Türk Dil Bayramı

Türk Dil Bayramı

Son dakika Türk Dil Bayramı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türk Dil Bayramı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türk Dil Bayramı haber sayfamızda...

Türk Dil Bayramı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 235 türk dil bayramı haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Dil Bayramı mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Dil Bayramı mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Teknolojinin hızla ilerlediği, dijitalleşmenin hayatın her alanına sirayet ettiği bir dünyada, dilimizi tüm özgünlüğüyle muhafaza etmeliyiz. Türkçe'nin sanat, edebiyat, bilim ve eğitim dili olarak kullanımının yanı sıra dilimizin zenginliğini ve derinliğini ihtiva eden sözlü ve yazılı eserlerin üretimi, zengin dil mirasımızı gelecek nesillere aktarmanın ve Türkçemizin itibarını yükseltmenin önemli bir adımı olacaktır" dedi.
25.09.2021Siyaset
Eylül önemli günler
Eylül önemli günlerGeldik yepyeni renklerle tanışacağımız eylül ayına. Bakalım, bu ayda neler olmuş neler?
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Türk Dil Bayramı'nı kutladı
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Türk Dil Bayramı'nı kutladıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türk Dil Bayramı'nı Türkçe Söz Varlığı Projesi'ni hayata geçirerek, "Dünya Dili Türkçe" şiarıyla kutladıklarını bildirdi.
13.05.2021Gündem
Bakan Selçuk'tan 'Türk Dil Bayramı' paylaşımı
Bakan Selçuk'tan 'Türk Dil Bayramı' paylaşımıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türk Dil Bayramı nedeniyle hazırlanan kısa filmi sosyal medyadan paylaşarak, "Türkçe ve Türk Kültürü ders kitaplarımızla dünyanın dört bir yanındayız. Yurt dışındaki çocuklarımız Türkçe'yi daha iyi öğrensin ve Türk kültürünü yakından tanısın diye dünya çapında bir çabanın içindeyiz" dedi.
26.09.2020Siyaset
Erdoğan’dan ‘Dil Bayramı’ mesajı: Sosyal medyada dilimize hassasiyet gösterilmeli
Erdoğan’dan ‘Dil Bayramı’ mesajı: Sosyal medyada dilimize hassasiyet gösterilmeliCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Eylül “Türk Dil Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
26.09.2020Siyaset
Sağlık Bakanı Koca Türk Dil Bayramı'nı kutladı
Sağlık Bakanı Koca Türk Dil Bayramı'nı kutladıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türk Dil Bayramı'nı kutladı.
14.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Dil Bayramı mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Dil Bayramı mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından 13 Mayıs Türk Dil Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.
13.05.2020Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Dil Bayramı mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Dil Bayramı mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Mayıs Türk Dil Bayramı'nı kutladı.
13.05.2020 Siyaset
Türkçe’ye emek verenlere ödül
Türkçe’ye emek verenlere ödülKonak Belediyesi, 87. Türk Dil Bayramı’nı, Dil Derneği İzmir Şubesi’yle birlikte 16. kez düzenlediği İzmir Türkçe Günleri’yle kutladı.
29.09.2019Ege
‘Yabancı diller Türkçeye saldırıyor’
‘Yabancı diller Türkçeye saldırıyor’Dil Bayramı’nın bu yıl 86’ncısı kutlandı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dursun, Türkçe için seferberlik çağrısı yaptı.Dil Derneği Başkanı Sevgi Özel de sosyal medyanın Türkçenin canına okuduğunu belirterek, ‘Yabancı diller saldırıyor’ dedi.
26.09.2018Gündem
TESK'ten "Türkçe tabela" önerisi
TESK'ten "Türkçe tabela" önerisiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Tamamen Türkçe tabela kullananlara vergi muafiyeti getirerek, dilimizin kullanımını daha çok teşvik etmeliyiz" dedi.
26.09.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı: Türkçemizi korumalı ve yaşatmalıyız
Cumhurbaşkanı: Türkçemizi korumalı ve yaşatmalıyızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Eylül Türk Dil Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
25.09.2018Siyaset
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 'Türkçe' vurgusu
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 'Türkçe' vurgusuMHP lideri Devlet Bahçeli 26 Eylül Türk Dil Bayramı ile ilgili Twitter'dan mesaj paylaştı. Bahçeli "Hakikaten Türkçe düşünürsek ayrık otlarını birer birer ayıklarız. Türkçe duruş gösterirsek milli vicdanın çağrısını işitiriz. Af ise beklenen çıkartırız, ekonomik kuşatmaysa yapılan yararız, siyasal kanama ve sosyal parçalanmaysa kurgulanan biz Türkçe’yle şer oyunu bozarız" dedi.
25.09.2018Siyaset
‘FETÖ, bulunduğu ülkelerin  altına konulmuş dinamittir’
‘FETÖ, bulunduğu ülkelerin altına konulmuş dinamittir’Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Makedonya temasları kapsamında hala bu ülkede faaliyet gösteren FETÖ yapılanmasına dair, “Hangi ülkede faaliyet gösteriyorsa o ülkenin altına konulmuş dinamittir. Dinamit patlamadan uyarmak insanlık görevimiz. Patladığında ortada koruyacak ülkeleriniz kalmayabilir” dedi.
