Uluslararası Enerji Ajansı

Uluslararası Enerji Ajansı

Son dakika Uluslararası Enerji Ajansı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uluslararası Enerji Ajansı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uluslararası Enerji Ajansı haber sayfamızda...

Uluslararası Enerji Ajansı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.690 uluslararası enerji ajansı haberi bulunmuştur.
Bakan Dönmez'den elektrik üretimi açıklaması
Bakan Dönmez'den elektrik üretimi açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, MÜSİAD Uluslararası Enerji Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, "Özellikle son dönemde yeni yapılan binalarımızda mutfakta kullanılan ocaklar elektrikle çalışıyor. Elektrik bizim için ikincil bir kaynak. Yani başka bir kaynak tarafından üretilmesi gerekiyor. Buradan inşaat sektörüne bir çağrıda bulunmak istiyorum. Yeni yapılarda mutfaklarda pişirme yöntemlerini elektrikle değil doğal gazla pişirmeye uygun bir şekilde inşa etmemiz kaynaklarımızı daha verimli ve etkin kullanılmasını sağlayacaktır. Eğer burada bir mesafe kat edemezsek bununla ilgili bir düzenleme de yapabiliriz" dedi.
20.05.2022Ekonomi
Artık enerjimizi uzun dönemli güvence altına almalıyız
Artık enerjimizi uzun dönemli güvence altına almalıyız2021 yılı ortasından itibaren, artık konjonktür değişti, farklı bir enerji güvenliği konseptine doğru evrildi. Rusya-Ukrayna savaşı da bunu daha da perçinledi. Hem Ruslarla bitecek kontratlarımız hem de uzun dönemli Amerikan LNG’si kontratlarını yenileyerek, artık uzun dönemli enerjimizi güvence altına almak zorundayız.
26.04.2022Vitrin
Enerji krizlerinin en büyüğü yaşanabilir
Enerji krizlerinin en büyüğü yaşanabilirRus petrol ve gazına yaptırım koyarsak, kaybedeceğimiz petrol ve gazın yerini dolduramayacağız. En gerçek karanlık senaryoda, enerji tüketimini düşürmek, tüm nükleer santralleri tam kapasite çalıştırmak, kömür, petrol ve gaz ithal etmek dışında yapabileceğimiz pek bir şey yok.
26.04.2022Vitrin
Rusya’nın amacı ne?
Rusya’nın amacı ne?Rus ordusundan yapılan bir açıklama, Moskova’nın, Ukrayna’nın güneyini tamamen ele geçirmeyi hedeflediği, sonrasında da gözünü Moldova’ya diktiği yönündeki görüşleri yeniden gündeme getirdi.
23.04.2022Dünya
Karbon yakalama teknolojisi nedir ve dünyayı kurtarabilir mi?
Karbon yakalama teknolojisi nedir ve dünyayı kurtarabilir mi?Süreç endüstriyel kaynaktan salınan gazı, içinde çözücü madde bulunan bir emiciye göndermekle başlıyor. Bu gazın içindeki CO² toplanıyor, diğer gazlar geri bırakılıyor. Sonrasında çözücü madde, CO²'den ısı kullanarak ayrıştırılıyor ve geri dönüştürülerek yeniden kullanıma sokuluyor. Arıtılmış CO² ise yerin altında, kayalarda depolanıyor.
22.04.2022Dünya
ABD'de stokların artması petrolü geriletti
ABD'de stokların artması petrolü gerilettiABD'de petrol stoklarının beklentilerin üzerinde arttığına işaret eden ABD Enerji Bakanlığı verileri uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarını geriletti.
14.04.2022Uzmanpara
Petrol 'rezerv' etkisiyle geriledi
Petrol 'rezerv' etkisiyle gerilediUluslararası Enerji Ajansı üyesi ülkelerin ABD'yi takip ederek gelecek 6 ayda stratejik rezervlerinden 60 milyon varil petrol satma kararı almaları petrol fiyatlarını geriletti.
