Typ

Typ

Son dakika typ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan typ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan typ haber sayfamızda...

Typ

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 94 typ haberi bulunmuştur.
Bakan Işıkhan: Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte üretimin ve kalkınmanın yüzyılı yapacağız
Bakan Işıkhan: Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte üretimin ve kalkınmanın yüzyılı yapacağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ”AK Parti olarak iktidara geldiğimiz ilk günden itibaren bakanlık olarak tüm birimlerimizle şehrimizin çalışma hayatına ve kalkınmasına katkı sunduk. İŞKUR aracılığıyla 2002 yılından bu yana özel sektörde ve kamuda Elazığ'da 85 bine yakın vatandaşımızı işe yerleştirdik” açıklamasında bulundu.
19.02.2024 Haberler
Bakan Işıkhan: Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte üretimin ve kalkınmanın yüzyılı yapacağız
Bakan Işıkhan: Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte üretimin ve kalkınmanın yüzyılı yapacağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ”AK Parti olarak iktidara geldiğimiz ilk günden itibaren bakanlık olarak tüm birimlerimizle şehrimizin çalışma hayatına ve kalkınmasına katkı sunduk. İŞKUR aracılığıyla 2002 yılından bu yana özel sektörde ve kamuda Elazığ'da 85 bine yakın vatandaşımızı işe yerleştirdik” açıklamasında bulundu.
19.02.2024 Gündem
Deprem bölgesindeki vatandaşlara 1 milyar lira ödeme yapıldı
 Deprem bölgesindeki vatandaşlara 1 milyar lira ödeme yapıldı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada deprem bölgesinde kısa çalışma ödeneği çerçevesinde yaklaşık 110 bin vatandaşa 1 milyar lira ödeme yapıldığı belirtildi.
6.02.2024 Ekonomi
Deprem bölgesinde ek teşvik talebi
Deprem bölgesinde ek teşvik talebi 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu şehirlerin üretim ve ticaretindeki sorunlar sürüyor.
4.02.2024 Ekonomi
2023 İŞKUR TYP İŞÇİ ALIMI SONUÇLARI SORGULAMA: İŞKUR TYP 1500 işçi alımı başvuru sonuçları nereden sorgulanır?
2023 İŞKUR TYP İŞÇİ ALIMI SONUÇLARI SORGULAMA: İŞKUR TYP 1500 işçi alımı başvuru sonuçları nereden sorgulanır? İŞKUR TYP işçi alımı sonuçları bekleniyor. 1500 işçi alımına yönelik başvurular geçtiğimiz günlerde sona erdi. Gözler İŞKUR'da. TYP başvuru sonuçları ne zaman, nereden ilan edilecek? TYP işçi alımı başvuru sonuçları nereden sorgulanır?
21.10.2023 Bilgi Rehberi
TYP BAŞVURU İŞKUR: TYP 1500 işçi alımı başvuru şartları ve alım yapan kurumlar
TYP BAŞVURU İŞKUR: TYP 1500 işçi alımı başvuru şartları ve alım yapan kurumlar Toplum Yararına Programlar (TYP) İŞKUR üzerinden farklı il ve ilçelerde toplamda 1500 personel alımı yapılıyor. Çeşitli kamu kurumlarında görevlendirilmek üzere TYP kapsamında işçi alımı başvuruları kabul ediliyor. Peki, İŞKUR TYP başvuru şartları neler?
17.10.2023 Bilgi Rehberi
Bakan Işıkhan'dan Mardin'e yeni stadyum müjdesi
Bakan Işıkhan'dan Mardin'e yeni stadyum müjdesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Bu yüzyılı, Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, emeğin, yatırımın, üretimin, istihdamın, büyümenin ve refahın yüzyılı yapacağız. Dileğimiz, bu hedefimize doğru kararlı yürüyüşümüzü Mardin'den başlatmaktır" dedi.
23.09.2023 Ekonomi
İŞKUR 2023 TYP KURA SONUÇLARI VE İSİM LİSTESİ; TYP İŞKUR kura sonuçları ve isim listeleri nasıl ve nereden sorgulanır?
İŞKUR 2023 TYP KURA SONUÇLARI VE İSİM LİSTESİ; TYP İŞKUR kura sonuçları ve isim listeleri nasıl ve nereden sorgulanır? İŞKUR tarafından alınan Toplum Yararına Programlar (TYP) başvurularının tamamlanmasının ardından gözler kura çekiliş tarihlerine çevrildi. MEB bünyesinde istihdam edilecek temizlik ve güvenlik görevlisi alımları kura yöntemi ile belirleniyor. TYP İŞKUR kura sonuçları ve isim listeleri bazı iller için belli oldu. Peki TYP kura sonuçları nasıl sorgulanır?
7.09.2023 Bilgi Rehberi
TYP SONUÇLARI: 2023 Toplum Yararına Programlar kura sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? TYP kura isim listesi açıklandı mı?
