Türkiye Barolar Birliği

Türkiye Barolar Birliği

Son dakika Türkiye Barolar Birliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye Barolar Birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye Barolar Birliği haber sayfamızda...

Türkiye Barolar Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.878 türkiye barolar birliği haberi bulunmuştur.
Bakan Bozdağ'dan İsveç ve Finlandiya açıklaması
Bakan Bozdağ'dan İsveç ve Finlandiya açıklamasıİsveç ve Finlandiya'nın NATO adımıyla ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye'nin bu konuda doğru bir tutum sergilediğini belirtti. Bakan Bozdağ, "Türkiye doğru bir tutum takınmıştır. Ukrayna NATO ülkesi değil her şeyi veriyorlar. Türkiye, NATO üyesi ama hiçbir şey vermiyorlar. Bize verilen sözlerin tutulması sözden daha kıymetlidir." dedi.
17.05.2022Siyaset
‘Sokaktaki sayı hiç azalmıyor’
‘Sokaktaki sayı hiç azalmıyor’Sokak hayvanlarının sayısı giderek artarken Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği’nden bu konuda ‘yetki’ tartışması yaratacak değerlendirme geldi. Bakanlık, yerel yönetimlerin kısırlaştırma oranının düşük olduğunu belirtirken, Birlik ‘Sistem sahipsiz hayvanların sokakta yaşamaları üzerine’ diyor.
10.05.2022Gündem
Profesör Rona Aybay yaşamını yitirdi
Profesör Rona Aybay yaşamını yitirdiİnsan hakları konusunda Türkiye’nin en yetkin hukukçularından biri olan Prof. Dr. Aybay 87 yaşında yaşama veda etti.
7.05.2022Gündem
Savcı: Çekilme hukuka aykırı
Savcı: Çekilme hukuka aykırıTürkiye, 20 Mart 2021’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla ilk imzacılarından olduğu İstanbul Sözleşmesi’nden çekildi. Karara ilişkin 200’ü aşkın iptal başvurusu yapıldı. Başvuruların bir bölümü dün Danıştay 10. Dairesi’nde esastan ve duruşmalı olarak görülmeye başlandı.
29.04.2022Siyaset
Danıştay İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptalini esastan görüştü
Danıştay İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptalini esastan görüştüDanıştay 10'uncu Dairesi'nde, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali istemiyle açılan dava esastan görüldü.
28.04.2022Gündem
Bakırköy Adliyesi'nde avukatın burnunu kıran sanık tahliye edildi
Bakırköy Adliyesi'nde avukatın burnunu kıran sanık tahliye edildiBakırköy Adalet Sarayı'nda görülen cinsel istismar davasının ardından avukatı darbedip burnunu kıran sanıklar ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Muhammed Emin A., “Babamın ceza aldığını öğrenince şok yaşadım. O an şokla avukata yumruk attım. Ancak kasıtlı vurmadım" dedi. Tutuklu sanık Muhammed Emin A. ilk duruşmadan tahliye edildi.
21.04.2022Gündem
Mersin’de 22 avukat hakkında soruşturma başlatıldı
Mersin’de 22 avukat hakkında soruşturma başlatıldıMersin Adliyesi'nde izinsiz basın açıklaması yapmak isteyen 22 avukat hakkında soruşturma başlatıldı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı R. Erinç Sağkan, avukatlara destek açıklaması yaptı.
20.04.2022Gündem
Avukatlık Yasası değiştiriliyor
Avukatlık Yasası değiştiriliyorAK Parti, Meclis Başkanlığı'na sunduğu yeni yasa teklifine göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Türkiye Barolar Birliği (TBB) hesabına aktarılan ödeneğin barolara dağıtımında puanlama esas alınacak.
6.04.2022Siyaset
TBB’den Avukatlar Günü açıklaması: Kutla(ya)mıyoruz!
TBB’den Avukatlar Günü açıklaması: Kutla(ya)mıyoruz!Türkiye Barolar Birliği (TBB), 5 Nisan Avukatlar Günü'nü mesleğin tehditler altında olması gerekçesiyle kutlamadı.
6.04.2022Gündem
Bakan Bozdağ: Avukatlarla ilgili yeni adımlar atacağız
Bakan Bozdağ: Avukatlarla ilgili yeni adımlar atacağızAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, avukatların insanların hak ve hürriyetlerinin korunması ve savunmasında Anayasa ve hukuk çerçevesinde önemli bir görev üstlendiklerini vurgulayarak, 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutladı.
5.04.2022Siyaset
Bakımevinde hayvanlara kötü muamele davasında sanıklara 6'şar ay hapis cezası
Bakımevinde hayvanlara kötü muamele davasında sanıklara 6'şar ay hapis cezasıElazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde hayvanlara kötü muamelede bulunulduğu iddiasıyla açılan davada 4 kamu görevlisi, iyi hal indirimi uygulanarak görevi kötüye kullanma suçunun alt sınırından 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Türkiye Barolar Birliği Yürütme Kurulu Üyesi ve Konya Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Ayşegül Başkoçak Çiftçi, bunun emsal bir karar olduğunu belirterek, "Ancak alt sınırdan karar verilmesini kabul etmiyoruz, zaten kabul edilemez" dedi.
29.03.2022Gündem
'Darbeler bu ülkeye ihanet'
