Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

Son dakika türkiye esnaf ve sanatkarları konfederasyonu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan türkiye esnaf ve sanatkarları konfederasyonu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan türkiye esnaf ve sanatkarları konfederasyonu haber sayfamızda...

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.053 türkiye esnaf ve sanatkarları konfederasyonu haberi bulunmuştur.
“Yeni bir yapılandırma kanununa ihtiyaç var”
“Yeni bir yapılandırma kanununa ihtiyaç var” TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade etti
18.05.2024 Ekonomi
‘Gramaja standart gelsin’ çağrısı
‘Gramaja standart gelsin’ çağrısı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, çok sayıda paketli üründe gramaj düşürülüp fiyat artırılarak çifte zam yapıldığını söyledi.
13.05.2024 Ekonomi
Simit zammına bakanlık görüşü
Simit zammına bakanlık görüşü Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun (TESK) simit fiyatının tesiptinde komisyon ve Ticaret Bakanlığı onayı getiren yönetmeliğinin ardından, Ticaret Bakanlığı da aynı yöndeki düzenlemeyi mevzuatına koydu.
1.05.2024 Ekonomi
“Evliliklerin 500 milyar liralık ekonomi oluşturması bekleniyor”
“Evliliklerin 500 milyar liralık ekonomi oluşturması bekleniyor” Bu yıl havaların erken ısınmasıyla birlikte düğün sezonunun da açılmaya başladığını söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Havaların erken ısınmasıyla birlikte fotoğrafçı, kuaför, berber, gelinlikçi, çiçekçi, pastacı, çeyizci gibi onlarca farklı sektörde esnafımız düğün sezonuna hazır. Bu yıl yapılacak düğünlerle birlikte evliliklerin 500 milyar TL’lik ekonomi oluşturması bekleniyor” dedi.
27.04.2024 Ekonomi
“Fahiş fiyata neden olanlara ve fırsatçılara taviz vermeyeceğiz”
“Fahiş fiyata neden olanlara ve fırsatçılara taviz vermeyeceğiz” Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “Fahiş fiyata neden olanlara ve fırsatçılara taviz vermeyeceğiz” dedi.
25.04.2024 Ekonomi
Yurt dışı tatili ‘her şey dahilden’ uyguna geliyor
Yurt dışı tatili ‘her şey dahilden’ uyguna geliyor Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, dokuz günlük bayram tatilinde otel fiyatları cep yakınca yerli turistin yurt dışına yöneldiğini belirterek, “Yerli turistin bu ücretlerle yurt içinde seyahat edebilmesi mümkün değil” dedi.
21.04.2024 Ekonomi
“Konaklama fiyatlarında abartıya gidilmemeli”
“Konaklama fiyatlarında abartıya gidilmemeli” Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, konaklama fiyatlarında abartıya gidilmemesi uyarısını yaparak, “İnsanların yaşadığı ülkede tatil yapma şartları kolaylaşsın” dedi.
20.04.2024 Ekonomi
TESK Başkanı: Prim gününü dolduranlar sağlıktan yararlansın
TESK Başkanı: Prim gününü dolduranlar sağlıktan yararlansın TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Prim gününü dolduran esnafımız emeklilik yaşını beklerken sağlık hizmetlerinden kesintisiz faydalanabilmeli” dedi.
11.04.2024 Ekonomi
“Esnafımıza bol bereketli bir bayram diliyorum”
“Esnafımıza bol bereketli bir bayram diliyorum” Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Bayramlar esnafımız için özel günlerdir” dedi.
8.04.2024 Ekonomi
Tatlı, şeker, çikolata bagajda satılmaz! Uzmanlar uyarıyor
Tatlı, şeker, çikolata bagajda satılmaz! Uzmanlar uyarıyor Bayram için tatlı, şeker, çikolata alışverişi başlar başlamaz, merdiven altı üretim yapanlar da ortaya çıktı. Uzmanlar, tüketiciyi piyasada ortalama fiyat aralıklarına dikkat etmesi konusunda uyarıyor.
7.04.2024 Ekonomi
TESK Başkanı: Bayram tatili trafik kazalarıyla zehir olmasın
TESK Başkanı: Bayram tatili trafik kazalarıyla zehir olmasın Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bayram tatillinde şehirlerarası yolculuğa çıkacak vatandaşlara uyarıda bulunarak, “Bayram tatilini keyifle geçirebilmek için trafik kurallarına mutlaka riayet etmeli ve ihmallerden kaçınmalıyız” dedi.
6.04.2024 Ekonomi
Bayram cirosu 50 milyar TL’yi aşacak
Bayram cirosu 50 milyar TL’yi aşacak Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan Bayramı’nda yaklaşık 50-60 milyar TL ciro beklendiğini söyledi.
31.03.2024 Ekonomi
“Bayramda 50-60 milyar TL ciro bekleniyor”
“Bayramda 50-60 milyar TL ciro bekleniyor” Ramazan Bayramı’nda yaklaşık 50-60 milyar TL ciro beklendiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala piyasada bayram hareketliliği şimdiden başladı.
30.03.2024 Ekonomi
“Vatandaş sırf ucuz diye aldıkları ürünlerle sağlıklarının kötü etkilenmesine müsaade etmesin”
“Vatandaş sırf ucuz diye aldıkları ürünlerle sağlıklarının kötü etkilenmesine müsaade etmesin” Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, “Vatandaşımız elbette cebini ve bütçesini düşünmek zorunda. Ancak sırf ucuz diye alınan ürünlerin sağlığımızı etkilemesine müsaade etmeyelim“ dedi.
