Turizm Bakanlığı

Turizm Bakanlığı

Son dakika Turizm Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Turizm Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Turizm Bakanlığı haber sayfamızda...

Turizm Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.199 turizm bakanlığı haberi bulunmuştur.
Galata Kulesi'nde 63 metre yükseklikte nefes kesen restorasyon
Galata Kulesi'nde 63 metre yükseklikte nefes kesen restorasyonGalata Kulesi'nde 1 Kasım tarihinde başlayan restorasyon çerçevesinde 63 metrede bulunan 270 kiloluk bakır alemi 4 parça halinde vinçle indirildi. Dev alemin nefes kesen operasyonla indirilme anları ilk kez havadan görüntülendi.
2.12.2023Haberler
'Bayan Kahkaha' Güzide Kasacı son yolculuğuna uğurlandı!
'Bayan Kahkaha' Güzide Kasacı son yolculuğuna uğurlandı!Türk Sanat Müziği sanatçısı Güzide Kasacı, tedavi gördüğü hastanede 94 yaşında hayatını kaybetti. Kasacı'nın cenazesi Levent'teki Afet Yolal Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi. 2018'de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 'Devlet Sanatçısı' ünvanı verilen 'Bayan Kahkaha'nın cenazesine katılımın az olduğu görüldü.
30.11.2023Cadde
‘Şarkısını söylemek bambaşka bir his’
‘Şarkısını söylemek bambaşka bir his’Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Taksim Atatürk Kültür Merkezi’nde 10 Aralık’ta gerçekleşecek ‘İbrahim Erkal’a Hürmet Konseri’nde sahne alacak şarkıcılardan Sinan Akçıl, “’Avuçlarımda Tutamadım’ parçasını söyleyeceğim. Heyecandan gün sayıyorum” dedi.
30.11.2023Cadde
AKM’de arabesk konseri tartışması
AKM’de arabesk konseri tartışmasıArabesk müziğin sevilen isimlerinden, 2017’de hayatını kaybeden İbrahim Erkal, 10 Aralık’ta Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek saygı gecesinde anılacak.
29.11.2023Kültür Sanat
Depremde ağır hasar alan 1600 yıllık kilise için harekete geçildi
Depremde ağır hasar alan 1600 yıllık kilise için harekete geçildiKahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Diyarbakır'da, tarihi İçkale'deki 1600 yıllık Saint George Kilisesi, ağır hasar gördü. Sanat merkezi olarak kullanılan kilisenin tekrar eski günlerine dönmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Diyarbakır Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü tarafından restorasyon çalışmalarına başlandı.
27.11.2023Gündem
Melek Zeynep Bulut: Eserlerimin insan bedeni gibi davranmasını ve omurgasının olmasını tercih ediyorum...
Melek Zeynep Bulut: Eserlerimin insan bedeni gibi davranmasını ve omurgasının olmasını tercih ediyorum...Melek Zeynep Bulut ile, Londra Tasarım Bienali’nde önemli başarılara imza attıktan sonra Atatürk Kültür Merkezi önüne taşınan ve 10 Aralık’a kadar İstanbullular ile buluşmaya devam edecek olan “Açık Yapıt” eseri ve disiplinler arası bir düzlemde gerçekleştirdiği, kolektif belleğe hitap eden diğer kamusal yerleştirmeleri üzerine...
27.11.2023Mimarlık
Halk kütüphanelerinde teknoloji eğitimi dönemi
Halk kütüphanelerinde teknoloji eğitimi dönemiKültür ve Turizm Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) arasında imzalanan protokol uyarınca halk kütüphanelerindeki bilgi teknoloji eğitimlerinin ilki İstanbul’daki Rami Kütüphanesi’nde başladı.
26.11.2023Gündem
'Turkish dizi' dalgası
'Turkish dizi' dalgasıUluslararası Emmy Ödülleri’nde “En İyi Dizi Ödülü’ne layık görülen “Yargı” bir kez daha Türk dizilerinin dünyada yarattığı etkiye dönüp bakmamız gerektiğini hatırlattı. İşte seyahat rotalarından yemek tariflerine, çocuklarına Türk isimleri verenlerden İstanbul tutkunlarına Türk dizilerinin rüzgârı.
