Türkistan

Türkistan

Son dakika Türkistan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkistan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkistan haber sayfamızda...

Türkistan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 706 türkistan haberi bulunmuştur.
Mersin'de gizemli yer ortaya çıktı! Keçi arayan çoban buldu
Mersin'de gizemli yer ortaya çıktı! Keçi arayan çoban bulduMersin'de kayalıklardan düşen keçiyi arayan sahibinin fark ettiği kaya üzerindeki insan ve hayvan tasvirlerinin yer aldığı bölgede Türk Dil Kurumu (TDK) Yazıt Bilimi Kolu Başkanı Prof. Dr. Cengiz Alyılmaz yüzey araştırması yaparken, merak eden onlarca kişi de bölgeyi görmeye gitti.
17.05.2022Gündem
Erdoğan konut finansmanında müjdeleri sıraladı, alınan kararları duyurdu
Erdoğan konut finansmanında müjdeleri sıraladı, alınan kararları duyurduSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. "Konut almak isteyen ve konut yapan firmalarımızla ilgili müjdemiz var" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan peş peşe yeni kararları duyurdu. Erdoğan ayrıca, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz." açıklamasında bulundu.
11.05.2022Siyaset
Son dakika: Suriyeliler için dönüş projesi! Erdoğan: Suriye'de 200 bin konut yapacağız
Son dakika: Suriyeliler için dönüş projesi! Erdoğan: Suriye'de 200 bin konut yapacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kurumlarımızın çalışmaları, bu geri dönüş için 1 milyondan çok daha fazla sığınmacının gönüllü olduğunu göstermektedir." ifadelerini kullandı. Suriyeliler için dönüş projesine ilişkin açıklama yapan Erdoğan, "Uluslararası yardım kuruluşlarının finansmanıyla Suriye topraklarında 13 yerde, 200 bin konut inşa edilmesini sağlıyoruz." dedi.
10.05.2022Siyaset
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'FETÖ ile hareket edenlerle beraber çalışmamız mümkün değildir'
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'FETÖ ile hareket edenlerle beraber çalışmamız mümkün değildir'‘Türk Halkları Müftüleri Birliği Toplantısı’nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “FETÖ ile beraber hareket eden hiçbir kişi ve kurumla beraber çalışmamız mümkün değildir. Bu Türkiye’nin kırmızı çizgisidir. Bu yapıya müsamaha göstermek bilgisizlikten kaynaklanıyorsa gaflet, bilinçli yapılıyorsa ihanettir” dedi.
6.05.2022Gündem
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Eğitim
MHP lideri Bahçeli'den HDP'li Paylan'ın 1915 teklifine sert tepki
MHP lideri Bahçeli'den HDP'li Paylan'ın 1915 teklifine sert tepkiPartisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'li Paylan'ın 1915 olaylarına yönelik yasa teklifine sert tepki gösterdi. Bahçeli, Pençe-Kilit operasyonuyla ilgili de dikkat çeken mesajlar verdi.
26.04.2022Haberler
Erdoğan, Yeni Özbekistan Gazetesi için makale kaleme aldı
Erdoğan, Yeni Özbekistan Gazetesi için makale kaleme aldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan'da yayımlanan Yeni Özbekistan gazetesi için makale kaleme aldı.
29.03.2022Siyaset
Mektubun Tarihi Gelişimi Nasıl Olmuştur? Kısaca Araştırma Özeti
Mektubun Tarihi Gelişimi Nasıl Olmuştur? Kısaca Araştırma ÖzetiGeçmiş yıllara baktığımız zaman mektup kullanımı oldukça çoktu. Çünkü o zamanki şartlarda imkanlar sınırlıydı ve mektup son derece önemliydi. Bunun yanında mektup kullanımı gün geçtikçe daha çok artmıştır. Ancak bu artış teknolojik gelişmeler ile gerilemeye başlamış. Mektubun tarihi gelişimi nasıl olmuştur detayları ile derledik.
24.03.2022Eğitim
Uşak’a bahar erken geldi!
