Tütün

Tütün

Son dakika tütün haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tütün gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tütün haber sayfamızda...

Tütün

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.863 tutun haberi bulunmuştur.
Bademcik şişmesine ne iyi gelir, nasıl geçer? Bademcik şişmesine evde doğal ve bitkisel çözüm
Bademcik şişmesine ne iyi gelir, nasıl geçer? Bademcik şişmesine evde doğal ve bitkisel çözümKış ayları ile birlikte artan üst solunum yolu rahatsızlıkları bademcik şişmesine neden oluyor. Bademcik boğazın sol ve sağ tarafında oval şekilde bulunur. Boğazda ağrı, yutkunamama, kaşıntı gibi belirtilerle kendini göstermektedir. Kişinin günlük yaşam kalitesini önemli ölçüde düşüren bademcik şişmesi evde yapılabilecek bazı doğal ve bitkisel çözümlerle tedavi edilebilir. Sarımsak, tuzlu su, bitki çayları bademcik şişmesine iyi gelen şeyler arasında yer alır. Bademcik şişmesine ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız “Bademcik şişmesine evde doğal ve bitkisel çözüm” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
14.06.2021Sağlık
Uçuğa ne iyi gelir, nasıl geçer? Uçuğu ne geçirir? Uçuğu evde geçiren doğal yöntemler
Uçuğa ne iyi gelir, nasıl geçer? Uçuğu ne geçirir? Uçuğu evde geçiren doğal yöntemlerPek çok nedene bağlı ortaya çıkan uçuk genellikle dudak, burun ve çene bölgesinde görülür. Oldukça rahatsız edici ve acı veren uçuk, konuşmayı, yemek yemeyi zorlaştırır. Uçuğun çıkma nedenlerinden birisi herpes virüsüdür. İltihaplı bir hal aldığında bulaşıcı hale gelen uçuk ciltte temas yoluyla yayılmaktadır. Stres, hormonal değişiklikler gibi nedenler de uçuğun çıkmasına neden olmaktadır. Uçuğu geçirmek için kremler olduğu gibi bazı bitkisel yöntemler de vardır. Söz konusu bitkisel çözümleri deneyerek uçuğu evde hızlıca geçirebilirsiniz. Uçuğa ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız “Uçuğu ne geçirir? Uçuğu evde geçiren doğal yöntemler” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
14.06.2021Güzellik
Mide yanmasına ne iyi gelir? İşte mide yanmasının nedenleri
Mide yanmasına ne iyi gelir? İşte mide yanmasının nedenleriMide yanması çok sık rastlanılan sağlık sorunları arasında yer alıyor.Herkesin yaşayacağı bir sorun olan mide yanması mide hastalıklarının habercisi olabilir. Çoğu zaman aşırı yağlı, ekşi, baharatlı ya da acı şeyler yenildiğinde mide yanması yaşayan kişiler, sorunun asıl sebeplerini araştırıyor. İşte mide yanmasının teşhisi ve mide yanmasına iyi gelen yiyecekler
14.06.2021Sağlık
En Güzel Telefon Duvar Kağıtları 2021
En Güzel Telefon Duvar Kağıtları 2021Hayatımızın ayrılmaz parçası haline gelen cep telefonları için birbirinden güzel duvar kağıtları bulunuyor. Android, iOS gibi işletim sistemine sahip telefonlarda da kullanılabilen duvar kağıtları telefonunuza yeni bir hava katacak. Duvar kağıtlarını telefonunuzun arka plan duvar kağıdı veya kilit ekranı duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz.
14.06.2021Teknoloji
Son dakika - Şenol Güneş'ten soyunma odasında futbolculara konuşma!
Son dakika - Şenol Güneş'ten soyunma odasında futbolculara konuşma!A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, karşılaşma sonrası soyunma odasında büyük bir üzüntü yaşayan oyuncularına, “Bu kadar sıkmayın canınınızı. Bunu bir yol kazası olarak düşünün. Bizim için turnuva Bakü’de başlayacak” ifadelerini kullandı
13.06.2021Türkiye
Belediyeye kızan yaşlı adam, eşi için bank yaptı
Belediyeye kızan yaşlı adam, eşi için bank yaptıİspanya'da 82 yaşındaki adam, yürüyüş güzergahlarına yerleştirdiği bankın üzerine "Yaşlılara karşı düşünceli davranın" yazdı.
11.06.2021Dünya
