Uçuş Yasağı

Uçuş Yasağı

Son dakika uçuş yasağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uçuş yasağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uçuş yasağı haber sayfamızda...

Uçuş Yasağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 453 ucus yasagi haberi bulunmuştur.
Bakan Ersoy: Uçuş yasağı daha erken kalkabilir
Bakan Ersoy: Uçuş yasağı daha erken kalkabilirKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Rusya'nın Türkiye'ye uçuşları 15 Nisan-1 Haziran arasında sınırlandırma kararının vakaların düşüşüne göre daha erken kalkabileceğini söyledi.
14.04.2021Ekonomi
Son dakika: Çavuşoğlu'dan Rusya'nın uçuş sınırlamasına ilişkin açıklama
Son dakika: Çavuşoğlu'dan Rusya'nın uçuş sınırlamasına ilişkin açıklamaSon dakika haberine göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya'nın Türkiye ile uçuşları sınırlamasına yönelik, "Kararın arkasında siyasi bir gerekçe görmüyorum" dedi.
14.04.2021Dünya
THY'nin ilk "737 Max" uçağı test uçuşu için iki yıl aradan sonra yeniden havalandı
THY'nin ilk "737 Max" uçağı test uçuşu için iki yıl aradan sonra yeniden havalandıTürk Hava Yolları(THY), uçuş emniyeti gerekçesiyle iki yılı aşkın süredir yerde olan Boeing 737 MAX tipi uçaklarıyla test uçuşlarına başladı. Uçuşa elverişlilik koşulları sağlanan filodaki 'MAX'lerden TC-LCE tescilli THY uçağı bir saatlik test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.
9.04.2021Ekonomi
SHGM'den 'Boeing 737 Max' açıklaması
SHGM'den 'Boeing 737 Max' açıklamasıSivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM),  tüm dünyada uçuş emniyeti gerekçesiyle durdurulan Boeing 737 MAX  tipi uçakların Türkiye'de yeniden uçuşlara başlamasına yönelik 15 maddelik "Uçuşa Elverişlilik Direktifi" (UED) yayımladı. Buna göre, söz konusu uçakların yeniden Türkiye'de havalanabilmesini sağlayacak şartları kapsayan UED'nin uygulanması koşuluyla 737-MAX tipindeki uçakların yeniden uçabileceği duyuruldu.
3.04.2021Ekonomi
Nijerya, PCR testi olmayan yolcuları alan Emirates Hava Yolları'nın uçuşlarını durdurdu
Nijerya, PCR testi olmayan yolcuları alan Emirates Hava Yolları'nın uçuşlarını durdurduNijerya hükümeti, Birleşik Arap Emirlikleri'ne ait (BAE) Emirates Hava Yolları şirketinin, sürekli olarak PCR testi olmayan yolculara uçuş izni vermesi nedeniyle, ülkeye uçuşlarını geçici olarak askıya aldı.
16.03.2021Dünya
Son Dakika: Lokanta, kafe, yüz yüze eğitim! Kritik kararlar masada...
Son Dakika: Lokanta, kafe, yüz yüze eğitim! Kritik kararlar masada...Gelen son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanırken vaka sayılarına göre kısıtlamalarda esneme yapılıp yapılmayacağı ele alınacak. Kısıtlama saatlerinde esneme beklenirken normalleşme süreci ile kafe ve lokantaların ne zaman ve nasıl açılacağı konuşulacak. 15 Şubat’ta açılması planlanan okullarda eğitimin yüz yüze mi yoksa uzaktan mı devam edeceği de masada olacak. İşte merakla beklenen yeni koronavirüs kararları ile ilgili son gelişmeler...
1.02.2021Siyaset
AB'den Boeing 737 Max'a uçuş izni
AB'den Boeing 737 Max'a uçuş izniAvrupa Birliği (AB), kazaların ardından uçuş yasağı getirilen Boeing 737 Max tipi yolcu uçaklarına uçuş izni verdi.
