Türkiye Diyanet Vakfı

Türkiye Diyanet Vakfı

Son dakika Türkiye Diyanet Vakfı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye Diyanet Vakfı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye Diyanet Vakfı haber sayfamızda...

Türkiye Diyanet Vakfı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 763 turkiye diyanet vakfi haberi bulunmuştur.
Regaip Kandili nedir, regaip ne demek? Bu geceye özel bir ibadet var mı? Kuran-ı Kerim'de geçiyor mu?
Regaip Kandili nedir, regaip ne demek? Bu geceye özel bir ibadet var mı? Kuran-ı Kerim'de geçiyor mu?Regaip Kandili bu gece idrak edilecek. Gündüz tutulan oruçlar akşam kılınan namazlar ile birlikte bu gece ibadet ile geçirilecek. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan bu özel gecede yapılacak olan ibadetler öncesinde vatandaşlar Regaip nedir, ne anlama gelmektedir soruları araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki Regaip Kandili nedir, bu geceye özel bir ibadet var mı? İşte 2021 yılının ilk kandil gecesi hakkında merak edilenler...
18.02.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İstiyoruz ki; ülkemizi bizden sonra emin ve güvenilir ellere teslim edelim
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İstiyoruz ki; ülkemizi bizden sonra emin ve güvenilir ellere teslim edelimDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) öğrenci ve öğretmenlerine hitaben, "Bizler istiyoruz ki; bu güzel ülkemizi bizden sonra emin ve güvenilir ellere teslim edelim. İstiyoruz ki; bu güzel ülkede güzel insanlar yetişsin ve güzel işler yapsınlar" dedi.
6.02.2021Siyaset
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan İdlib için destek çağrısı
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan İdlib için destek çağrısıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan İdlib kampanyası için destek çağrısında bulundu.
24.01.2021Gündem
Filistinli mültecileri yalnız bırakmayalım
Filistinli mültecileri yalnız bırakmayalımİsrail’in işgaliyle vatanlarından çıkarılan milyonlarca Filistinli, farklı ülkelerde temel ihtiyaçlarından mahrum yaşıyor. Yaklaşık 500 bin Filistinli mülteci, Lübnan’daki kamplarda, dışardan gelen yardımlarla hayatını sürdürüyor.Lübnan’daki Filistinli mültecilerin hayat şartlarının iyileştirilmesi için İHH İnsani Yardım Vakfı ile birlikte 22 STK, MÜSİAD Genel Merkezi’nde “Filistin Kampları - Kalkınma ve İyileştirme Kampanyası” başlattı.
9.01.2021Advertorial
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Koronavirüs sürecinde ehil olmayanlar Kuran dersi yapıyor
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Koronavirüs sürecinde ehil olmayanlar Kuran dersi yapıyorDiyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, "Yaşadığımız koronavirüs salgını sürecinde daha da önem kazanan sosyal paylaşım mecralarında, dijital ortamlarda artan bir şekilde ehil olmayanların Kur’an ve kıraat dersleri yaptıklarına şahit oluyoruz" dedi.
16.12.2020Gündem
Türkiye Diyanet Vakfı, İdlib’de ilkokul açtı
Türkiye Diyanet Vakfı, İdlib’de ilkokul açtıTürkiye Diyanet Vakfı (TDV), Suriye'nin İdlib kentinde 1100 öğrencinin eğitim göreceği ilkokulun açılışını gerçekleştirdi.
29.11.2020Gündem
Türkiye Diyanet Vakfı, İdlib’de ilkokul açtı
Türkiye Diyanet Vakfı, İdlib’de ilkokul açtıTürkiye Diyanet Vakfı (TDV), Suriye'nin İdlib kentinde 1100 öğrencinin eğitim göreceği ilkokulun açılışını gerçekleştirdi.
29.11.2020Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Giresun'da selzedelere erzak dağıtımına katıldı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Giresun'da selzedelere erzak dağıtımına katıldıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Giresun'daki sele ilişkin, "Zarara uğrayan kardeşlerimizin yardımı için devletimiz burada, bakanlarımız burada. Birlik beraberlik içerisinde inşallah en kısa zamanda bu sıkıntıları devletimiz giderecektir." dedi.
25.08.2020Gündem
TDV 557 bin 311 hisse kurban dağıttı
TDV 557 bin 311 hisse kurban dağıttıTürkiye Diyanet Vakfı (TDV) Diyanet İşleri Başkanlığı ile yürüttüğü çalışma kapsamında 74 bin 200’ü yurt içinde, 483 bin 111’i yurt dışında olmak üzere 557 bin 311 hisse kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
4.08.2020Gündem
Son dakika! Ayasofya Camii'ne büyük ilgi bugün de devam ediyor
Son dakika! Ayasofya Camii'ne büyük ilgi bugün de devam ediyor86 yıl aradan sonra ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ni ziyaretler devam ediyor. Türkiye'nin farklı illerinden ve yurt dışından gelen vatandaşlar, ibadete açılışının ikinci gününde Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ni ziyaret etti.
25.07.2020Gündem
İdlibli ailelerin yeni yuvası Türkiye’den
İdlibli ailelerin yeni yuvası Türkiye’denSuriye’de 9 yıldır devam eden iç savaşın en büyük mağdurları olan sivillere yardım eli yine Türkiye’den uzandı.
19.07.2020Siyaset
Bu haftaki Cuma hutbesinin konusu ne? İşte 17 Temmuz Cuma hutbesi
Bu haftaki Cuma hutbesinin konusu ne? İşte 17 Temmuz Cuma hutbesiCuma hutbesi yayınlandı. 17 Temmuz Cuma hutbesinin bu haftaki konusu ne? Müslümanlar için mübarek olan cuma gününde cuma namazını kılmak için camilere gidecek olan vatandaşlar cuma hutbesini merak ediyor. İşte Diyanet İşleri tarafından yayınlanan 17 Temmuz cuma hutbesi...
17.07.2020Gündem
