlı adımCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Azerbaycan ile Türkiye arasında 138 maddelik Karma Ekonomik Komisyon Protokolü’nün imzalandığını duyurdu. Oktay, protokolün iki ülke arasındaki 15 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine önemli katkı yapacağını söyledi
20.02.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Ciro kaybı desteği ödemeleri için başvuru süreci başladı! İşte başvuru tarihleri...
Son dakika haberi: Ciro kaybı desteği ödemeleri için başvuru süreci başladı! İşte başvuru tarihleri...Son dakika gelen habere göre; Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yiyecek ve içecek hizmeti faaliyetinde bulunan işletmelere verilecek ciro kaybı desteği ödemeleri için başvuru sürecini başlattıklarını bildirdi.
19.02.2021Ekonomi
Son dakika: Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalar atıldı!
Son dakika: Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalar atıldı!Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ticaretin önemine değinerek, "Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerine rağmen 2020 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 5 artarak, enerji dahil 4,6 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir." dedi.
19.02.2021Ekonomi
100 milyon dolarlık 11 anlaşma tamam
100 milyon dolarlık 11 anlaşma tamamTürkiye - Azerbaycan İş Forumu’nda 2 ülkenin kurumları, sivil toplum kuruluşları (STK) ile iş dünyası arasında 11 anlaşma ve mutabakat zaptı imza altına alındı.
19.02.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Azerbaycan Başbakanı onuruna yemek verdi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Azerbaycan Başbakanı onuruna yemek verdiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, davetine icabetle Ankara'ya bir çalışma ziyareti gerçekleştiren Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov onuruna yemek verdi.
18.02.2021Siyaset
Fuat Oktay: "Son aylarda ülkemize yurt dışından 15 milyar doların üzerinde portföy girişi gerçekleşti"
Fuat Oktay: "Son aylarda ülkemize yurt dışından 15 milyar doların üzerinde portföy girişi gerçekleşti"Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, son aylarda Türkiye'ye yurt dışından 15 milyar doların üzerinde portföy girişi gerçekleştiğini belirterek, "Ekonomi ve yatırımları doğrudan ilgilendiren bir hukuk reformu gündemimizde. Türkiye'ye güvenen yatırımcılar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kazanmaya devam edecektir" dedi.
18.02.2021Haberler
Azerbaycan Başbakanı: Türkiye'ye yatırım yapan Azerbaycanlı iş insanları ilk sırada
Azerbaycan Başbakanı: Türkiye'ye yatırım yapan Azerbaycanlı iş insanları ilk sıradaAzerbaycan Başbakanı Ali Esedov, Türkiye'de 2 bin Azerbaycanlı şirketin faaliyet gösterdiğini, Türkiye'ye yatırım yapan Azerbaycanlı iş insanlarının, hem şirket sayısı hem de yatırım miktarı bakımından Orta Asya ve Kafkasya iş insanları arasında ilk sırada olduğunu belirtti.
18.02.2021Dünya
Son dakika! Fuat Oktay açıkladı: 15 milyar doların üzerinde portföy girişi
Son dakika! Fuat Oktay açıkladı: 15 milyar doların üzerinde portföy girişiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, son aylarda Türkiye'ye yurt dışından 15 milyar doların üzerinde portföy girişi gerçekleştiğini belirterek, "Ekonomi ve yatırımları doğrudan ilgilendiren bir hukuk reformu gündemimizde. Türkiye'ye güvenen yatırımcılar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kazanmaya devam edecektir" dedi.
18.02.2021Siyaset
Son dakika: Azerbaycan ile ticaret anlaşması 1 Mart'ta yürürlüğe giriyor
Son dakika: Azerbaycan ile ticaret anlaşması 1 Mart'ta yürürlüğe giriyorTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ticari ilişkilerin geliştirilmesi için Azerbaycan ile imzaladıkları Tercihli Ticaret Anlaşması'nın (TTA) 1 Mart 2021 itibarıyla yürürlüğe gireceğini belirterek, "Ama bu bizim için bir başlangıç, bir ilk adım. Tercihli Ticaret Anlaşması'nın kapsamının genişletilmesi üzerine çalışmalarımıza başladık. Hedefimiz, Cumhurbaşkanlarımızın belirlediği 15 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmak." dedi.
19.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

azerbaycanruhsar pekcantürkiyeson dakika haberlerticaret bakanı

Ticaret Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.