26.11.2023Pazar
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Fazıl Say'a yanıt: Kapımız size hep açık
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Fazıl Say'a yanıt: Kapımız size hep açıkDünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Atatürk Kültür Merkezi ve CSO Ada Ankara'da konser daveti almadığını açıkladı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, Fazıl Say'a sosyal medya hesabından yanıt verdi.
25.11.2023Gündem
Türkiye 2023 hedeflerine yaklaşıyor: En çok ziyaretçi Rusya’dan
Türkiye 2023 hedeflerine yaklaşıyor: En çok ziyaretçi Rusya’danTürkiye, 2023 yılında hedeflenen 60 milyon turist rakamına yaklaşıyor. Türkiye’yi tercih eden ziyaretçi sayısı yılın ilk 10 ayında 50.2 milyonu aştı.
24.11.2023Ekonomi
Türkiye ile Cezayir arasında 12 anlaşma
Türkiye ile Cezayir arasında 12 anlaşmaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cezayir’e düzenlediği resmi ziyarette Türkiye ve Cezayir arasında çeşitli alanlarda 12 anlaşma imzalandı.
21.11.2023Gündem
Erdoğan'dan İsrail'e tepki Filistin'e destek: Elimizden geleni yapacağız
Erdoğan'dan İsrail'e tepki Filistin'e destek: Elimizden geleni yapacağızCezayir'e resmi ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in savaş suçu işlediğini tekrarlayarak rehine takasıyla ilgili son gelişmeleri paylaştı. Erdoğan, 'Filistin devletinin tesisi artık kaçınılmazdır. Bunun için elimizden geleni yapacağız.' dedi.
21.11.2023Gündem
Havada devler liginde tek başına Fas’a denk
Havada devler liginde tek başına Fas’a denkTürk Hava Yolları (THY) dünyanın en büyük 7 havayolu şirketinden biri olma yolunda. THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, 2033’e kadar uçak sayılarının 810’a, Türk ekonomisine katkılarının da 141 milyar dolara çıkacağını belirterek, “THY, ekosistemiyle, Fas kadar üretim yapacak” dedi.
20.11.2023Ekonomi
Özel tiyatrolara 55 milyonluk destek
Özel tiyatrolara 55 milyonluk destekKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, 2023-2024 sanat sezonunda 77 geleneksel tiyatro, 95 çocuk oyunu tiyatrosu ve 304 profesyonel olmak üzere 476 projeye toplam 55 milyon lira destek verilecegi duyuruldu.
18.11.2023Kültür Sanat
Akın akın ziyaretçi görmeye geliyor! İstanbul’u Bağdat’a bağlayan o köprü
Akın akın ziyaretçi görmeye geliyor! İstanbul’u Bağdat’a bağlayan o köprüTürkiye'nin en saygın köprülerinden biri olarak kabul edilen tarihi Palu Köprüsü yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi. İstanbul'u Bağdat'a bağlayan köprü olarak da bilenen Palu Köprüsü akın akın ziyaretçi çekiyor.
17.11.2023Yaşam
Şehre gelen burayı görmeden dönmüyor! Dengbejler Evi
Şehre gelen burayı görmeden dönmüyor! Dengbejler EviDiyarbakır’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi’nin ortak projesiyle 2007 yılında faaliyete açılan “Dengbej Evi”, turizm sezonunda günde yaklaşık bin yerli ve yabancı turistin uğrak yeri oluyor.
16.11.2023Haberler
Şehre gelen burayı görmeden dönmüyor! Dengbejler Evi
Şehre gelen burayı görmeden dönmüyor! Dengbejler EviDiyarbakır’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi’nin ortak projesiyle 2007 yılında faaliyete açılan “Dengbej Evi”, turizm sezonunda günde yaklaşık bin yerli ve yabancı turistin uğrak yeri oluyor.
