Uluslararası Enerji Ajansı

Uluslararası Enerji Ajansı

Son dakika Uluslararası Enerji Ajansı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uluslararası Enerji Ajansı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uluslararası Enerji Ajansı haber sayfamızda...

Uluslararası Enerji Ajansı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.392 uluslararasi enerji ajansi haberi bulunmuştur.
OPEC grubu yarın toplanıyor
OPEC grubu yarın toplanıyorPetrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ile OPEC dışı bazı ülkelerden oluşan OPEC grubu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisindeki küresel petrol piyasasını rekor üretim kesintileriyle dengelemeye çalışırken, uzmanlar, yarınki toplantıda grubun arz-talep dengesini yönetme kabiliyetinin bir kez daha sınanacağını belirtiyor.
3.03.2021Uzmanpara
‘İki araçtan biri elektrikli olmalı’
‘İki araçtan biri elektrikli olmalı’Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi’nin (IICEC) düzenlediği, ‘Küresel Enerji ve İklim Politikalarında Yeni Bir Dönem: Yeni ABD Yönetimi Gündemi’ webinarı gerçekleşti. Açılış konuşmasını Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı’nın yaptığı webinarda, Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol enerji ve iklim ilişkisinde küresel perspektife ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Webinara, Barrack Obama döneminde Enerji Bakanı olarak görev alan Prof. Ernest J. Moniz, onur konuğu olarak katıldı
25.02.2021Ekonomi
Petrol ne kadar oldu?
Petrol ne kadar oldu?Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 60,70 dolardan işlem görüyor.
12.02.2021Uzmanpara
Dünya elektrikli araç satışında gaza bastı
Dünya elektrikli araç satışında gaza bastıDünyada geçen yıl elektrikli araç satışları bir önceki yıla göre rekor artışla 3,2 milyona ulaştı. Söz konusu satışların yüzde 84,4'ü Avrupa ve Çin'de gerçekleşti.
10.02.2021Ekonomi
Fitch: Yılın ilk çeyreğinde küresel petrol talebinde daralma olabilir
Fitch: Yılın ilk çeyreğinde küresel petrol talebinde daralma olabilirUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, yeni tip koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle bu yılın ilk çeyreğinde küresel petrol talebinde daralma olabileceğini duyurdu.
21.01.2021Ekonomi
IEA: Küresel petrol talebi artacak
IEA: Küresel petrol talebi artacakKüresel petrol talebinin bu yıl geçen yıla göre günlük yaklaşık 5,5 milyon varil artışla 96 milyon 600 bin varil seviyesine ulaşacağı tahmin ediliyor.
19.01.2021Uzmanpara
Güneşte mini YEKA yarışmaları için başvurular 2 ay içinde alınacak
Güneşte mini YEKA yarışmaları için başvurular 2 ay içinde alınacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bu yıl gerçekleştirilecek Mini YEKA-GES yarışmalarıyla güneşte yakalanan ivmenin yukarılara çekileceğini belirterek, "36 ilimizde toplam 1000 megavatlık 74 yarışma için başvuruları iki ay içerisinde alacağız. Mini YEKA-GES yarışmalarımız özellikle güneş enerjisi yatırımlarının tabana yayılması açısından oldukça önemli." dedi.
6.01.2021Ekonomi
Petrol fiyatlarının geleceğini aşı belirleyecek
Petrol fiyatlarının geleceğini aşı belirleyecekUluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, küresel ekonominin düzelmesi için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının önemli olduğunu belirterek, "Piyasada büyük bir belirsizlik var, talebin canlanması uzun zaman alabilir. Kullanılmayan bir petrol stoku var dünyada fakat artık her şey aşı etrafında dönüyor" dedi.
21.12.2020Uzmanpara
Türkiye, Avrupa'da elektrik talebi Kovid-19 salgınından en az  etkilenen ülke olacak
Türkiye, Avrupa'da elektrik talebi Kovid-19 salgınından en az etkilenen ülke olacakTürkiye, bu yıl elektrik talebinde gerçekleşmesi beklenen yüzde 0,3'lük düşüşle Avrupa'da bu anlamda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en az etkilenen ülke olacak.
17.12.2020Uzmanpara
Petrol talebi 2020'de günde 8.8 milyon varil düşecek
Petrol talebi 2020'de günde 8.8 milyon varil düşecekUluslararası Enerji Ajansı (IEA) küresel ham petrol talebinin 2020 yılında günde ortalama 8.8 milyon varil (bpd) düşeceğini öngördü.
15.12.2020Uzmanpara
Gazprom'un doğal gaz ihracat geliri azaldı
Gazprom'un doğal gaz ihracat geliri azaldıRus enerji şirketi Gazprom'un doğal gaz ihracat geliri, ocak-ekim döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 44,4 azalarak 19 milyar dolara geriledi.
10.12.2020Uzmanpara
