Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii

Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii

Son dakika Türk Havacılık ve Uzay Sanayii haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii haber sayfamızda...

Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 762 türk havacılık ve uzay sanayii haberi bulunmuştur.
Yerli ve milli helikopter Gökbey’in son prototipi ilk kez görüntülendi
Yerli ve milli helikopter Gökbey’in son prototipi ilk kez görüntülendiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil'in ilk kez havalandığını duyurduğu yerli ve milli genel maksat helikopteri Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez görüntülendi.
19.05.2022Haberler
Yerli ve milli helikopter Gökbey’in son prototipi ilk kez görüntülendi
Yerli ve milli helikopter Gökbey’in son prototipi ilk kez görüntülendiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil'in ilk kez havalandığını duyurduğu yerli ve milli genel maksat helikopteri Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez görüntülendi.
19.05.2022Ekonomi
Bir ilk daha yaşandı! 4'üncü ‘GÖKBEY’ havalandı
Bir ilk daha yaşandı! 4'üncü ‘GÖKBEY’ havalandıTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAS) Genel Müdürü Temel Kotil, sosyal paylaşım sitesinden, ilk kez havalanan 4'üncü GÖKBEY’in test uçuşundan fotoğraf kareleri paylaştı.
17.05.2022Ekonomi
TUSAŞ hava aracı malzeme testlerinde yapay zeka temelli bir kabiliyeti daha millileştirdi
TUSAŞ hava aracı malzeme testlerinde yapay zeka temelli bir kabiliyeti daha millileştirdiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), yapay zeka kullanarak ürünlerin parçalarına ait gerçekleştirilen testler sayesinde hava aracı yapısal bileşenlerine uygulanan yorulma testlerini yüzde 70 oranında azaltmayı başardı.
17.05.2022Ekonomi
TUSAŞ’tan büyük hamle: ANKA İnsansız Hava Aracı için imzalar atıldı
TUSAŞ’tan büyük hamle: ANKA İnsansız Hava Aracı için imzalar atıldıTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), geçtiğimiz yıl ANKA İnsansız Hava Aracı’nın ihracat anlaşmasına imza attığı ülke ile yeni bir iş birliğine imza attı.
11.05.2022Ekonomi
Ankaralı mobilyacıdan uyduya koruyucu ‘oda’
Ankaralı mobilyacıdan uyduya koruyucu ‘oda’Bakan Mustafa Varank 15 Ocak’ta uzay yolculuğuna çıkacak olan İMECE uydusunun Nurus’un ürettiği ‘yürüyen temiz oda’ tarafından korunacağını söyledi.
4.05.2022Ekonomi
İMECE uydusuna 'yürüyen temiz oda'
İMECE uydusuna 'yürüyen temiz oda'Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (UZAY) tarafından geliştirilen ve 15 Ocak'ta uzay yolculuğuna çıkacak olan İMECE, bir mobilya şirketi tarafından yerli ve milli imkanlarla üretilen taşıyıcı kabin ve buna bağlı çalışacak iklimlendirme sistemi 'yürüyen temiz oda' ile güvende olacak.
3.05.2022Ekonomi
Dünyada sadece 5-6 ülke yapabiliyor
Dünyada sadece 5-6 ülke yapabiliyorTürkiye’nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu TURKSAT 6A, Türk mühendisleri ve teknisyenleri tarafından üretilen komponentleriyle dikkat çekiyor.
1.05.2022Haberler
Türkiye'nin ilk yerli jet uçağı Hürjet için geri sayım! Montaj aşaması görüntülendi
Türkiye'nin ilk yerli jet uçağı Hürjet için geri sayım! Montaj aşaması görüntülendiSüpersonik eğitim uçağı Hürjet hafif taarruz uçağı olarak tasarlandı. Türkiye'nin ilk yerli jet eğitim uçağı Hürjet, havalanmak için gün sayıyor. TUSAŞ tesislerinde uçağın montaj aşaması görüntülendi.
1.05.2022Gündem
TURKSAT 6A’ya Türk mühendisleri damga vurdu! Dünyada sadece 5-6 ülke yapabiliyor
TURKSAT 6A’ya Türk mühendisleri damga vurdu! Dünyada sadece 5-6 ülke yapabiliyorTürkiye’nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu TURKSAT 6A, Türk mühendisleri ve teknisyenleri tarafından üretilen komponentleriyle dikkat çekiyor.
1.05.2022Ekonomi
Pilotlardan, milli imkanlar ile geliştirilen hava araçlarını ilişkin açıklama
Pilotlardan, milli imkanlar ile geliştirilen hava araçlarını ilişkin açıklamaTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından yerli ve milli imkanlar ile geliştirilen hava araçlarını seri üretim öncesinde gökyüzü ile buluşturan ve herkesten önce ilk uçuş anlarına şahit olan pilotlar, 26 Nisan Dünya Pilotlar Günü’ne özel açıklamalarda bulundu.
26.04.2022Ekonomi
AKSUNGUR’a entegre edilmişti! İlk kez görüntülendi
AKSUNGUR’a entegre edilmişti! İlk kez görüntülendiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen ve tasarlanan AKSUNGUR ile ANKA insansız hava araçları Türkiye Cumhuriyeti’nin gökyüzündeki gözleri olarak huzur ve güvenliğini sağlamanın yanı sıra uzun uçuşlar ile afet bölgelerinde de başarılı görevler icra ediyor. Son olarak AKSUNGUR’a entegre edilen sivil baz istasyonu sistemi ile afet durumlarında mobil iletişimin kesintisiz devamlılığı sağlanacak.
