Tüp Bebek Tedavisi

Tüp Bebek Tedavisi

Son dakika tüp bebek tedavisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tüp bebek tedavisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tüp bebek tedavisi haber sayfamızda...

Tüp Bebek Tedavisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 916 tüp bebek tedavisi haberi bulunmuştur.
Seray Sever'den kızı Sofia ile paylaşım
Seray Sever'den kızı Sofia ile paylaşım19 Nisan 2022 tarihinde ikiz kızları Sofia ve Alya'yı kucağına alarak ilk kez anne olmanın mutluluğunu yaşayan Seray Sever, şimdilerde tüm vaktini bebekleriyle geçiriyor. Kızlarının bakımıyla kendisi ilgilenen ünlü sunucu, zaman zaman çocuklarıyla keyifli anlarını takipçileriyle de paylaşıyor. Eşi ve çocuklarıyla Bodrum'daki evinde olan Sever, son olarak Sofia ile çekilen fotoğrafını yayınladı.
4.08.2022Cadde
Seray Sever isyan etti! 'Bakıcılar 1500 dolardan kapı açıyor'
Seray Sever isyan etti! 'Bakıcılar 1500 dolardan kapı açıyor'Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile stil danışmanı eşi Başak Dizer'in, üç aylık oğulları Kurt Efe için tuttukları bakıcıya ve bebek hemşiresine ödedikleri iddia edilen ücret dikkat çekti. Ünlü çiftten dört gün sonra ikiz kızları Alya ve Sofia'yı dünyaya getiren sunucu Seray Sever, "Bir de ikizleri düşünün" diyerek, bakıcı ücreti konusunda tepkisini dile getirdi.
30.07.2022Cadde
Tüp Bebek Nasıl Yapılır? Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer?
Tüp Bebek Nasıl Yapılır? Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer?Çocuğu olmayan evli çiftler için en çok kullanılan tedavi seçenekleri arasında tüp bebek gelmektedir. Tüp bebek tedavisi günümüzde artan tıp imkanları ile birlikte iyice gelmiştir. Tüp bebek tedavisi sayesinde pek çok kişi çocuk sahibi olmaktadır. Son yıllarda tüp bebek tedavisi ile ilgili araştırmalar yapılmaktadır. Peki tüp bebek nasıl yapılır? Tüp bebek tedavisi ne kadar sürer? İşte tüp bebek tedavisine dair tüm detaylar.
16.07.2022Sağlık
Son bilgiler ışığında tüp bebekte doğru bilinen yanlışlar
Son bilgiler ışığında tüp bebekte doğru bilinen yanlışlarESHRE (Avrupa Üreme ve Embriyoloji Derneği) 2022 kongresi geçtiğimiz hafta İtalya’nın Milano şehrinde düzenlendi. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Gökalp Öner, Avrupa Üreme ve Embriyoloji Derneği’nin 2022 kongresinde değiştirilen bilgiler ışığındaki yanlış bilinen doğruları açıkladı.
Onlar aslında ikiz
Onlar aslında ikizMeltem ve Hakan Çınar, kendilerine özel tedavi programıyla ilk olarak Yağmur Berfu’yu, üç yıl sonra da ikizi Toprak Berenis’i kucağına aldı
26.07.2022Gündem
Ohss Nedir, Açılımı Ne Demek? Ohss Neden Olur, Tedavisi Nasıl Yapılır?
Ohss Nedir, Açılımı Ne Demek? Ohss Neden Olur, Tedavisi Nasıl Yapılır?Özellikle tüp bebek konusunda önemli bir yere sahip olan kısaltmalar içerisinde OHSS gelmektedir. Peki OHSS nedir, açılımı ne demek? OHSS neden olur, tedavisi nasıl yapılır tüm detayları ile derledik.
6.07.2022Sağlık
"İmkansız" demişlerdi 9 yıl sonra kızları Delal'i kucağına aldılar
"İmkansız" demişlerdi 9 yıl sonra kızları Delal'i kucağına aldılarVan’da yaşayan 35 yaşındaki Hakan Peker’e, lise yıllarında geçirdiği üst solunum yolu enfeksiyonu sebebiyle gittiği doktorda 100 binde 1 görülen kartagener sendromu teşhisi kondu. Sendrom nedeniyle kalbi sağda olan ve 2 dalak taşıyan genç adam, 2013’te hayatını Behiye Peker’le birleştirdi. Çocuk sahibi olmak isteyen çift, doktora gittiklerinde ise hastalık nedeniyle doğal yollarla bunun imkansız olduğunu öğrendi ama pes etmedi.
27.06.2022Haberler
100 binde 1 görülüyor! 'İmkansız' denildi, pes etmediler... 'Delal' mutluluğu
100 binde 1 görülüyor! 'İmkansız' denildi, pes etmediler... 'Delal' mutluluğuVan’da yaşayan 35 yaşındaki Hakan Peker’e, lise yıllarında geçirdiği üst solunum yolu enfeksiyonu sebebiyle gittiği doktorda 100 binde 1 görülen kartagener sendromu teşhisi kondu. Sendrom nedeniyle kalbi sağda olan ve 2 dalak taşıyan genç adam, 2013’te hayatını Behiye Peker’le birleştirdi. Çocuk sahibi olmak isteyen çift, doktora gittiklerinde ise hastalık nedeniyle doğal yollarla bunun imkansız olduğunu öğrendi ama pes etmedi.