27.01.2021Uzmanpara
Danimarka, BAE’ye uçuş yasağını uzattı
Danimarka, BAE’ye uçuş yasağını uzattıDanimarka, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) geçen hafta yürürlüğe koyduğu 5 günlük uçuş yasağının süresini uzattığını duyurdu. Danimarka Ulaştırma Bakanlığı, 22 Ocak’ta, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile uçuşları 5 gün boyunca askıya aldığını duyurmuştu.
27.01.2021Dünya
AB, Boeing 737 Max'a uçuş izni verecek
AB, Boeing 737 Max'a uçuş izni verecekAvrupa Birliği (AB), meydana gelen kazaların ardından uçuş yasağı getirilen Boeing 737 Max tipi yolcu uçaklarına gelecek hafta uçuş izni vermeyi planlıyor.
19.01.2021Uzmanpara
Mutasyon virüs İran'a da sıçradı!
Mutasyon virüs İran'a da sıçradı!Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyon geçiren ve daha hızlı yayılan türüne İran'da da rastlandı.
5.01.2021Dünya
Sudan uçuş yasağı süresini uzattı
Sudan uçuş yasağı süresini uzattıSudan, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayıldığı belirtilen türünün tespit edilmesi sebebiyle İngiltere, Hollanda ve Güney Afrika'ya uyguladığı seyahat yasağını 13 Ocak'a kadar uzattı.
4.01.2021Ekonomi
Aşılar çöpe gidebilir! Bilim insanlarından korkunç açıklama
Aşılar çöpe gidebilir! Bilim insanlarından korkunç açıklama80 milyona yakın insana bulaşan ve 1 milyon 740 bin kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüsün yeni varyantı hakkında arka arkaya ürkütücü açıklamalar geliyor. İngiliz yetkililer daha önce yüzde 70 daha saldırgan olduğu düşünülen yeni varyantla ilgili sarsıcı bulgular paylaşırken, varyantın görüldüğü bir diğer ülke Güney Afrika'dan da sert uyarılar geldi. Gelen son dakika haberine göre ise, Nijerya'da da üçüncü yeni bir türün ortaya çıktığı ve gençlerin de artık daha fazla risk altında olduğu açıklanarak tedbirlerin sıkılaştırılması çağrısı yapıldı. İkinci aşıyı üreten Moderna'dan ise konuyla ilgili bir açıklama geldi.
24.12.2020Dünya
Çin'den İngiltere'ye uçuş yasağı!
Çin'den İngiltere'ye uçuş yasağı!Çin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) mutasyonunun yayılmasını önlemek için İngiltere ve Çin arasındaki uçuşlara yasak getirdi.
24.12.2020Dünya
Brezilya'dan İngiltere'ye uçuş yasağı getirdi!
Brezilya'dan İngiltere'ye uçuş yasağı getirdi!Güney Amerika ülkesi Brezilya, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyonunun yayılmasını önlemek için İngiltere'den gelen uçuşlara yasak getirdi.
24.12.2020Dünya
Hollanda İngiltere'ye uçuşları 'negatif test' şartıyla yeniden açtı
Hollanda İngiltere'ye uçuşları 'negatif test' şartıyla yeniden açtıHollanda, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayıldığı belirtilen mutasyonunun tespit edilmesi sebebiyle İngiltere'ye uyguladığı seyahat yasağını test sonuçlarının negatif olması şartıyla kaldırdı.
23.12.2020Dünya
'Veba Adası'! Mutasyonun çıktığı İngiltere'nin geldiği korkunç nokta ülke basınında
'Veba Adası'! Mutasyonun çıktığı İngiltere'nin geldiği korkunç nokta ülke basınındaİlk defa İngiltere'de görülen ve yüzde 70 daha agresif olduğu düşünülen koronavirüsün yeni varyantı ülkeyi adeta dış dünyadan tecrit etti. Virüsün duyurulmasının ardından Türkiye dahil birçok ülke ada ile uçuş seferlerini iptal ederken, ortaya dramatik görüntüler çıktı. 68 binin üstünde insanın salgın nedeniyle hayatını kaybettiği ülkedeki acı manzarayı, İngiliz basını ortaya koydu.
