Tobfed

Tobfed

Son dakika TOBFED haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TOBFED gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TOBFED haber sayfamızda...

Tobfed

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 28 tobfed haberi bulunmuştur.
Valelerde QR kod dönemi başladı
Valelerde QR kod dönemi başladıTürkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) tarafından başlatılan vale mesleğinin standartlarının belirlenmesi ve yasal kurallara bağlanması çalışmaları neticesini verdi.
8.10.2021Ekonomi
TOBFED, vale çalıştıran işletmeleri uyardı
TOBFED, vale çalıştıran işletmeleri uyardıTürkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED), vale çalıştıran işletmelere "MYK Belgesi olmadan vale çalıştırmayın" çağrısında bulundu.
26.08.2021Ekonomi
Valeler için mesleki yeterlilik sınavları başladı
Valeler için mesleki yeterlilik sınavları başladıTürkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED), vale görevlileri için mesleki yeterlilik sınavlarını başlattı.
7.07.2021Ekonomi
'Uzun yola çıkmadan önce araç bakımı yaptırılmalı' uyarısı
'Uzun yola çıkmadan önce araç bakımı yaptırılmalı' uyarısıTürkiye Otomobil Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) üyesi Auto King, periyodik bakım zamanı gelmemişse bile uzun yola çıkmadan önce başta araç sıvıları olmak üzere fren sistemi, klima ve lastiklerin gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.
24.06.2021Ekonomi
1000 yerli ‘göçük’ ustası iş başında!
1000 yerli ‘göçük’ ustası iş başında!Önceki gün İstanbul’da meydana gelen dolu yağışı araçlarda hasara yol açtı. 10 bin kaskolu, 20 bin kaskosuz aracın hasar gördüğü tahmin ediliyor ve 150 milyon liralık hasar kaydı bekleniyor.
1.10.2020Ekonomi
TOBFED, seyahate çıkacak sürücüleri hijyen konusunda uyardı
TOBFED, seyahate çıkacak sürücüleri hijyen konusunda uyardıTürkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) Genel Başkan Yardımcısı ve Ziebart Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Güven, "Uzun saatler geçireceğiniz araçlarınıza detaylı temizlik ve klima dezenfeksiyonu yapmadan yola çıkmayın." ifadesini kullandı.
2.06.2020Ekonomi
Corona virüse karşı araç temizliği nasıl yapılmalı?
Corona virüse karşı araç temizliği nasıl yapılmalı?Corona virüsün Türkiye’ye de sıçramasıyla birlikte üst düzey önlemeler alınmaya başlandı. Kişisel eşyaların dezenfekte edilmesinin yanı sıra otomobillerin ve toplu taşıma araçlarının da dezenfekte edilmesi gerektiğine dikkat çeken TOBFED Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mumcu, sıradan otomobiller de bile milyarlarca bakteri bulunduğunu söyleyerek, araçlara mutlaka antibakteriyel iç temizlik yaptırılması konusunda uyarılarda bulundu.
16.03.2020Otomobil
Yaptırmayan yandı! Büyük yoğunluk...
Yaptırmayan yandı! Büyük yoğunluk...Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda zorunlu olan kış lastiği uygulaması 1 Aralık' ta başlıyor. Kurala uymayan araçların sürücülerine 625 lira ceza kesilecek.
28.11.2019Haberler
Yaptırmayan yandı! Büyük yoğunluk...
Yaptırmayan yandı! Büyük yoğunluk...Şehirlerarası  yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda zorunlu olan kış lastiği uygulaması 1 Aralık' ta başlıyor. Kurala uymayan araçların sürücülerine 625 lira ceza kesilecek.
28.11.2019Ekonomi
TOBFED üyeleri için tamamlayıcı sigorta
TOBFED üyeleri için tamamlayıcı sigortaSigorta Cini, Demir Sağlık ve Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) işbirliğiyle geliştirilen ‘TOBFED Farkı Bizden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’, sektördeki 300 bin KOBİ ile 1.5 milyon çalışan ve ailelerine özel olarak sunulacak.
25.11.2019Ekonomi
‘Devletin saygınlığı liyakat olursa artar’
‘Devletin saygınlığı liyakat olursa artar’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaşamın her alanında liyakatin egemen kılınması gerektiğini belirterek, “Devletimizin bugün en çok ihtiyaç duyduğu liyakattir. Devlet yönetiminde liyakat olursa, devletin saygınlığı artar” dedi.
22.11.2019Siyaset
Kılıçdaroğlu: Devlet yönetiminde liyakat olursa devletin saygınlığı artar
Kılıçdaroğlu: Devlet yönetiminde liyakat olursa devletin saygınlığı artarCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Devlet yönetiminde liyakat olursa, devletin saygınlığı artar." dedi.
21.11.2019Siyaset
Değnekçilere karşı harekete geçildi! QR kodlu sistem...
Değnekçilere karşı harekete geçildi! QR kodlu sistem...Sokak aralarında, işlek caddelerde, restoran ve kafelerin önünde. İstanbul’da valeler artık her yerde. Bu işi belgeyle ve işgaliye ücreti ödeyerek yapanlar olduğu gibi belgesiz ve izni olmadan yapanlar da var. ‘Değnekçi’ olarak tabir edilen bu kişiler çoğu zaman sürücülerle tartışıp, hem onlara hem araçlarına zarar veriyor. Son olarak Beşiktaş’ta park ücreti nedeniyle çıkan tartışmada işgaliye ücreti vermeyen ve belgesi olmadığı ortaya çıkan değnekçi, araç sahibini bıçakla yaralamıştı.
