Türksat

Türksat

Son dakika TÜRKSAT haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TÜRKSAT gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TÜRKSAT haber sayfamızda...

Türksat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.111 turksat haberi bulunmuştur.
AssisTT iki ödül aldı
AssisTT iki ödül aldıTürk Telekom’un müşteri deneyimi şirketi AssisTT, çağrı merkezi sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan ve Contact Center World tarafından gerçekleştirilen The 2020 Top Ranking Performers Awards’da iki ayrı kategoride dünya birincisi oldu.
3.03.2021Ekonomi
Türksat 5A uydusu için önemli gelişme: Kapsama alanı ve kapasite artacak!
Türksat 5A uydusu için önemli gelişme: Kapsama alanı ve kapasite artacak!Türksat AŞ Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, kullanımdaki uyduların "fırlatma artı 1 yıl" olarak üretim sözleşmesi kapsamında sigortalı olduklarını belirterek, "Bunların sigorta süresi bittiğinde, diğer uydularımızla birlikte yerli ve milli sigorta şirketimiz vasıtasıyla yıllık sigortalanma sürecini devam ettireceğiz." dedi.
28.02.2021Teknoloji
Türksat 5A da diğer uydularla birlikte yerli ve milli sigorta şirketine emanet edilecek
Türksat 5A da diğer uydularla birlikte yerli ve milli sigorta şirketine emanet edilecekTürksat AŞ Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, kullanımdaki uyduların "fırlatma artı 1 yıl" olarak üretim sözleşmesi kapsamında sigortalı olduklarını belirterek, "Bunların sigorta süresi bittiğinde, diğer uydularımızla birlikte yerli ve milli sigorta şirketimiz vasıtasıyla yıllık sigortalanma sürecini devam ettireceğiz." dedi.
28.02.2021Ekonomi
Türkiye'nin Ay misyonu için Delta V tesisi gezildi
Türkiye'nin Ay misyonu için Delta V tesisi gezildiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhuriyet'in 100'üncü kuruluş yıl dönümünde Ay'a gönderilmesi hedeflenen insansız aracın milli ve özgün hibrit motorlu roketinin geliştirildiği Delta V Uzay Teknolojileri AŞ tesislerinde incelemelerde bulundu. Ziyaretinde Türkiye Uzay Ajansının (TUA) bütçesine ilişkin eleştirilere yanıt veren Varank, "Bu eleştirileri yapanlar hem devletin işleyişinden hem de bu projeler nasıl yapılıyor, bundan bihaberler. Bizim bir bütçe sıkıntımız yok." dedi.
28.02.2021Teknoloji
Uzaya ilgisi olanlar için 'Model Uydu Yarışması'
Uzaya ilgisi olanlar için 'Model Uydu Yarışması'Türksat AŞ Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, uzaya ve uydu sistemlerine ilgisi olan herkesi kurum tarafından düzenlenen Model Uydu Yarışması'na davet ederek, "Katılımcılar, yaklaşık 8 aylık bu süreçte gerçekten çok önemli tecrübe edinip, uydunun tüm süreçlerini öğreniyorlar." dedi.
24.02.2021Teknoloji
Son dakika: Türkiye'yi heyecanlandıran iddia! Somali'de...
Son dakika: Türkiye'yi heyecanlandıran iddia! Somali'de...Son dakika haberine göre Türkiye’nin Ay’a iniş projesiyle ilgili Somali’de roket fırlatma üssü inşa etmek istediği öne sürüldü. Somali’nin ekvator çizgisine yakın olması nedeniyle uzaya araç yollamak için uygun olduğuna işaret ediliyor.
20.02.2021Dünya
Son dakika:  Bakan Karaismailoğlu'ndan 'Türksat 5A' açıklaması
Son dakika: Bakan Karaismailoğlu'ndan 'Türksat 5A' açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 8 Ocak'ta uzaya fırlatılan Türksat 5A uydusunun yörüngesine ulaştıktan sonra testlerinin yapılacağını belirterek, "Haziran ayı itibarıyla teslim alınıp, çalışmaya başlayacak." dedi.
17.02.2021Ekonomi
Bakan Varank Milli Uzay Programı’ndaki hedefleri açıkladı
Bakan Varank Milli Uzay Programı’ndaki hedefleri açıkladıTRT 1'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin ekonomik açıdan kalkınması noktasında uzay alanında çalışmalarının gerekliği olduğunu vurguladı.
