Türkiye Cumhuriyeti

Türkiye Cumhuriyeti

Son dakika Türkiye Cumhuriyeti haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye Cumhuriyeti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye Cumhuriyeti haber sayfamızda...

Türkiye Cumhuriyeti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 42.797 turkiye cumhuriyeti haberi bulunmuştur.
‘Tarihimizin dönüm noktası’
‘Tarihimizin dönüm noktası’Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
18.05.2021Ege
Cumhuriyet emin ellerde
Cumhuriyet emin ellerdeEgeli belediye başkanları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda yazılı birer mesaj yayınladı, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin her zaman yanındayız” dedi
18.05.2021Ege
Sonsuza kadar koruyacağız!
Sonsuza kadar koruyacağız!İzmirli iş insanları, Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 102. yılı ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı; bağımsızlık ve özgürlük kavramlarına vurgu yaptı
18.05.2021Ege
19 Mayıs mesajları 2021: Resimli 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Spor Bayramı sözleri ve uzun-kısa en güzel mesajları
19 Mayıs mesajları 2021: Resimli 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Spor Bayramı sözleri ve uzun-kısa en güzel mesajları19 Mayıs 1919 Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıktığı tarih, her yıl Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanıyor. Vatandaşlar bu özel günde 19 Mayıs resimli ve anlamlı mesajlarını arıyor. Milli Mücadele'nin seyrinin değiştiği bu tarih, her 19 Mayıs'ta coşkuyla kutlanıyor. Türk bayraklı, yeni 19 Mayıs mesajları ve sözleri...
18.05.2021Gündem
19 Mayıs Atatürk resimleri ve sözleri: 19 Mayıs mesajları 2021 ile Atatürk'ün 19 Mayıs sözleri ve görülmemiş Atatürk görselleri
19 Mayıs Atatürk resimleri ve sözleri: 19 Mayıs mesajları 2021 ile Atatürk'ün 19 Mayıs sözleri ve görülmemiş Atatürk görselleri19 Mayıs ile ilgili resimler gündemde. 19 Mayıs Atatürk sözleri ve resimleri gündemde araştırılan konular arasında bulunuyor. Önemli ve anlamlı bir gün olan 19 Mayıs tarihine çok kısa bir süre kaldı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs tarihinde Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkmıştır. Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak geçen 19 Mayıs tarihine az bir zaman kala 19 Mayıs Atatürk sözleri ve resimleri araştırılıyor. 19 Mayıs Atatürk sözleri...19 Mayıs Atatürk resimleri ve görselleri...
18.05.2021Gündem
19 Mayıs bankalar açık mı, kapalı mı, yarın bankalar çalışıyor mu? EFT, havale yapılıyor mu?
19 Mayıs bankalar açık mı, kapalı mı, yarın bankalar çalışıyor mu? EFT, havale yapılıyor mu?Yarın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı... Bu şanlı gün aynı zamanda resmi tatil... Bu nedenle tatilde bankaların açık olup olmadığı yoğun şekilde araştırılıyor. Yarın bankalar açık mı? 19 Mayıs'ta bankalar çalışıyor mu? sorularına cevap aranıyor.
18.05.2021Gündem
Meclis'te Gazze oturumu! Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar
Meclis'te Gazze oturumu! Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Meclis'te Gazze oturumunda önemli açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Uluslararası toplumun tepkisi maalesef yine cılız kaldı. Sanki Gazze'de İsrail ile Filistin orduları arasında bir savaş varmış gibi iki tarafa da çağrılarda bulunuldu. Bazıları İsrail'in güvenliğini her şeyin önüne koydu. Gazze'de işlenen savaş suçlarına ve insanlığa karşı suçlara gözlerini kapadılar." dedi. Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, İsrail'in Filistinlilere saldırısı karşısında Batı dünyasının çifte standardı ve ölüm sessizliğinin İsrail’in fütursuzluğunu artırdığını belirterek, "Bu sebeple, tüm ülkeleri net bir tutum almaya çağırıyoruz. Bugün hak, hukuk ve vicdan sahibi olan herkes, İsrail’in uyguladığı vahşetin insanlığa karşı bir suç olduğunu açık bir şekilde görüyor. Hem İslam İşbirliği Teşkilatı hem de Filistinli kardeşlerimiz bu saldırı karşısında tek yürek ve tek yumruk olmalıdır." dedi.
18.05.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe açıkladı: Mayıs ayı sonuna kadar sürecek
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe açıkladı: Mayıs ayı sonuna kadar sürecekSon dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Koronavirüs tedbirlerinin devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafa müjdeleri tek tek sıraladı. Öte yandan Biden'ın İsrail'e silah onayıyla ilgili olarak Erdoğan, "Gazze’ye saldırılan bu olayla da siz kanlı ellerinizle bir tarih yazıyorsunuz." dedi ve Kudüs için çağrıda bulundu.
