Turmepa

Turmepa

Son dakika Turmepa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Turmepa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Turmepa haber sayfamızda...

Turmepa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 221 turmepa haberi bulunmuştur.
Türkiye’deki “Gönüllülük” faaliyetleri artık sertifikalandırılıyor
Türkiye’deki “Gönüllülük” faaliyetleri artık sertifikalandırılıyorSivil toplum örgütlerinde ve kurumlarda çalışan gönüllülerin faaliyetlerinin görülebilir kılınması ve becerilerinin tanınıyor olması amacıyla geliştirilen Glore Ağı’na Türkiye’den katılım artıyor.
Emine Erdoğan'a çevre çalışmalarından dolayı BM'nin Küresel Amaçlar Eylem Ödülü
Emine Erdoğan'a çevre çalışmalarından dolayı BM'nin Küresel Amaçlar Eylem ÖdülüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi ve çevreye ilişkin diğer çalışmalara katkılarından dolayı Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Ofisi tarafından bu yıl ilki verilen "Küresel Amaçlar Eylem Ödülü"ne layık görüldü.
25.03.2021Gündem
Türk savunma sanayisinden önemli atılım: Sualtı telefonu!
Türk savunma sanayisinden önemli atılım: Sualtı telefonu!Türk savunma sanayisi şirketleri, geliştirdikleri özgün ürünlerle yeni ihracat başarılarına imza atmaya devam ediyor. Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri (KoçSavunma), 2020 yılında sualtı telefonunun yabancı bir deniz kuvveti gemisinde kullanımına yönelik sözleşme imzaladı.
21.02.2021Teknoloji
Yarın çok geç olmadan!
Yarın çok geç olmadan!Beslenme ve diyet uzmanı Dilara Koçak, ‘Sürdürülebilir Yaşam Günlüğü 2021’ ajandasında Turmepa’yla iş birliği yaparak, farkındalık yaratmayı amaçladı
9.01.2021Cadde
Deniz kirliliğine son
Deniz kirliliğine sonMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) ile Deniz Temiz Derneği/TURMEPA, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri A...
29.11.2020Ege
Kirliliğe karşı Akıllı Şamandıra
Kirliliğe karşı Akıllı ŞamandıraFethiye Körfezi’nde suda ve havada yaşanan değişimler, anlık olarak takip edilip bildirilecek
17.10.2020Ege
Sosyal belediyeciliğin kalesi
Sosyal belediyeciliğin kalesiKuşadası Belediyesi, eğitim desteğini bu yıl da sürdürüyor. 950 öğrenciye toplam 770 bin lira burs verilecek
26.09.2020Ege
Karaova tertemiz
Karaova tertemizKuşadası’nda, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) üyeleri ve çevreci gönüllüler “Uluslararası Kıyı Temizleme” etkinliği kapsamında belediyenin de verdiği destekle Karaova Mahallesi sahilinde kıyı temizliği yaptı.
22.09.2020Ege
Tek kullanımlıklar aldı başını gidiyor
Tek kullanımlıklar aldı başını gidiyor Kovid-19’la tek kullanımlık ürünlerin tüketimi yüzde 25 arttı. Plastikten yapılan bu ürünler birkaç dakikalık kullanımdan sonra atılıyor. Uzmanlar çok kullanımlık ürünlerin tercih edilmesi, plastik kullanılacaksa da kaynağından geri dönüşüme gitmesi gerektiğini söylüyor...
27.06.2020Gündem
Denizcilikte yeni atılım için özel birim oluşturulması çağrısı
Denizcilikte yeni atılım için özel birim oluşturulması çağrısıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Deniz Ticaret Odaları Konsey Başkanı Cengiz Kaptanoğlu, Türkiye'nin denizcilikte daha da gelişmesini sağlayacak, deniz ticaret filosunun büyütülmesine ve modernizasyonuna katkıda bulunacak adımlara ihtiyaç olduğunu belirterek, "Denizcilikte büyümeyi, gelişmeyi sağlayacak, Cumhurbaşkanlığımıza bağlı, diğer teşkilatlarla da koordinasyonu oluşturacak denizcilik birimi oluşturulmalı." dedi.
24.06.2020Ekonomi
Türkiye'de en çok Samsun'dan çıktı
Türkiye'de en çok Samsun'dan çıktıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın verilerine göre Türkiye'de en fazla deniz çöpü 58 bin metreküp ile Samsun'da toplandı. Kentte, deniz çöplerinin toplanması, ayrıştırılması ve depolanması için çalışmalara ağırlık verildi.
26.02.2020Gündem
Çevre Ödülü başvuruları başladı
Çevre Ödülü başvuruları başladıYıldız Holding ve DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın, gelecek kuşakların ihtiyaç duyacağı kaynakların varlığını ve kalitesini tehlikeye atmadan, bugünün ve yarının çevresini oluşturan tüm çevresel değerlerin, her alanda korunması ve geliştirilmesi hedefiyle oluşturduğu “Sabri Ülker Çevre Ödülü” 4. kez sahibini arıyor.
