Türk Standardları Enstitüsü

Türk Standardları Enstitüsü

Son dakika Türk Standardları Enstitüsü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türk Standardları Enstitüsü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türk Standardları Enstitüsü haber sayfamızda...

Türk Standardları Enstitüsü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 230 türk standardları enstitüsü haberi bulunmuştur.
‘Standardizasyon’  81 ile yayılacak
‘Standardizasyon’ 81 ile yayılacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türk Standardları Enstitüsü’nün (TSE) sanayicinin ve üreticinin küresel pazarlardaki rekabet gücünü artıran bir kurum olduğunu söyledi.
31.05.2022Ekonomi
Bakanlıktan, 'Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Hibe Programı'
Bakanlıktan, 'Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Hibe Programı'Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, girişimcilerin hızlı şarj istasyonu yatırımı yapmasını sağlamak üzere 'Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Hibe Programı'nı başlattı. Toplam bütçesi 300 milyon TL olan hibe desteği ile 81 ilde 1560 noktada hızlı şarj istasyonu kurulacak.
16.04.2022Ekonomi
TSE Başkanı Şahin'den TOGG açıklaması
TSE Başkanı Şahin'den TOGG açıklamasıTürk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Türkiye’nin Otomobili'nin heyecanla beklenen bir proje olduğunu belirterek, “TOGG’la ilgili başka standart ihtiyacı olduğunda süreci çok yakından takip ediyoruz ve önceden hazırlıklı olmaya gayret ediyoruz” dedi.
29.11.2021Ekonomi
Bakan Varank, "Tecrübe Paylaşımı ve Ağ Oluşturma Etkinliği"nde konuştu!
Bakan Varank, "Tecrübe Paylaşımı ve Ağ Oluşturma Etkinliği"nde konuştu!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AB Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında Rekabetçi Sektörler Programı'nı uyguladıklarını belirterek, "Programı destek sistemimizin en önemli ayaklarından biri olarak görüyoruz. Bu kapsamda bugüne kadar 88 projeye 780 milyon avro destek sağladık." dedi.
19.11.2021Teknoloji
TOGG’un ‘şarjı’ için geri sayım
TOGG’un ‘şarjı’ için geri sayım2030 yılına kadar TOGG başta olmak üzere 2 milyondan fazla elektrikli araç yollara düşecek. 250 binden fazla kamuya açık şarj noktasına ihtiyaç duyulacak.
6.11.2021Ekonomi
Bakan Varank: 5G ve ötesi teknolojiler için yol haritası hazırladık
Bakan Varank: 5G ve ötesi teknolojiler için yol haritası hazırladıkSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, haberleşme teknolojileri kümelenmesinin 140 milyon liralık yerli ve milli 5G donanım yazılım geliştirme projesine TÜBİTAK olarak katkı sağladıklarını söyledi.
3.11.2021Ekonomi
TSE'den sanayicilere 'standartların hazırlanma süreçlerine katılın' çağrısı
TSE'den sanayicilere 'standartların hazırlanma süreçlerine katılın' çağrısıTürk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Adem Şahin, standartların hazırlandığı süreçlere dahil olmanın sanayiciye büyük katma değer sağlayacağını belirterek, "Sanayicilerimizin, üniversitelerimizin ve tüketici birliklerimizin ayna komitelerde bulunmasıyla standartların daha kapsayıcı olarak hazırlanacağını düşünüyoruz." dedi.
6.10.2021Ekonomi
Bakırçay’a TSE’den güvenli kampüs belgesi
Bakırçay’a TSE’den güvenli kampüs belgesiYükseköğretim Kurulu ve Türk Standardları Enstitüsü işbirliğinde hazırlanan ‘Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu’nda yer alan koşulları yerine getiren İzmir Bakırçay Üniversitesi ‘Sağlıklı ve Güvenli Kampüs Belgesi’ni almaya hak kazandı...
14.09.2021Ege
Bakan Varank, teknolojik çözümler üreten firmayı ziyaret etti
Bakan Varank, teknolojik çözümler üreten firmayı ziyaret ettiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, radar sistemleri alanında yapay zeka destekli teknolojik çözümler üreten Radarsan firmasına ilişkin, "Kabiliyetlerini, özellikle de yapay zekayla ilgili yaptıkları yatırımları gördüğümde etkilendim. Önümüzdeki dönemlerde böyle yerli ve milli firmalarımızın geliştirdiği yerli ve milli ürünlerle hem Türkiye ekonomisine hem de dünya ekonomisine katkı sağlayacaklarına inanıyorum." dedi.
22.08.2021Haberler
Bakan Varank, teknolojik çözümler üreten firmayı ziyaret etti
Bakan Varank, teknolojik çözümler üreten firmayı ziyaret ettiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, radar sistemleri alanında yapay zeka destekli teknolojik çözümler üreten Radarsan firmasına ilişkin, "Kabiliyetlerini, özellikle de yapay zekayla ilgili yaptıkları yatırımları gördüğümde etkilendim. Önümüzdeki dönemlerde böyle yerli ve milli firmalarımızın geliştirdiği yerli ve milli ürünlerle hem Türkiye ekonomisine hem de dünya ekonomisine katkı sağlayacaklarına inanıyorum." dedi.
22.08.2021Ekonomi