16.11.2023Gündem
Yurda dönen eserler bir arada
Yurda dönen eserler bir aradaLondra’dan temin edilen Herakles heykeli ile İskoçya’dan getirilen M.Ö. 4. yy’a ait Batı Anadolu Medeniyetleri kökenli Altın Taç’ın aralarında olduğu, Türkiye’nin yurt dışından iadesini gerçekleştirdiği Anadolu menşeili kültür varlıkları ve yurt içinde kurtarılıp restorasyonu tamamlanan 897 eser önceki gün Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde açılan “Kaçış Yok” adlı sergide bir araya getirildi.
16.11.2023Kültür Sanat
İadesi sağlanan 897 eser sergide: Altın taç, altın tabak, altın kaşık, sikke...
İadesi sağlanan 897 eser sergide: Altın taç, altın tabak, altın kaşık, sikke... Türkiye’nin yurt dışından iadesini gerçekleştirdiği Anadolu menşeili kültür varlıkları ve yurt içinde kurtarılıp restorasyonu tamamlanan eserler, Anadolu Medeniyetler Müzesi'nde ‘Kaçış Yok’ isimli sergide ziyaretçilere sunuldu.
14.11.2023Gündem
Örnek projeleriyle yatırım şampiyonu
Örnek projeleriyle yatırım şampiyonuTürkiye’de yatırıma en çok pay ayıran belediyelerden Kayseri’de Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Kayak Merkezi ile 1 milyar liralık kaynağı kente kazandırırken, ödüllü raylı sistemi ile hayatı kolaylaştırıyor.
12.11.2023Ekonomi
Antalya'da Ata'ya saygı uçuşu! Türk Yıldızları nefes kesti
Antalya'da Ata'ya saygı uçuşu! Türk Yıldızları nefes kestiTürkiye Kültür Yolu Festivali’nin son durağı olan Antalya, Türk Yıldızları’nın muhteşem gösterisiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü andı. Konyaaltı sahilinde “Ata’ya Saygı” uçuşu yapan Türk Yıldızları, özellikle çocukların büyük ilgisiyle karşılaştı.
11.11.2023Haberler
Antalya'da Ata'ya saygı uçuşu! Türk Yıldızları nefes kesti
Antalya'da Ata'ya saygı uçuşu! Türk Yıldızları nefes kestiTürkiye Kültür Yolu Festivali’nin son durağı olan Antalya, Türk Yıldızları’nın muhteşem gösterisiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü andı. Konyaaltı sahilinde “Ata’ya Saygı” uçuşu yapan Türk Yıldızları, özellikle çocukların büyük ilgisiyle karşılaştı.
11.11.2023Gündem
İlçeyi heyecanlandıran keşif: İlk defa bulundu, tüylerim diken diken oldu
İlçeyi heyecanlandıran keşif: İlk defa bulundu, tüylerim diken diken olduAnemurium Antik Kenti’nde 1500 yıl önce yaşanan büyük bir depremle yıkılarak toprak altına kaldığı değerlendirilen heykelin çıkarılması tüm ekip başta olmak üzere ilçedeki herkesi heyecanlandırdı.
11.11.2023Gündem
Kapadokya'da ziyaretçi rekoru
Kapadokya'da ziyaretçi rekoruTürkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini 2023 yılının ilk 10 ayında, 4 milyon 256 bin 129 yerli ve yabancı turist ziyaret ederek, rekor kırıldı. Nevşehir Valisi Ali Fidan, "2023 yılının ilk 10 ayında bugüne kadar görülen en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşıldığını görmekteyiz" dedi.
9.11.2023Ekonomi
Bakan Ersoy açıkladı! Turist sayısında rekor
Bakan Ersoy açıkladı! Turist sayısında rekorKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Antalya, Türkiye'nin dışa açılan en önemli kapılarından biri. Rekor sayıda turist ağırlıyor ve 80'li yıllarda başlayan turist girişi her yıl artarak devam ediyor. Özellikle 2023 yılında rekor sayıda turist girişi Antalya'ya sağlanmış olacak" dedi. Bakan Ersoy, Türkiye'nin ören yerleri ve kazı noktalarında rakipsiz olduğunu belirterek, "2022 yılında 730 noktada kazı çalışması yapıldı. Bu dünyada rekordur" diye konuştu.
7.11.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Turizm Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.