Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

Son dakika türkiye esnaf ve sanatkarları konfederasyonu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan türkiye esnaf ve sanatkarları konfederasyonu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan türkiye esnaf ve sanatkarları konfederasyonu haber sayfamızda...

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 982 türkiye esnaf ve sanatkarları konfederasyonu haberi bulunmuştur.
‘Kira stopajı kaldırılmalı’
‘Kira stopajı kaldırılmalı’Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Günümüz ekonomik koşullarında kira stopajı tamamen kaldırılarak esnafımız sırtındaki kamburdan kurtarılmalı. Konutlara getirilen yüzde 25 kira oranı esnafın işyeri kiralarında da uygulanmalı” dedi.
24.07.2022Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken: “Bu perakende yasası düzenleme, fiyatlara istikrar yasası”
TESK Genel Başkanı Palandöken: “Bu perakende yasası düzenleme, fiyatlara istikrar yasası”Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bu perakende yasası düzenleme, fiyatlara istikrar yasası. Bu olmazsa olmaz. Bunun yapılması, ihmal edilmeden hayata geçirilmesi lazım” dedi.
19.07.2022Ekonomi
Palandöken: “Bayram tatili dönüşlerinde kazalara dur diyelim”
Palandöken: “Bayram tatili dönüşlerinde kazalara dur diyelim”Kurban Bayramı Arefesi ve sonrasında verilen 9 günlük tatilin ilk 5 gününde 31 kişinin hayatını kaybettiğine değinen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bayram ziyaretlerimizin hüzünle bitmemesi için sürücüler dönüş yolunda yüksek hızdan kaçınarak uykusuz, yorgun olarak asla yola çıkmamalı ve sık sık mola vermeli. Emniyet kemerini ihmal etmemeliyiz” dedi.
16.07.2022Ekonomi
İş dünyası darbelere karşı tek ses
İş dünyası darbelere karşı tek sesHain darbe girişiminin yıl dönümünde iş dünyasından darbelere karşı tek ses yükseldi.
15.07.2022Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: “Her zaman demokrasinin yanında olduk”
TESK Başkanı Palandöken: “Her zaman demokrasinin yanında olduk”15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün 6. seneyi devriyesinde bu vatan için can veren aziz şehitlerimizi, dualarla, özlemle ve saygıyla anıyorum. Milli iradenin ve demokrasinin cumhuriyetler için ne kadar önemli olduğunu hatırladığımız bu günde, 15 Temmuz 2016’da halkın iradesine karşı yapılan bu saldırıyı bir kez daha kınıyorum” dedi.
14.07.2022Ekonomi
İnternette ucuz kurbana dikkat!
İnternette ucuz kurbana dikkat!Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kurban Bayramı’nın yaklaşması üzerine kurbanlık arayışları başladı.
26.06.2022Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken: “Kurban dolandırıcılarına kurban gitmeyin”
 TESK Genel Başkanı Palandöken: “Kurban dolandırıcılarına kurban gitmeyin”Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kurban Bayramı’nın yaklaşması üzerine kurbanlık arayışları başladı. Fakat vatandaşlar hem kurban pazarlarındaki sahte para dolandırıcılarına karşı hem de internette kurbanlık satışı üzerinden dolandırıcılık yapanlara karşı çok dikkatli olmalı” dedi.
25.06.2022Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken: “Konuttaki kiracılar gibi esnafımızda nefes almalı”
TESK Genel Başkanı Palandöken: “Konuttaki kiracılar gibi esnafımızda nefes almalı”Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kiracılar için büyük sorun olan astronomik kira artışlarına çözüm için konutlarda yapılan yüzde 25’lik sınırlamanın işyerlerine de getirilmesi gerekiyor. Konuttaki kiracılar için sevindirici ve rahatlatıcı olan bu düzenleme esnafımız için de yapılmalı” dedi.
10.06.2022Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken: “Yeni vergi düzenlemesi esnafımızı rahatlattı”
TESK Genel Başkanı Palandöken: “Yeni vergi düzenlemesi esnafımızı rahatlattı”Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 14 Ekim 2021 tarihli kanunla 840 bin esnafın basit usulde vergiye tabi olmasının esnafa büyük bir destek olduğunu belirterek, “Bu düzenleme ile unutulmaya yüz tutan meslekler başta olmak üzere binlerce esnafımızın işyerinin kapatılmasının önüne geçilmiş oldu” dedi.