Uşak’a bahar erken geldi!Azerbaycan’dan gelen Türksoy Halk Çalgıları Orkestrası Uşaklıları Altaylar’dan Balkanlar’a uzanan bir yolculuğa çıkardı
18.03.2022Ege
MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na emoji yanıtı
MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na emoji yanıtıPartisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kılıçdaroğlu'na geçtiğimiz hafta 3 soru sordum. Bizim mesajımıza emoji ile cevap vermiş. Sayın Kılıçdaroğlu emojiyi bırak, ergenler gibi davranmaktan vazgeç. Amacın ne, ondan bahset." dedi.
15.03.2022Siyaset
Trabzon’da yaşayan Ukraynalılardan savaş tepkisi
Trabzon’da yaşayan Ukraynalılardan savaş tepkisiTrabzon'da yaşayan Ukraynalılar, Rusya'nın başlattığı askeri harekata tepki gösterdi. Ukraynalı Tetiana Urhan, "Biz de savaşta ölen çocukların anne babası ve ölen anne babaların çocukları olarak kalmak istemiyor ve tüm insanların hak ettiği gibi özgürce yaşamak istiyoruz" dedi.
28.02.2022Gündem
İskitler Kimdir, Nerede Yaşamışlardır? Kısaca Tarihi, Kurucusu Ve Özellikleri
İskitler Kimdir, Nerede Yaşamışlardır? Kısaca Tarihi, Kurucusu Ve ÖzellikleriGeçmiş tarihte birbirinden farklı dönemlerde pek çok uygarlık yaşamıştır. Bunlardan birisi de İskitler olmaktadır. Altı Kavimler Medeniyetinin değerli bir parçası olan İskitlerin kim olduğu pek çok kişi tarafından da araştırılmaktadır. Peki İskitler kimdir, nerede yaşamışlardır? Kısaca tarihi, kurucusu ve özelliklerini sizlere detaylıca derledik.
21.02.2022Eğitim
Son dakika: Falyalı cinayetinde flaş gelişme! Silahlar bulundu...
Son dakika: Falyalı cinayetinde flaş gelişme! Silahlar bulundu...Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) kumarhane işletmecisi Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın öldürüldüğü silahlı saldırıyla ilgili açıklama yapan polis, saldırıda kullanılan 2 AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği ve 9 milimetrelik bir tabancanın olay yerine 1 kilometre mesafede bulunduğunu duyurdu.
13.02.2022Gündem
Halil Falyalı cinayetinde flaş gelişme! Faysal Söylemez de gözaltına alındı
Halil Falyalı cinayetinde flaş gelişme! Faysal Söylemez de gözaltına alındıKıbrıs'ta öldürülen Halil Falyalı cinayeti soruşturmasında 3 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden birinin Mustafa Söylemez'in kardeşi M. Faysal Söylemez olduğu öğrenildi.
13.02.2022Gündem
KKTC’deki Falyalı cinayetinde 2 yakın koruma gözaltında
KKTC’deki Falyalı cinayetinde 2 yakın koruma gözaltındaKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın öldürülmesiyle ilgili polisin yürüttüğü soruşturmada, Halil Falyalı'nın iki yakın koruması da gözaltına alındı.
13.02.2022Gündem
Savaşın ayak sesleri duyuldu! En büyük zararı onlar görecek...
Savaşın ayak sesleri duyuldu! En büyük zararı onlar görecek...4 Şubat 2022’de Çin'de başlayan Pekin Kış Olimpiyatları bu yıl savaşın eşiğine gelen Ukrayna-Rusya krizinin gölgesinde kaldı. Bu da yetmezmiş gibi ülkeler Çin'in insan hakları konusundaki ihlalleri nedeniyle boykot kararı alınca, olimpiyat ruhu diplomasiye kurban gitti. Boykot kararına Koronavirüs gerçeğinin eklenmesi ise işin tuzu biberi oldu! Açılış seremonisinde gündeme gelen Çin ile Rusya yakınlaşması akıllara pek çok soru getirirken, uzmanlar ise asıl kaybedenin pek çoğu hayatında bir kez olimpiyatlara katılma fırsatı yakalayan sporcular olduğu görüşünde...
