Ukrayna Savaşı

Ukrayna Savaşı

Son dakika Ukrayna savaşı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ukrayna savaşı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ukrayna savaşı haber sayfamızda...

Ukrayna Savaşı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.260 ukrayna savaşı haberi bulunmuştur.
Dünya Türkiye'yi konuşuyor... Erdoğan'ın her sözü manşet oldu: 'En muhtemel barışçı'
Dünya Türkiye'yi konuşuyor... Erdoğan'ın her sözü manşet oldu: 'En muhtemel barışçı'Dünyanın gözü kulağı Ukrayna'nın Lviv kentinhdeydi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Lviv'de görüştü. Üçlü zirve manşetlere taşınırken Erdoğan'dan 'en muhtemel barışçı' diye bahsedildi.
19.08.2022Dünya
Rusya-Ukrayna sınırında bulunan mühimmat deposunda patlama
Rusya-Ukrayna sınırında bulunan mühimmat deposunda patlamaRusya'nın Ukrayna sınırında bulunan Belgorod kentinde Rus ordusuna ait mühimmat deposunda patlama meydana geldi.
18.08.2022Haberler
Erdoğan 'arabulucu rolüne hazırız' dedi ve dünyaya seslendi: Yeni bir Çernobil yaşamak istemiyoruz
Erdoğan 'arabulucu rolüne hazırız' dedi ve dünyaya seslendi: Yeni bir Çernobil yaşamak istemiyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile düzenlediği ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada, Zaporijya Nükleer Santrali’ndeki duruma değinerek, “Yeni bir Çernobil yaşamak istemiyoruz” dedi. Guterres, Tahıl koridorunda dair yaptığı açıklamada "Gıda cephesindeki olumlu ivme diplomasinin zaferini yansıtıyor" ifadelerini kullandı. Zelenskiy, Türkiye'nin ve kişisel olarak Erdoğan'ın tahıl sevkiyatında öncü rol oynadığını belirterek, "Bu, küresel gıda krizinin üstesinden gelmeye yardımcı oldu" dedi.
18.08.2022Siyaset
Dünya'nın gözü Lviv'deydi: 'Barış Erdoğan'a bağlı'
Dünya'nın gözü Lviv'deydi: 'Barış Erdoğan'a bağlı'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukraynalı mevkidaşı Zelenskiy ve Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Lviv'deki üçlü görüşmesi saniye saniye takip edildi. Tüm dünyada manşetleri süsleyen zirveye dair haberlerde, barışın Erdoğan'a bağlı olduğu ifade edildi.
18.08.2022Dünya
Merkez Bankası'nın faiz kararına uzmanlardan ilk değerlendirme
Merkez Bankası'nın faiz kararına uzmanlardan ilk değerlendirmeTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 14'ten yüzde 13'e indirdi. Peki bu faiz indirimi kararına uzman isimler ne dedi? İşte detaylar...
18.08.2022Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararına uzmanlardan ilk değerlendirme
Merkez Bankası'nın faiz kararına uzmanlardan ilk değerlendirmeTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 14'ten yüzde 13'e indirdi. Peki bu faiz indirimi kararına uzman isimler ne dedi? İşte detaylar...
18.08.2022Haberler
Bakan Nebati: "Türkiye vazgeçilemeyecek bir üretim merkezidir"
Bakan Nebati: "Türkiye vazgeçilemeyecek bir üretim merkezidir"ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, beraberindeki heyetle Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi ziyaret etti.
18.08.2022Ekonomi
Rusya Harkov'u vurdu: 7 ölü, 17 yaralı
Rusya Harkov'u vurdu: 7 ölü, 17 yaralıRus ordusunun Ukrayna'nın Harkov kentine düzenlediği saldırıda 7 sivil hayatını kaybetti, 17 sivil yaralandı.
18.08.2022Dünya
İşte Rusya'nın son teknoloji oyuncakları! Tanklar, füzeler, havan topları...
İşte Rusya'nın son teknoloji oyuncakları! Tanklar, füzeler, havan topları...Rusya'nın Ukrayna'yı işgali 176 gündür devam ederken, Harkov kent merkezine yapılan saldırıyla sarsıldı. Çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği ve yaralandığı aktarılırken, Kırım'daki başarısızlığın faturası kesildi. Moskova yakınlarındaki fuarda ise Rusya'nın son teknoloji silahları görücüye çıktı.