14.02.2021Teknoloji
Son dakika: Türkiye'den 'uzay' hamlesi! Bakan Varank ayrıntıları açıkladı
Son dakika: Türkiye'den 'uzay' hamlesi! Bakan Varank ayrıntıları açıkladıGelen son dakika haberine göre; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Varank: "Türkiye Uzay Ajansı, ülkeyi mevcut kabiliyetlerinin üstüne çıkaracak, uzay ekonomisi alanında önemli hale getirecek program hazırladı. Cumhurbaşkanı'mızın gönlünden geçen bir kadın astronotun uzaya gitmesi. En uygun vatandaşımızın orada misyonu gerçekleştirmesini sağlayacağız. Hem Türkiye'yi çok daha katma değerli üretim yapan ülke haline getirebileceğiz hem de vatandaşımıza gurur yaşatacağız. Hem yaptığımız teknolojilere uzay tarihçesi kazandıracağız hem de uzay ekonomisi alanında önemli bir güç haline geleceğiz." dedi.
10.02.2021Teknoloji
‘2023’te Ay’a gideceğiz’
‘2023’te Ay’a gideceğiz’Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ‘Milli Uzay Programı’nı tanıttı. Türkiye’nin 10 yıllık uzay hedeflerini açıklayan Erdoğan, 2023’te Ay ile ilk temasın gerçekleştirileceğini söyledi. Erdoğan, bir Türk vatandaşının da uzaya gönderileceğini kaydetti.
10.02.2021Siyaset
Türkiye'nin uzay hamlesi dünya basınında!
Türkiye'nin uzay hamlesi dünya basınında!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu "Milli Uzay Programı", başta Associated Press (AP) ve Reuters haber ajansları olmak üzere ABD basınında geniş yer buldu. Milli Uzay Programı'na geniş veren Rus basını, Türkiye'nin 2023'te Ay'a uzay aracı göndermeyi planladığını aktardı.
9.02.2021Dünya
Son dakika: Erdoğan 10 uzay hedefini tek tek açıkladı! Dünyaya duyurdu: 2023'te Ay'a gidiyoruz
Son dakika: Erdoğan 10 uzay hedefini tek tek açıkladı! Dünyaya duyurdu: 2023'te Ay'a gidiyoruzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Uzay Programı Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu, 10 uzay hedefini tek tek müjdeledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlk yerli ve milli yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydumuz İmece'nin entegrasyon işlemleri tamamlandı, testleri sürüyor." ifadelerine yer verdi. Erdoğan, "2023 sonunda yakın dünya yörüngesinde ateşleyeceğimiz kendi milli ve özgün hibrit roketimizle Ay'a ulaşarak sert iniş gerçekleştireceğiz." şeklinde konuştu. Erdoğan "Uzay Programı'ndaki onuncu ve son hedefimiz bir Türk vatandaşını uzaya göndermektir." dedi. Erdoğan'ın tanıttığı Türkiye'nin Milli Uzay Programı Rus ve ABD basınında da yankı uyandırdı
9.02.2021Siyaset
Bakan Karaismailoğlu'ndan 'Haydarpaşa Garı' açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'ndan 'Haydarpaşa Garı' açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Haydarpaşa Garı'nda basına yaptığı açıklamada "Kurul izinleri ve İstanbul Arkeoloji müzeler müdürlüğünün kontrolünde; 1. etap olan Haydarpaşa Gar Binasının komple tadilatı çalışmalarına 7 Aralık 2015 tarihinde başladık. 15 Şubat 2019 tarihinde tamamlayarak geçici kabulünü yaptık.11 Mayıs 2018 tarihinde ise Haydarpaşa Gar Binası Ve Müştemilatı 2.Etap Restorasyonuna başladık. Görüldüğü üzere çalışmalarımızda sona yaklaşıyoruz"  dedi.
8.02.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul projesinde çalışmaların bitmek üzere olduğunu ve yasal düzenlemelerin yakında yapılacağını belirterek, "2021'de Kanal İstanbul için önemli ilerlemeler olacak inşallah. 2021'de kazma vurmak için çalışıyoruz." dedi.
3.02.2021Ekonomi
Türksat Model Uydu Yarışması'na başvurular 28 Şubat'a kadar yapılabilecek
Türksat Model Uydu Yarışması'na başvurular 28 Şubat'a kadar yapılabilecekDünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilecek Türksat Model Uydu Yarışması için başvurular 28 Şubat'a kadar yapılabilecek.
