Bakan Varank

Bakan Varank

Son dakika Bakan Varank haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Varank gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Varank haber sayfamızda...

Bakan Varank

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 960 bakan varank haberi bulunmuştur.
1 milyon  TL’ye kadar  dijital KOBİ desteği
1 milyon TL’ye kadar dijital KOBİ desteğiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB’in dün itibarıyla “İmalat Sanayinde Dijitalleşme” temasıyla 3’üncü çağrıya çıktığını ve bu kapsamda KOBİ’lere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteği verileceğini bildirdi.
8.04.2021Ekonomi
Bakan açıkladı! KOBİ'lere 1 milyon liraya kadar destek
Bakan açıkladı! KOBİ'lere 1 milyon liraya kadar destekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB'in bugün itibarıyla "İmalat Sanayinde Dijitalleşme" temasıyla 3'üncü çağrıya çıktığını ve bu kapsamda KOBİ'lere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteği verileceğini bildirdi.
7.04.2021Ekonomi
Milli gelirin yüzde 5’i yapay zekadan gelecek
Milli gelirin yüzde 5’i yapay zekadan gelecekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 4’üncü Sanayi Devrimi ve onun yapay zeka gibi bileşenlerini bir sıçrama tahtası olarak gördüklerini belirterek, “Köklü bir planla gençlerimizi yapay zekanın ihtiyaç duyduğu ve ortaya çıkaracağı yeni sektörlere yönlendirmeyi istiyoruz” dedi.
7.04.2021Ekonomi
Bakan Varank Türkiye'nin yapay zeka perspektifini anlattı
Bakan Varank Türkiye'nin yapay zeka perspektifini anlattıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 4'üncü Sanayi Devrimi ve onun yapay zeka gibi bileşenlerini bir sıçrama tahtası olarak gördüklerini belirterek, "Köklü bir planla gençlerimizi yapay zekanın ihtiyaç duyduğu ve ortaya çıkaracağı yeni sektörlere yönlendirmeyi istiyoruz." dedi.
6.04.2021Teknoloji
Gram başına 50 dolar! Artık yerli üretim...
Gram başına 50 dolar! Artık yerli üretim...Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, haberleşme ve elektronik harp teknolojileri konusunda kritik bileşenleri tasarlayıp üreterek, gram başına yaklaşık 50 dolar değerle ihracat gerçekleştiren Tualcom Elektronik AŞ'yi ziyaret etti.
4.04.2021Teknoloji
Bakan Varank: Üreterek büyümeye devam ediyoruz
Bakan Varank: Üreterek büyümeye devam ediyoruzSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye İmalat Satın Alma Yöneticileri Endeksi'ndeki (PMI) mart ayı verilerine ilişkin, "PMI endeksi üst üste 10 aydır 50'nin üzerindeki pozitif eşik değerini korumayı başardı. Üreterek büyümeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.
1.04.2021Ekonomi
Son dakika: Nazal aşı için başvuru yapıldı!
Son dakika: Nazal aşı için başvuru yapıldı!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: Nazal aşı için Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'na başvuruldu. Onay alınca insan deneyi başlayacak.
31.03.2021Ekonomi
Türkiye'nin inovatif aşı adayı DSÖ listesine girdi
Türkiye'nin inovatif aşı adayı DSÖ listesine girdiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK COVID-19 Türkiye Platformu çatısı altında çalışmaları süren ve en yenilikçi aşı yöntemlerinden biri kabul edilen virüs benzeri parçacıklara dayalı (VLP) aşı çalışmasının, insan denemelerine geçen dünyadaki 4'ncü aşı adayı olduğunu ve Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) listesine girmeyi başardığını bildirdi.
31.03.2021Ekonomi
Bakan Varank'tan önemli 'Grafen' açıklaması
Bakan Varank'tan önemli 'Grafen' açıklamasıBakan Varank: "(Grafen Seri Üretim Tesisi) Türkiye, bugün açılışını yaptığımız yatırımla, grafeni seri üretebilen 10 ülkeden biri konumuna geliyor. Çevre dostu, düşük maliyetle ve endüstriyel boyutta üretim yapacak tesis, kapasitesiyle dünyanın en büyük grafen üretim merkezlerinden olacak." dedi.