'Küresel petrol talebinde yapısal düşüş yok'
'Küresel petrol talebinde yapısal düşüş yok'Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Yönetici Direktörü Fatih Birol, küresel petrol talebinde, Covid-19 pandemisi kaynaklı yapısal bir düşüş beklemediklerini söyledi.
25.11.2020Uzmanpara
Bakan Dönmez: Taş kömürü kaynağımız 1,5 milyar tona yükseldi
Bakan Dönmez: Taş kömürü kaynağımız 1,5 milyar tona yükseldiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 67 kömür santralinin faaliyetlerine devam ettiğini belirterek, "Son yıllarda yapılan çalışmalar neticesinde toplam linyit rezervimiz 19,3 milyar tona, taş kömürü kaynağımız ise 1,5 milyar tona yükseldi" dedi.
19.11.2020Ekonomi
Petrolün varili ne kadar oldu?
Petrolün varili ne kadar oldu?Brent petrolün varili, haftanın ilk iş gününde uluslararası piyasalarda 43,27 dolardan işlem görüyor.
16.11.2020Uzmanpara
Petrol ne kadar oldu?
Petrol ne kadar oldu?Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 43,03 dolardan işlem görüyor.
13.11.2020Uzmanpara
IEA küresel petrol talebi öngörüsünü düşürdü
IEA küresel petrol talebi öngörüsünü düşürdüUluslararası Enerji Ajansı (IEA), dünyanın en çok petrol ürünlerinin tüketildiği ABD ve Avrupa ülkelerinde Covid-19 vakalarında artışa bağlı olarak küresel petrol talebi öngörüsünü düşürdü.
12.11.2020Uzmanpara
Yenilenebilir enerjide rekor büyüme
Yenilenebilir enerjide rekor büyümeDünyada bu yıl yenilenebilir enerji, devreye alınan 198 gigavatlık yeni kapasiteyle Kovid-19’a rağmen yüzde 4 artışla rekor büyümeye imza atacak. Uluslararası Enerji Ajansı’nın (IEA) Yenilenebilir Enerji 2020 Raporu’na göre, söz konusu kapasite bu yıl devreye giren toplam elektrik kapasitesinin yüzde 90’ını oluştururken, güneş enerjisi 107 gigavatla en fazla kapasitenin devreye alındığı yenilenebilir kaynak olacak.
11.11.2020Ekonomi
Yenilenebilir enerjide rekor büyüme
Yenilenebilir enerjide rekor büyümeDünyada bu yıl yenilenebilir enerji, devreye alınan 198 gigavatlık yeni kapasiteyle Kovid-19'a rağmen yüzde 4 artışla rekor büyümeye imza atacak.
10.11.2020Uzmanpara
Yenilenebilir enerjide salgına rağmen rekor büyüme
Yenilenebilir enerjide salgına rağmen rekor büyümeDünyada bu yıl yenilenebilir enerji, devreye alınan 198 gigavatlık yeni kapasiteyle Kovid-19'a rağmen yüzde 4 artışla rekor büyümeye imza atacak.
10.11.2020Ekonomi
Elektrik sektörü tarihindeki en büyük dönüşümü yaşıyor
Elektrik sektörü tarihindeki en büyük dönüşümü yaşıyorElektrik sektörünün küresel dönüşüm sürecinde, elektrik tedariğinin güvenle sürdürülebilmesi için siber saldırılar, aşırı hava olayları ve hızla büyüyen yenilenebilir enerji kaynaklarının entegrasyonunun sağlanması konusunda daha kapsamlı bir yaklaşıma ihtiyaç duyuluyor.
27.10.2020Uzmanpara
Elektrik sektörü tarihindeki en büyük dönüşümü yaşıyor
Elektrik sektörü tarihindeki en büyük dönüşümü yaşıyorElektrik sektörünün küresel dönüşüm sürecinde, elektrik tedariğinin güvenle sürdürülebilmesi için siber saldırılar, aşırı hava olayları ve hızla büyüyen yenilenebilir enerji kaynaklarının entegrasyonunun sağlanması konusunda daha kapsamlı bir yaklaşıma ihtiyaç duyuluyor.
27.10.2020Ekonomi
Küresel petrol talebinin normalleşmesi en az 3 yıl alacak
Küresel petrol talebinin normalleşmesi en az 3 yıl alacakDünya petrol talebinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının yaralarını sararak normalleşmesi en az 3 yıl sürecek. Salgının daha uzun sürede kontrol altına alınması halinde ise petrol talebinin Kovid-19 öncesi seviyesine dönmesi 2027'yi bulacak.
15.10.2020Uzmanpara
Küresel enerji talebi 2020'de düşecek
Küresel enerji talebi 2020'de düşecekUluslararası Enerji Ajansı'nın (IEA) yeni raporuna göre, küresel düzeyde enerji talebi 2020'de yüzde 5.0 düşecek.
13.10.2020Uzmanpara
Yeni lider 'güneş enerjisi' olacak
Yeni lider 'güneş enerjisi' olacakKüresel güneş enerjisi kapasitesi 2030'a kadar yılda ortalama yüzde 12 artışla en fazla büyüme gösteren enerji kaynağı olacak.
13.10.2020Uzmanpara
Küresel elektrik piyasalarının yeni lideri "güneş enerjisi" olacak
Küresel elektrik piyasalarının yeni lideri "güneş enerjisi" olacakKüresel güneş enerjisi kapasitesi 2030'a kadar yılda ortalama yüzde 12 artışla en fazla büyüme gösteren enerji kaynağı olacak.
13.10.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

petrolenerjielektriktalepIEA

Uluslararası Enerji Ajansı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.