2.02.2021Teknoloji
Son dakika... Normalleşme sinyali! Yüz yüze eğitim için tarih verdi
Son dakika... Normalleşme sinyali! Yüz yüze eğitim için tarih verdiKöy okullarında yüz yüze eğitimin 15 Şubat’ta başlayacağını açıklayan Erdoğan, “8. ve 12. sınıflarla ilkokul ve özel okullardaki eğitimin 1 Mart’tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak” dedi
2.02.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni anayasa için sinyal verdi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni anayasa için sinyal verdiSon dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Cumhur İttifakı'ndaki ortağımızla bir anlayış birliğine varmamız halinde önümüzdeki dönemde yeni anayasa için harekete geçebiliriz." dedi. Öte yandan Erdoğan yüz yüze eğitim için tarih verdi ve esnafa yönelik kısıtlamaların kademeli gevşetilmesi için vaka sayılarına dikkat çekti.
1.02.2021Siyaset
Erdoğan’dan esnafa fahiş fiyat uyarısı: Vatandaşa zulmetmeyin
Erdoğan’dan esnafa fahiş fiyat uyarısı: Vatandaşa zulmetmeyinGıda fiyatlarındaki ciddi artışlara dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnafı “Bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir” sözleriyle uyardı
30.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan restoran ve kafelerle ilgili flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan restoran ve kafelerle ilgili flaş açıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Gıda fiyatlarındaki artışla ilgili Erdoğan, 'Eğer bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir' dedi. Erdoğan, 'Okullar ve restoranlarla ilgili bazı ekonomik gelişmeleri de göz önüne alarak adımlar atmaya gayret ettik. Lokantalarımızı falan şu anda gözetleme gibi bir düşüncemiz var' ifadelerine yer verdi.
29.01.2021Haberler
Karaismailoğlu'ndan Türksat-5A açıklaması
Karaismailoğlu'ndan Türksat-5A açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türksat-5A uydusunun alt sistem testleri sorunsuz olarak tamamlandı ve uydunun yörünge yükseltme operasyonları başlatıldı" dedi.
20.01.2021Ekonomi
Karaismailoğlu: Türkiye lojistik süper güç oldu
Karaismailoğlu: Türkiye lojistik süper güç olduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ulaştırma ve haberleşme alanında büyük bir gayret ortaya koyduklarını belirterek "Türkiye, bugün bölgesiyle ve dünyayla bağlantılı hale gelmiş, Avrupa, Asya ve Afrika üçgeninin ticari koridorlarına hükmeden bir lojistik süper güç olmuştur” dedi.
15.01.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Türkiye lojistik süper güç olmuştur
Bakan Karaismailoğlu: Türkiye lojistik süper güç olmuşturUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türkiye bugün bölgesiyle ve dünyayla bağlantılı hale gelmiş, Avrupa, Asya ve Afrika üçgeninin ticari koridorlarına hükmeden bir lojistik süper güç olmuştur." dedi.
15.01.2021Ekonomi
Radyo Fenerbahçe 10. yaşını kutluyor
Radyo Fenerbahçe 10. yaşını kutluyorSüper Lig devi Fenerbahçe'nin radyo kanalı 10. yaşınıyor. Sarı lacivertli sporcu ve teknik heyetinden oluşan isimler kutlama mesajı gönderdi.
15.01.2021Fenerbahçe
İşte sosyal medyada 2020’nin en çok konuşulan markaları!
İşte sosyal medyada 2020’nin en çok konuşulan markaları!Adba Analytics, The Brand Age Dergisi için hazırladığı raporda sosyal medyada 2020 yılının en çok konuşulan markalarını analiz etti.
15.01.2021Ekonomi
Son dakika: Yenikent-Temelli Yolu hizmete açıldı
Son dakika: Yenikent-Temelli Yolu hizmete açıldıGelen son dakika haberine göre; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Yenikent-Temelli Yolu'nun tamamının hizmete sunulmasıyla zamandan 66 milyon lira, akaryakıttan 117,7 milyon lira olmak üzere yıllık toplam 183,7 milyon lira tasarruf sağlanacak ve yıllık karbon emisyon salınımı 48 bin 640 ton azaltılacak." dedi.
14.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeTürksat 5Ason dakika habererdoğanKaraismailoğlu

Türksat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.