28.05.2022Ekonomi
TESK: “Turizm, döviz girdisinin artmasını destekleyen en önemli noktalardan birisi”
TESK: “Turizm, döviz girdisinin artmasını destekleyen en önemli noktalardan birisi”Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, “Turizm, ülkemize döviz girdisinin artması, kalkınmayı destekleyen en önemli noktalardan biri” dedi.
19.05.2022Ekonomi
TESK: “Sosyal güvenlik düzenlemelerinde esnaf unutulmamalı”
TESK: “Sosyal güvenlik düzenlemelerinde esnaf unutulmamalı”Sosyal güvenlik düzenlemeleri gündemdeyken esnafın da BAĞ-KUR konusunda yaşadığı sıkıntıların unutulmaması gerektiğini söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Son dönemde maliyetlerin artması kazancın düşmesine neden olduğu için esnafımız borçlarını ödemekte zorlandı ve yapılandırmalar bozuldu. Sıkıntıda olan esnafımıza özellikle sosyal güvenlik primlerinde tekrar bir yapılandırma imkânı tanınmalı. Aynı zamanda 4 Ekim 2000 tarihinden önce oda ve vergi kaydı olup BAĞ-KUR kaydı olmayan esnafımıza bir defaya mahsus geriye dönük borçlanma hakkı verilmeli” dedi.
14.05.2022Ekonomi
Palandöken: Trafik sigortası zammı sigortasız araç sayısını artırır
Palandöken: Trafik sigortası zammı sigortasız araç sayısını artırırTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Akaryakıt fiyatlarındaki, araç muayene ücretlerindeki, MTV ve bakım ölçüm ücretlerindeki artışlar nedeniyle zaten birçok vatandaş aracını garaja çekmişken şimdi ise zorunlu trafik sigortasının her ay yüzde 2,25 zamlanacak olması trafikte sigortasız araç sayısının artmasına neden olur" dedi.
1.05.2022Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken'den 1 Mayıs mesajı
TESK Genel Başkanı Palandöken'den 1 Mayıs mesajıEmektarın, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs’ı kutlayan TESK Genel Başkanı Palandöken, “Emek ve alın teri ile yapılan her iş değerlidir” dedi.
30.04.2022Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: “Bayram cirosunun 25 milyar lira olmasını bekliyoruz”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayram cirosunun 25 milyar lira olmasını bekliyoruz”Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan Bayramı alışverişinden esnafın umutlu olduğunu belirterek, “Bu yıl tatlıdan kıyafete bayram cirosunun 25 milyar lira olmasını bekliyoruz” dedi.
27.04.2022Ekonomi
Palandöken: Fiyatlara istikrar gelmesi için perakende yasası çıkarılmalı
Palandöken: Fiyatlara istikrar gelmesi için perakende yasası çıkarılmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Fiyatlara istikrar gelmesi ve rekabet ortamının oluşması için mutlaka perakende yasası çıkarılmalıdır. Bu konuda Ticaret Bakanlığı çalışmalarını kısa sürede bitirmelidir" dedi.
23.04.2022Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken'den 23 Nisan mesajı
TESK Başkanı Palandöken'den 23 Nisan mesajıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bir ulusun özgürlüğünün dayanağı ulusal egemenliğe bağlıdır. Bundan 102 yıl önce halkın iradesinin egemen olmasını sağlayan, dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olarak kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz. Bugünün çocukları yarının yol gösterenleridir” dedi.
22.04.2022Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Esnafa özel elektrik tarifesi olmalı'
TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Esnafa özel elektrik tarifesi olmalı'Elektrikte esnafa özel faturalandırma sistemi çıkarılmasını ve ‘esnaf tarifesi’ olmasını talep eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımızın kazancını büyük oranda düşüren elektrik faturalarında, esnaf ticarethane statüsünden özel statüye geçirilerek faturalarda indirim sağlanmalı. Çünkü kademeli tarifede esnafımızın faturası düşmek yerine her ay daha fazla arttı. Yaz mevsimiyle dolapların, klimaların daha fazla çalışacağı da göz önünde bulundurularak esnafımıza özel bir fiyatlandırma ile ‘esnaf tarifesi’ çıkarılmalı” dedi.
