Türk Hava Kurumu

Türk Hava Kurumu

Son dakika Türk Hava Kurumu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türk Hava Kurumu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türk Hava Kurumu haber sayfamızda...

Türk Hava Kurumu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.677 türk hava kurumu haberi bulunmuştur.
Türkiye'nin ilk cep uydusu, ilk sinyali ve uzay boşluğundaki sesi gönderdi
Türkiye'nin ilk cep uydusu, ilk sinyali ve uzay boşluğundaki sesi gönderdiZonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) öğrencilerinden oluşan Grizu-263 Uzay Takımı'nca tasarlanan ve ABD'den uzaya fırlatılan Falcon-9 roketiyle uzaya gönderilen Türkiye'nin ilk cep uydusundan ilk sinyal alındı. Cep uydusunun karaya gönderdiği uzay boşluğundaki sesi de dinleten üniversite öğrencisi Osman Turgut, "Buradan duyduğumuz ses aslında uzayın sesi. Uzay boşluğunun sesini dinliyoruz. Bu boşlukta kendim uydumuzu bulup çok küçük anlamlı bir ses verisi elde ediyoruz. Sonra bu anlamlı ses verisini anlamlı veriye dönüştürerek tüm dünya ile paylaşıyoruz." dedi.
14.01.2022Teknoloji
Önce hayatları sonra rotaları birleşti
Önce hayatları sonra rotaları birleştiFarklı havayollarında pilot olan Nurdan ve Oğuzhan Yararcan çifti, uçuşları sırasında Basra Körfezi’nde denk geldi. Çift gökyüzünde yaşadıkları tesadüf için, ”Bir dakikalık rötar olsaydı denk gelmezdi, kalplerimiz birmiş” diyor
2.01.2022Pazar
Aşçı'nın istifası kabul edildi
Aşçı'nın istifası kabul edildiAnkara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi, eylül ayında Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanlığı görevinden istifa dilekçesini sunan Cenap Aşçı'nın talebini yaklaşık üç ay sonra kabul etti.
16.12.2021Gündem
THK'nın tartışılan uçaklarıyla ilgili yeni gelişme!
THK'nın tartışılan uçaklarıyla ilgili yeni gelişme!Türk Hava Kurumu (THK) envanterine kayıtlı ve 2019'dan bu yana atıl olan 9 Canadair CL-215 tipi yangın söndürme uçağından 4'ünün, orman yangınlarında kullanılabilecek şekilde Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.'de (TUSAŞ) bakımı sürüyor. THK Kayyumu H. Abdullah Kaya, Türkiye'de 28 Temmuz'da başlayan orman yangınlarında kullanılmadığı için çok tartışılan uçaklardan 1'inin bakımının tamamlandığını söyledi.
15.12.2021Hava Durumu
Ali Yüksel kimdir? Türk Hava Kurumu Başkanı Ali Yüksel'in biyografisi
Ali Yüksel kimdir? Türk Hava Kurumu Başkanı Ali Yüksel'in biyografisiTürk Hava Kurumu Başkanı Ali Yüksel'in biyografisi araştırılıyor. Peki, Yeni Başkan Ali Yüksel kimdir? İşte yeni Türk Hava Kurumu Başkanı Ali Yüksel'in biyografisi
15.12.2021Gündem
THK'nın tartışılan uçaklarıyla ilgili yeni gelişme!
THK'nın tartışılan uçaklarıyla ilgili yeni gelişme!Türk Hava Kurumu (THK) envanterine kayıtlı ve 2019'dan bu yana atıl olan 9 Canadair CL-215 tipi yangın söndürme uçağından 4'ünün, orman yangınlarında kullanılabilecek şekilde Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.'de (TUSAŞ) bakımı sürüyor. THK Kayyumu H. Abdullah Kaya, Türkiye'de 28 Temmuz'da başlayan orman yangınlarında kullanılmadığı için çok tartışılan uçaklardan 1'inin bakımının tamamlandığını söyledi.
15.12.2021Ekonomi
CHP helalleşme listesini açıkladı
CHP helalleşme listesini açıkladıHelalleşme ile hukukun karıştırılmaması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, ‘ikna odalarına sokulan başı kapalı kızlar, Diyarbakır hapishanesi mahkûmları, Soma ve Ahmet Kaya’ gibi gruplar ve isimlerle helalleşeceğini söyledi.
17.11.2021 Siyaset
TUSAŞ İletişim Başkanı Serdar Demir, kazada hayatını kaybetti
TUSAŞ İletişim Başkanı Serdar Demir, kazada hayatını kaybettiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ. (TUSAŞ)  Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Serdar Demir (44) Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki trafik kazasında yaşamını yitirdi.
