Toplulaştırma

Toplulaştırma

Son dakika toplulaştırma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan toplulaştırma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan toplulaştırma haber sayfamızda...

Toplulaştırma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 209 toplulastirma haberi bulunmuştur.
Arazi Toplulaştırma Nedir? Arazi Toplulaştırması Nasıl Yapılır?
Arazi Toplulaştırma Nedir? Arazi Toplulaştırması Nasıl Yapılır?Kişiler duymuş olduğu konular hakkında bazı araştırmalar yapabiliyor. Arazi toplulaştırma konusu da, kişiler tarafından ele alınan bir konudur. Arazi toplulaştırmanın neyi ifade ettiği bireylerin araştırdığı konular arasında bulunuyor. Arazi toplulaştırılmasının nasıl yapıldığı kişilerce tüm detaylarıyla araştırılan bir bilgidir. Arazi toplulaştırma nedir? Arazi toplulaştırması nasıl yapılır? Arazi toplulaştırma hakkında tüm detayları derledik.
15.06.2021Ekonomi
‘Toprağı koruyamazsak mirasımız açlık’
‘Toprağı koruyamazsak mirasımız açlık’Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, toprağı korumaya yönelik tedbirler alınması gerektiğini  belirterek, “Topraklarımızı koruyamazsak miras olarak çocuklarımıza açlık bırakırız” dedi.
14.06.2021Ekonomi
TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan Toprak Bayramı mesajı
TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan Toprak Bayramı mesajıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, toprağı korumaya yönelik tedbirler alınması gerektiğini belirterek, "Topraklarımızı koruyamazsak miras olarak çocuklarımıza açlık bırakırız." ifadesini kullandı.
13.06.2021Ekonomi
Yıl sonuna kadar 402 su ve sulama yatırımının tamamlanması hedefleniyor
Yıl sonuna kadar 402 su ve sulama yatırımının tamamlanması hedefleniyorTarım ve Orman Bakanlığı, 2021'i "Su ve Sulamada Hamle Yılı" ilan ederken Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü de bu kapsamda yıl sonuna kadar 402 tesisi hayata geçirecek.
3.06.2021Ekonomi
7 şehirde arazi toplulaştırma ve ormanlık alan düzenlemesi yapıldı
7 şehirde arazi toplulaştırma ve ormanlık alan düzenlemesi yapıldıAmasya, Tunceli, Kütahya, Osmaniye, Karabük, Hatay ve Artvin'de arazi toplulaştırma ve ormanlık alanlara ilişkin düzenlemeye gidildi.
8.05.2021Ekonomi
Acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete'de
Acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete'deSamsun ve Bitlis illerinde bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilirken, Denizli, Tunceli, Aydın ile Malatya'da ise arazi toplulaştırmasına gidilecek ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılması ile bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.
22.04.2021Gündem
Arazi Toplulaştırması Nedir, Faydaları Nelerdir? Arazi Toplulaştırma Kanunu Ne Zaman Çıktı?
Arazi Toplulaştırması Nedir, Faydaları Nelerdir? Arazi Toplulaştırma Kanunu Ne Zaman Çıktı?Zaman, emek ve sermaye kullanımını azaltmak, tarımsal işletmelerin verimliliğini artırmak ve kırsal nüfusun yaşam standartlarını iyileştirmek için tarım işletmelerinin sahip olduğu küçük ve dağınık arazi parçalarını modern tarım yönetimine uygun olarak yeniden düzenleyen arazi toplulaştırmanın faydaları nelerdir ve kanunen ne zaman yürürlüğe girmiştir tüm detaylarıyla derledik.
16.04.2021Eğitim
Bingöl'deki baraj ve HES'ler ekonomiye yıllık 1 milyar 745 milyon lira gelir sağladı
Bingöl'deki baraj ve HES'ler ekonomiye yıllık 1 milyar 745 milyon lira gelir sağladıBingöl'de devletin 17 yılda hizmete aldığı barajlar ve hidroelektrik santrallerinde (HES) üretilen yıllık 3 milyar 563 milyon kilovatsaat enerjiyle ülke ekonomisine 1 milyar 745 milyon lira katkı sağlandı.
14.04.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok açık, net söylüyorum' deyip ilan etti: Merkezinde CHP var
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok açık, net söylüyorum' deyip ilan etti: Merkezinde CHP varSon dakika haberlere göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında konuşma yaptı. 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisine ilişkin Erdoğan, 'Çok açık, net söylüyorum. Şu anda emekli amirallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır. Bu 104 kişinin içerisinde şu anda CHP'li olanlar vardır. Bundan sonra hesabını çok ağır vereceksiniz.' dedi. Kanal İstanbul hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan, "İsteseniz de istemeseniz de biz Kanal İstanbul'a başlıyoruz, yapacağız. İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık, projenin ÇED raporu tamamlandı." ifadelerini kullandı.
7.04.2021Siyaset
Pakdemirli: Su Kanunu çıkarmayı hedefliyoruz
Pakdemirli: Su Kanunu çıkarmayı hedefliyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Su Şurası'nda, suya ilişkin geleceğe dönük atılacak adımları ve alınacak kararları değerlendireceklerini bildirdi.
31.03.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacak
Bakan Pakdemirli: Dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Diyarbakır'da 1 milyon 150 bin dekar araziyi daha sulamaya açmak amacıyla sulama inşaatı ve kalan arazilerin planlama ve projelerini hızla tamamlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Böylece sulamaya açılacak alanlarla dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacak." dedi.
