Turizm Bakanlığı

Turizm Bakanlığı

Son dakika Turizm Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Turizm Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Turizm Bakanlığı haber sayfamızda...

Turizm Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.867 turizm bakanlığı haberi bulunmuştur.
Ayasofya Camii'ne 'La İlahe İllallah' yazılı mahya asıldı! 'Anlamı benim için çok büyük'
Ayasofya Camii'ne 'La İlahe İllallah' yazılı mahya asıldı! 'Anlamı benim için çok büyük' Ramazan ayının sembollerinden olan mahyalar minarelerdeki yerlerini almaya başladı. İbadete 86 yıl sonra açılan Ayasofya Camii'ne, Türkiye'nin son mahya ustası Kahraman Yıldız ve ekibi tarafından hazırlanan 'La İlahe İllallah' yazılı ramazan mahyası asıldı. Usta Yıldız, “Mahyaların anlamı benim için çok büyük. Yapılmayan bir mesleği yapmaya çalışıyorum. Gökyüzüne yazı yazıyorum. Güzel mesajlar veriyoruz. Manevi yönü kuvvetli bir gelenek bu" dedi.
4.03.2024 Gündem
Sanatta engellere yer yok
Sanatta engellere yer yok Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın desteğiyle hayata geçen “İşaret Dili Müze Sanat Sözlüğü” projesinin ilk adımı Ankara Resim ve Heykel Müzesi’nde atıldı.
4.03.2024 Kültür Sanat
Sultan 2. Mahmud’un mirasını talan ettiler
Sultan 2. Mahmud’un mirasını talan ettiler 196 yıllık Şamlar Bendi definecilerin hedefi olurken talan edilen bölge havadan görüntülendi.
3.03.2024 Gündem
Bozcaada'da bulundu! Çok sayıda çocuk mezarı tespit edildi
Bozcaada'da bulundu! Çok sayıda çocuk mezarı tespit edildi Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’nde her yıl 50 bine yakın yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği turizm merkezi Bozcaada ilçesinde antik kentin nekropolis alanında 2023 yılı sonunda yapılan kazı çalışmaları sırasında çok sayıda çocuk mezarı tespit edildi. Kazılar sırasında erken yaşta ölen çocukların hem küp mezar hem amfora mezar hem de taş örme mezarlarda ölü hediyeleriyle birlikte gömüldüğü belirlendi.
2.03.2024 Gündem
Turizm hedefine ocak ayı uçuşu!
Turizm hedefine ocak ayı uçuşu! Yılın ilk turizm verisi, Türkiye’nin 2024 yılı için ‘60 milyon turist, 60 milyar dolar turizm geliri’ hedefini destekliyor. Buna göre, Ocak 2024 turizmde tüm zamanların en iyi ocak ayı verisi olarak kayıtlara geçti.
29.02.2024 Ekonomi
Bakan Ersoy: Turizmin 12 aya yayılması lazım
Bakan Ersoy: Turizmin 12 aya yayılması lazım Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Stratonikeia Antik Kenti Tanıtım Toplantısı’nın ardından Marmaris Turizm Sektörü ve Sivil Toplum Kuruluşları ile Buluşma Toplantısı'na katıldı.
27.02.2024 Gündem
Günnur Özsoy & Nevzat Sayın: 'Ada'
Günnur Özsoy & Nevzat Sayın: 'Ada' Galeri Siyah Beyaz, 40. yılı olan 2023-2024 sezonunda, birlikte üretme pratiğinin bir karşılığı olarak sanatçı eşleşmelerine ev sahipliği yapıyor.
26.02.2024 Mimarlık
Bakan Uraloğlu'ndan İmamoğlu'na 'davet' yanıtı
Bakan Uraloğlu'ndan İmamoğlu'na 'davet' yanıtı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Pazartesi günü açılışı gerçekleştirilecek Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi'ni Yedikule İstasyonu'nda tanıttı. Uraloğlu basın mensuplarının İmamoğlu hakkındaki davet sorusuna da yanıt verdi.
