Türkiye Yüzyılı

Türkiye Yüzyılı

Son dakika türkiye yüzyılı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan türkiye yüzyılı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan türkiye yüzyılı haber sayfamızda...

Türkiye Yüzyılı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.840 türkiye yüzyılı haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizi çekmek istedikleri tuzağa düşmeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizi çekmek istedikleri tuzağa düşmeyeceğizİSEDAK 39. Bakanlar Oturumu Açılış Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına sert tepki gösterdi, İslam dünyasına çağrı yaptı.
4.12.2023Haberler
Türkiye Yüzyılı’nı bilim ve teknolojiyle inşa etmekte kararlıyız"
Türkiye Yüzyılı’nı bilim ve teknolojiyle inşa etmekte kararlıyız"Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 7. Ulusal Kutup Bilimleri Sempozyumuna katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Kacır, "Bugün de önümüzdeki 13 yıl için bir yol haritası olan Ulusal Kutup Bilim Stratejisini kamuoyuyla paylaşıyoruz. Bu strateji doğrultusunda gerçekleştireceğimiz projelerle kutup araştırmaları alanında bilimsel verilerin nicelik ve niteliğini yükseltecek, Türkiye'nin uluslararası arenadaki bilim misyonunu ve konumunu güçlendireceğiz." dedi.
4.12.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizi çekmek istedikleri tuzağa düşmeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizi çekmek istedikleri tuzağa düşmeyeceğizİSEDAK 39. Bakanlar Oturumu Açılış Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına sert tepki gösterdi, İslam dünyasına çağrı yaptı.
4.12.2023Gündem
Bakan Uraloğlu açılışını yaptı! 20 dakikalık yol 2 dakikaya düştü
Bakan Uraloğlu açılışını yaptı! 20 dakikalık yol 2 dakikaya düştüUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İskenderun OSB Kavşağı ve Bağlantı Yolu açılış törenine katıldı. Törende konuşan Bakan Uraloğlu, Organize Sanayi Bölgesi, demir-çelik tesisleri ve bölgede hizmet veren 2 adet limanın otoyola bağlantısı, İskenderun kavşağı üzerinden 20 dakikada sağlanırken, 2 dakikaya düştüğünü söyledi.
2.12.2023Ekonomi
Milli Savunma Bakanı Güler, Cumhuriyet'in 100'üncü Yılı Sergisi'ni açtı
Milli Savunma Bakanı Güler, Cumhuriyet'in 100'üncü Yılı Sergisi'ni açtıMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı'nda, Cumhuriyet'in 100'üncü Yılı Sergisi'ni açtı.
1.12.2023Gündem
‘Cumhur İttifakı geleceğe taşınacak’
‘Cumhur İttifakı geleceğe taşınacak’Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Bahçeli ile oldukça verimli bir görüşme yaptığını belirterek, “İttifakımızı daha da güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz” dedi. Erdoğan seçimlerde yeni isimlerle çıtayı yükselteceklerini kaydetti.
1.12.2023Gündem
Türkiye Yüzyılı Maarif Söyleşileri başladı
Türkiye Yüzyılı Maarif Söyleşileri başladıMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ilki gerçekleştirilen Türkiye Yüzyılı Maarif Söyleşileri'ne konuk oldu.
30.11.2023Gündem
TCG Anadolu ziyarete açıldı! Türkiye Yüzyılı'nın da göstergesi
TCG Anadolu ziyarete açıldı! Türkiye Yüzyılı'nın da göstergesiTCG Anadolu Kocaeli'de vatandaşların ziyaretine açıldı. Büyük ilgi gören TCG Anadolu için Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “Daha iyilerini, daha güzellerini yapacak güç ve kudrete sahip olduğumuzu söylemek istiyorum” dedi.