20.01.2020Gündem
'Ölüm kalım meselesi'
'Ölüm kalım meselesi'Uluslararası Sıfır Atık Zirvesi’ne katılan Emine Erdoğan, “Çevre krizi, sadece bir çevre kirliliği meselesi değil, hayatın tüm yönlerini etkileyen bir konu. Daha da önemlisi, insan neslinin devamlılığı ile ilgilidir. Yani bir nevi ölüm kalım meselesidir” dedi.
2.11.2019Gündem
Emine Erdoğan: Ne su savaşları, ne de kıtlık kaderimiz değil
Emine Erdoğan: Ne su savaşları, ne de kıtlık kaderimiz değilCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan 2. Uluslararası Sıfır Atık Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, "Bugünkü eylemlerimizle de, geleceği şekillendiriyoruz. Yerküremiz, çevresel açıdan çeşitli yaralar almış olabilir. Fakat, bugün yapacağımız davranış tarzı değişiklikleriyle, bu yaranın kabuk tutmasını, sonra da iyileşmesini sağlayabiliriz. Ne plastik işgaline uğramış okyanuslar, ne su savaşları, ne de kıtlık, kaderimiz değil." dedi.
1.11.2019Gündem
Emine Erdoğan 2. Uluslararası Sıfır Atık Zirvesi'ne katıldı
Emine Erdoğan 2. Uluslararası Sıfır Atık Zirvesi'ne katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, tüm yurtta, deniz temizliği seferberliği başladığını, 163 bin metreküp deniz çöpünün toplandığını ve bertarafa gönderildiğini belirterek, "TURMEPA öncülüğünde yapılan bu seferberlikle, Türkiye'nin önde gelen 760 kuruluşu, 'Sıfır Atık Mavi Sözü' vererek, denizlerimizin kirliliğini önlemek için çalışacağını taahhüt etti." dedi.
1.11.2019Gündem
Emine Erdoğan: 2023'e kadar geri kazanım oranımızı yüzde 35'e çıkaracağız
Emine Erdoğan: 2023'e kadar geri kazanım oranımızı yüzde 35'e çıkaracağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 6'ıncı Sosyal Fayda Zirvesi'nde yaptığı “Sıfır Atık Vizyonu” konulu konuşmasında, "2023'e kadar geri kazanım oranımızı yüzde 35'e çıkaracağız" dedi.
25.10.2019Gündem
Temizlik, yağmur dinlemedi
Temizlik, yağmur dinlemediÇevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürlüğü, Çeşme Kaymakamlığı, Çeşme Belediyesi, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ve TURMEPA/DenizTemiz Derneği İzmir Şubesi işbirliği ile Yıldızburnu’ndaki balıkçı barınağında kıyı ve deniz dibi temizliği yapıldı...
8.10.2019Ege
2 milyon 750 bin litre deniz suyu temiz kaldı
2 milyon 750 bin litre deniz suyu temiz kaldıGelecek nesillere temiz denizler bırakmak için bir araya gelen DenizTemiz Derneği/ TURMEPA ortak bir projede buluştu...
23.09.2019Gündem
Ada’da kıyılar tertemiz oldu
Ada’da kıyılar tertemiz olduUluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası kapsamında Kuşadası sahilleri temizlendi
21.09.2019Ege
Türkiye’nin çöpünü gönüllüler topluyor
Türkiye’nin çöpünü gönüllüler topluyor21 Eylül 1986 günü ABD’nin Teksas eyaletinde bir araya gelen 2 bin 800 gönüllü, 124 ton atık ve çöp toplayarak küresel bir çevre eylemi başlatmıştı.
20.09.2019Gündem
Denizcilik dünyasından haberler…
Denizcilik dünyasından haberler…Kuşadası Yat Kulübü’nün 26-27 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceği Cumhuriyet Yarışı için geri sayım başladı.
14.09.2019Cumartesi
Deniz Festivali’nde temizlik etkinliği
Deniz Festivali’nde temizlik etkinliğiNarlıdere Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen Deniz Festivali kapsamında, Sahilevleri’nde deniz ve kıyı temizliği yapıldı.
6.09.2019Ege
Yorulan Bodrum artık dinlenecek
Yorulan Bodrum artık dinlenecekGöreve gelir gelmez ilçedeki kaçak yapılaşmaya karşı seferberlik başlatan Belediye Başkanı Ahmet Aras, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un açıklamalarıyla yeni bir dönemin başladığını belirtti
24.08.2019Ege
Aras Kargo’dan çevre hamlesi
Aras Kargo’dan çevre hamlesiÇocuklara denizleri koruma bilinci kazandırmak amacıyla, Aras Kargo çalışanlarının çocukları Sualtı Atık Sergisi ve Eğitim Atölyesi’ne katıldı.
15.08.2019Ekonomi
Pateriça sahilinden  bir taksi dolusu çöp
Pateriça sahilinden bir taksi dolusu çöpAyvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, TURMEPA (Deniz Temiz Derneği) ve gönüllülerin işbirliğiyle Alibey (Cunda) Adası Pateriça mevkisinde çevre temizliği yaptı.
22.07.2019Ege

Benzer Haber Etiketleri

izmiregeemine erdoğangazeteödül

Turmepa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.