20.03.2022Gündem
Aziz Sancar kampüsü açılıyor! 'Benim için onur kaynağı'
Aziz Sancar kampüsü açılıyor! 'Benim için onur kaynağı'Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, adını taşıyan eğitim kampüsünün açılışına katılmak üzere şubat ayında Ankara'ya gelecek. Bu girişimlerin Türkiye'nin, Türk dünyasının eğitim ve bilime verdiği önemin bir göstergesi olarak kendisini sevindirdiğini belirten Sancar, Ankara'da açılacak kampüsün şimdiye kadar adı verilen kurumlar arasında en yeni ve en büyük girişim olduğunu belirterek, "Bu benim için bir bilim insanı olarak ve Türk dünyasının Batı ülkelerinde bir temsilcisi olarak büyük bir onur ve gurur kaynağıdır" dedi.
24.01.2022Gündem
Türk tarihine kadın damgası
Türk tarihine kadın damgasıTürkiye’de ilk kez bir kadın tarihçi Doç. Dr. Elvin Yıldırım, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, Çin ve Moğolistan’da 1 ayda 7500 km yürüdü ve ezber bozan bir başarıya imza attı. Doç. Dr. Yıldırım, araştırmasıyla Andronovo Kültürü’nün Türklerin köklerini oluşturduğunu ortaya koydu.
24.01.2022Gündem
THY'nin Kazakistan'a seferleri başlıyor
THY'nin Kazakistan'a seferleri başlıyorTürk Hava Yolları(THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, Kazakistan seferlerinin yeniden başlayacağını açıkladı.
11.01.2022Ekonomi
THY'den Kazakistan'a özel sefer!
THY'den Kazakistan'a özel sefer!Türk Hava Yolları (THY), 75 personelin tahliyesi için bu akşam Kazakistan'a özel sefer düzenleyecek.
7.01.2022Ekonomi
Kazakistan Hakkında Bilgiler; Kazakistan Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kazakistan Hakkında Bilgiler; Kazakistan Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıKazakistan, 2.724.900 kilometrekarelik yüz ölçümüyle en geniş topraklara sahip Türk devletidir. Hem Orta Asya hem de Doğu Avrupa'da toprakları bulunan ülkenin sınır komşuları Rusya, Çin, Özbekistan, Kırgızistan ve Türkmenistan'dır. Kazakistan hakkında en güncel bilgileri sizin için derledik.
6.01.2022Tatil
Bakan Ersoy: Yurt dışı ziyaretçi sayısında yüzde 83, gelirde ise yüzde 100’lük artış yaşandı
Bakan Ersoy: Yurt dışı ziyaretçi sayısında yüzde 83, gelirde ise yüzde 100’lük artış yaşandıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, pandemi koşullarına rağmen 2021 yılında Türkiye’nin yurt dışı ziyaretçi sayısında 29 milyonu, turizm gelirlerinde ise 24 milyar doları aştığını belirterek, “Dikkatinizi çekmek isterim, bu rakamlar 2020’ye göre ziyaretçi sayısında yüzde 83’lük, gelir noktasında ise yüzde 100’lük bir artışa tekabül ediyor. Ulaşılan bu seviye ülke olarak hepimizin başarısıdır” dedi.
29.12.2021Siyaset
Türkçe ve Sümerce’nin bağları çok güçlü
Türkçe ve Sümerce’nin bağları çok güçlüEge Üniversitesi (EÜ) Edebiyat Fakültesi ile Dil ve Tarih Topluluğu tarafından düzenlenen “Türkçenin Gücü” konferansı, Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şerif Ali Bozkaplan’ın katılımıyla gerçekleşti.
21.12.2021Ege
‘Türkiye’yi zor duruma düşürür’
‘Türkiye’yi zor duruma düşürür’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara’da düzenlenen “İnsan Hakları ve Doğu Türkistan” konulu toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
15.12.2021Siyaset
Akşener: Herkesi Doğu Türkistan konusundaki suskunluğunu bozmaya çağırıyorum
Akşener: Herkesi Doğu Türkistan konusundaki suskunluğunu bozmaya çağırıyorumİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Her gün her yerde Doğu Türkistan'daki insanlık dramını anlatacağız. Herkesi Doğu Türkistan konusundaki suskunluğunu bozmaya ve Uygur Türkleri için gereken adımları atmaya çağırıyorum" dedi.
14.12.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Türkistan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.