30.11.2023Gündem
Erdoğan, 'başka bir seçeneğimiz yok' diyerek yerel seçim hedefini açıkladı
Erdoğan, 'başka bir seçeneğimiz yok' diyerek yerel seçim hedefini açıkladıYerel seçim çalışmalarıyla ilgili partililere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçime kadar gece gündüz demeden çalışacaklarını söyledi. Hedefin tüm belediyeleri kazanmak olduğunu ifade eden Erdoğan, İstanbul ve Ankara'nın önemine de dikkat çekti.
30.11.2023Gündem
Bakan Bolat: 'Azalış trendinin devam etmesini bekliyoruz'
Bakan Bolat: 'Azalış trendinin devam etmesini bekliyoruz'Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Türkiye, üçüncü çeyrekte verisi açıklanan G-20 ve OECD ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ekonomi olmuştur" dedi.
30.11.2023Ekonomi
Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze Kasabı
Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze KasabıPartisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de tarihin en kalleş saldırılarından birisinin gerçekleştiğini söyledi, Netanyahu için 'Gazze Kasabı' ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın gündeminde yerel seçim çalışmaları da vardı.
29.11.2023Haberler
Son dakika... Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze Kasabı
Son dakika... Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze KasabıPartisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de tarihin en kalleş saldırılarından birisinin gerçekleştiğini söyledi, Netanyahu için 'Gazze Kasabı' ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın gündeminde yerel seçim çalışmaları da vardı.
29.11.2023Gündem
Bakan Kacır'dan 'Akkuyu' açıklaması
Bakan Kacır'dan 'Akkuyu' açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin üretime geçmesinden sonra ülkemizde önemli bir boşluk daha doldurulmuş olacak. Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin ilk reaktörünü önümüzdeki yıl devreye alacağız" dedi.
29.11.2023Ekonomi
Halkta karşılığı olmayana veda
Halkta karşılığı olmayana vedaCumhurbaşkanı Erdoğan MYK’da kurmaylarına “Vatandaşta karşılığı olmayan arkadaşlarımızla vedalaşacağız... Kimseyi kırmadan süreci yönetin” talimatı verdi. Öte yandan İstanbul ve Ankara’da sürpriz adaylar gösterilebileceği konuşuluyor.
29.11.2023Gündem
Bakan Uraloğlu inceleme yaptı! FSM’de 80 yıl gidecek bakım çalışmaları tamamlandı
Bakan Uraloğlu inceleme yaptı! FSM’de 80 yıl gidecek bakım çalışmaları tamamlandıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “120 personel ile 2023 yılında başlanan çalışmalarda şu ana kadar 120 çift askı halatının 112 çiftinin değişim işlemini tamamladık. Kalan 8 çifti de en kısa sürede değiştirerek tüm çalışmalarımızı 2024 yılı başında tamamlamayı hedefliyoruz. Önümüzdeki 80 yıl boyunca yeni bir kablo değişimine ihtiyaç kalmayacak” dedi.
29.11.2023Gündem
Bahçeli'den Özgür Özel'e tepki: Sefil bir iddia
Bahçeli'den Özgür Özel'e tepki: Sefil bir iddiaPartisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Özgür Özel'e sert tepki gösterdi. Bahçeli, "Kürt kökenli kardeşlerimizin daha az eşit olduğunu söylemek sefil bir iddiadır, devletin birliğine, bütünlüğüne saldırıdır." ifadelerini kullandı.
28.11.2023Gündem
Bakan Kacır: Cumhuriyetimizin ikinci asrını 'Türkiye Yüzyılı' olarak inşa ediyoruz
Bakan Kacır: Cumhuriyetimizin ikinci asrını 'Türkiye Yüzyılı' olarak inşa ediyoruzSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, MESS tarafından Beşiktaş'ta düzenlenen 'İş Güvenliğinin Yıldızları Ödül Töreni'ne katıldı. Kacır, "Geride bıraktığımız 21 yılda büyük bir sanayi ve teknoloji ekosistemi inşa ettik. Bu ekosistem ile Türkiye'yi küresel bir üretim ve teknoloji üssüne dönüştürmekte kararlıyız. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde birçok alanda büyük atılımlara imza attık. Teknoloji üreterek, alın teri dökerek Cumhuriyetimizin ikinci asrını 'Türkiye Yüzyılı' olarak inşa ediyoruz." dedi.