18.08.2022Dünya
Barış diplomasisinde yeni perde
Barış diplomasisinde yeni perdeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’nin daveti üzerine Lviv’e gerçekleştireceği çalışma ziyareti ve iki liderin BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile yapacağı zirvenin, tahıl koridorunun işleyişi ve Rusya-Ukrayna Savaşı’nın sonlandırılmasına yönelik barış diplomasisi girişimlerinde yeni bir perde açması bekleniyor.
18.08.2022Siyaset
Wagner'i bitiren fotoğraf! Tabela ele verdi...
Wagner'i bitiren fotoğraf! Tabela ele verdi...Altıncı ayını tamamlamak üzere olan Rusya - Ukrayna savaşında iki tarafın da verdiği kayıplar her geçen gün ağırlaşıyor. Ukrayna en iyi pilotunu kaybederken Rusya, bir fotoğraf yüzünden ağır kayıplar verdi.
17.08.2022Dünya
Kremlin'de panik! Savaşı sona erdirmek için gizlice adım attı
Kremlin'de panik! Savaşı sona erdirmek için gizlice adım attıRusya'nın Zaporijya Nükleer Santrali'ne saldırıları dünyayı tedirgin ederken, üst düzey bir Kremlin yetkilisi tarafından iletilen bilgiler Batı istihbarat teşkilatları arasında dağıtıldı. Buna göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yakın üst düzey yetkililer, Batı'nın yaptırımları ve savaşın yol açtığı ekonomik gerileme karşısında alarma geçti.
16.08.2022Dünya
Dünyanın ödünü koparan yakınlaşma... Düşmanlarına karşı birleştiler!
Dünyanın ödünü koparan yakınlaşma... Düşmanlarına karşı birleştiler!Rusya-Ukrayna savaşı 173 gündür devam ederken, dünya tedirgin edici bir "mektup alışverişi" haberiyle haftaya başladı. 'Düşman askeri güçlere karşı daha yakın bağlar kurmaktan' bahseden mektup, 'tahıl ve enerji karşılığı 100 bin yabancı asker' haberinden sonra gündeme bomba gibi düştü.
15.08.2022Dünya
Rus askerin korku dolu anları! İlk sözü bu oldu: 'İyi akşamlar, Ukrayna askeriyim'
Rus askerin korku dolu anları! İlk sözü bu oldu: 'İyi akşamlar, Ukrayna askeriyim'Rusya-Ukrayna savaşı boyunca yaşanan çatışmalarda her iki taraftan da çok sayıda asker esir düştü. Tüm dünya esirlerin durumunu tartışmaya devam ederken, sosyal medyada paylaşılan bir Ukrayna askerine ait video izleyenleri şaşkına çevirdi.
14.08.2022Dünya
Rus askerin korku dolu anları! İlk sözü bu oldu: 'İyi akşamlar, Ukrayna askeriyim'
Rus askerin korku dolu anları! İlk sözü bu oldu: 'İyi akşamlar, Ukrayna askeriyim'Rusya-Ukrayna savaşı boyunca yaşanan çatışmalarda her iki taraftan da çok sayıda asker esir düştü. Tüm dünya esirlerin durumunu tartışmaya devam ederken, sosyal medyada paylaşılan bir Ukrayna askerine ait video izleyenleri şaşkına çevirdi.
13.08.2022Haberler
Ukrayna’da hurdaya dönen araçlar tuval oldu
Ukrayna’da hurdaya dönen araçlar tuval olduRusya-Ukrayna savaşında hurdaya dönen araçlar, ABD’li ve Ukraynalı sanatçıların tuvali oldu. Sanatçılar, ayçiçeği çizimleri yaptıkları çalışmalarının dijital görüntülerini NFT olarak satışa sunmayı planladıklarını ve elde edilecek gelirin yeni projeler için kullanılacağını belirtti.
13.08.2022Dünya
Almanya’da Ren Nehri’nin su seviyesinde ciddi düşüş
Almanya’da Ren Nehri’nin su seviyesinde ciddi düşüşAlmanya’yı etkisi altına alan aşırı sıcak hava dalgasının yol açtığı kuraklık nedeniyle Ren Nehri’nin su seviyesinde önemli ölçüde düşüş yaşandı. Ülkenin kritik öneme sahip ulaşım yollarından olan nehir taşımacılığı da sekteye uğradı.