21.12.2017Dünya
'Atatürk soyadını Dilaçar bulmadı'
'Atatürk soyadını Dilaçar bulmadı'Atatürk soyadının kim tarafından verildiğine yönelik tartışma, ‘Hikayesi ne?’ adlı sosyal medya kanalında yayınlanan belgeselle yeniden alevlendi.
1.10.2017Gündem
Bahçeli: Türkçe'den tavize asla müsaade edilmeyecektir
Bahçeli: Türkçe'den tavize asla müsaade edilmeyecektirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 26 Eylül Türk Dil Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bahçeli, mesajında "Türkçe, var oluşumuzun teminatı, bağımsızlığımızın ebedi güvencesidir. Dilde başlayacak bir çözülmenin, dile sirayet eden bir çürümenin milli mukavemeti kıracağı, dayanışma ve kardeşlik ruhuna zarar vereceği hiç tartışma götürmez bir gerçektir. Türkçe'den taviz istiklalimizi riske atacaktır ki, buna da asla müsaade edilmeyecektir" dedi.
26.09.2017Siyaset
Erdoğan: Türkçemizi yaşatmak, dilimize sahip çıkmak hepimizin sorumluluğudur
Erdoğan: Türkçemizi yaşatmak, dilimize sahip çıkmak hepimizin sorumluluğudurCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 26 Eylül Türk Dil Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erdoğan, mesajında "Sahip olduğu sözcük varlığıyla, atasözü ve deyimler hazinesiyle dünyanın en zengin dilleri arasında yer alan Türkçemiz ne yazık ki, son birkaç yüzyılda geçirmiş olduğu değişimler ve dönüşümler sonucu menfi gelişmelerle karşı karşıya kalmıştır. Söz konusu olumsuzlukların başında da, dilimize sirayet eden yabancılaşma tehdidi gelmektedir. Türkçemizi, yaşatmak ve tüm varlıklarıyla gelecek nesillere aktarmak, dilimize sahip çıkmak hepimizin sorumluluğudur" dedi.
25.09.2017Siyaset
Dilimiz birlik ve  beraberliğin teminatı
Dilimiz birlik ve beraberliğin teminatıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Çok geniş bir coğrafyada konuşulan, müşterek mazimizi, kültürümüzü ifade eden Türkçemiz, milletimizin birlik ve beraberliğinin teminatıdır” dedi.
26.09.2016Siyaset
Bahçeli:  Kara haberler geliyor
Bahçeli:  Kara haberler geliyorMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kara haberler  geliyor, anaların gözyaşları şelale gibi akıyor. Yavrular mahzun, gelinler  mazlum, vatan mahvın eşiğinde. Mardin Derik, Şırnak ve Diyarbakır derken, 11  vatan evladı şehit oldu. Şehitlerimiz devlet ve millet bekası uğruna kara  toprağın bağrına girdi." değerlendirmesini yaptı.
26.09.2016Siyaset
Erdoğan'dan Türk Dil Bayramı mesajı
Erdoğan'dan Türk Dil Bayramı mesajıCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Türk Dil Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Milletlerin kaderi dillerinin kaderiyle, dillerinin sınırıyla örtüşür. Köklü ve geniş bir birikime sahip olan Türkçemiz, farklı dillerle etkileşimine rağmen özünü asla kaybetmemiştir. Bize özgü düşünmeyi sürdürdürmemiz, ilmi çalışmalar yapmamız, seçkin kültür, sanat ve edebiyat eserleri üretmemiz, dilimizin korunması için de son derece önemlidir" dedi.
26.09.2016Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletlerin kaderi dillerinin kaderiyle, dillerinin sınırıyla örtüşür
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletlerin kaderi dillerinin kaderiyle, dillerinin sınırıyla örtüşürCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Türk Dil Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Milletlerin kaderi dillerinin kaderiyle, dillerinin sınırıyla örtüşür. Köklü ve geniş bir birikime sahip olan Türkçemiz, farklı dillerle etkileşimine rağmen özünü asla kaybetmemiştir. Bize özgü düşünmeyi sürdürdürmemiz, ilmi çalışmalar yapmamız, seçkin kültür, sanat ve edebiyat eserleri üretmemiz, dilimizin korunması için de son derece önemlidir" dedi.
26.09.2016Siyaset
‘Öncelik Türkçemizi yükseklere taşımak’
‘Öncelik Türkçemizi yükseklere taşımak’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Dil Bayramı dolayısıyla dün bir mesaj yayınladı.
26.09.2015Siyaset
Bağış: Vize belası bu ülkeye 80 darbesinin kazığıdır
Bağış: Vize belası bu ülkeye 80 darbesinin kazığıdırAVRUPA Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "İnşallah bu önümüzdeki süreçte de bu vize belasından vatandaşlarımızı kurtarmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz. 1980 darbesinin bu millete attığı en büyük kazıklardan biridir vize belası" dedi.
26.09.2013Siyaset
Bahçeli: Türkçe Türk milletinin şah damarı
Bahçeli: Türkçe Türk milletinin şah damarıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkçenin, “Türk milletinin şah damarı, can evi, varlığının zırhı” olduğunu belirterek, “Türk milletinin dili Türkçedir...
26.09.2013Siyaset
Çiçek: Kendi dilini konuşmayan milletin beyni de ilmi de gelişmez
Çiçek: Kendi dilini konuşmayan milletin beyni de ilmi de gelişmezTBMM Başkanı Cemil Çiçek, Karaman’daki Türk Dil Bayramı kutlamalarında Türkçenin önemine değindi...
11.05.2013Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Türk Dil Bayramı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.