Cuma hutbesinde 'Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş' mesajı-
Cuma hutbesinde 'Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş' mesajı-Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, 'Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş' konulu cuma hutbesinde, başkanlığın bu yıl da Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte vekâlet yoluyla kurban kesim faaliyeti yürüttüğü anımsatılarak, "İmkânı olan kardeşlerimizi bu hayır yarışına katılmaya davet ediyoruz" denildi.
17.07.2020Gündem
17 Temmuz Cuma hutbesi; Kurbanını Paylaş, kardeşinle yakınlaş!
17 Temmuz Cuma hutbesi; Kurbanını Paylaş, kardeşinle yakınlaş!Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her hafta Cuma günü için hazırlanan cuma hutbesi vatandaşlar ile paylaşılıyor. Bu hafta cuma hutbesinin konusu ise yaklaşan Kurban Bayramı ve kurban ibadeti ile ilgili. İşte 17 Temmuz Cuma hutbesi konusu ve içeriği...
16.07.2020Dini Bilgiler
Onlarca bisikletli 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçerek şehitler makamına geldi
Onlarca bisikletli 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçerek şehitler makamına geldi15 Temmuz Demokrasi ve Milli Dayanışma Günü kapsamında Şehzadebaşı'ndan yola çıkan Türkiye Diyanet Vakfı üyesi 55 bisikletli, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçerek Beylerbeyi'ndeki şehitler makamına geldi.
15.07.2020Haberler
Onlarca bisikletli 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçerek şehitler makamına geldi
Onlarca bisikletli 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçerek şehitler makamına geldi15 Temmuz Demokrasi ve Milli Dayanışma Günü kapsamında Şehzadebaşı'ndan yola çıkan Türkiye Diyanet Vakfı üyesi 55 bisikletli, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçerek Beylerbeyi'ndeki şehitler makamına geldi.
15.07.2020Gündem
Vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri belirlendi
Vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri belirlendiTürkiye Diyanet Vakfı (TDV), 2020 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 975 TL, yurt dışında 825 lira olarak belirlendiğini duyurdu.
1.07.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Kurban Bayramı öncesi flaş karar! 2 bin 199 lira cezası var
Son dakika haberler: Kurban Bayramı öncesi flaş karar! 2 bin 199 lira cezası varGelen son dakika haberine göre; Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 2020 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre; Park, bahçe, cadde, sokak, bina önleri, meydan gibi umuma açık ve kurban satış ile kesimine uygun olmayan yerlerde bu tür faaliyetlerde bulunanlar ile kesime uygun alanlarda gerekli önlemleri almayanlara 351 TL, kurban kesim yerlerinde gerekli yasaklara uymayan ve önlem almadan kurban atıklarını toprağa veren tesislere, toplu kesimler için 88 bin 499 TL, bu fiilin konutlarda işlenmesi halinde 2 bin 199 TL ceza kesilecek.
26.06.2020Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan kurban emaneti açıklaması
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan kurban emaneti açıklamasıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, milletin kurban emanetini en güzel şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklarını bildirdi.
24.06.2020Gündem
Son dakika... Kurban vekalet ücretleri belli oldu
Son dakika... Kurban vekalet ücretleri belli olduDiyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Erbaş, 2020 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 975, yurt dışında 825 lira olarak belirlendiğini bildirdi.
22.06.2020Ekonomi
İstanbul Müftüsü Maşalı açıkladı! Belki önümüzdeki hafta cemaatle kılabiliriz
İstanbul Müftüsü Maşalı açıkladı! Belki önümüzdeki hafta cemaatle kılabilirizGelen bir son dakika haberine göre, İstanbul Müftüsü Maşalı, camilerde cemaatle namaza ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Maşalı, normalleşme sürecinin sağlıklı bir şekilde devam etmesi halinde önümüzdeki hafta veya bir sonraki hafta camilerde 5 vakit namazın cemaatle başlayabileceğini kaydetti.
2.06.2020Gündem
Cuma namazı için  çalışmalar tamam
Cuma namazı için çalışmalar tamamKoronavirüs tedbirleri kapsamına 16 Mart’ta cemaatle ibadete ara verilen camiler, yaklaşık 2.5 ay sonra bugün Cuma namazı ile cemaatine kavuşacak.
29.05.2020Gündem
TİKA'dan Gana'daki ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı
TİKA'dan Gana'daki ihtiyaç sahiplerine gıda yardımıTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Gana'daki ihtiyaç sahiplerine 1000 adet gıda paketi dağıttı.
24.05.2020Dünya
Görkem’li bayram
Görkem’li bayramGörkem Sevindik, Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi’nin organize ettiği yardımda muhtaç çocuklara, kıyafet ve ayakkabı dağıttı.
21.05.2020Cadde
Türkiye'nin corona virüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Türkiye'nin corona virüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlarTürkiye'de son 24 saate 1022 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 28 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısının 151 bin 615 ve can kaybının 4 bin 199 olduğu açıklandı.
19.05.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

idlibkurbanali erbaşDiyanet İşleri Başkanıyardım

Türkiye Diyanet Vakfı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.