13.08.2022Dünya
Son dakika... Rus savaş uçakları paramparça! Görüntüler dünyayı sarstı
Son dakika... Rus savaş uçakları paramparça! Görüntüler dünyayı sarstıHava üssünde meydana gelen bir dizi patlama Moskova'yı sersemletti, sabaha karşı 05.52'de yayınlanan fotoğraflar bir yıkımı gözler önüne seriyor.
11.08.2022Dünya
‘Kırım’la başladı Kırım’la bitmeli!’
‘Kırım’la başladı Kırım’la bitmeli!’Kırım’daki Rus hava üssünde meydana gelen patlamaların ardından konuşan Zelenskiy, ‘Kırım’dan asla vazgeçmeyeceklerini’ duyurdu.
11.08.2022Dünya
Slovenya ile önemli anlaşmalar imzalandı! Erdoğan: Dayanışmamız daha da güçlenecek
Slovenya ile önemli anlaşmalar imzalandı! Erdoğan: Dayanışmamız daha da güçlenecekCumhurbaşkanı Erdoğan ve Pahor huzurunda Türkiye ve Slovenya arasında Bilim ve Teknoloji İşbirliği Anlaşmasını tadil eden protokol imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ortak basın toplantısında iki ülke arasında savunma sanayi alanında ortak adımlar atılacağına vurgu yaptı. Erdoğan "Dostluk ve stratejik ortaklık temelindeki dayanışmamızın, Türkiye'nin AB'ye katılım süreci dahil her alanda daha da güçleneceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı. Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor ise "Görüştüğümüz konularda hem fikir olduk. Türkiye önemli dostlarımızdan bir tanesi ve ikili ilişkilerimiz mükemmel" sözlerine yer verdi.
10.08.2022Siyaset
Yurt dışı eğitimde dengeler değişti
Yurt dışı eğitimde dengeler değiştiPandemi uluslararası eğitimde birçok değişikliğe neden oldu. ABD’de üniversite kabulleri zorlaştı, burs oranları azaldı. Türkiye’den öğrenciler ABD, Kanada ve İngiltere’yi eskisi gibi tercih etmezken, ekonomik ve kaliteli eğitim sunan Hollanda’daki üniversitelere talep çok arttı.
10.08.2022Eğitim
Kripto parada çıkış trendi
Kripto parada çıkış trendiKripto parada hareketli günler sürüyor. Rekor düşüşlerin ardından yeniden yükseliş başladı. Türk yatırımcıların bu piyasaya ilgisi sürerken, uzmanlar herkesi dikkatli olmaları konusunda tekrar uyarıyor. Piyasadaki son durum yazı dizimizde.
10.08.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: 20 yılda tam 100 yıllık iş yaptık
Bakan Karaismailoğlu: 20 yılda tam 100 yıllık iş yaptıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son 20 yıldır yapmış oldukları icraatların bütün dünya tarafından izlendiğini belirterek, "20 yılda tam 100 yıllık iş yaptık. Sırf Ulaştırma Bakanlığı olarak 183 milyar dolarlık iş yaptık. 183 milyar dolarlık bir yatırım sonucunda milli gelire tam 500 milyar dolarlık katkı sağladık" dedi.
9.08.2022Gündem
Fransa, Vincennes Şatosu’nu Rus vatandaşların ziyaret etmesini yasakladı
Fransa, Vincennes Şatosu’nu Rus vatandaşların ziyaret etmesini yasakladıFransa ordusunun, başkent Paris’te bulunan Vincennes Şatosu’nu Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Rus vatandaşların ziyaret etmesini yasakladığı açıklandı.
9.08.2022Dünya
Araştırma: Moskova'ya daha sıkı ihracat kontrolü, Rus ordusunun etkisi zayıflatılabilirdi
Araştırma: Moskova'ya daha sıkı ihracat kontrolü, Rus ordusunun etkisi zayıflatılabilirdiİngiltere’de savunma araştırmaları üzerine çalışan düşünce kuruluşu RUSI tarafından yayımlanan bir rapora göre, Batılı ülkeler Rusya üzerinde ihracat kontrollerini daha erken ve daha fazla sıkılaştırsaydı, Rus ordusu yüksek teknolojili silahlarını ve iletişim sistemlerini Ukrayna'da kullanamayabilirdi.
9.08.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Ukrayna Savaşı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.