Perakende satış hacmi nisanda yükseldi
Perakende satış hacmi nisanda yükseldiSabit fiyatlarla perakende satış hacmi, nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 41,7 artış kaydetti.
11.06.2021Ekonomi
Perakende satış hacmi arttı
Perakende satış hacmi arttıSabit fiyatlarla perakende satış hacmi, nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 41,7 artış kaydetti.
11.06.2021Uzmanpara
İhracat ve ithalat birim değer endeksleri nisanda yükseldi
İhracat ve ithalat birim değer endeksleri nisanda yükseldiİhracat birim değer endeksi, nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,2, ithalat birim değer endeksi yüzde 23,9 arttı.
10.06.2021Ekonomi
İhracat ve ithalat birim değer endeksleri yükseldi
İhracat ve ithalat birim değer endeksleri yükseldiİhracat birim değer endeksi, nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,2, ithalat birim değer endeksi yüzde 23,9 arttı.
10.06.2021Uzmanpara
Yapılandırma için geri sayım
Yapılandırma için geri sayımYapılandırma kanunu Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Vatandaşların çeşitli kamu kurumlarına 30 Nisan’a kadar olan bazı borçlarının yapılandırılmasını düzenleyen kanun, firmalara da matrah artırım yoluyla vergi barışı getiriyor.
10.06.2021Ekonomi
Son dakika: Kritik zirve öncesi ABD'ye net mesaj: Eğer garanti vermezlerse...
Son dakika: Kritik zirve öncesi ABD'ye net mesaj: Eğer garanti vermezlerse...Gelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD ile kritik görüşme öncesi açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Sadece Libya ve Suriye meselesinde değil Akdeniz'den Karadeniz'e ve Kafkasya'ya kadar birçok alanda bizimle işbirliği yapma arzusunda olduğunu görüyoruz" ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, "İlla Patriot olması şart değil. ABD, Patriot konusunda garanti vermiyorsa diğer müttefiklerimizden de biz pekala hava savunma sistemi alabiliriz" dedi.
9.06.2021Siyaset
Reji İdaresi Nedir? Hangi Amaçla Kurulmuştur?
Reji İdaresi Nedir? Hangi Amaçla Kurulmuştur?Reji, kelime anlamı olarak tekel olan bir Fransızca kelimedir. Osmanlı Döneminde dış borçların ve kapitülasyonları artması ile alacaklı yabancı ülkeler Osmanlıyı döngüsel bir bataklığa sürükledi. Bunun sonucunda da Osmanlı Devletini bir şekilde borçlandırıyor ve ödemelerin sağlaması için de gerek iç işlerine karışması gerekse ekonomiyi sömürüyorlardı. Reji idaresi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
9.06.2021Eğitim
Talak Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Talak Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’in 65. Sırasında Talak Suresi’ne yer verilmektedir. Toplamda 12 ayetten oluşan bu surenin ismi “boşanma” manası taşımaktadır. Sure içerisinde de boşanma ile alakalı konulara ve nafaka detaylarına yer verilmektedir. T
8.06.2021Sureler
Şura Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Şura Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim içerisinde insanlara birer yol gösterici olarak indirilmiş 114 adet sure bulunmaktadır. Bunların içerisinde 42. sırada ise Şura Suresi’ne verilmektedir.
8.06.2021Sureler
Rum Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Rum Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMekke’de nazil olan surelerden biri olan Rum suresi, adını ikinci ayetten almaktadır. Sure mushaf sırasına göre 30. sırada yer almaktadır. Rum suresi 60 ayettir. Nüzul sırasına göre ise 84. sırada yer alan bir suredir.
8.06.2021Sureler
Maide Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Maide Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMaide süresi Medine’de indirildi. Sürenin 3.ayeti ise Mekke’ de nazil olmuştur.
8.06.2021Sureler