18.05.2021Siyaset
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den önemli açıklamalar
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den önemli açıklamalarMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Zillet ittifakı, yeni ortak gördüğü bulaşıcı hastalıktan nemalanma sırasına girecek kadar basiretini kaybetmiştir" dedi. Bahçeli, "Milletimiz 2023 Haziran ayında bozguncuları sandıkta bozuk para gibi harcayacaktır" diye konuştu.
18.05.2021Siyaset
Memleket Partisi resmen kuruldu
Memleket Partisi resmen kurulduMemleket Partisi’nin kuruluş dilekçesi içişleri Bakanlığı’na teslim edildi. Parti Sözcüsü Gaye Usluer, Balgat’taki genel merkez binasında yaptığı açıklamada dün sabah İçişleri Bakanlığı’na partinin kuruluşu için başvuru yaptıklarını, öğleden sonra da Bakanlıktan “alındı belgesini” aldıklarını ifade etti.
18.05.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan Biden'a İsrail tepkisi: Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz
Son dakika: Erdoğan'dan Biden'a İsrail tepkisi: Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'ın İsrail'e silah satış onayı vermesine tepki göstererek 'Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz. Bunu söylemeye bizleri mecbur ettiniz.' sözlerini kullandı. Erdoğan, "Filistin'de yaşanan trajediye arkasını dönen, açıkça destek olanlar, aslında yarın kendi başlarına gelecek felaketlerin tohumlarını ektiklerini unutmamalıdır." şeklinde konuştu.
17.05.2021Siyaset
İsteğe Bağlı Sigorta Nasıl Yapılır? İsteğe Bağlı Sigorta Nereden Yaptırılır?
İsteğe Bağlı Sigorta Nasıl Yapılır? İsteğe Bağlı Sigorta Nereden Yaptırılır?İnsanların faydalanabildiği birçok farklı sigorta türü bulunuyor. İsteğe bağlı sigorta da, bilinen sigorta türleri arasında yer alıyor. İsteğe bağlı sigortanın nasıl yapılacağı kişilerin detaylarıyla öğrenmek istediği bir konudur. İsteğe göre sigortanın nereden yaptırılacağı da merak edilen önemli konular arasında yer alıyor. İsteğe bağlı sigorta nasıl yapılır? İsteğe bağlı sigorta nereden yaptırılır? İsteğe bağlı sigorta işlemleriyle ilgili detayları sizler için derledik.
17.05.2021Eğitim
Bedellik askerlik 2021 ne kadar, başvuru nasıl, nereye yapılır? Bedelli askerlik kaç gün?
Bedellik askerlik 2021 ne kadar, başvuru nasıl, nereye yapılır? Bedelli askerlik kaç gün?Bedelli askerlik 2021 hakkında bilgi almak isteyenler, Milli Savunma Bakanlığı'nın konuya ilişkin yayımladığı duyuruları incelemek istiyor. Yayımlanan duyurularda en çok merak edilen sorular ise bedelli askerlik 2021 ne kadar? Bedelli askerlik başvurusu nasıl ve nereye yapılır? 2021 Bedelli askerlik kaç gün oluyor? aranıyor. İşte bedelli askerlik yapmak isteyen vatandaşlar için bilinmesi gerekenler...
17.05.2021Gündem
15 Temmuz şiiri - Ahmet Selçuk İlkan
15 Temmuz şiiri - Ahmet Selçuk İlkan 15 Temmuz kalkışması Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en karanlık ve en uzun gecelerinden birisidir. Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızmış FETÖ militanlarının halka ait silahlarla halka karşı başlattığı bu terörist eylem, milletinin emrinde olan ordu mensupları, emniyet güçleri ve yine halkın bizzat sokağa inmesiyle engellenmiştir. Bu geceyi anlatan pek çok şiir kaleme alınmıştır. Ahmet Selçuk İlkan'ın 15 Temmuz şiiri de bunlardan birisidir.
18.05.2021Şiirler
Diaspora için maliyeti düşük bir buluş oldu
Diaspora için maliyeti düşük bir buluş olduMeclis raporunda, Ermenilerin soykırım iddialarını duyurmak için 1980’li yıllarda Türk diplomatlarına yönelik kanlı eylemlerini, siyasal kampanyaya kaydırdıkları tespitine yer verildi
16.05.2021Gündem
İtfaiyeci Nasıl Olunur? İtfaiyeci Olmanın Şartları Nelerdir, Hangi Bölüm Okunmalıdır?
İtfaiyeci Nasıl Olunur? İtfaiyeci Olmanın Şartları Nelerdir, Hangi Bölüm Okunmalıdır?Herkes yaşamını sevdiği mesleği yaparak sürdürmek ister. O nedenle meslek seçimi çok küçük yaşlardan itibaren başlar. Meslek sahibi olmak isteyen pek çok çocuğun hayalinde ise itfaiyeci olmak vardır. İtfaiyeci nasıl olunur? İtfaiyeci olmanın şartları nelerdir, hangi bölüm okunmalıdır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
16.05.2021Eğitim
Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman başlıyor? MEB sözleşmeli öğretmenlik mülakatları için gerekli belgeler listesi!
Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman başlıyor? MEB sözleşmeli öğretmenlik mülakatları için gerekli belgeler listesi!Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri geçtiğimiz günlerde açıklandı. 20 Bin sözleşmeli öğretmen ataması sürecinde mülakat (sözlü sınav) tarihleri merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı kılavuzda sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav (mülakat) tarihlerine de yer verdi. Atanmayı bekleyen öğretmenler ise Sözleşmeli öğretmenlik mülakatına giderken gerekli belgeler 2021 nedir? sorusunun cevabını öğrenmek istiyor. Geri sayımın başladığı sözleşmeli öğretmenlik mülakatları için heyecan dorukta..
15.05.2021Gündem
Marmaray kıtalar arasındaki yük taşımacılığının kalbi oldu
Marmaray kıtalar arasındaki yük taşımacılığının kalbi olduAsya ile Avrupa kıtaları arasında kesintisiz demir yolu taşımacılığına imkan sağlayan Marmaray Boğaz Tüp Geçişi'nden son bir yılda 845 yük treni geçti. Bu trenlerden 451'i Avrupa yönüne, 394'ü ise Asya yönüne geçiş yaparak çoğu ihracatla ilgili net 370 bin ton yük ulaştırdı.
15.05.2021Ekonomi
Son dakika - İngilizler duyurdu! UEFA Süper Kupa finali için İstanbul kararı
Son dakika - İngilizler duyurdu! UEFA Süper Kupa finali için İstanbul kararı2023 Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul'da oynanmasına karar verilirken İngiliz basını UEFA'nın Süper Kupa'yı bu yıl İstanbul'da oynatmayı planladığını yazdı. UEFA yönetimi önümüzdeki günlerde konuyla ilgili tekrar bir araya gelecek.
14.05.2021Futbol
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhurbaşkanımız tüm toplulukların barışı için mücadele etmektedir
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhurbaşkanımız tüm toplulukların barışı için mücadele etmektedirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki siyasetin Türkiye'nin tarihsel derinliğini ve stratejik tüm boyutlarını kapsadığını ifade etti.
14.05.2021Siyaset
YHT'ler, Marmaray ve Başkentray tam kapanma öncesindeki sefer saatlerinde hizmet verecek
YHT'ler, Marmaray ve Başkentray tam kapanma öncesindeki sefer saatlerinde hizmet verecekUlaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen Yüksek Hızlı Trenler (YHT) ve bölgesel trenler ile Marmaray ve Başkentray seferleri, 17 Mayıs'tan itibaren tam kapanma öncesindeki sefer saatlerine göre hizmet verecek.
14.05.2021Ekonomi
Son dakika haberi - UEFA Şampiyonlar Ligi Finali 2023'te İstanbul'da!
Son dakika haberi - UEFA Şampiyonlar Ligi Finali 2023'te İstanbul'da!Cumhuriyetin 100. kuruluş yılında 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi finali İstanbul'da oynanacak.
'Toprağa değer katan çiftçimizi korumalıyız'
'Toprağa değer katan çiftçimizi korumalıyız'Stratejik sektör olarak tarıma doğru ve yerinde destekler sağlanması gerektiğini belirten Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, çiftçilerin yüksek girdi maliyeti yükünden korunması gerektiğini vurguladı.
14.05.2021Ekonomi
Bakan Akar'dan S-400 açıklaması: Tehdit ya da tehlike değil!
Bakan Akar'dan S-400 açıklaması: Tehdit ya da tehlike değil!Milli Savunma Bakanı Akar, TSK'nın komuta kademesi ile Irak sınırının sıfır noktasındaki üs bölgelerini ziyaret ederek, Mehmetçiğin bayramını kutladı. Akar, "(S400) Taarruzi bir yönü yok. Durduğu yerde herhangi bir şekilde kimseyi tehdit etmesi söz konusu değildir. Kimse için risk, tehdit veya tehlike değildir." ifadelerini kullandı.
13.05.2021Haberler
Son dakika! Bakan Akar'dan S-400 açıklaması: Tehdit ya da tehlike değil!
Son dakika! Bakan Akar'dan S-400 açıklaması: Tehdit ya da tehlike değil!Milli Savunma Bakanı Akar, TSK'nın komuta kademesi ile Irak sınırının sıfır noktasındaki üs bölgelerini ziyaret ederek, Mehmetçiğin bayramını kutladı. Akar, "(S400) Taarruzi bir yönü yok. Durduğu yerde herhangi bir şekilde kimseyi tehdit etmesi söz konusu değildir. Kimse için risk, tehdit veya tehlike değildir." ifadelerini kullandı.
13.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirnasılyapılır19 mayıs

Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.