14.11.2021Gündem
THK yangın uçakları TUSAŞ'ın desteğiyle yeniden uçacak
THK yangın uçakları TUSAŞ'ın desteğiyle yeniden uçacakTürk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkan Vekili Abdullah Kaya, THK bünyesinde bulunan ve çalışabilir durumdaki 6 yangın uçağından 4'ünün revizyonu için Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile anlaştıklarını belirterek, "TUSAŞ, bu uçakların malzeme tedarikini ücretsiz olarak yapmaya başladı. Böylece uçaklarımızı, yangın sezonuna hazır hale getireceğiz." dedi.
13.11.2021Ekonomi
‘Uçakları traktörler çekiyor’
‘Uçakları traktörler çekiyor’TBMM’de orman yangınlarında Türk Hava Kurumu (THK) uçaklarının kullanılmamasıyla ilgili milletvekillerine açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman personeline işaret ederek, “Bana dediler ki; ‘biz bu uçakları kullanmak istemiyoruz. Bir defa eskidi, indiği yerden kalkamıyor, traktörler çekiyor’” ifadelerini kullandı. Uçak alım projesine başladıklarını ve 2022 bütçesinden 2.4 milyar lira ayırdıklarını anlatan Pakdemirli, “Bu uçaklar da önümüzdeki sezona yetişmezse gene kiralama yaparız” dedi.
11.11.2021Siyaset
Bakan Pakdemirli: Uçak alım projesine başladık
Bakan Pakdemirli: Uçak alım projesine başladıkTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türk Hava Kurumuna (THK) düşman olmadıklarını belirterek "Biz THK'yi batırmaya falan da gelmedik. THK'ye yardım ediyoruz şu anda. Uçak alım projesine başladık ve 2022 bütçemizden 2,4 milyar lira bu işe para ayıracağız." dedi.
9.11.2021Ekonomi
Türk Yıldızları’ndan Fethiye’de muhteşem gösteri
Türk Yıldızları’ndan Fethiye’de muhteşem gösteriMuğla’nın Fethiye ilçesinde devam eden 21. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali, bu yıl da dolu dolu geçiyor.
25.10.2021Ege
Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları başlıyor
Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları başlıyorFethiye Ölüdeniz Hava Oyunları, bu yıl 20-24 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Hava sporlarının farklı branşlarındaki en iyi akrobasi pilotları Fethiye’de buluşacak.
19.10.2021Ege
THK Fethiye'deki uluslararası festivalde görsel şölene hazırlanıyor
THK Fethiye'deki uluslararası festivalde görsel şölene hazırlanıyorTürk Hava Kurumu (THK), yarın başlayacak 21'inci Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali'ni motorlu yamaç paraşüt, yelken kanat ve balon gösterileriyle renklendirecek.
19.10.2021Ekonomi
Göklere aşık pilot aile!
Göklere aşık pilot aile!Ankara'da Zuhal (62) ve Kadri Özün (65) çiftiyle kızları Gökçin (29) ile oğulları Gökhür (39), Türk Hava Kurumu'nda (THK) aldıkları eğitimle pilot oldu. Kadri Özün emekli olurken, eşi Zuhal Özün hem THK Uçuş Akademisi'nde öğretmen pilot hem de Kıbrıs Girne Üniversitesi Yakındoğu Havacılık'ta eğitim müdürü olarak görevini sürdürüyor. Kardeşi Gökçin ile kurumda uçuş eğitimini sürdüren Gökhür ise aynı zamanda Kıbrıs'ta annesinin yanında eğitmen pilot olarak görev yapıyor.
10.10.2021Haberler
Son dakika... Göklere aşık pilot aile! Çocuklarının isimlerini bile...
Son dakika... Göklere aşık pilot aile! Çocuklarının isimlerini bile...Ankara’da Zuhal (62) ve Kadri Özün (65) çiftiyle kızları Gökçin (29) ile oğulları Gökhür (39), Türk Hava Kurumu'nda aldıkları eğitimle pilot oldu. Kadri Özün emekli olurken, eşi Zuhal Özün hem THK Uçuş Akademisi'nde öğretmen pilot hem de Kıbrıs Girne Üniversitesi Yakındoğu Havacılık'ta eğitim müdürü olarak görevini sürdürüyor. Kardeşi Gökçin ile kurumda uçuş eğitimini sürdüren Gökhür ise aynı zamanda Kıbrıs'ta annesinin yanında eğitmen pilot olarak görev yapıyor.
