Tugay

Tugay

Son dakika tugay haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tugay gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tugay haber sayfamızda...

Tugay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.509 tugay haberi bulunmuştur.
Kütahya'da maden ocağında 'göçük' tatbikatı! Bakan Soylu bilgi aldı
Kütahya'da maden ocağında 'göçük' tatbikatı! Bakan Soylu bilgi aldı Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki Garp Linyitleri İşletmesi'ne (GLİ) bağlı Tunçbilek Ömerler kömür madeni ocağında göçükte kurtarma tatbikatı yapıldı. Senaryo gereği göçükte mahsur kalan işçilerin kurtarıldığı tatbikatta, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Kütahya Valisi Ali Çelik'i arayarak bilgi aldı. Türkiye'de bu yıl 54 bin 302 tatbikatın yapılacağını kaydeden Soylu, "Bu tatbikatların bize kabiliyet kazandırdığını görüyoruz. Tatbikat kabiliyetinden fiili kabiliyete dönebilecek bir anlayış kazandırdığı için de çok önemsiyoruz" dedi.
29.06.2022Gündem
Kütahya'da maden ocağında 'göçük' tatbikatı! Bakan Soylu bilgi aldı
Kütahya'da maden ocağında 'göçük' tatbikatı! Bakan Soylu bilgi aldıKütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki Garp Linyitleri İşletmesi'ne (GLİ) bağlı Tunçbilek Ömerler kömür madeni ocağında göçükte kurtarma tatbikatı yapıldı. Senaryo gereği göçükte mahsur kalan işçilerin kurtarıldığı tatbikatta, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Kütahya Valisi Ali Çelik'i arayarak bilgi aldı. Türkiye'de bu yıl 54 bin 302 tatbikatın yapılacağını kaydeden Soylu, "Bu tatbikatların bize kabiliyet kazandırdığını görüyoruz. Tatbikat kabiliyetinden fiili kabiliyete dönebilecek bir anlayış kazandırdığı için de çok önemsiyoruz" dedi.
29.06.2022Gündem
Takma İsimler 2022: İnstagram için Etkileyici, Tatlı, Güzel Takma Lakaplar
Takma İsimler 2022: İnstagram için Etkileyici, Tatlı, Güzel Takma LakaplarÖzellikle sanal dünyada ve sosyal ortamda sıkılıkla duyduğumuz terimlerden birisi de takma isimlerdir. Genellikle takın arkadaşlar ve kişinin kendi karakteri, görünüşü, kariyeri gibi özelliklerine uygun takma lakaplar verilir. Şaka amacıyla verilen takma isimler İnstagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarında da kullanılmaktadır. Özellikle oyun sektöründe takma isimler tercih edilir. Oyuncular kendilerine uygun etkileyici, havalı ve en güzel ismi vermek isterler. İngilizce veya Türkçe fark etmeksizin lakaplar kişinin insanlarda oluşturduğu etkiye katkı sağlamaktadır. İnstagram için etkileyici, tatlı, güzel takma lakaplar arıyorsanız “Takma İsimler” içeriğimize göz atabilirsiniz.
29.06.2022Yaşam
L ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: L Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
L ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: L Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Dünyanın en güzel duygularından birisi de hiç şüphesiz evlat sahibi olmak. Ancak bebek bekleyen çiftlerin sorumluluk duygusu da artıyor. Anne ve baba adayları bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra verecekleri isim konusunda seçici oluyorlar. Kız bebekleri için kulağa hoş gelen, anlamları güzel olan ve modern isimleri tercih ediyorlar. Kız bebek isimleri ve anlamları konusunda detaylı bir incelemeye giren çiftler duyulmamış, nadir bulunan ve keşfedilmemiş isimleri vermek istiyorlar. L harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “L ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
28.06.2022Bebek
T ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: T Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
T ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: T Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba adaylarının üzerine düşündüğü konulardan birisi de isimler. Erkek bebek bekleyen çiftler çocuklarına verecekleri isimlerin en güzel ve en eşsiz olmasını istiyor. Bu yüzden derin ve uzun soluk bir araştırma sürecine giriyorlar. İsimlerin kulağa hoş gelmesinin yanı sıra anlamları üzerinde düşünüyorlar. Bu dönemde karar vermekte zorlanan aileler yakınlarından fikir alıyor. Anne ve baba adayları çocuklarına verecekleri ismin keşfedilmemiş, duyulmamış, modern çağa uygun, popüler ve anlamlı olmalarına özen gösteriyor. T harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “T ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