9.04.2022Ekonomi
TESK Başkanı Bendevi Palandöken'den KDV indirimi açıklaması
TESK Başkanı Bendevi Palandöken'den KDV indirimi açıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, KDV indiriminin market fiyatlarına yansımamasıyla ilgili olarak, "Bunlar tarladan bedavaya da alsa size daha pahalıya satmak için mücadele veren, zincir mağazalarla mutlaka Perakende Yasasını çıkarıp, mücadele etmek lazım. Yoksa fiyatların düşmesini beklemek hayal olur" dedi.
4.04.2022Ekonomi
KDV indi, gözler rafta
KDV indi, gözler raftaTuvalet kağıdından deterjana, şampuandan bebek bezine kadar birçok üründe KDV oranı yüzde 18’den 8’e indirildi. Sektör temsilcileri, "İki hafta içinde rafta yansıması görülür" dedi.
30.03.2022Haberler
‘Fiyatlarda hızla düşüş bekliyoruz’
‘Fiyatlarda hızla düşüş bekliyoruz’Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği (KTSD) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, KDV oranının yüzde 18’den 8’e inmesinin tüketici ve sektör adına önemli bir gelişme olduğunu belirterek şunları söyledi:
30.03.2022Ekonomi
KDV indi, gözler rafta
KDV indi, gözler raftaTuvalet kağıdından deterjana, şampuandan bebek bezine kadar birçok üründe KDV oranı yüzde 18’den 8’e indirildi. Sektör temsilcileri, "İki hafta içinde rafta yansıması görülür" dedi.
30.03.2022Ekonomi
Palandöken: 'Vergi indirimi talebimizin karşılık bulması sevindirici oldu'
Palandöken: 'Vergi indirimi talebimizin karşılık bulması sevindirici oldu'TESK Başkanı Bendevi Palandöken, dile getirdikleri bez, sabun gibi çeşitli hijyen ürünlerindeki vergi indirimi taleplerinin karşılık bulmasının sevindirici olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hijyen ürünlerindeki KDV’yi yüzde 18’den yüzde 8’e indirme kararı için teşekkür ettiğini kaydetti.
29.03.2022Ekonomi
'Girdi maliyetlerinin ürün fiyatlarına yansımasına çözüm yerinde üretim'
'Girdi maliyetlerinin ürün fiyatlarına yansımasına çözüm yerinde üretim'Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, nakliye masraflarındaki artışın ürün fiyatlarını doğrudan etkilediğini belirterek, "Artık ülkemizin dört bir yanında neredeyse tüm gıda ürünleri üretilebiliyor. Bu nedenle en önemli girdi maliyeti olan nakliye masraflarını azaltmak için bölgesel tarım üretimine önem verilmeli. Girdi maliyetlerinin ürün fiyatlarına yansımasına en iyi çözüm yerinde üretimdir" dedi.
28.03.2022Ekonomi
TESK: “Temizlik ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı KDV düşürülmeli”
TESK: “Temizlik ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı KDV düşürülmeli”Temizlik ürünlerinin lüks tüketim olmadığını ve ÖTV’nin sıfırlanıp KDV oranının düşürülmesi gerektiğini hatırlatan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Temizlik ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı KDV düşürülmeli” dedi.
26.03.2022Ekonomi
Palandöken: “Esnafın sigortaya olan ilgisi artacak”
Palandöken: “Esnafın sigortaya olan ilgisi artacak”Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “2,5 milyona yakın esnaf ve sanatkarı temsil eden kurumumuz ve sigorta sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği ile esnaf ve sanatkârımızın sigorta konusunda bilinçlenmesi ve fayda sağlayacak adımlar atılması için DMW Uluslararası Eğitim Danışmanlık A.Ş. öncülüğünde eğitim seferberliği başlattık. Esnafımızın tamamı bu ücretsiz eğitimlerden faydalanmalı. Bu eğitimler ile esnafımızın sigortaya olan ilgisi artırılacak” dedi.
20.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.