TYP SONUÇLARI: 2023 Toplum Yararına Programlar kura sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? TYP kura isim listesi açıklandı mı? TYP kura sonuçları il il açıklanmaya başlandı. Başvuru yapan adaylar isim listesini merak ediyor. Henüz sonuçları görüntüleyemeyenler "TYP kura sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?" sorusunu yöneltiyor. İşte konuya dair bilgiler...
6.09.2023 Bilgi Rehberi
İŞKUR TYP nedir, başvuru tarihleri açıklandı mı? 2023 İŞKUR TYP başvurusu nasıl yapılır, şartlar nedir?
İŞKUR TYP nedir, başvuru tarihleri açıklandı mı? 2023 İŞKUR TYP başvurusu nasıl yapılır, şartlar nedir? İŞKUR Toplum Yararına Programlar (TYP) başvuru işlemleri araştırılıyor. Her yıl düzenli olarak açılan başvurular bu yıl da bekleniyor. İŞKUR TYP başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR TYP başvurusu başladı mı, ne zaman? soruları gündemden düşmüyor. Peki İŞKUR TYP son durum nedir?
21.08.2023 Bilgi Rehberi
TYP başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? Deprem bölgesi TYP (Toplum Yararına Program) süresi uzatıldı mı?
TYP başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? Deprem bölgesi TYP (Toplum Yararına Program) süresi uzatıldı mı? Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında istihdam sağlanıyor. Okulların açılmasına kısa süre kala TYP ile temizlik görevlisi alımı başvuru tarihleri ilgililerin gündemini meşgul ediyor. Gözler MEB'e çevrilmişken, deprem bölgesi TYP hakkında yeni gelişme yaşandı. Peki, TYP başvurusu ne zaman, değrem bölgesi TYP ne zaman bitecek?
17.08.2023 Bilgi Rehberi
Bakan Işıkhan'dan yerel seçim mesajı: Bu süreci başarıyla ve zaferle tamamlayacağız
Bakan Işıkhan'dan yerel seçim mesajı: Bu süreci başarıyla ve zaferle tamamlayacağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 yerel seçiminde süreci başarıyla ve zaferle tamamlayacaklarını belirterek 'Tüm şehirlerimiz, ilçe belediyeleri hepsini alacağız inşallah bu süreç içerisinde' dedi.
5.08.2023 Gündem
Bakan Işıkhan'dan deprem bölgesi için TYP müjdesi
Bakan Işıkhan'dan deprem bölgesi için TYP müjdesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, depremin vurduğu Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya’ya Toplum Yararına Çalışma Programları (TYP) çerçevesinde ek kontenjan tahsisi yapıldığını duyurdu.
14.07.2023 Ekonomi
Bakan Işıkhan hedefi açıkladı! Deprem bölgesine 13 bin 319 iş yeri
Bakan Işıkhan hedefi açıkladı! Deprem bölgesine 13 bin 319 iş yeri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Adıyaman’da, 6 Şubat depreminin yaşandığı 11 ilde şu ana kadar 9 bin 134 adet iş yerinin yapıldığını ve bu sayıyı 13 bin 319’a çıkaracaklarını açıkladı.
25.06.2023 Ekonomi
Bakan Bilgin: "Geçici işçiler sorununu çözmek üzere Meclis'e intikal ettirdik"
Bakan Bilgin: "Geçici işçiler sorununu çözmek üzere Meclis'e intikal ettirdik" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Uluslararası Avrasya Metal İşçileri Federasyonu’nun (UAMİF) 10’uncu Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Geçici işçiler sorununu çözmek üzere önemli bir adım attık. Çalışmayı Meclis'e intikal ettirdik” dedi.
7.03.2023 Ekonomi
İstihdam seferberliği sürüyor
İstihdam seferberliği sürüyor Depremzedelerin iş bulması için başlatılan seferberlik sürüyor. İŞKUR’un çalışmaları yanında dernek, kurum ve firmalar da depremzedelere istihdam imkanı yaratmak için kolları sıvadı. Her ilden ve sektörden destek yağıyor.
28.02.2023 Ekonomi
Akıllı telefonda rekabeti üst kulvara çeken Yeni vivo Y serisi: Y16 Y22s Y35
Akıllı telefonda rekabeti üst kulvara çeken Yeni vivo Y serisi: Y16 Y22s Y35 Akıllı telefon sektörünün önde gelen markalarından vivo; zarif tasarımı, güçlü kamerası, uzun ömürlü pili ve geniş depolama alanı seçeneği ile tasarlanan ve her bütçeye uygun fiyatlarıyla dikkat çeken yeni Y serisi modellerini Türk teknoloji meraklıları ile buluşturdu. Serinin yıldızı Y35, Y22s ve Y16 farklı talepleri olan kullanıcıların ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor.
15.12.2022 Advertorial
Bakan Bilgin'den EYT, asgari ücret ve sözleşmeli personel açıklaması
Bakan Bilgin'den EYT, asgari ücret ve sözleşmeli personel açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bütçe görüşmelerinde yaptığı açıklamada EYT düzenlemesinin ay sonuna kadar Meclis'e geleceğini duyurdu. Bilgin "En kapsamlı düzenlemeyi yapacağımızdan kimsenin endişesi olmasın" dedi. Bilgin asgari ücret görüşmeleri, sözleşmeli personel ve geçici işçiler için yapılacak düzenlemelere de değindi.