19.11.2019Gündem
İkinci geceyi de dışarıda geçirdiler
İkinci geceyi de dışarıda geçirdilerSilivri’deki 5.8 büyüklüğündeki deprem büyük korkuya sebep olurken, evlerine girmeyen binlerce İstanbullu geceyi dışarıda geçirdi.
28.09.2019Gündem
Automechanika Istanbul kapılarını ziyaretçilere açtı!
Automechanika Istanbul kapılarını ziyaretçilere açtı! Dünya otomotiv endüstrisinin üçüncü büyük fuarı olan Automechanika Istanbul kapılarını ziyaretçilerine açtı. 36 ülkeden bin 400  firmanın katıldığı fuarda, Türk otomotiv endüstrisinin son teknolojik ürün ve  hizmetleri görücüye çıktı.
4.04.2019Otomobil
Valelere öfke kontrolü eğitimi
Valelere öfke kontrolü eğitimiAnkara’da Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) tarafından valelere eğitim semineri düzenlendi.
3.12.2018Gündem
Yılın mesleği kaporta ustası
Yılın mesleği kaporta ustasıTemmuz ayında meydana gelen dolu felaketi, oto kaporta ustalarına servet kazandırdı. Doktorları, mühendisleri ve hatta milletvekillerini bile sollayan ustalar, günde 500 euro kazanıyor. Eldeki ustalar yetmeyince Çin’den, Brezilya’dan usta ithal edildi
21.12.2017Ekonomi
Türkiye’de yılın en çok kazandıran mesleği açıklandı
Türkiye’de yılın en çok kazandıran mesleği açıklandıTürkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) 2017 yılında en çok kazandıran mesleğin günlük 500 euroyu aşan kazançlarıyla "oto göçük ustaları" olduğunu açıkladı.
21.12.2017Ekonomi
İçeriyi göstermeyen oto cam filmi yasak
İçeriyi göstermeyen oto cam filmi yasakOto cam filminde teknik testler bitti, kanun taslağı hazırlanıyor. Taslağa göre ön cama film yasak, sürücü yan camları % 70 geçirgen olacak, arka camlarda ise içerisi görünecek
19.12.2017Ekonomi
Cam filmi yasağı için 150 bin imza
Cam filmi yasağı için 150 bin imzaYaklaşık 5 milyon araç sahibini ilgilendiren cam filmi yasağının yürürlüğe girmesinin ardından tartışmalar başladı.
6.11.2017Gündem
Araç sahipleri dikkat! Cezaya itiraz edebilirsiniz...
Araç sahipleri dikkat! Cezaya itiraz edebilirsiniz...5 milyon araç sahibini ilgilendiren cam filmlerine ceza uygulamasına tüketici derneklerinden itiraz geldi.
30.10.2017Ekonomi
Beyoğlu’nda vale eğitim semineri düzenlendi
Beyoğlu’nda vale eğitim semineri düzenlendiBeyoğlu Belediyesinin ev sahipliğinde TOBFED tarafından düzenlenen Vale Eğitim Semineri’ne konuşmacı olarak katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, “Toplum geliştikçe hizmet sektörüne olan ihtiyaç çoğalıyor. Vakti geldiğinde nerede ne yapmanız gerektiğini bilmek çok kıymetli. İyi bir karşılama ve saygın bir davranış çözümün yüzde 70’idir” dedi. Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) tarafından düzenlenen “Vale eğitim Seminerleri”nin ilki Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. Beyoğlu Belediyesi ve Tüketici Başvuru Merkezi’nin katkılarıyla düzenlenen seminerde “Etkili İletişim Teknikleri ve Protokol Kuralları, Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü, Müşteri Karşısında Yasal Sorumluluklar” hakkında detaylı bilgilendirmeler ve uygulamalı dersler yapıldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın da konuşmacı olarak katıldığı Seminerin sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.
11.09.2019 Haberler
Beyoğlu’nda vale eğitim semineri düzenlendi
Beyoğlu’nda vale eğitim semineri düzenlendiBeyoğlu Belediyesinin ev sahipliğinde TOBFED tarafından düzenlenen Vale Eğitim Semineri’ne konuşmacı olarak katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, “Toplum geliştikçe hizmet sektörüne olan ihtiyaç çoğalıyor. Vakti geldiğinde nerede ne yapmanız gerektiğini bilmek çok kıymetli. İyi bir karşılama ve saygın bir davranış çözümün yüzde 70’idir” dedi.
26.09.2017Gündem
Valeler kayıt altına alınacak
Valeler kayıt altına alınacakTOBFED Başkanı Bakırtaş, "2018 ocak ayından itibaren vale sektöründe çalışanlar belgelendirilmeye başlanacak" - "Eylül ve ekim aylarında seminerler düzenleyeceğiz. Bu seminerlerde de stres yönetimi, öfke kontrolü, etkili iletişim, yasal sorumluluklar gibi eğitimlerimiz de olacak" dedi.
20.08.2017Ekonomi
Valelere eğitim verilip kayıt altına alınacak
Valelere eğitim verilip kayıt altına alınacakTürkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) Genel Başkanı Serkan Bakırtaş, gelecek yıl ocak ayından itibaren vale sektöründe çalışanların belgelendirilmeye başlanacağını söyledi.
19.08.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tobfed ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.