TSE ile Cibuti Standart ve Kalite Kuruluşu arasında mutabakat zaptı imzalandı
TSE ile Cibuti Standart ve Kalite Kuruluşu arasında mutabakat zaptı imzalandıTürk Standardları Enstitüsü (TSE) ile Cibuti Standart ve Kalite Kuruluşu (DASQ) arasında standardizasyon alanında iş birliğini güçlendirmeye yönelik anlaşma imzalandı.
16.08.2021Ekonomi
Asansör yetkili servislerine yeni düzenleme!
Asansör yetkili servislerine yeni düzenleme!Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi askıya alınan veya iptal edilen asansör monte eden veya onun yetkili servisi, asansörlere yönelik bakım, onarım ve servis hizmeti sunamayacak.
11.07.2021Uzmanpara
Asansör yetkili servislerine yönelik düzenleme
Asansör yetkili servislerine yönelik düzenlemeTürk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi askıya alınan veya iptal edilen asansör monte eden veya onun yetkili servisi, asansörlere yönelik bakım, onarım ve servis hizmeti sunamayacak.
11.07.2021Ekonomi
TSE'den Kaliteli Ürün, Kaliteli Tüketim için Standardizasyon Semineri
TSE'den Kaliteli Ürün, Kaliteli Tüketim için Standardizasyon SemineriTürk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından "Kaliteli Ürün, Kaliteli Tüketim için Standardizasyon Semineri" düzenlenecek.
29.06.2021 Ekonomi
Isı sayaçlarına yönelik servis hizmeti vermek isteyenlerde aranan şartlarda düzenleme
Isı sayaçlarına yönelik servis hizmeti vermek isteyenlerde aranan şartlarda düzenlemeIsı sayaçlarının tamiri, bakımı, ayarlanması, muayenesi ve damgalanmasıyla ilgili servis hizmeti sunmak isteyenlerde aranan şartlarda düzenleme yapıldı.
19.06.2021Ekonomi
İkinci el teknolojik ürünlerde üç firmaya yetki verildi
İkinci el teknolojik ürünlerde üç firmaya yetki verildiİkinci el teknolojik ürünlerin satışlarına yönelik yeni bir yetkilendirilme geldi. Ticaret Bakanlığı, kullanım ömrünü tamamlamayan ikinci el teknolojik ürünlerin tekrar ekonomiye kazandırılması için faaliyet göstermek isteyen 3 firmayı "yenileme merkezi" olarak yetkilendirdi.
5.06.2021Teknoloji
TSE 5 firmanın sözleşmelerini feshetti
TSE 5 firmanın sözleşmelerini feshettiTürk Standardları Enstitüsü (TSE), 5 firmanın sözleşmelerini feshederek, hizmet yeterlilik belgelerinin iptalini gerçekleştirdi.
9.05.2021Ekonomi
TSE'nin 60'ıncı Olağan Genel Kurul Toplantısı 27 Mayıs'ta Ankara'da yapılacak
TSE'nin 60'ıncı Olağan Genel Kurul Toplantısı 27 Mayıs'ta Ankara'da yapılacakTürk Standardları Enstitüsü'nün (TSE) 60'ıncı Olağan Genel Kurul Toplantısı, 27 Mayıs'ta Ankara'da gerçekleştirilecek.
7.05.2021Ekonomi
TSE mülkiyetindeki taşınır ve taşınmazların satış ihalesinde düzenleme
TSE mülkiyetindeki taşınır ve taşınmazların satış ihalesinde düzenlemeTürk Standardları Enstitüsü (TSE) taşınırlarının satışı ile taşınmazlarının satış ve kiralama ihalelerinde "noterce tasdik edilmiş imza sirküleri" talep edilmeyecek.
16.04.2021Ekonomi
TSE 3 firmanın sözleşmelerini feshetti
TSE 3 firmanın sözleşmelerini feshettiTürk Standardları Enstitüsü (TSE), 3 firmanın sözleşmelerini feshederek, hizmet yeterlilik belgelerinin iptalini gerçekleştirdi.
8.04.2021Ekonomi
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ne TSE imzası
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ne TSE imzasıTürk Standardları Enstitüsü (TSE), Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Projesi kapsamında, nükleer güvenlik kültürüne sahip teknik uzmanlarıyla inşaat, yer bilimleri, elektrik, mekanik işleriyle ilgili denetimleri sahanın tamamına hakim olarak gerçekleştiriyor.
13.03.2021Ekonomi
TSE 13 firmanın sözleşmesini feshetti
TSE 13 firmanın sözleşmesini feshettiTürk Standardları Enstitüsü (TSE), 13 firmanın sözleşmesini feshetti, bu firmaların hizmet yeterlilik belgeleri de iptal oldu.
9.03.2021Ekonomi
ASELSAN trafik sorununa da çare olacak
ASELSAN trafik sorununa da çare olacakASELSAN, geliştirdiği teknolojik çözümlerle şehir içi trafik yönetiminin daha etkin hale getirilmesine katkı verecek.
28.02.2021Ekonomi
Ayağa kalkış kredisi ve uzun destek şart!
Ayağa kalkış kredisi ve uzun destek şart!Mart ayı itibarıyla adım adım normalleşme başlıyor. Yeme - içme sektörü başta olmak üzere birçok kesime yönelik yol haritası açıklanacak. Esnaf faizsiz ‘ayağa kalkış’ kredisi isterken güvenli turizm sertifikasının yayılması ve desteklerin uzun süreli olması önde gelen talepler
19.02.2021Ekonomi
2. el cep’e TSE belgesi
2. el cep’e TSE belgesiTürk Standartları Enstitüsü (TSE), kullanılmış cep telefonlarının yenilenerek satışa sunulması için bir dizi standart belirledi. İşte ikinci el cep telefonu satışlarında getirilen yenilikler...
18.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Türk Standardları Enstitüsü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.