24.04.2022Haberler
AKSUNGUR’a kesintisiz iletişim özelliği! İlk kez görüntülendi
AKSUNGUR’a kesintisiz iletişim özelliği! İlk kez görüntülendiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen ve tasarlanan AKSUNGUR ile ANKA insansız hava araçları Türkiye Cumhuriyeti’nin gökyüzündeki gözleri olarak başarılı görevler icra ediyor. Son olarak AKSUNGUR’a entegre edilen önemli bir özellik ilk kez görüntülendi. İşte detaylar...
24.04.2022Ekonomi
AKSUNGUR’a yeni özellik!
AKSUNGUR’a yeni özellik!Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından Orta İrtifa Uzun Havada Kalış (MALE+) sınıfı olarak geliştirilen AKSUNGUR'a yeni özellik tanımlandı.
19.04.2022Ekonomi
MSB'den AKSUNGUR paylaşımı! İlk defa atış yapıldı, hedef vuruldu
MSB'den AKSUNGUR paylaşımı! İlk defa atış yapıldı, hedef vurulduMilli Savunma Bakanlığı, Mavi Vatan 2022 Tatbikatı kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterine yeni giren AKSUNGUR’dan ilk defa MAM-L ile atış yapıldığını duyurdu ve o anları paylaştı.
13.04.2022Haberler
MSB'den AKSUNGUR paylaşımı! İlk defa atış yapıldı, hedef vuruldu
MSB'den AKSUNGUR paylaşımı! İlk defa atış yapıldı, hedef vurulduMilli Savunma Bakanlığı, Mavi Vatan 2022 Tatbikatı kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterine yeni giren AKSUNGUR’dan ilk defa MAM-L ile atış yapıldığını duyurdu ve o anları paylaştı.
13.04.2022Gündem
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: A400M filomuz tamamlandı
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: A400M filomuz tamamlandıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin proje ortakları arasında yer aldığı A400M programı kapsamında 10'uncu ve son uçağında envantere girdiğini belirterek, "A400M Filomuz tamamlandı" dedi.
30.03.2022Haberler
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir duyurdu! A400M filosu tamamlandı
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir duyurdu! A400M filosu tamamlandıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin proje ortakları arasında yer aldığı A400M programı kapsamında 10'uncu ve son uçağında envantere girdiğini belirterek, "A400M Filomuz tamamlandı" dedi.
31.03.2022Ekonomi
Türk savunma sanayisi Malezya’da fuara damga vuracak! Yarın başlıyor
Türk savunma sanayisi Malezya’da fuara damga vuracak! Yarın başlıyorTürk savunma sanayisi, Malezya ve bölge ülkelerindeki iş birliklerini artırmak için Asya Savunma Hizmetleri Fuarı'na (DSA 2022) katılacak.
27.03.2022Ekonomi
TUSAŞ Malezya’da Anka ve Hürjet ile fuara damga vuracak
TUSAŞ Malezya’da Anka ve Hürjet ile fuara damga vuracakTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Malezya’da düzenlenecek olan Defence Service Asia (DSA) Fuarı’na katılacak. TUSAŞ’ın fuarda Anka ve Hürjet modellerinin yanı sıra diğer ürünlerinin de maketleri yer alacak.
26.03.2022Ekonomi
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na 3 yeni İHA
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na 3 yeni İHAMilli Savunma Bakanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapacak olan 2 ANKA-S ile 1 AKSUNGUR insansız hava araçlarının (İHA) envantere alındığını açıkladı.
24.03.2022Gündem
Türkiye uzaydaki gücünü Washington’a taşıyor
Türkiye uzaydaki gücünü Washington’a taşıyorABD'nin başkenti Washington'da düzenlenecek olan dünyanın en büyük uydu fuarı Sattellite 2022’e bu yıl Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Türksat ve Profen firmaları ile birlikte katılarak çıkarma yapacak.
19.03.2022Teknoloji
TUSAŞ havacılık ve uzay alanındaki platformlarını Katar'da sergileyecek
TUSAŞ havacılık ve uzay alanındaki platformlarını Katar'da sergileyecekTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), körfez ülkeleri arasında önemli bir yer tutan Katar’da 21-23 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan DİMDEX 2022 Fuarı'na katılacak.
18.03.2022Teknoloji
TUSAŞ'ın ANKA İnsansız Hava Aracı kitaplaştırıldı
TUSAŞ'ın ANKA İnsansız Hava Aracı kitaplaştırıldıTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk İnsansız Hava Aracı projesi olan ANKA'nın başarı hikayesi kitaplaştırıldı.
13.03.2022Ekonomi
Savunma Sanayii Başkanı açıkladı! ATAK helikopterde ilk ihracat yapıldı
Savunma Sanayii Başkanı açıkladı! ATAK helikopterde ilk ihracat yapıldıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 6 ATAK helikopterinin ilk ihracatının yapıldığını 'Birlikte daha güçlüyüz' mesajıyla duyurdu.
10.03.2022Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.