Uganda

Uganda

Son dakika Uganda haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uganda gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uganda haber sayfamızda...

Uganda

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.281 uganda haberi bulunmuştur.
Türk öğrencilerden Çin’de büyük başarı
Türk öğrencilerden Çin’de büyük başarı Teknoloji şirketi Huawei’nin düzenlediği ICT Competition 2023 - 2024 küresel finali, 26 Mayıs'ta Çin’in Shenzhen şehrinde gerçekleşti. Türk üniversite öğrencileri, 2.000'den fazla üniversiteden 170.000’in üzerinde öğrencinin katıldığı küresel yarışmayı önemli ödüllerle tamamladı.
27.05.2024 Teknoloji
Penis kanseri yayılıyor! 10 yılda 6 bin 500 ampütasyon
Penis kanseri yayılıyor! 10 yılda 6 bin 500 ampütasyon Ölüme ve sayısız soruna yol açan penis kanserinin son yıllardaki oranında artış görüldüğü bildirildi.
7.05.2024 Dünya
Tanzanya'da sel felaketi: Can kaybı155'e yükseldi
Tanzanya'da sel felaketi: Can kaybı155'e yükseldi Doğu Afrika ülkesi Tanzanya'yı vuran şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde can kaybı en az 155'e, komşu Kenya'da ise en az 45'e yükseldi.
26.04.2024 Dünya
Sosyal medyada Karabük Üniversitesi tartışması! Yabancı öğrenciler yine gündemde
Sosyal medyada Karabük Üniversitesi tartışması! Yabancı öğrenciler yine gündemde Karabük Üniversitesi yine Afrikalı öğrencileriyle gündeme geldi. Sosyal medyada bazı öğrencilerin HIV ve HPV şüphesiyle hastanelere başvurduğu iddia edilirken İl Sağlık Müdürlüğü “HIV pozitif ve HPV pozitif vakalarında herhangi anlamlı bir değişiklik bulunmadığı”nı açıkladı.
24.03.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Deprem için 1 trilyon bütçe oluşturduk
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Deprem için 1 trilyon bütçe oluşturduk Sancaktepe Belediyesi tarafından düzenlenen Bingöllüler Gecesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türkiye'yi depreme dayanıklı hale getirmek için 1 trilyondan fazla bir bütçe oluşturduk" dedi.
26.01.2024 Haberler
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Deprem için 1 trilyon bütçe oluşturduk
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Deprem için 1 trilyon bütçe oluşturduk Sancaktepe Belediyesi tarafından düzenlenen Bingöllüler Gecesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türkiye'yi depreme dayanıklı hale getirmek için 1 trilyondan fazla bir bütçe oluşturduk" dedi.
26.01.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Kübalı mevkidaşı ve Uganda Başbakanı ile görüştü
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Kübalı mevkidaşı ve Uganda Başbakanı ile görüştü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Uganda'da Küba Cumhurbaşkanı Yardımcısı Salvador Valdes Mesa ve Uganda Başbakanı Robinah Nabbanja ile bir araya geldi.
19.01.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan Uganda'da önemli temaslar
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan Uganda'da önemli temaslar Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Uganda Başbakanı Robinah Nabbanja ve Türk Toplumu Temsilcileri ile görüştü.
18.01.2024 Gündem
Dünya Nüfusu 2024: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2024: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması Dünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2024” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.01.2024 Dünya
Tanzanya Hakkında Bilgiler; Tanzanya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Tanzanya Hakkında Bilgiler; Tanzanya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Tanzanya, Afrika kıtasında bulunan üniter bir devlettir. Bu üniter cumhuriyet devleti “mikoa” adı verilen 26 bölgeden oluşuyor. Ülke, insan fosillerinin bulunduğu bölge olması bakımından ayrı bir öneme sahiptir. Tanzanya hakkında detaylı bilgiyi derledik.
3.01.2024 Dünya
Uganda Hakkında Bilgiler; Uganda Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Uganda Hakkında Bilgiler; Uganda Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Uganda günümüzde oldukça önemli bir ülke olmaktadır ve Uganda’nın resmi adı Uganda Cumhuriyeti’dir. Uganda hakkında merak edilenleri sizler için derledik.
3.01.2024 Tatil
Kenya Hakkında Bilgiler; Kenya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kenya Hakkında Bilgiler; Kenya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Afrika'nın doğu kısmında yer alan Kenya Cumhuriyeti, safari denilince akla gelen ülkeler arasındadır. Hayvan çeşitliliğinde dünyada ilk sıralarda yer alan ülke, en eski insan fosillerine ev sahipliği yapıyor. Kenya nerede, hakkında bilgiler, bayrağı ne anlama geliyor, nüfusu ne kadar, para birimi nedir gibi soruların yanıtlarını derledik.
3.01.2024 Tatil
Açıklanamayan salgın hastalıklar ne kadar yaygın?
Açıklanamayan salgın hastalıklar ne kadar yaygın? Her şey 1993 yılının bir bahar sabahı, ABD’nin en büyük Kızılderili halklarından Navaho bir ailenin New Mexico'da bir benzin istasyonuna gidip acil servisleri aramasıyla başladı. 19 yaşında bir maraton koşucusu oğulları aniden nefes alma sorunları yaşadı. Ambulansla yerel hastaneye kaldırıldı ve orada öldü. Doktorlar şaşkındı. Bu kadar genç ve sağlıklı birini ne öldürmüş olabilirdi?