11.04.2022Uzmanpara
Petrol bugün kaç dolar?
Petrol bugün kaç dolar?Uluslararası Enerji Ajansı'nın (IEA) acil durum rezervlerinden piyasaya petrol vermesi arz tarafında aksaklık olacağına dair süregelen endişeleri dengeleyemedi. Ham petrol fiyatı bahsi edilen duruma bağlı olarak bugün yukarı yönlü hareket ediyor.
7.04.2022Uzmanpara
Dünyanın geleceğinde kilit role sahip bir sektörde, daha çok kadının yer alması gerek
Dünyanın geleceğinde kilit role sahip bir sektörde, daha çok kadının yer alması gerekDünya enerji sektörüne yön veren Uluslararası Enerji Ajansı’nda çalışan başarılı bir Türk kadını olan Merve Erdil, deneyimlerini ve değerlendirmelerini Milliyet Enerji ile paylaştı. Erdil, dünyanın temiz enerji dönüşümünde başarıya ulaşmak istiyorsa, bunu kadınlar olmadan başaramayacağını vurguladı.
2.04.2022Vitrin
Daha fazla kadın istihdamı, enerji sektörünün güçlenmesi için çok önemli
Daha fazla kadın istihdamı, enerji sektörünün güçlenmesi için çok önemliEnerji sektöründe daha fazla kadın karar alıcı ve çalışan olursa enerji sektörünün karbonsuzlaşması, temiz ve modern yeni teknolojiler, dijitalleşme ile dönüşüm için daha iddialı hedeflerin ortaya koyulabileceğini ve bu hedeflere ulaşmak için gerekli politikaların daha etkin ve hızlı bir şekilde hayata geçirebileceğini düşünüyorum.
2.04.2022Vitrin
Enerjide kadın hareketi başlatmak çok mu zor?
Enerjide kadın hareketi başlatmak çok mu zor?Sektörün ihtiyacı olan nitelikte kadınların yetişmesini sağlayarak, enerji sektörünü kadın yeteneğini çeken bir hale getirmek ile sektörde cinsiyet eşitliği girişimleri elbette el ele yürütülmeli. Bu konuda sorumluluk hem kamu yönetimine hem de özel sektöre düşüyor
2.04.2022Vitrin
Araç sahipleri dikkat! Motorinden sonra bir indirim de benzine!
Araç sahipleri dikkat! Motorinden sonra bir indirim de benzine!Son dakika haberlere göre, Petrol fiyatlarında haftanın ilk işlem gününde görülen düşüş trendi benzin ve motorin fiyatlarına indirim olarak yansıyor. Bu hafta motorine yapılan iki indirimin ardından bir indirim de benzine geldi. İşte detaylar...
2.04.2022Ekonomi
ABD'nin rezerv planı petrolü vurdu
ABD'nin rezerv planı petrolü vurduABD'nin stratejik petrol rezervlerinden piyasaya yeni arzı gündeme alması petrol fiyatlarını aşağı çekti. ABD ham petrolünde düşüş yüzde 5'i aştı.
31.03.2022Uzmanpara
Petrolde 'Çin' etkisi!
Petrolde 'Çin' etkisi!Çin'de salgının artmasıyla talebin baskılanacağına ilişkin beklentiler dolayısıyla petrol fiyatlarında görülen düşüş haftanın ikinci işlem gününde de devam ediyor. Peki önümüzdeki günlerde akaryakıt fiyatları ne olur? İşte yeni tahminler...
29.03.2022Ekonomi
Bitmek bilmeyen kadın enerjisi Milliyet Enerji’de
Bitmek bilmeyen kadın enerjisi Milliyet Enerji’deTürkiye ve dünyadaki enerji sektörüne dair gelişmeleri, sektörün önde gelen isimleriyle değerlendiren Milliyet Enerji dergisi, yeni sayısında sektörde kadınların sesine kulak veriyor ve onları kapağa taşıyor.