30.03.2021Ekonomi
Son Dakika Haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 2 bin kişiye iş imkanı
Son Dakika Haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 2 bin kişiye iş imkanıCumhurbaşkanı Erdoğan, Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin Salcomp ortaklığı ile Türkiye'de yaptığı 30 milyon dolarlık fabrika yatırımına ilişkin bir açıklama yaptı. Erdoğan "Xiaomi ve iş ortağı Salcomp’un yaklaşık 30 milyon dolarlık yatırımla, 14 bin metrekare arazi üzerinde kurduğu bu fabrika, yıllık 5 milyon üretim kapasitesiyle 2 bin kişiye de istihdam sağlayacaktır." dedi.
29.03.2021Ekonomi
Genç girişimcilere Rafadan Tayfa modeli
Genç girişimcilere Rafadan Tayfa modeliAnimasyondaki yükselişe dikkat çeken Bakan Varank, Rafadan Tayfa’yı yapan İSF Studios ile bir girişimcilik merkezi kurulması için görüşme yaptı.
29.03.2021Ekonomi
Bakan Varank Türkiye'nin 'uluslararası yazılım okulu 42'ye katıldığını duyurdu
Bakan Varank Türkiye'nin 'uluslararası yazılım okulu 42'ye katıldığını duyurduSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yenilikçi öğretim modeliyle dünyanın önde gelen yazılım okullarından 42'nin 23 ülke ve 36 kampüslük uluslararası ağına Türkiye'yi eklediklerini belirterek, "42 Kocaeli ve 42 İstanbul ile gençlerimiz uluslararası standartta yazılım eğitimi alacak." ifadesini kullandı.
27.03.2021Teknoloji
Bakan Varank: Turcorn çıkarma hedefine adım adım ilerliyoruz
Bakan Varank: Turcorn çıkarma hedefine adım adım ilerliyoruzSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2023'e kadar 1 milyar dolar değerlemeyi geçen 10 unicorn yani Turcorn çıkarma hedefine adım adım ilerlediklerini belirterek, "Aldığı son yatırımla 2,6 milyar dolarlık değerlemeye ulaşan Getir, Türkiye'nin 2. Turcorn'u oldu." ifadesini kullandı.
26.03.2021Ekonomi
Bakan Varank'tan piyasalarla ilgili önemli açıklama
Bakan Varank'tan piyasalarla ilgili önemli açıklamaSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Son günlerde finansal piyasalarda yaşanan dalgalanmaların Türkiye ekonomisinin gerçekleriyle örtüşmediğini ifade etmek istiyorum. Güçlü sanayi alt yapımızla üretim çarkları tüm hızıyla dönmeye devam ediyor" dedi.
25.03.2021Ekonomi
Son dakika - Şenol Güneş kalede Uğurcan'ı tercih etti
Son dakika - Şenol Güneş kalede Uğurcan'ı tercih ettiA Milli Futbol Takımı'nda teknik direktör Şenol Güneş, kalede Uğurcan Çakır'a görev verdi.
24.03.2021Milli Takım
Varank, HAVELSAN'ın keskin nişancı simülatörünü denedi
Varank, HAVELSAN'ın keskin nişancı simülatörünü denediSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VarankSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, HAVELSAN'a gerçekleştirdiği ziyarette, şirketin tamamlanan ve devam eden projelerine ilişkin bilgi alırken, keskin nişancı simülatörüyle de atış gerçekleştirdi.
21.03.2021Teknoloji
Bakan Varank, Türkiye'nin 'İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesini değerlendirdi
Bakan Varank, Türkiye'nin 'İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesini değerlendirdiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin, kadim değerleri çerçevesinde evrensel normları belirleyebilecek, öncü uygulamaları hayata geçirebilecek birikime sahip olduğunu belirterek, "İşlerliği olmayan sözleşmeler yerine çok daha sert, bağlayıcı ve uygulanabilir önlemlerle bu sorunun üstesinden geleceğiz." ifadesini kullandı.
20.03.2021Siyaset
Bakan Varank'tan önemli açıklama