22.12.2020Dünya
Son dakika... Fransa'dan İngiltere'den yolcu gelişine şartlı izin
Son dakika... Fransa'dan İngiltere'den yolcu gelişine şartlı izinFransa, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayılan türünün tespit edildiği İngiltere'den yolcuların gelişine yarından itibaren izin verecek.
22.12.2020Dünya
Türkiye için flaş koronavirüs mutasyon açıklaması
Türkiye için flaş koronavirüs mutasyon açıklamasıSağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, “Türkiye’de zaten virüsün mutasyon geçirip geçirmediği, Wuhan’daki virüs ile her iki virüsün aynı olup olmadığı konusunda Sağlık Bakanlığımızın bir çalışması halihazırda devam ediyor” dedi.
21.12.2020Haberler
Bilim Kurulu Üyesi konuştu! Türkiye için flaş koronavirüs mutasyon açıklaması
Bilim Kurulu Üyesi konuştu! Türkiye için flaş koronavirüs mutasyon açıklamasıSağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, “Türkiye’de zaten virüsün mutasyon geçirip geçirmediği, Wuhan’daki virüs ile her iki virüsün aynı olup olmadığı konusunda Sağlık Bakanlığımızın bir çalışması halihazırda devam ediyor” dedi.
21.12.2020Gündem
Hong Kong da İngiltere'ye uçuş yasağı getirdi
Hong Kong da İngiltere'ye uçuş yasağı getirdiHong Kong, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha bulaşıcı bir türünün ortaya çıktığı İngiltere ile havayolu ulaşımını askıya aldığını duyurdu.
21.12.2020Dünya
Tüm dünyada panik büyüyor! Yeni koronavirüs VUI-202012/01...
Tüm dünyada panik büyüyor! Yeni koronavirüs VUI-202012/01...'VUI-202012/01' adı verilen mutasyon, virüsün hücrelerin içine girmesine yol açan başak proteininde görüldü. Başkent Londra'daki yeni vakaların yüzde 62'sinin yeni türden kaynaklandığı belirlendi. Virüsün daha öldürücü olabileceğine ve aşıların etkinliğini azaltabileceğine dair veri bulunmamakla birlikte araştırmalar sürüyor. AB yetkilileri ve İngiltere acil durum kabinesi, ayrı ayrı kriz toplantıları yaparak alınacak kararları görüşecek. Fransa'nın sadece yolculara değil mal sevkiyatına da yasak getirmesinin gıda tedarikinde aksamaya yol açmasından endişe ediliyor.
21.12.2020Dünya
Son dakika... Avusturya, İngiltere’yle uçak seferlerini yasaklayacak
Son dakika... Avusturya, İngiltere’yle uçak seferlerini yasaklayacakAvusturya Dışişleri Bakanlığı, İngiltere’de tespit edilen yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayıldığı belirtilen mutasyonunun tespit edilmesinin ardından bu ülkeden gelecek uçak seferlerinin yasaklanacağını duyurdu.
20.12.2020Dünya
Kanada'dan 'Boeing 737 MAX' onayı! Yasaklanmıştı...
Kanada'dan 'Boeing 737 MAX' onayı! Yasaklanmıştı...Kanada, Endonezya ve Etiyopya'da meydana gelen kazaların ardından uçuş yasağı getirilen "Boeing 737 Max" tipi yolcu uçaklarında yapılan değişiklikleri onayladığını açıkladı.
17.12.2020Ekonomi
Savunma ve havacılık şirketleri kasımda yatırımcısına kazandırdı
Savunma ve havacılık şirketleri kasımda yatırımcısına kazandırdıDünyanın önde gelen savunma ve havacılık şirketleri, geçen ay hisse senedi piyasalarında yatırımcısına kazandırdı.
13.12.2020Ekonomi
ABD'de mahkeme, muhbirliği reddeden Müslümanlar lehine karar verdi
ABD'de mahkeme, muhbirliği reddeden Müslümanlar lehine karar verdiABD Yüksek Mahkemesi, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) muhbiri olmayı reddettikleri için uçuş yasağı listesine konulan üç Müslümanın, FBI görevlileri aleyhine maddi tazminat davası açabileceğine hükmetti.
10.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsuçuş yasağıİngilteremutasyonkorona

Uçuş Yasağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.