27.03.2022Vitrin
Arz endişeleri petrole destek veriyor
Arz endişeleri petrole destek veriyorUluslararası Enerji Ajansı'nın (IEA) nisan ayından sonra Rus petrolünün küresel piyasalara akışında 3 milyon varil/gün seviyesinde azalma olabileceği uyarısı petrol fiyatlarına destek veriyor.
17.03.2022Uzmanpara
Petrol talebi için büyüme tahmini düşürüldü
Petrol talebi için büyüme tahmini düşürüldüUluslararası Enerji Ajansı (IEA), Ukrayna savaşının ve Rusya'ya uygulanan ağır yaptırımların bu yıl küresel ekonomik büyümeyi vuracağını öngörerek küresel petrol talebi için büyüme tahminini aşağı yönlü revize etti.
16.03.2022Uzmanpara
EPDK'dan 'petrol stoku' kararı
EPDK'dan 'petrol stoku' kararıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) akaryakıt dağıtıcı lisansı sahiplerinin tutmakla yükümlü oldukları zorunlu petrol stokunun 14 Mart-31 Mart 2022 tarihleri arasında (bu tarihler dahil) %7, 1 Nisan-12 Nisan 2022 (bu tarihler dahil) tarihleri arasında %6 oranına denk gelen miktarının piyasa faaliyetlerine konu edilebilmesine karar verdi.
14.03.2022Uzmanpara
EPDK'dan akaryakıt dağıtıcıları ile ilgili 'petrol stoku' kararı!
EPDK'dan akaryakıt dağıtıcıları ile ilgili 'petrol stoku' kararı!Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu`ndan (EPDK) yapılan açıklamada, "Akaryakıt dağıtıcılarının zorunlu petrol stokunun, 14-31 Mart arasında %7, 1-12 Nisan arasında %6`sına denk gelen miktarının piyasa faaliyetlerine konu edilebilmesine karar verildi" denildi.
14.03.2022Ekonomi
Petrol fiyatları sert geriledi
Petrol fiyatları sert gerilediPetrol fiyatları, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) petrol üretimini yükseltme sözü vermesiyle dalgalı bir seyir izliyor.
10.03.2022Uzmanpara
Petrol fiyatlarındaki düşüşün nedeni belli oldu!
Petrol fiyatlarındaki düşüşün nedeni belli oldu!Akaryakıt fiyatları, Rus petrol arzında kesinti yaşanacağı endişesiyle yükselmişti. Dün gece fiyatlarda ani bir değişim yaşandı ve fiyatlar sert geriledi. Peki fiyatlar neden düştü. İşte petroldeki düşüşün perde arkası...
10.03.2022Ekonomi
'Piyasaya petrol getirmeye hazırız'
'Piyasaya petrol getirmeye hazırız'Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, IEA üyelerinin rezervlerinden ek satış yaparak piyasaya daha fazla petrol getirmeye hazır olduklarını, IEA'nın bir eylem planı ortaya koyacağını söyledi.
9.03.2022Uzmanpara
Avrupa'da doğal gaz fiyatı rekordan döndü
Avrupa'da doğal gaz fiyatı rekordan döndüAvrupa'da bugün 199 euro seviyesine kadar yükselerek yeni bir rekora imza atan doğal gaz fiyatı, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un açıklamalarının ardından zirve seviyeden düşüşe geçti.
3.03.2022Uzmanpara
Gelen doğal gazda ABD'nin payı arttı
Gelen doğal gazda ABD'nin payı arttıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) verilerine göre geçen yıl aralık itibarıyla Türkiye'nin ithal ettiği doğal gazda ABD'nin payı yüzde 17'ye yükseldi.
3.03.2022Ekonomi
Petrol fiyatlarına 'Rus' etkisi
Petrol fiyatlarına 'Rus' etkisiTüccarların Rus petrolü almakta isteksizlikleri küresel petrol fiyatlarını yükseltiyor.
2.03.2022Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Uluslararası Enerji Ajansı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.