28.06.2022Bebek
B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: B Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: B Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba adaylarının üzerine düşündüğü konulardan birisi de isimler. Erkek bebek bekleyen çiftler çocuklarına verecekleri isimlerin en güzel ve en eşsiz olmasını istiyor. Bu yüzden derin ve uzun soluk bir araştırma sürecine giriyorlar. İsimlerin kulağa hoş gelmesinin yanı sıra anlamları üzerinde düşünüyorlar. Bu dönemde karar vermekte zorlanan aileler yakınlarından fikir alıyor. Anne ve baba adayları çocuklarına verecekleri ismin keşfedilmemiş, duyulmamış, modern çağa uygun, popüler ve anlamlı olmalarına özen gösteriyor. B harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
28.06.2022Bebek
Sınır güvenliği için yeni araç takviyesi
Sınır güvenliği için yeni araç takviyesiİçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ile Birleşik Krallık Büyükelçiliği arasındaki 'Sınır yönetimi kapasitesinin artırılması iş birliği projesi' kapsamında alınan araçlar törenle Van Valiliği’ne teslim edildi.
28.06.2022Gündem
Yaşasın Kaf Sin Kaf!
Yaşasın Kaf Sin Kaf!Karşıyaka Belediyesi, Karşıyaka Spor Kulübü, 1912 Karşıyaka Derneği ve Karşıyaka Taraftar Derneği işbirliğinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçeye geldiği ve Karşıyaka Spor Kulübü armasına ay yıldız armağan ettiği 24 Haziran 1926 tarihinin yıl dönümü için düzenlenen etkinlikler coşkulu anlara sahne oldu.
27.06.2022Ege
Bağdat-Erbil arasında bitmeyen gaz sancısı
Bağdat-Erbil arasında bitmeyen gaz sancısıIrak’ın kuzeyindeki Süleymaniye, Erbil ve Dohuk bölgelerindeki petrol ve gaz sahalarının kontrolü, merkezi Bağdat yönetimi ile Erbil merkezli Kürt yönetimi arasında sorun olmaya devam ediyor. Irak Federal Mahkemesi’nin, petrol ve gaz sahalarının merkezi yönetim tarafından kontrol edilmesi yönünde karar vermesi tansiyonu yükseltti.
27.06.2022Dünya
Semra Aksu Atletizm Parkı sporseverlerin hizmetinde
Semra Aksu Atletizm Parkı sporseverlerin hizmetindeKarşıyaka Belediyesi tarafından Mavişehir Mahallesi’nde 15 bin metrekarelik alanda, Türk atletizminin efsane isimlerinden ‘Rüzgârın Kızı’ lakaplı Semra Aksu’nun adını taşıyan tesis açıldı
27.06.2022Ege
Ordu Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Ordunun Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Ordu Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Ordunun Eş Anlamlısı Olan SözcüklerGörevi, bir ülkenin toprak bütünlüğünü ve sınırlarını korumak olan silahlı askeri birliklere ordu denir. Dilimize Moğolcadan geçmiş olan ordu kelimesinin ilk anlamı sultanın yaşadığı şehirdir. Bu kelime 12. yüzyıldan itibaren askeri birlik anlamında kullanılmaya başlanmıştır. Padişahın ordusuna ise ordu-yu hümayun adı verilir. Ordunun eş anlamlısı olan tüm kelimeleri sizler için derledik.
23.06.2022Eğitim
Çevreci ödüller teslim edildi
Çevreci ödüller teslim edildiKarşıyaka Belediyesi Kolektif Girişimcilik Merkezi tarafından Eldor Türkiye, İnci Holding, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Kuzey İzmir Tekmer ve Yaşar Üniversitesi paydaşlığında düzenlenen “Hack4Karşıyaka” hackathonunda; enerji ve iklim sorunlarını odak alan, Karşıyaka’yı yaşamak için daha akıllı bir yer haline getirecek 12 proje yer aldı.
21.06.2022Ege
Güzellik ve kişisel bakımın en iyileri ödüllendirildi
Güzellik ve kişisel bakımın en iyileri ödüllendirildi8. Watsons Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri, cemiyet hayatından birçok ünlü isim, basın mensubu ve influencerın katılımıyla 15 Haziran Çarşamba akşamı Swissôtel The Bosphorus - Istanbul’da düzenlenen ödül töreninde sahiplerini buldu. Bu özel gecede 7 farklı kategoride ödül alan ünlü isimler Nilperi Şahinkaya, Didem Soydan, Mine Tugay, Zeynep Tosun, Önder Tiryaki, Saadet Özkan (Saadet Öğretmen) ve Zuhal Olcay oldu.
17.06.2022Yaşam
Karşıyaka’da söz halkın!
Karşıyaka’da söz halkın!Karşıyaka Belediyesi’nin kurduğu Kent Vizyonu Geliştirme Birimi, Zübeyde Hanım Nikah Sarayı’nda gerçekleşen etkinlikle tanıtıldı.
16.06.2022Ege