'Darbeler bu ülkeye ihanet'Kamuoyunda "amirallerin Montrö bildirisi" olarak bilinen açıklamada imzası bulunan 103 emekli amiral hakkında, "devletin güvenliğine veya anayasal düzene karşı suç işlemek için anlaşma" suçundan 12 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın görülmesine başlandı.
22.03.2022Gündem
MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na emoji yanıtı
MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na emoji yanıtıPartisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kılıçdaroğlu'na geçtiğimiz hafta 3 soru sordum. Bizim mesajımıza emoji ile cevap vermiş. Sayın Kılıçdaroğlu emojiyi bırak, ergenler gibi davranmaktan vazgeç. Amacın ne, ondan bahset." dedi.
15.03.2022Haberler
MHP lideri Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP lideri Bahçeli'den önemli açıklamalarPartisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kılıçdaroğlu'na geçtiğimiz hafta 3 soru sordum. Bizim mesajımıza emoji ile cevap vermiş. Sayın Kılıçdaroğlu emojiyi bırak, ergenler gibi davranmaktan vazgeç. Amacın ne, ondan bahset." dedi.
15.03.2022Haberler
Finansal İstikrar Komitesi, üçüncü kez Bakan Nebati başkanlığında toplandı
Finansal İstikrar Komitesi, üçüncü kez Bakan Nebati başkanlığında toplandıFinansal İstikrar Komitesi’nin 3. toplantısı, son haftalarda yaşanan jeopolitik ve iktisadi gelişmelerin Türkiye’nin finansal sistemine muhtemel yansımalarının kapsamlı şekilde ele alındığı gündemiyle Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati başkanlığında toplandı.
11.03.2022Ekonomi
Bankacılıkta kadın çalışan oranı artıyor
Bankacılıkta kadın çalışan oranı artıyorTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bankacılık sektöründeki kadın çalışanların sektördeki yerini, rakamlar ışığında değerlendirdi.
9.03.2022Ekonomi
'Türkiye net büyüyen ülkelerin başında'
'Türkiye net büyüyen ülkelerin başında'Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, "Bütün Avrupa ve ABD dahil olmak üzere ülkelere bakıldığında net büyümeyi sağlayan ülkelerin başında Türkiye geliyor" dedi.
6.03.2022Ekonomi
Efeler’in enginarı kardeş topraklarda
Efeler’in enginarı kardeş topraklardaTürkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti belediyeleri arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve K.K.T.C. belediyelerinin hizmet kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) ortaklığında iş birliği programı düzenleniyor.
2.03.2022Ege
Havai fişek fabrikasındaki patlamanın davasında mahkeme kararı açıkladı
Havai fişek fabrikasındaki patlamanın davasında mahkeme kararı açıkladıSakarya'nın Hendek ilçesinde 7 işçinin hayatını kaybettiği, 127 kişinin de yaralandığı havai fişek fabrikasındaki patlama ile ilgili açılan davanın 8'inci duruşmasında karar açıklandı. Mahkeme heyeti, her iki taraf avukatlarından 'olası kasıt' durumu hakkında savunma ve beyan aldı.
1.03.2022Gündem
Barodan teşekkür
Barodan teşekkürTürkiye Barolar Birliği Genel Başkanı Ramiz Erinç Sağkan, Manisa Barosu Başkanı Ümit Rona ve Manisa Barosu Yönetim Kurulu üyeleri, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ziyaret etti...
28.02.2022Ege
Dayak yediğini öne süren avukattan bekçiler şikayetçi oldu!
Dayak yediğini öne süren avukattan bekçiler şikayetçi oldu!İstanbul Kadıköy’de GBT sorgulaması yapmak isteyen bekçilere 'Bu uygulama hukuka aykırı' demesinin ardından darp edilip ters kelepçeyle gözaltına alındığını öne süren avukat Mürsel Ünder, bekçilerin de şikayetçi olmasının ardından 'şüpheli' sıfatıyla ifade verdi.
17.02.2022Gündem
AYM'nin yeni üyesi törenle yemin etti
AYM'nin yeni üyesi törenle yemin ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) yeni üyesi Kenan Yaşar'ın and içme törenine katıldı.
17.02.2022Siyaset
AYM Başkanı Arslan: Bireysel başvurunun sürdürülebilmesi kararların uygulanmasına bağlıdır
AYM Başkanı Arslan: Bireysel başvurunun sürdürülebilmesi kararların uygulanmasına bağlıdırAnayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, "Hukuk sistemimiz açısından büyük bir kazanım olan bireysel başvurunun sürdürülebilmesi verilen kararların yeni ihlalleri önleyecek şekilde uygulanmasına bağlıdır. Bu da hiç kuşkusuz idarenin, mahkemelerin ve yasama organının sadece somut ihlali gidermekle yetinmeyip yeni ihlallerin önlenmesine yönelik tedbir almasını gerektirmekte" dedi.
16.02.2022Gündem
Almanya'da, Frank-Walter Steinmeier yeniden Cumhurbaşkanı seçildi
Almanya'da, Frank-Walter Steinmeier yeniden Cumhurbaşkanı seçildiAlmanya’da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimi sonucunda Frank-Walter Steinmeier yeniden Cumhurbaşkanı seçildi.
13.02.2022Haberler
Barolardan elektrik zammı için Danıştay’a dava
Barolardan elektrik zammı için Danıştay’a davaTürkiye Barolar Birliği'nce (TBB) elektrik zammının iptal için Danıştay'a dava açıldı.
12.02.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Barolar Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.