A’raf Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
A’raf Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiA’raf Suresi Mekke döneminde indirildiği düşünülen ve okunduğunda da farklı faziletleri içerisinde barındıran bir suredir. Surenin ismi, içerisinde yer alan 46. ve 48. Ayetler ile bağlantılıdır. Bu bağlamda A’raf, “Cennet ve Cehennem arasında kalan dağ” anlamına gelmektedir. Bu kelime, sure içerisinde el-A’raf şeklinde geçirilmiştir. A’raf Suresi, içerisinde bazı peygamberler hakkındaki kıssalara yer verilmektedir. Bunun yanı sıra çok sayıda dini hüküm ve emir de kullara aktarılmaktadır. A’raf Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 7. sırada bulunmakta ve toplamda 206 ayetten oluşmaktadır.
8.06.2021Sureler
Türkiye'nin Birleşik Krallık'a ihracatı arttı
Türkiye'nin Birleşik Krallık'a ihracatı arttıTürkiye'nin, geçen aralık ayında Serbest Ticaret Anlaşması (STA) imzaladığı Birleşik Krallık'a yaptığı ihracat Ocak-Mayıs 2021'de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 45,2 artarak 4 milyar 796 milyon 420 bin dolara yükseldi.
8.06.2021Uzmanpara
Normalleşme döneminde nelere dikkat edilmeli? Restoran, kafe...
Normalleşme döneminde nelere dikkat edilmeli? Restoran, kafe...1 Haziran itibarıyla kademeli normalleşmeye geçildi. Restoranlar ve kafeler müşterilerini kabul ediyor. Yazın gelmesiyle beraber tatil yörelerine de gidiliyor. Peki, bu süreçte nelere dikkat etmek gerekiyor? Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Songül Özer, bu dönemde dikkat edilmesi gerekenler konusunda değerlendirmelerde bulundu.
İzmir'de 1 milyon 776 bin bandrolsüz sigara ele geçirildi
İzmir'de 1 milyon 776 bin bandrolsüz sigara ele geçirildiİzmir'in Bornova ve Çiğli ilçelerinde, jandarmanın depo ve iş yerlerine düzenlediği operasyonda 1 milyon 776 bin 700 bandrolsüz sigara ile çok sayıda tütün malzemesi ele geçirilirken, 2 şüpheli gözaltına alındı.
7.06.2021Gündem
Ortam buz gibi soğumuştu
Ortam buz gibi soğumuştuBirazdan kopacak fırtınaya dayanabilecek miydim, pek emin değildim. Akşamdan kalma baş ağrısı ile mücadele ederken, amir ve Seza’nın fırçaları ağrıyan başımın gün boyunca hiç geçmemesine neden olacaktı. İşte bundan adım gibi emindim.
Müsilaj belasını birlikte çözeceğiz
Müsilaj belasını birlikte çözeceğiz10 millet bahçesi, bisiklet yolları ve atık su arıtma tesislerinin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘El ele vererek başta Marmara olmak üzere bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız’ dedi
6.06.2021Siyaset
Zaaflara harcama yapma, tasarruf için 40’ı bekleme
Zaaflara harcama yapma, tasarruf için 40’ı beklemeFinansal Okuryazarlık Zirvesi’nde özellikle bireylerin bütçelerini doğru yönetebilmelerinin önemine dikkat çekildi. Bu açıdan en temel öneri ise ‘küçük de olsa mutlaka yatırım yapın, harcamalarınıza dikkat edin’ oldu
6.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş talimat! 'Bu beladan kurtaracağız'
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş talimat! 'Bu beladan kurtaracağız'Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü Toplu Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Marmara'daki deniz salyası tehdidiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Başta Marmara olmak üzere, bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak bu işi koordinasyonunuza alacaksınız üniversitelerle el ele verip başta Marmara olmak üzere bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız.' dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
5.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

nedenleridoğalbitkiselTürkiyeperakende

Tütün ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.