Coğrafi İşaret

Coğrafi İşaret

Son dakika Coğrafi işaret haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Coğrafi işaret gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Coğrafi işaret haber sayfamızda...

Coğrafi İşaret

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.555 cografi isaret haberi bulunmuştur.
Milaslı kadınlar güçlerini birleştirdi
Milaslı kadınlar güçlerini birleştirdiSekiz kadın hem geleneksel el halısını yaşatmak hem de çocukları için iş kapısı açmak için kooperatif kurdu. Bodrum yolunda satış yeri için de destek çağrısı yaptı
28.04.2021Ege
"Beyaz altın" Araban sarımsağında hasat heyecanı
"Beyaz altın" Araban sarımsağında hasat heyecanıUNESCO'nun dünyaca ünlü mutfağıyla gastronomide "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dahil ettiği Gaziantep'in coğrafi işaretli Araban sarımsağının hasadına başlandı.
28.04.2021Ekonomi
Taşköprü sarımsağında rekolte beklentisi ilkbahar yağışlarıyla arttı
Taşköprü sarımsağında rekolte beklentisi ilkbahar yağışlarıyla arttıKastamonu'nun Taşköprü ilçesinde üretilen ve Avrupa Birliğinden (AB) coğrafi işaret alarak tescillenen "Taşköprü sarımsağı"nda son yağışların rekolteye olumlu etki yapması bekleniyor.
28.04.2021Ekonomi
Malezya’dan yeni sipariş
Malezya’dan yeni siparişİhraç edilen 6.5 ton AB coğrafi işaretli Milas zeytinyağı çok beğenilince 7.5 tonluk yeni talep geldi. 30 bin şişe ürün, haziranda yola çıkacak
27.04.2021Ege
100 yıllık lezzet
100 yıllık lezzetManisa’da yetişen nohutlardan doğal yolla elde edilen mayayla yapılan taban simidi, sofraları süslüyor...
19.04.2021Ege
Bir coğrafi işaret daha
Bir coğrafi işaret dahaKente özgü tarımsal ürünlerin üretimi ve tanıtımı için çalışan Bornova Belediyesi, Bornova Kınalı Bamyası’nın ardından Bornova Misket Üzümü için de Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün tescili aldı...
19.04.2021Ege
Pakdemirli, İzmir'de hayata geçirecekleri 35 projeyi açıkladı!
Pakdemirli, İzmir'de hayata geçirecekleri 35 projeyi açıkladı!Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir'de hayata geçirecekleri 35 projenin kent ekonomisine bu seneki katkısının 200 milyon lira olacağını bildirdi.
19.04.2021Ekonomi
Antalya’da İzmir rüzgarı
Antalya’da İzmir rüzgarıANTALYA Ticaret Borsası (ATB) ile Antalya Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ‘Sizin Oraların Nesi Meşhur?’ programının bu haftaki konuğu İzmir oldu.
19.04.2021Ege
Bayramiç Beyazı üreticiyi sevindirdi
Bayramiç Beyazı üreticiyi sevindirdiKazdağları’nın eteklerinde yetiştirilen “Bayramiç Beyazı” adıyla bilinen nektarin, Avrupa Birliği’nden (AB) coğrafi işaret aldı.
19.04.2021Ege
AB'den coğrafi işaret tescili alan 'Bayramiç beyazı' bölgede ziraatçileri sevindirdi
AB'den coğrafi işaret tescili alan 'Bayramiç beyazı' bölgede ziraatçileri sevindirdiKazdağları'nın eteklerinde yetiştirilen "Bayramiç beyazı" adıyla bilinen nektarinin Avrupa Birliği'nden (AB) coğrafi işaret alması Çanakkale'deki ziraatçileri sevindirdi.
17.04.2021Ekonomi
Türkiye'nin AB'de tescilli coğrafi işareti 7'ye çıktı
Türkiye'nin AB'de tescilli coğrafi işareti 7'ye çıktıTaşköprü Sarımsağı ve Bayramiç Beyazı'nın tescil edilmesiyle birlikte Türkiye'nin Avrupa Birliği'nde (AB) tescilli coğrafi işaretli ürün sayısı 7'ye ulaştı.
17.04.2021Ekonomi
Çilekte yüksek verim ve fiyatlar üreticiyi sevindirdi
Çilekte yüksek verim ve fiyatlar üreticiyi sevindirdiTürkiye'nin önde gelen çilek üretim merkezlerinden Aydın'ın Sultanhisar ilçesinde hasadına başlanan çilekteki verim, kalite ve fiyatların iyi olması üreticiyi sevindirdi.
14.04.2021Ekonomi