27.06.2022Gündem
Seray Sever ikizlerinin yüzünü ilk kez gösterdi
Seray Sever ikizlerinin yüzünü ilk kez gösterdiSon olarak 'Doya Doya Moda' adlı programda jüri üyeliği yapan Seray Sever, şimdilerde ilk kez anne olmanın heyecanını yaşıyor. Seray Sever 40 gün önce ikizlerini sağlıklı şekilde kucağına aldı. Sever ve kendisinden 10 yaş küçük eşi Eray Sünbül, ilk kez kızlarıyla verdikleri pozları paylaştı.
16.06.2022Cadde
Seray Sever hayatı ve kariyeri! Seray Sever'in eşi kimdir? İşte hayatı ve kariyeri...
Seray Sever hayatı ve kariyeri! Seray Sever'in eşi kimdir? İşte hayatı ve kariyeri...İkizlerini kucağına alan hazırlanan Seray Sever TV8 ekranında yayımlanan 2. Sayfa programına konuk oldu. 49 yaşında anne olma heyecanı yaşayan Seray Sever hamilelik süreci ve doğum sürecini anlattı. Anne olmaya gün sayarken babası Tamer Sever'i kaybeden sunucu-oyuncu Seray Sever yaşadığı zorlu süreçleri anlattı. Peki Seray Sever kimdir?
8.06.2022Cadde
Seray Sever'in gözyaşları: Gidersem babamın yanına, kalırsam çocuklarıma!
Seray Sever'in gözyaşları: Gidersem babamın yanına, kalırsam çocuklarıma!2018 yılında kendisinden 10 yaş küçük Eray Sünbül ile nikâh masasına oturan Seray Sever, Sofia ve Alya adını verdiği ikizlerini nisan ayında kucağına almıştı. Anne olduktan sonra ilk kez bir televizyon programına katılan 49 yaşındaki Sever, zorlu doğum sürecini gözyaşlarıyla anlattı.
9.06.2022Cadde
Çocuk isteyenler için rahim hazırlığının ve tüplerin önemi
Çocuk isteyenler için rahim hazırlığının ve tüplerin önemiÇocuk isteği her anne-baba adayında görülen mutluluk, sabır ve bir o kadar da kaygı dolu bir süreç. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Gökalp Öner, “Bu süreçte her çiftimize farklı tedavi yöntemleri uyguluyoruz. Rahim ve tüpler çocuk isteği için gelen çiftlerimizde incelediğimiz en önemli kısımlardan bir tanesi” diyerek rahim ve tüplerin hazırlık sürecini anlattı.
Tüp bebek tedavisi ile dünyaya gelen bebekler Üsküdar'da buluştu
Tüp bebek tedavisi ile dünyaya gelen bebekler Üsküdar'da buluştuTüp bebek tedavisiyle dünyaya gelen çocuklar ve aileleri, Üsküdar'da düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Zeynep Kamil Hastanesi Tüp Bebek Merkezi'nde balonlarla karşılanan çocuklar renkli görüntüler oluşturdu.
3.06.2022Sağlık
Preimplantasyon Genetik Tanı (PGT-A) yararlı mıdır?
Preimplantasyon Genetik Tanı (PGT-A) yararlı mıdır? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Histoloji ve Embriyoloji Prof. Dr. Kubilay Vicdan konu hakkında bilgiler verdi.
Kalıtsal hastalığı olan çiftler için tüp bebek tedavisi
Kalıtsal hastalığı olan çiftler için tüp bebek tedavisiİnterfil çiftlerin bebek sahibi olmasına yardımcı olmak için yaygın olarak kullanılan tüp bebek tedavisi, ailelerin çocuklarına ciddi kalıtsal hastalıkları geçirmemesine yardımcı olan bir prosedürün parçası haline gelmiştir. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hediye Dağdeviren kalıtsal hastalığı olan çiftler için tüp bebek tedavisi hakkındaki görüşlerini anlattı.
26.05.2022Cinsel Sağlık
Estetik ve tüp bebek trafiği hızlandı
Estetik ve tüp bebek trafiği hızlandıTürkiye diş tedavisi, estetik tedavi, ortopedi, onkoloji ve tüp bebek tedavisi için Avrupalıların bir numaralı uğrak noktası oldu.
25.05.2022Ekonomi
Baba olmasına sayılı günler kalmıştı sırra kadem bastı
Baba olmasına sayılı günler kalmıştı sırra kadem bastıEskişehir’de yaşayan ve 8 yıllık evliliğinde tüp bebek tedavisinin ardından eşi 36 haftalık hamile olan 34 yaşındaki İbrahim Keskin’den dün akşam saatlerinden beri haber alınamıyor.