9.12.2022 Ekonomi
İŞKUR | 2022 TYP MEB başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak? TYP şartlar neler?
İŞKUR | 2022 TYP MEB başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak? TYP şartlar neler? MEB okullarına TYP programı ile güvenlik ve temizlik personeli alımı yapılıyor. Başvuru yapmak isteyenler detayları öğrenemek için "İŞKUR TYP MEB başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak? Şartlar neler?" diye soruyor.
2.09.2022 Bilgi Rehberi
İşkur Typ Nedir, Açılımı Ne Demek? İşkur Typ Başvuru Şartları Nelerdir?
İşkur Typ Nedir, Açılımı Ne Demek? İşkur Typ Başvuru Şartları Nelerdir? Günlük hayatta oldukça azla karşılaşılmakta olan ifadelerden birisinin de İşkur TYP olduğunu söylemek mümkündür. İşkur TYP ifadesini gördüğünüz zaman siz de sahip olduğu anlam ile ilgili olarak bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. İşkur TYP nedir, açılımı ne demek? İşkur TYP başvuru şartları nelerdir? İşkur TYP ile ilgili merak edilen tüm detayları derledik.
16.02.2022 Eğitim
MEB, okulları açık tutmakta kararlı
MEB, okulları açık tutmakta kararlı Milli Eğitim Bakanı Özer, önceliklerinin okul öncesi eğitime erişimin artırılması, okullar arasındaki imkân farklılıklarının azaltılması, öğretmenlerin mesleki gelişimi ve mesleki eğitimin güçlendirilmesi olduğunu kaydetti. Okulların açık kalması sürecini çok iyi yönettiklerini belirten Özer, “Okullar kapanmayacak” dedi
17.11.2021 Eğitim
Bakan Bilgin'den flaş kıdem tazminatı açıklaması
Bakan Bilgin'den flaş kıdem tazminatı açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Kıdem tazminatını kim kaldırıyor? Ben kıdem tazminatını savunan bir adamım. Bu konuda yazılarım var. Onu nereden çıkardınız? Kıdem tazminatını kimse kaldırmıyor. Birisi kaldırırsa da ben çıkarım kıdem tazminatını savunurum." dedi.
5.11.2021 Ekonomi
Bakan Özer'den çok net yüz yüze eğitim açıklaması: Okulların kapanmasıyla ilgili hiçbir durum söz konusu değil
Bakan Özer'den çok net yüz yüze eğitim açıklaması: Okulların kapanmasıyla ilgili hiçbir durum söz konusu değil Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "İkinci döneme 5 bin ana sınıfını yetiştireceğiz ve 5 yaştaki yüzde 78 olan okullaşma oranını yüzde 85'e çıkartacağız. 2022 yılının sonunda 3 bin anaokulunu 40 bin de ana sınıfını yapabilecek durumdayız." dedi. Özer, ""Okulların kapanmasıyla ilgili hiçbir durum söz konusu değildir ve velilere, mümkün olduğu kadar MEB'den yapılacak açıklamaları dikkate almalarını tavsiye ediyorum" ifadelerini kullandı.
2.11.2021 Gündem
Okullarda son durum: Kapalı sınıf oranı yüzde 0,2
Okullarda son durum: Kapalı sınıf oranı yüzde 0,2 Türkiye genelinde yüz yüze eğitimin başladığı 6 Eylül'den bugüne kadar geçen 6 haftalık süreye ilişkin veriler, okullardaki Kovid-19 tedbirlerinin gücünü ortaya koydu. Karantina süresinin 10 güne indirilmesinin ardından Türkiye genelinde kapalı sınıf oranı yüzde 0,2 olarak belirlendi. Kapatılan şube oranlarının en düşük olduğu il yüzde 0,01 ile Şırnak, en yüksek olduğu il yüzde 1,95 ile Karabük oldu. İlköğretim kademesinde öğrencilerin yaklaşık yüzde 94'ü, ortaöğretimde ise yüzde 89'u, 10 gün veya daha az devamsızlık yaptı.
21.10.2021 Gündem
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan '3600 ek gösterge' açıklaması
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan '3600 ek gösterge' açıklaması Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, 3600 ek göstergenin kapsamına ilişkin çalışmayı başlatmak için bakanlıkla mutabakata vardıklarını belirterek, "Buna ilişkin startı kasım ayı içinde vereceğiz" dedi. 3600 ek gösterge teklifinin kendilerine ait olduğunu dile getiren Yalçın, "Toplu sözleşme kararı bize aittir. Buna ilişkin vaat Cumhurbaşkanımıza aittir. 2022 yılı içinde çalışacağız tamamlayacağız" diye konuştu.
11.10.2021 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Typ ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.