Uluslararası Göç Örgütü

Uluslararası Göç Örgütü

Son dakika Uluslararası Göç Örgütü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uluslararası Göç Örgütü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uluslararası Göç Örgütü haber sayfamızda...

Uluslararası Göç Örgütü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 774 uluslararasi goc orgutu haberi bulunmuştur.
İstanbullu sığınmacıları tehdit olarak algılıyor
İstanbullu sığınmacıları tehdit olarak algılıyorTürkiye Sosyal, Ekonomik ve Siyasal Araştırmalar Vakfı’nın (TUSES) Heinrich Böll Vakfı’nın desteğiyle gerçekleştirdiği ‘İstanbul’daki Suriyeli Sığınmacılara Yönelik Algı ve Tutumlar Araştırması’na göre, İstanbul sakinleri, Suriyelileri kültürel açıdan ötekileştiriyor ve sosyal ilişki kurmaktan kaçınıyor.
8.06.2021Gündem
Son dakika... AB'den Türkiye-Yunanistan sınırına dijital duvar!
Son dakika... AB'den Türkiye-Yunanistan sınırına dijital duvar!Avrupa Birliği (AB) Meriç Nehri üzerinden Türkiye'den yasadışı yollarla ülkeye geçmek isteyen göçmenleri durdurmak amacıyla 3 milyar euro harcayarak, Yunanistan sınırında dijital bir bariyer inşa etti.
31.05.2021Dünya
Ülkede 60 bin kişi saldırılar nedeniyle göç etti!
Ülkede 60 bin kişi saldırılar nedeniyle göç etti!Hint Okyanusu kıyısındaki Doğu Afrika ülkesi Mozambik'te, Ensar'ul Sunna terör örgütünün 24 Mart'tan itibaren Palma bölgesinde düzenlediği saldırılar nedeniyle göç edenlerin sayısının 60 bini geçtiği bildirildi.
28.05.2021Dünya
Son dakika... Akdeniz'de arka arkaya facialar! BM: 172 göçmen ölmüş olabilir
Son dakika... Akdeniz'de arka arkaya facialar! BM: 172 göçmen ölmüş olabilirBM, Akdeniz'de Libya açıklarında son bir kaç günde lastik botların batması sonucu 172 düzensiz göçmenin yaşamını yitirmiş olabileceğini bildirdi.
23.04.2021Dünya
Son dakika... Akdeniz'de tekne faciası! 100 can kaybı var
Son dakika... Akdeniz'de tekne faciası! 100 can kaybı varGelen son dakika haberine göre, Uluslararası Göç Örgütü, Akdeniz'deki tekne kazasında en az 100 düzensiz göçmenin yaşamını yitirdiğini bildirdi. STK'nin açıklamasında, 2021'in başından bu yana Akdeniz’in orta kesiminde 350'den fazla kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "İnsanlığın uyanması için daha kaç masum can kaybedilmeli?" diyerek tepki gösterdi.
22.04.2021Dünya
Son dakika... Tunus açıklarında facia! Batan teknede çok sayıda can kaybı
Son dakika... Tunus açıklarında facia! Batan teknede çok sayıda can kaybıGelen son dakika haberine göre, Tunus’un güneyindeki Sfaks kenti Sidi Mansour mevkisi açıklarında İtalya'ya gitmeye çalışırken tekneleri batan 1’i çocuk 41 düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşıldı.
16.04.2021Dünya
Korkunç bilanço! Alabora olan teknede ölü sayısı 42'ye yükseldi
Korkunç bilanço! Alabora olan teknede ölü sayısı 42'ye yükseldiDoğu Afrika ülkesi Cibuti'de, düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin alabora olması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 42'ye yükseldi.
13.04.2021Dünya
Cibuti'de göçmenleri taşıyan tekne alabora oldu: 34 ölü!
Cibuti'de göçmenleri taşıyan tekne alabora oldu: 34 ölü!Doğu Afrika ülkesi Cibuti'de düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin alabora olması sonucu 34 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
12.04.2021Dünya
‘AB ve ABD Türkiye ile ilişkilerde aynı çizgide’