17.05.2022Gündem
Tüp bebek transferi sonrası dikkate alınması gereken 10 altın kural
Tüp bebek transferi sonrası dikkate alınması gereken 10 altın kuralKadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Gökalp Öner, tüp bebek tedavisi görmüş ve transferi yapılmış anne adaylarının nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında bilgiler verdi.
Tüp bebek tedavisinde başarı hangi etkenlere bağlıdır?
Tüp bebek tedavisinde başarı hangi etkenlere bağlıdır?Birçok çift bebek sahibi olmaya karar verdikten bir süre sonra gebelik gerçekleşirken bazı çiftlerde çeşitli nedenlerle gebelik haberinin alınması mümkün olmayabilir. Bu aşamada, çiftlerin kapsamlı değerlendirmelerinin ardından devreye yardımcı üreme teknikleri girebilir. En sık uygulanan yardımcı üreme tekniklerinden biri olan tüp bebek tedavisinde yumurtalar ile spermler vücut dışında bir laboratuvarda döllenmeye bırakılır. Daha sonra bu döllenmiş yumurtalardan biri (veya daha fazlası), implante olabilmesi ve hamilelikle sonuçlanabilmesi amacıyla rahme aktarılır. Prof. Dr. Göğşen Önalan tüp bebek tedavisi ve başarı oranlarıyla ilgili görüşlerini aktardı.
Bulgar çiftin çocuk özlemi 15 yıl sonra Türkiye’de son buldu
Bulgar çiftin çocuk özlemi 15 yıl sonra Türkiye’de son bulduMariana - Nikolova Matarova çifti tam 15 yıl boyunca çocuk sahibi olmanın hayalini kurdu. Bulgaristan’da 6 kez tüp bebek tedavisi görüp 2 defa da operasyon geçirmelerine rağmen tüm çabaları hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Son çare olarak Türkiye’de tedavi olma kararı alan çift Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Güvenç Karlıkaya ile tanıştı. Kişiye özel olarak uygulanan tüp bebek tedavisiyle oğulları Vladimir’e kavuştu.
9.05.2022Sağlık
Anneler Günü’nün en anlamlı ‘Şiir’i
Anneler Günü’nün en anlamlı ‘Şiir’i14 yıldır beklenen Şiir bebek, Özden ve Erdal Baba çiftine en güzel Anneler Günü hediyesi oldu. Özden Baba, ‘Bu anlatılmaz, tarifsiz bir duygu’ diyerek mutluluğunu dile getirdi.
8.05.2022Gündem
Seray Sever: Sofia yanıma geldi, Alya şu anda kuvözde
Seray Sever: Sofia yanıma geldi, Alya şu anda kuvözdeSeray Sever-Eray Sünbül çiftinin Sofia ve Alya adını verdikleri ikizleri, geçtiğimiz hafta özel bir hastanede dünyaya geldi. Zorlu bir doğum süreci geçiren 49 yaşındaki sunucu, "Cennet gerçekten annenin ayaklarının altında" derken, yaşadıklarını anlattı.
27.04.2022Cadde
Seray Sever anne oldu! İkizler dünyaya geldi
Seray Sever anne oldu! İkizler dünyaya geldi2018 yılında kendisinden 10 yaş küçük Eray Sünbül ile nikâh masasına oturan Seray Sever, bu sabah özel bir hastanede ikiz bebeklerini dünyaya getirdi. Ünlü oyuncu ve sunucu (49), hamilelik haberini, "Çok dua ettik, Allah da nasip etti. Bizimkisi planlı bir süreçti, Allah dualarımızı kabul etti" sözleriyle duyurmuştu.
20.04.2022Cadde
Tüp bebek için biriktirdikleri 100 bin lira, evleriyle birlikte yandı
Tüp bebek için biriktirdikleri 100 bin lira, evleriyle birlikte yandıEdirne'nin Havsa ilçesine bağlı Şerbettar köyünde Rasim (51) ve Hatun Balcı (38) çiftinin tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmak için bir kısmını borç aldığı yaklaşık 100 bin lira, çıkan yangında evleriyle birlikte yandı. Hatun Balcı, "Bir evlat hasreti, biz tüp bebek deneyecektik. Onun için birikim yapıyorduk. O birikim de gitti." dedi.
13.04.2022Haberler
Balcı çiftinin büyük üzüntüsü! Hepsi kül oldu
Balcı çiftinin büyük üzüntüsü! Hepsi kül olduEdirne'nin Havsa ilçesine bağlı Şerbettar köyünde Rasim (51) ve Hatun Balcı (38) çiftinin tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmak için bir kısmını borç aldığı yaklaşık 100 bin lira, çıkan yangında evleriyle birlikte yandı. Hatun Balcı, "Bir evlat hasreti, biz tüp bebek deneyecektik. Onun için birikim yapıyorduk. O birikim de gitti." dedi.
13.04.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tüp Bebek Tedavisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.