Enginar Festivali çevrimiçi ortamda
Enginar Festivali çevrimiçi ortamdaİzmir’in enginar yetiştiriciliğiyle ün salan ilçesi Urla’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Enginar Festivali’nin 7’ncisi koronavirüs nedeniyle online platforma taşındı.
13.04.2021Ege
Milaslı üretici bilinçleniyor
Milaslı üretici bilinçleniyorİstanbul’dan Milas’a gelip “Gali Gıda” firmasını kurarak zeytinciliğe başlayan bankacı Zeynep Gülçin Engin ile iç mimar eşi, erken dönemde hasat edilen memecik türü zeytinleri soğuk sıkım yöntemiyle zeytinyağına dönüştürüp “Mystic” markasıyla pazara sundu.
10.04.2021Ege
MİTSO, üreticileri uykudan uyandırdı
MİTSO, üreticileri uykudan uyandırdıMilas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) tarafından Milas zeytinyağına Avrupa Birliği’nden coğrafi işaret alınmasıyla birlikte zeytinyağı üreticileri ardı ardına belgelerini almaya başladı.
9.04.2021Ege
Malatya kayısısı 105 ülkede damakları tatlandırdı
Malatya kayısısı 105 ülkede damakları tatlandırdıDünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'dan 8 ayda 105 ülkeye 65 bin 620 ton kuru kayısı ihraç edilerek, 216 milyon dolar gelir elde edildi.
8.04.2021Ekonomi
‘Hedefimizden hiç şaşmadık’
‘Hedefimizden hiç şaşmadık’MODEKO 2021 32. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı, Fuar İzmir’de başladı.
7.04.2021Ege
Altın değerinde karar
Altın değerinde kararAydın Çam Fıstığı coğrafi işareti Koçarlı’daki üreticiyi sevindirdi. Belediye Başkanı Kaplan, “Ürünün en kalitelisi topraklarımızda yetişiyor” dedi
4.04.2021Ege
Afyon lokumuna coğrafi işaret tescili geldi
Afyon lokumuna coğrafi işaret tescili geldiAfyonkarahisar Belediyesi'nin coğrafi işaret tescili için başvuruda bulunduğu "Afyon lokumu"na Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından tescil belgesi verildi
İzmir nergisi için coğrafi işaret çalışması yapılacak
İzmir nergisi için coğrafi işaret çalışması yapılacakFerahlatıcı kokusu nedeniyle tercih gören nergis çiçeğinde üretimin yaygınlaştırılması için yürütülen proje kapsamında yetiştirilen ilk çiçekler, mezatta satıldı.
30.03.2021Ekonomi
Çanakkale’de iki ürün daha tescillendi
Çanakkale’de iki ürün daha tescillendiÇANAKKALE Yenice’de yetiştirilen kapya biberi, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edilip coğrafi işaret aldı.
28.03.2021Ege
Coğrafi işaret Milas’a iyi geldi
Coğrafi işaret Milas’a iyi geldiTürk Patent ve Marka Kurumu (TPMK) Coğrafi İşaretler Dairesi Başkanı Hakan Kızıltepe’yi Ankara’da ziyaret eden Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas zeytinyağına TPMK’dan ve AB’den coğrafi işaret alınmasından sonra markalaşmanın artığını belirtti.
28.03.2021Ege
Tire tescillendi
Tire tescillendiTire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı, ilçeye özel Tire Beledi Dokuması ve Tire Şiş Köfte’nin coğrafi işaret tescil belgelerini, Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’dan teslim aldı.
27.03.2021Ege
MİTSO destek istedi
MİTSO destek istediMİTSO Başkanı Reşit Özer, Ankara’da TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret eti, üyelerinin koronavirüs salgını sürecinde karşılaştıkları sorunları anlatarak destek istedi.
26.03.2021Ege
MİTSO, 17’nci AB coğrafi işaretini Ailos’a verdi
MİTSO, 17’nci AB coğrafi işaretini Ailos’a verdiAyşe- Şeref Karaca çiftinin çocukları Mehmet Cem ve Ceren’in yardımlarıyla işlettiği 80 dönümlük zeytinliklerinden, Milas’ın yeni zeytinyağı markası doğdu.
24.03.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirgazetesarımsakMilas

Coğrafi İşaret ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.