25.02.2024 Gündem
Bakan Ersoy 2024 hedefini açıkladı! 17 milyondan fazla ziyaretçiyle yeni rekor kıracağız
Bakan Ersoy 2024 hedefini açıkladı! 17 milyondan fazla ziyaretçiyle yeni rekor kıracağız Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "2024 yılı 17 milyondan fazla ziyaretçiyle yeni rekor kıracağımız yıl olacak. İlk verileri biz görebiliyoruz, ocak verileri açıklandı. Şubat verileri de iyi gidiyor" dedi.
24.02.2024 Gündem
Güven, yeni Sinema Müdürü
Güven, yeni Sinema Müdürü “Çocuklar Duymasın” ve “Mandıra Filozofu” gibi pek çok dizi ve filmin senaristi ve yapımcısı Birol Güven, Resmî Gazete’de yayımlanan kararnameyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü olarak atandı.
24.02.2024 Kültür Sanat
BİROL GÜVEN KİMDİR? Sinema Genel Müdürlüğüne atanan Birol Güven kaç yaşında, nereli? Dizileri - filmleri
BİROL GÜVEN KİMDİR? Sinema Genel Müdürlüğüne atanan Birol Güven kaç yaşında, nereli? Dizileri - filmleri Yapımcı, senaryo yazarı ve yönetmen Birol Güven, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'ne atandı. Çocuklar Duymasın, Ayrılsak da Beraberiz, En Son Babalar Duyar gibi ekrana damga vuran dizileri hazırlayan Birol Güven aslen nereli, kimdir?
23.02.2024 Bilgi Rehberi
Son dakika: Erdoğan imzaladı! Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Son dakika: Erdoğan imzaladı! Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı Atama kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'ne Birol Güven atandı.
22.02.2024 Gündem
Galata Kulesi’nde nefes kesen an! 5 saat sürdü tam 270 kilo
Galata Kulesi’nde nefes kesen an! 5 saat sürdü tam 270 kilo Galata Kulesi'nde 1 Kasım 2023 tarihinde başlayan restorasyon çerçevesinde indirilen 63 metre yükseklikteki 270 kiloluk bakır alem 4 parça halinde takıldı. Tarihi kule tekrar eski görünümüne kavuşurken, dev alemin yaklaşık 5 saat süren operasyonla takılma anları görüntülendi.
21.02.2024 Haberler
Turizmin gözde merkezi Antalya'da 60 milyar dolar hedefi
Turizmin gözde merkezi Antalya'da 60 milyar dolar hedefi Antalya’nın 2024 yılı turizm hedefleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Vali Hulusi Şahin, “2024 yılında turizmde 60 milyar dolar hedefine rahat ulaşacağımızı düşünüyorum. 2028 yılı hedefimiz ise 100 milyar dolar. Antalya’nın Türkiye’nin ve dünyanın gözbebeği olduğunun farkındayız. Bunun için çok çalışıyoruz. Türkiye’nin büyük hedeflerine hep birlikte yürüyeceğiz ve başaracağız” diye ifade etti.
21.02.2024 Ekonomi
Hobi olarak başladı devlet sanatçısı unvanı aldı: İlki başardım
Hobi olarak başladı devlet sanatçısı unvanı aldı: İlki başardım Aydın'ın İncirliova ilçesinde Mehmet Dizen (44) pandemi nedeniyle 2020 yılında hobi olarak atıl ahşap parçaları ve eşyaları değerlendirerek, el emeği göz nuru eserler etmeye başladı. Eserleriyle dikkati çeken Dizen'e Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 'Devlet Ahşap Oyma Sanatçısı' unvanı verildi.
21.02.2024 Gündem
Galata Kulesi’nde nefes kesen an! 5 saat sürdü tam 270 kilo
Galata Kulesi’nde nefes kesen an! 5 saat sürdü tam 270 kilo Galata Kulesi'nde 1 Kasım 2023 tarihinde başlayan restorasyon çerçevesinde indirilen 63 metre yükseklikteki 270 kiloluk bakır alem 4 parça halinde takıldı. Tarihi kule tekrar eski görünümüne kavuşurken, dev alemin yaklaşık 5 saat süren operasyonla takılma anları görüntülendi.