23.03.2024 Ekonomi
Simide zam önlemi
Simide zam önlemi Esnafın tarife yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, simit fiyatları da ekmek gibi komisyon ve Ticaret Bakanlığı onayıyla belirlenecek. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğine göre, ekmek ve simit fiyatı, il genelinde oluşturulacak komisyon tarafından değerlendirilecek.
15.03.2024 Ekonomi
“Ramazan'da artan alışverişler israfa yol açmasın”
“Ramazan'da artan alışverişler israfa yol açmasın” İsraftan ne kadar kaçınılırsa fiyatların o kadar aşağı düşeceğini hatırlatan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ülkemizde ne yazık ki her gün 6 milyon ekmek israf ediliyor. Gün boyu oruç tutup nefsimizi terbiye ederken bir lokma ekmek bulamayan insanların halinden anlamak için bu dönemde başta ekmek ve pide olmak üzere gıda israfından mümkün olduğunca kaçınmalıyız” dedi.
9.03.2024 Ekonomi
IBAN’la satan esnaf tehlikede
IBAN’la satan esnaf tehlikede POS cihazı komisyonları ve ödeme süreleri gerekçesiyle artık pek çok esnaf, kredi kartı yerine nakit ödeme için müşterilere IBAN numaralarını verirken, güvenlik ve vergi kaçağı endişesi yaratan IBAN’lı alışverişler için emniyetten de “dolandırıcılık” uyarısı geldi.
9.03.2024 Ekonomi
“İşletmelerin ihtiyaçlarına uygun olarak ulaştırılabilmesi, çalışmaya da devam edeceğiz”
“İşletmelerin ihtiyaçlarına uygun olarak ulaştırılabilmesi, çalışmaya da devam edeceğiz” Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnaf ve sanatkâr işletmelerinin ihtiyaçlarının belirlenmesi, uygun destek mekanizmalarının tasarlanması ve bu desteklerin, işletmelerin ihtiyaçlarına uygun olarak ulaştırılabilmesi için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.
10.02.2024 Ekonomi
“Şoförlerinin kim olduğu belli olmayan bir sistemin ulaşım sağlaması derhal durdurulmalıdır”
“Şoförlerinin kim olduğu belli olmayan bir sistemin ulaşım sağlaması derhal durdurulmalıdır” Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Evvela stiker ile işe başlayıp, daha sonra böyle bir filo kurulmasına destek olan, araçların durumu ve şoförlerinin kim olduğu belli olmayan bir sistemde ulaşım sağlaması derhal durdurulmalıdır” dedi.
9.02.2024 Ekonomi
TESK Başkanı Bendevi Palandöken: Yeniden ayağa kalkacağız
TESK Başkanı Bendevi Palandöken: Yeniden ayağa kalkacağız Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, 6 Şubat Kahramanmaraş depremleri için yayımladığı mesajda, “Geçmiş yıllarda meydana gelen ve yüreğimizi yakan depremlerden sonra nasıl ayağa kalktıysak bu deprem sonrasında meydana gelen sel ve orman yangınları da dahil olmak üzere birlik ve beraberliğimiz sayesinde yeniden ayağa kalkacağımıza inancım tam” dedi.
6.02.2024 Ekonomi
TESK'ten hurda araç teşvik yasası açıklaması
TESK'ten hurda araç teşvik yasası açıklaması TESK Başkanı Bendevi Palandöken "Hurda araç teşvik yasasına ihtiyaç var" dedi.
3.02.2024 Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken: “E-ticaret komisyon oranları esnafı zorluyor”
 TESK Genel Başkanı Palandöken: “E-ticaret komisyon oranları esnafı zorluyor” E-ticaret sitelerinden satış yapan esnafın aldığı hizmete göre değişkenlik gösteren komisyon oranları için taban ve tavan belirlenmesi gerektiğini dile getiren Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Günümüzde adeta vazgeçilmez bir hal alan internet alışverişlerinde müşteri portföyü genişleyen esnafın ulaştığı kitle artsa da e-ticaretteki komisyonlar, sitelerin yaptığı reklamların bedelinin esnafa yansıtılması gibi durumlar esnafın belini büküyor. Alınan hizmete göre farklılık gösteren, yüzde 45’i bulan komisyon oranlarına taban ve tavan uygulaması getirilmeli” dedi.
20.01.2024 Ekonomi
TESK: Tartı aletlerinin periyodik muayene süresi 2 yıl
TESK: Tartı aletlerinin periyodik muayene süresi 2 yıl Periyodik muayene süresi dolan terazi aletleri için son muayene tarihinin 29 Şubat Perşembe günü olduğunu hatırlatan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken önemli uyarılarda bulundu.
19.01.2024 Ekonomi
"Yerel enerji kaynaklarının daha etkin kullanılması gerek”
"Yerel enerji kaynaklarının daha etkin kullanılması gerek” TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, enerji tasarrufu konusunda basit alışkanlıkların bile büyük sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekerek, "Enerji tasarrufuna temelden yani evlerden başlamalı, basit alışkanlıkların büyük sonuçlar doğuracağı unutulmamalı. Enerji tasarrufu olan cihazları tercih etmek, boşa yanan lambayı kapatmak, kullanmadığımız elektrikli aletlerin fişini çekmek gibi basit tedbirler bile büyük bir tasarruf sağlayabilir” dedi.
12.01.2024 Ekonomi
"Taksici esnafının kazancı sınırlı"
"Taksici esnafının kazancı sınırlı" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, taksici esnafının taksimetre ayarlama ücretinden dolayı mağdur olduğunu ifade ederek, "Ekonomik sebepler nedeniyle üç defa ayarlandı. Geçen yıl ile bu yıl arasında taksimetre ayarlamasına yüzde 210 civarında bir zam yapıldı. Bunları varsayarsanız eğer taksici esnafının kazancı sınırlı” dedi.
11.01.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.