Bakan Varank'tan önemli açıklamaSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından yürütülen programlarla Türkiye'ye beyin göçünü özendirirken, üst düzey bilimsel çalışmalar yapan nitelikli insanların ülkede kalmasını teşvik ettiklerini belirterek, "TÜBİTAK'ın çağrısıyla Türkiye'ye gelecek lider veya genç araştırmacılarımıza burs, aile yaşam gideri, sağlık sigortası ve yol desteği gibi mali teşviklerin yanında 720 bin liraya kadar araştırma proje desteği vereceğiz." dedi.
17.03.2021Ekonomi
Bakan Varank, Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı'nda konuştu
Bakan Varank, Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı'nda konuştuSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ford Otosan'ın Kocaeli'de gerçekleştirme kararı aldığı "Yeni Nesil Ticari Araç ve Batarya Üretimi" yatırımının Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubundan (TOGG) sonra Türkiye'de kurulan ikinci elektrikli araç üretim tesisi olacağını bildirdi.
16.03.2021Ekonomi
Son dakika: Ford ve Volkswagen'den flaş anlaşma! Türkiye'de üretilecek
Son dakika: Ford ve Volkswagen'den flaş anlaşma! Türkiye'de üretilecekSon dakika gelen habere göre Ford Motor Company ve Volkswagen AG, 2018'den beri devam eden iş birliği planları çerçevesinde 1 tonluk orta ticari aracın ortak üretimi için anlaştı.
16.03.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye en büyük üretim merkezi olacak' deyip açıkladı! 15 bin kişiye iş imkanı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye en büyük üretim merkezi olacak' deyip açıkladı! 15 bin kişiye iş imkanıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı'nda konuşma yaptı. Toplantıda konuşma yapan Erdoğan, "Geleceğin otomotiv sanayisinde elektrikli ve bağlantılı ticari araçların en büyük üretim merkezi Türkiye olacaktır. Bu yatırımın yan sanayiye ciddi katkılar yapmasını, ilave 15 bin kişilik dolaylı istihdam gerçekleştirmesini bekliyoruz" dedi.
16.03.2021Siyaset
'AB ile ilişkilerimiz daha da güçlenecek'
'AB ile ilişkilerimiz daha da güçlenecek'Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Avrupa Birliği ile ilişkileri güçlendirmenin, tam üyelik çalışmalarına odaklanmanın, her zamankinden daha elzem olduğunu söyledi.
16.03.2021Ekonomi
'Burası Alp Dağları değil, Hakkari'
'Burası Alp Dağları değil, Hakkari'Hakkari'de Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının (DAKA) desteğiyle yenilenen toplamda 4 kilometreyi bulan 3 pisti ile kayakseverleri ağırlayan 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Kayak Merkezi'ne gelen gençler, burada kayak eğitimi görüp, önemli başarılar elde ediyor. Sanayi ve Toknoloji Bakanı Bakan Varank da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, söz konusu merkezin imkanlarına dikkati çekip, burada yetişen sporcuların başarılarından söz ederek, "Burası Alp Dağları değil, Hakkari Mergabütan Kayak Merkezi" dedi.
15.03.2021Tatil
Bakan Varank'tan Bitcoin açıklaması
Bakan Varank'tan Bitcoin açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Kripto paralar dolandırıcılığa çok müsait bir alan. Risk barındıran kripto para alanını başı boş bırakmayacağız. Kripto paralar konusunda negatiftim ama bugün etkin olduklarını görüyoruz." dedi.
15.03.2021Uzmanpara
Bakan Varank'tan 'yerli aşı' açıklaması
Bakan Varank'tan 'yerli aşı' açıklamasıBakan Varank CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Yerli aşı çalışmalarında son durumu açıklayan Bakan Varank," Sene sonuna kadar yerli aşımız elimizde olacak." dedi.
15.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

varankBakan Varanktürkiyemustafa varankTÜBİTAK

Bakan Varank ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.