27.11.2023Gündem
Bakan Işıkhan: BM'nin gözü önünde soykırım gerçekleştiriliyor
Bakan Işıkhan: BM'nin gözü önünde soykırım gerçekleştiriliyorÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Dünyada adaletin tesisi, insan hak ve hukukunu koruma ve barışı sağlamak iddiasıyla kurulmuş olan Birleşmiş Milletler'in (BM) gözü önünde amasız, fakatsız bir soykırım gerçekleştiriliyor" dedi.
27.11.2023Gündem
‘Şiddetle mücadele temel politikamız’
‘Şiddetle mücadele temel politikamız’Kadına yönelik şiddetle mücadelede en büyük devrimin 2012’de çıkarılan 6284 sayılı kanun olduğunu belirten Erdoğan, “İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmemizin kadın hakları ve şiddetle mücadeleye en küçük olumsuz etkisi olmamıştır” dedi.
26.11.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan kadına yönelik şiddetle mücadelede sıfır tolerans mesajı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan kadına yönelik şiddetle mücadelede sıfır tolerans mesajı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle paylaşım yaptı.
25.11.2023Gündem
Ailenin önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadın ve erkek eşittir
Ailenin önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadın ve erkek eşittirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Üniversitesi'nde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Programı'nda konuşma yaptı. Ailenin önemine vurgu yapan Erdoğan, 'Bizim gönül ve fikir dünyamızda kadın ve erkek Allah'ın kulu olmakla da, vatandaş olmakla da eşittir, biri diğerinden üstün değildir.' dedi.
25.11.2023Gündem
Bakan Kacır açıkladı! 182 girişime toplam 590 milyon liralık yatırım
Bakan Kacır açıkladı! 182 girişime toplam 590 milyon liralık yatırımTürkiye inovasyon haftası programı ödül törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Teknoloji ve inovasyon fonu, bölgesel kalkınma fonu, bölgesel girişim sermayesi fon çağrıları ve Bilişim Valisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile 152 milyon lirası, 16 yatırım fonu aracılığıyla olmak üzere 182 girişime toplam 590 milyon lira yatırım yaptık. Bu fonlar, oluşturdukları kaldıraç etkisiyle girişimlerimizin 23 milyar lira sermaye kaynağına erişimini sağladı" dedi.
25.11.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İhracatını en hızlı artıran 3. ülke olduk
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İhracatını en hızlı artıran 3. ülke oldukİhracatını en hızlı artıran 3. ülkenin Türkiye olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'nın önemine dikkat çekerek 'Ülkemizin imajını zedeleyecek provokasyonlara sizlerin de müsaade etmeyeceğine inanıyorum. Türkiye Yüzyılı hedefiyle çıktığımız bu kutlu yolculukta menzile ulaşmak için daha fazla çalışmaktan başka seçeneğimiz bulunmuyor.' dedi.
24.11.2023Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendirİhracatını en hızlı artıran 3. ülkenin Türkiye olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'nın önemine dikkat çekerek 'Türkiye Yüzyılı hedefiyle çıktığımız bu kutlu yolculukta menzile ulaşmak için daha fazla çalışmaktan başka seçeneğimiz bulunmuyor.' dedi. 'Türkiye, zor zamanlarda sığınılacak güvenli yuva demektir.' diyen Erdoğan, 'Türk ise, özlenen, yolu gözlenendir' ifadelerini kullandı.
24.11.2023Gündem
Bakan Tekin ve öğretmenler Anıtkabir'i ziyaret etti
Bakan Tekin ve öğretmenler Anıtkabir'i ziyaret etti24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 81 ilden gelen öğretmenler ve şehit öğretmen yakınlarıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.
24.11.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Yüzyılı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.