Türk Yıldızları’ndan Amasya'da nefes kesen gösteri
Türk Yıldızları’ndan Amasya'da nefes kesen gösteriTürk Hava Kuvvetlerinin dünyaca ünlü akrobasi timi Türk Yıldızları, Amasya’nın Merzifon ilçesinde gösteri uçuşu yaptı. Saatte bin kilometre hızın üzerine çıkan ve aralarındaki mesafe bir metreye kadar düşen 6 savaş uçağının korkusuz pilotları birbirinden zorlu hareketi başarıyla uyguladı.
15.06.2022Haberler
Türk Yıldızları’ndan Amasya'da nefes kesen gösteri
Türk Yıldızları’ndan Amasya'da nefes kesen gösteriTürk Hava Kuvvetlerinin dünyaca ünlü akrobasi timi Türk Yıldızları, Amasya’nın Merzifon ilçesinde gösteri uçuşu yaptı. Saatte bin kilometre hızın üzerine çıkan ve aralarındaki mesafe bir metreye kadar düşen 6 savaş uçağının korkusuz pilotları birbirinden zorlu hareketi başarıyla uyguladı.
15.06.2022Gündem
Türkiye-İran sınırı, 'Entegre Sınır Güvenlik Sistemleri' ile korunuyor
Türkiye-İran sınırı, 'Entegre Sınır Güvenlik Sistemleri' ile korunuyorAğrı Valisi Osman Varol, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen Fiziki Güvenlik Sistemleri Projesi kapsamında hem teröristlerin hem de düzensiz göçmenlerin ülkeye girişini önleyen 83,6 kilometrelik Ağrı-İran sınır duvarında incelemelerde bulundu. Varol, yapımı tamamlanan duvarın, Entegre Sınır Güvenlik Sistemleri ile donatıldığını belirterek, “Gerçekten çok büyük emek çok büyük gayret ve çok büyük masraflarla ülkemizin tam anlamıyla güvenliğini sağlamak için gerçekleştirilmiş çok önemli bir yatırım bu" dedi.
15.06.2022Haberler
Türkiye-İran sınırı, 'Entegre Sınır Güvenlik Sistemleri' ile korunuyor
Türkiye-İran sınırı, 'Entegre Sınır Güvenlik Sistemleri' ile korunuyorAğrı Valisi Osman Varol, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen Fiziki Güvenlik Sistemleri Projesi kapsamında hem teröristlerin hem de düzensiz göçmenlerin ülkeye girişini önleyen 83,6 kilometrelik Ağrı-İran sınır duvarında incelemelerde bulundu. Varol, yapımı tamamlanan duvarın, Entegre Sınır Güvenlik Sistemleri ile donatıldığını belirterek, “Gerçekten çok büyük emek çok büyük gayret ve çok büyük masraflarla ülkemizin tam anlamıyla güvenliğini sağlamak için gerçekleştirilmiş çok önemli bir yatırım bu" dedi.
15.06.2022Gündem
Dersimiz  iki teker
Dersimiz iki tekerKarşıyaka Belediyesi tarafından bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla kentteki kadınlara ücretsiz sürüş eğitimleri veriliyor
14.06.2022Ege
574 personelle Eren Abluka-17 operasyonu başlatıldı
574 personelle Eren Abluka-17 operasyonu başlatıldıİçişleri Bakanlığınca Şırnak'ta 574 personelin katılımıyla Eren Abluka-17 Şehit Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz-2 Operasyonu başlatıldı.
13.06.2022Gündem
Şehit Uzman Onbaşı Çap son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Uzman Onbaşı Çap son yolculuğuna uğurlandıIrak'ın kuzeyinde icra edilen Pençe- Kilit Harekatında teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Ali Çapın (26) cenazesi memleketi Gaziantepte toprağa verildi.
12.06.2022Haberler
Sivas şehidini son yolculuğuna uğurladı
Sivas şehidini son yolculuğuna uğurladıGeçtiğimiz gün Pençe-Kilit operasyonunda bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmada şehit olan Sivas merkez Gazi köyü nüfusuna kayıtlı olan Piyade Uzman Çavuş Ömer Yıldırım, doğup büyüdüğü Gazi köyünde kılınan cenaze namazının ardından ebediyete uğurladı.
12.06.2022Haberler
Şehit Uzman Onbaşı Çap son yolculuğuna uğurlandı! 'Son fotoğrafımız olsun'
Şehit Uzman Onbaşı Çap son yolculuğuna uğurlandı! 'Son fotoğrafımız olsun'Irak'ın kuzeyinde icra edilen Pençe- Kilit Harekatında teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Ali Çap'ın (26) cenazesi memleketi Gaziantepte toprağa verildi.
12.06.2022Gündem
Pençe-Kilit şehitlerine veda
Pençe-Kilit şehitlerine vedaPençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit düşen 4 asker son yolculuklarına uğurlandı.
12.06.2022Gündem
Örnekköy’de kura çekildi
Örnekköy’de kura çekildiİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 18 hektarlık Örnekköy Kentsel Dönüşüm Alanı’nda 560 bağımsız birimi kapsayan beşinci etabın kura çekim törenine katıldı.
9.06.2022Ege

Benzer Haber Etiketleri

Tugay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.