21.02.2024 Gündem
Sultan Kösen ile dünyanın en kısa kadını Jyoti Amge Los Angeles'da buluştu
Sultan Kösen ile dünyanın en kısa kadını Jyoti Amge Los Angeles'da buluştu Mardin'de yaşayan ve 2 metre 51 santimetrelik boyu ile 15 yıldır 'dünyanın en uzun boylu erkeği' unvanını koruyan Sultan Kösen, 62,8 santimetre boyuyla 'dünyanın en kısa boylu kadını' Hindistanlı Jyoti Amge ile Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Los Angeles kentinde bir araya geldi.
20.02.2024 Haberler
Sultan Kösen ile dünyanın en kısa kadını Jyoti Amge Los Angeles'da buluştu
Sultan Kösen ile dünyanın en kısa kadını Jyoti Amge Los Angeles'da buluştu Mardin'de yaşayan ve 2 metre 51 santimetrelik boyu ile 15 yıldır 'dünyanın en uzun boylu erkeği' unvanını koruyan Sultan Kösen, 62,8 santimetre boyuyla 'dünyanın en kısa boylu kadını' Hindistanlı Jyoti Amge ile Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Los Angeles kentinde bir araya geldi.
20.02.2024 Gündem
Turizm Teknolojileri Yarışması TEKNOFEST’te
Turizm Teknolojileri Yarışması TEKNOFEST’te T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı yürütücülüğünde düzenlenen Turizm Teknolojileri Yarışmasında katılımcılardan zengin kültür, turizm imkânlarını ve faaliyetlerini akıllı, yenilikçi bilgi teknolojilerinden faydalanarak tanıtacakları çalışmalar bekleniyor.
19.02.2024 Teknoloji
Geleceğin sinemacıları aranıyor
Geleceğin sinemacıları aranıyor Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile TÜRSAK iş birliğinde düzenlenen Geleceğin Sinemacıları yarışmasına başvurular başladı.
19.02.2024 Kültür Sanat
Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesi! Dünya çapında nadir bir örnek
Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesi! Dünya çapında nadir bir örnek Müzede 13 ayrı medeniyetin izlerini görmek mümkün. Gün yüzüne çıkan eserleri yerinde korumanın önemi, antik ile moderni bir araya getirip yaşayan bir mekân yaratma düşüncesi burada müze-otel konseptiyle hayat buluyor.
19.02.2024 Arkeoloji
Yaşayan tarih yaşayan kent
Yaşayan tarih yaşayan kent Aykut Ferah  Milliyet Arkeoloji Proje Danışmanı Değerli Milliyet Arkeoloji Dergisi Okurları; Bir sene önce, 6 Şubat 2023’te gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremlerin en büyük yıkıma sebep verdiği şehirlerden biri de medeniyetler şehri Hatay oldu...
19.02.2024 Arkeoloji
Antakya’da tarih küllerinden doğacak
Antakya’da tarih küllerinden doğacak Antakya’da depremde yıkılan tarihi yapıların enkazı, Kültür Enkazı Döküm ve Ayrıştırma Sahası’nda koruma altına alındı. Ayrıştırılan parçalar, yeniden inşa sırasında kullanılacak.
18.02.2024 Gündem
Bakan Ersoy turizmde hedefi açıkladı! '100 milyar dolar'
Bakan Ersoy turizmde hedefi açıkladı! '100 milyar dolar' Antalya’nın Alanya ilçesinde Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ALTSO) turizm ve otel işletmecileriyle bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin turizmdeki son başarılarını değerlendirirken, 2028'e yönelik büyük hedefleri ve bu hedeflere ulaşmak için atılacak adımları açıkladı. Bakan Ersoy, "2028’de 100 milyar dolar hedefimiz var. Bunu da aşama aşama bütün planları zamanında ve adımları yerinde atarak gerçekleştireceğiz." dedi.
17.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Turizm Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.