10.10.2021Gündem
Ailecek uçuyorlar! Bir ailenin gökyüzü aşkı
Ailecek uçuyorlar! Bir ailenin gökyüzü aşkıAnkara’da Zuhal (62) ve Kadri Özün (65) çiftiyle kızları Gökçin (29) ile oğulları Gökhür (39), Türk Hava Kurumu'nda aldıkları eğitimle pilot oldu. Kadri Özün emekli olurken, eşi Zuhal Özün hem THK Uçuş Akademisi'nde öğretmen pilot hem de Kıbrıs Girne Üniversitesi Yakındoğu Havacılık'ta eğitim müdürü olarak görevini sürdürüyor. Kardeşi Gökçin ile kurumda uçuş eğitimini sürdüren Gökhür ise aynı zamanda Kıbrıs'ta annesinin yanında eğitmen pilot olarak görev yapıyor.
10.10.2021Gündem
Son dakika... DDK raporundan çıktı! 4 şiket 'borca batık'
Son dakika... DDK raporundan çıktı! 4 şiket 'borca batık'Gelen son dakika haberine göre; Devlet Denetleme Kurulu (DDK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Türk Hava Kurumu (THK) Derneği Genel Başkanlığı, THK Gökçen İktisadi İşletmesi ve şubeler ile THK Havacılık Vakfı şirketlerinin 2009-2019 dönemine ilişkin tüm iş ve işlemleri ile hesaplarını denetledi. Raporda, faaliyetleri devam eden 8 THK Havacılık Vakfı şirketinden 4'ünün 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 376'ncı maddesi kapsamında "borca batık", 4'ünün ise "sermayenin tamamen kaybı" durumunda bulunduğu belirtildi.
14.09.2021Gündem
12 Eylül darbesinin üzerinden 41 yıl geçti
12 Eylül darbesinin üzerinden 41 yıl geçtiDemokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden 41 yıl geçti.
12.09.2021Gündem
THK’da kayyum heyeti başkanı görevden çekildi
THK’da kayyum heyeti başkanı görevden çekildiTürk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı’nın görevinden alınması için mahkemeye başvuruda bulunduğu belirtildi.
7.09.2021Siyaset
Sebebi bilinmeyen orman yangınları yüzde 51’e çıktı
Sebebi bilinmeyen orman yangınları yüzde 51’e çıktıCHP’nin orman yangınları raporunda, sebebi bilinmeyen yangınların oranının yüzde 51’e ulaştığı vurgulandı. Orman yangınlarına karşı öneri ve tespitlere yer verildi...
3.09.2021Gündem
THK'dan açıklama: TUSAŞ ile yangın uçaklarının tamiri konusunda çalışmamız var
THK'dan açıklama: TUSAŞ ile yangın uçaklarının tamiri konusunda çalışmamız varTürk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşcı, yangın uçaklarının tamir ettirilerek faaliyete geçirilmeleri konusunda Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) ile çalışma yaptıklarını söyledi.
2.09.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Pakdemirli CNN Türk'te açıkladı: Cumhuriyet tarihinde böylesi görülmedi
Son dakika: Bakan Pakdemirli CNN Türk'te açıkladı: Cumhuriyet tarihinde böylesi görülmediSon dakika haberine göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarafsız Bölge’de Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı. Bakan Pakdemirli konuşmasına, "Cumhuriyet tarihinde görüşmemiş bir yangınla karşılaştık." sözleri ile başladı. Pakdemirli envantere 5 tane yangın söndürme uçağının dahil edileceğinin bilgisini verdi.
2.09.2021Siyaset
Birlikte aileyiz!
Birlikte aileyiz!Muğla’da gerçekleşen 2. Orman Çalıştayı’nda konuşan Başkan Osman Gürün, yangınlar nedeniyle toplumsal dayanışmanın üst düzeye çıktığına dikkati çekti, “Biz birlikte Türkiyeyiz” mesajı verdi
30.08.2021Ege
Kılıçdaroğlu, 2. Orman Çalıştayı’nda konuştu: ‘Ormanın, suyun  partisi olur mu?’
Kılıçdaroğlu, 2. Orman Çalıştayı’nda konuştu: ‘Ormanın, suyun partisi olur mu?’İklim değişikliği ve sonuçları hakkında yıllardır yapılan uyarıların hiçbirinin dinlenmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bugün bizler çocuklarımıza, evlatlarımıza, torunlarımıza, gelecek kuşaklara güzel bir Türkiye bırakmak zorundayız” dedi
29.08.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Türk Hava Kurumu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.