30.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son 19 yılda su konusunda 255 milyar yatırımla Cumhuriyet tarihinin rekorunun kırıldığını bildirdi.
29.03.2021Siyaset
Cumhuriyet tarihinde ilk kez yapıldı! Bugün başladı
Cumhuriyet tarihinde ilk kez yapıldı! Bugün başladıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Cumhuriyet tarihinde ilk kez gerçekleştirilen 1. Su Şurası'nı bugün başlattıklarını belirterek, tüm paydaşlarla yol haritasını belirleyeceklerini söyledi.
29.03.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 24 milyar liralık destek
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 24 milyar liralık destekGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "1. Su Şurası Lansmanı ve 363 Tesisin Toplu Açılış Merasimi"nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Biz "çiftçilere bakmadınız, onları unuttunuz" diyenlere resmi rakam veriyorum. Üreticilerimize toplam 24 milyar lira tarımsal destek sağlayacağız' dedi.
29.03.2021Siyaset
Pakdemirli: Nisanda Birinci Su Şurası'nın başlangıcını yapacağız
Pakdemirli: Nisanda Birinci Su Şurası'nın başlangıcını yapacağızTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, nisanda Birinci Su Şurası'nın başlangıcını yapacaklarını belirterek, "Birinci Su Şurası kapsamında ilgili tüm paydaşlarla bir araya gelerek, suyumuzun geleceğini konuşacak, hedeflerimizi ortaya koyacak ve yol haritamızı belirleyeceğiz." dedi.
22.03.2021Ekonomi
Gıda fiyatlarındaki dalgalanmaya karşı seracılık desteklenecek
Gıda fiyatlarındaki dalgalanmaya karşı seracılık desteklenecekDönemsel fiyat dalgalanmalarının asgariye indirilmesini sağlayacak soğuk depo zincirleri ile yüksek fiyat artışlarını dengeleyici bir unsur olarak teknolojik örtü altı üretim ile modern sulama sistemleri desteklenecek.
31.01.2021Ekonomi
DSİ 6 ilde arazi toplulaştırması yapacak
DSİ 6 ilde arazi toplulaştırması yapacakDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Sivas, Yozgat, Kayseri, Tokat, Kahramanmaraş ve Niğde'de arazi toplulaştırması gerçekleştirecek.
30.01.2021Ekonomi
DSİ'den Tokat'a 18 yılda 2 milyar liranın üzerinde yatırım
DSİ'den Tokat'a 18 yılda 2 milyar liranın üzerinde yatırımDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Tokat'ta 18 yılda 2 milyar liranın üzerinde yatırım yapıldığını bildirdi.
29.01.2021Ekonomi
Arazi toplulaştırması hizmetinde değişiklik!
Arazi toplulaştırması hizmetinde değişiklik!Arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetlerine ilişkin usul ve esaslarda değişiklik yapıldı.
29.01.2021Ekonomi
'Tarlamızın ortasına ray istemiyoruz'
'Tarlamızın ortasına ray istemiyoruz'Raylı sistemler test alanının verimli topraklara kurulmasına tepki gösteren Eskişehirli çiftçiler, ‘100 kilometre rayı çorak topraklara döşesinler’ diyor
28.01.2021Gündem
DSİ'den Samsun'a 18 yılda yaklaşık 4 milyar liralık yatırım
DSİ'den Samsun'a 18 yılda yaklaşık 4 milyar liralık yatırımDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Samsun'da dev yatırımlara imza attıklarını bildirdi.
25.01.2021Ekonomi
Son dakika... Peş peşe iki büyük tören! Hedefi işaret etti: 2023!
Son dakika... Peş peşe iki büyük tören! Hedefi işaret etti: 2023!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır-Silvan Barajı Gövde Dolgu Çalışması Tamamlanması Merasimi ile Ergani Barajı, Başlar Barajı ve Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi Açılış Töreni'nde konuştu. Milli Fırkateyn İstanbul'un denizle buluştuğu törenin ardından canlı bağlantı ile Silvan'a bağlanan Erdoğan konuşmasında, "Silvan Barajı'nı önümüzdeki yılın sonuna kadar tamamlamayı ve su tutmaya başlamayı planlıyoruz." dedi. 2023'te Milli Fırkateyn İstanbul'un envantere ekleneceğini aktaran Erdoğan, "2023'e kadar 150 yer altı barajını tamamlamayı hedefliyoruz." mesajını verdi
23.01.2021Siyaset
Tarımda modern sulama sistemlerinin oranı yükselecek
Tarımda modern sulama sistemlerinin oranı yükselecekTarım ve Orman Bakanlığı, tarımsal sulamada yüzde 29'a ulaşan modern sulama sistemlerinin kullanımını, devam eden projelerin tamamlanmasıyla yüzde 94'e yükseltmeyi hedefliyor.
16.01.2021Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan aşı ve yüz yüze eğitim için tarih verdi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan aşı ve yüz yüze eğitim için tarih verdiSon dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile İngiltere arasında Serbest Ticaret Anlaşması'nın yarın imzalanacağını bildirdi. Aşılarla ilgili bilgi veren Erdoğan, "Çin'den sipariş verdiğimiz aşının ilk partilerinin yılbaşından önce ülkemize teslim edilmesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, "Okullarımızdaki yüz yüze eğitime verdiğimiz arayı 15 Şubat 2021’e kadar uzatıyoruz." dedi.
28.12.2020Siyaset
DSİ 4,77 milyon hektar alanda arazi toplulaştırmasını tamamlayacak
DSİ 4,77 milyon hektar alanda arazi toplulaştırmasını tamamlayacakDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Türkiye genelinde bu yıl sonu itibarıyla arazi toplulaştırma çalışmalarında 4,77 milyon hektar alanda tescilin tamamlanmış olacağını bildirdi.
28.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

arazitoplulaştırmadsicumhurbaşkanırecep tayyip erdoğan

Toplulaştırma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.