11.12.2023 Dünya
70 yaşında ikiz doğurdu! Afrika'nın doğum yapan en yaşlı kadını
70 yaşında ikiz doğurdu! Afrika'nın doğum yapan en yaşlı kadını Emekli bir kadın, 70 yaşında doğum yaparak tıp dünyasını şok etti. Baba adayı ise, 'ikiz bebek' haberini duyunca çiçeği burnunda anneyi panikle terk etti.
1.12.2023 Dünya
‘Bağlantısızlar’dan ‘kadın’ konferansı
‘Bağlantısızlar’dan ‘kadın’ konferansı Bağlantısızlar Hareketi’nin ilk uluslararası konferansında cinsiyet eşitliğinin önündeki engeller tartışıldı. Konferansta, erken evlilik, kız çocuklarının eğitime erişimi, kadının iş ve sosyal hayata katılımı, şiddetle mücadele gibi konular ele alındı.
23.11.2023 Gündem
FIFA'ya şoke eden başvuru! Devlet yasakladı: Futbolcular firar ediyor
FIFA'ya şoke eden başvuru! Devlet yasakladı: Futbolcular firar ediyor Afrika'nın küçük nüfuslu ülkeleri arasında yer alan Eritre, FIFA'ya Dünya Kupası elemelerine katılmama talebini iletti.
16.11.2023 Dünyadan Futbol
İşte dünyanın en yaşlı ülkesi! Türkiye'nin de sırası belli oldu
İşte dünyanın en yaşlı ülkesi! Türkiye'nin de sırası belli oldu Oxford Üniversitesi’nin raporuna göre, en yaşlı nüfusa sahip ülke 57.7 ortalamasıyla Vatikan, en genç nüfusa sahip ülke 14.5 ortalamasıyla Nijer. Peki Türkiye kaçıncı sırada? İşte haberin ayrıntıları...
6.11.2023 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan gün içinde; NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ve Uganda Cumhurbaşkanı Museveni ile telefon görüşmeleri gerçekleştirmişti.
21.10.2023 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gazze diplomasisi! Peş peşe görüşmeler gerçekleştirdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gazze diplomasisi! Peş peşe görüşmeler gerçekleştirdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan gün içinde; NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ve Uganda Cumhurbaşkanı Museveni ile telefon görüşmeleri gerçekleştirmişti.
21.10.2023 Dünya
Rehineler Hamas’ı böldü!
Rehineler Hamas’ı böldü! İsrail-Filistin geriliminde en çok merak edilen konulardan biri Hamas'ın ele geçirdiği rehinelerin durumu... Hamas, rehin aldığı bir İsrailli kadın ile 2 çocuğunu dün serbest bırakırken, yapılanma içinde farklı görüşler yüzünden ayrılıkların olduğu belirtiliyor.
12.10.2023 Dünya
Kızılırmak Deltası’na alan başkanlığı gündemde
Kızılırmak Deltası’na alan başkanlığı gündemde UNESCO Dünya Doğal Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, sahip olduğu biyolojik çeşitlilik nedeniyle Türkiye’nin en önemli doğal zenginlik müzeleri sayılıyor.
27.09.2023 Gündem
256 Nerenin Telefon Kodu? +256 Hangi Ülkeye Ait?
256 Nerenin Telefon Kodu? +256 Hangi Ülkeye Ait? Dünyada iletişimin sağlanabilmesi için, ülkelere bir takım alan kodları verilmektedir. Bu kodlar değişik şekillerde yurtiçi alan kodu namına da kullanılabilmektedir. Türkiye'de bulunan alan kodları, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafınca düzenlenir. Şehir dışında bir numarayı aramak için ise, 0256 nereye ait telefon numarasıdır? Gibi sorular sorulmaktadır. İşte 256 alan kodu hakkındaki ayrıntıları bulabilirsiniz.
25.09.2023 Telefon Kodu
256 Nerenin Telefon Kodu? +256 Hangi Ülkeye Ait?
256 Nerenin Telefon Kodu? +256 Hangi Ülkeye Ait? Dünyada iletişimin sağlanabilmesi için, ülkelere bir takım alan kodları verilmektedir. Bu kodlar değişik şekillerde yurtiçi alan kodu namına da kullanılabilmektedir. Türkiye'de bulunan alan kodları, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafınca düzenlenir. Şehir dışında bir numarayı aramak için ise, 0256 nereye ait telefon numarasıdır? gibi sorular sorulmaktadır. İşte 256 alan kodu hakkındaki ayrıntıları bulabilirsiniz.
25.09.2023 Telefon Kodu
Hanif Kara: Bizi yeni binalar inşa etmeye iten kapitalizm hakkında daha fazla tartışmalıyız...
Hanif Kara: Bizi yeni binalar inşa etmeye iten kapitalizm hakkında daha fazla tartışmalıyız... Dünyaca ünlü mimarlarla birlikte projeler geliştiren Strüktür Mühendisi ve İngiliz Mimarlar Kraliyet Enstitüsü Onursal Üyesi Prof. Hanif Kara ile mimarlık ve mühendislik arasındaki ilişkiyi, teknolojinin sınırları nasıl bulanıklaştırdığını, gelişmiş ve gelişmekte olan dünyada sürdürülebilir inşanın ne anlama geldiğini konuştuk.
28.08.2023 Mimarlık
Tekel saldırısıyla Türkiye'nin gündemine oturdu! Neden Esenyurt?
Tekel saldırısıyla Türkiye'nin gündemine oturdu! Neden Esenyurt? Sık sık şiddet olaylarıyla gündeme gelen İstanbul’un ilçesi Esenyurt, 2 kişinin öldürüldüğü tekel saldırısıyla Türkiye’nin gündemine oturdu. Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, ilçede güvenlik alt yapısının eksik olduğunu savundu. Uzmanlara göre silaha kolay ulaşmak şiddet olaylarının artışında etkili.
1.08.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Uganda ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.