‘AB ve ABD Türkiye ile ilişkilerde aynı çizgide’AB Konseyi Başkanı Charles Michel’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinden önce ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield ile görüştüğü, ABD ve AB’nin, Doğu Akdeniz ve Türkiye ile karşılıklı çıkara dayalı olumlu ilişkiler konusunda aynı görüşleri paylaştığı bildirildi. Gazetecilere bilgi veren bir AB yetkilisi, Michel’in önceki akşam ABD’nin Ankara Büyükelçisi ile buluştuğunu aktardı.
7.04.2021Siyaset
AB kaynakları: AB ve ABD, Türkiye ile ilişkilerde aynı çizgide
AB kaynakları: AB ve ABD, Türkiye ile ilişkilerde aynı çizgideAvrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinden önce ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield ile görüştüğü, ABD ve AB'nin, Doğu Akdeniz ve Türkiye ile karşılıklı çıkara dayalı olumlu ilişkiler konusunda aynı görüşleri paylaştığı bildirildi
6.04.2021Dünya
Son dakika... AB'den kritik görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamaları
Son dakika... AB'den kritik görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamalarıGelen son dakika haberine göre; AB Konseyi Başkanı Michel ve AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamaları yapıldı.
7.04.2021Dünya
Husiler: Sana'daki gözaltı merkezindeki yangında 43 göçmen öldü
Husiler: Sana'daki gözaltı merkezindeki yangında 43 göçmen öldüYemen'deki İran destekli Husiler, kontrol altında tuttukları başkent Sana'da göçmenlerin bulunduğu gözaltı merkezinde 7 Mart'ta çıkan yangında 43 Etiyopyalının hayatını kaybettiğini duyurdu.
12.03.2021Dünya
Arakanlı Müslümanlar için 19 milyon dolar hibe desteği sağlanacak
Arakanlı Müslümanlar için 19 milyon dolar hibe desteği sağlanacakJaponya, uluslararası kuruluşlar vasıtasıyla Arakanlı Müslüman (Rohingya) mültecilere, gıda ve sağlık ihtiyaçlarının karşılanması için 19 milyon dolar tutarında acil yardımda bulunacak.
9.03.2021Ekonomi
Son dakika... Yemen'de göçmenlerin tutulduğu merkezde yangın: 8 ölü, 170 yaralı
Son dakika... Yemen'de göçmenlerin tutulduğu merkezde yangın: 8 ölü, 170 yaralıYemen'in başkenti Sana'da göçmenlerin tutulduğu gözaltı merkezinde çıkan yangında ilk belirlemelere göre 8 kişi öldü, 170 kişi yaralandı.
7.03.2021Dünya
Son dakika... Denize atıldılar! En az 20 kişi hayatını kaybetti
Son dakika... Denize atıldılar! En az 20 kişi hayatını kaybettiCibuti'de denize atılan 80 göçmenden en  az 20'si hayatını kaybetti.
3.03.2021Dünya
Akdeniz'de göçmen faciası: En az 41 can kaybı
Akdeniz'de göçmen faciası: En az 41 can kaybıBirleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Göç Örgütü (IOM) İtalya Şubesi, 20 Şubat günü Akdeniz’in orta kesiminde yaşanan göçmen faciasında en az 41 kişinin öldüğünü bildirdi.
24.02.2021Dünya
Lampedusa Adası açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan tekne alabora oldu
Lampedusa Adası açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan tekne alabora olduİtalya'nın güneyindeki Lampedusa Adası açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan bir teknenin alabora olduğu ve 47 kişinin kurtarıldığı bildirildi.
20.02.2021Dünya
İtalya, Akdeniz'de kurtarılan 422 göçmene günler sonra liman açtı
İtalya, Akdeniz'de kurtarılan 422 göçmene günler sonra liman açtıLibya'dan Avrupa'ya doğru denize açıldıktan sonra bir yardım gemisi tarafından Akdeniz'de kurtarılan ve günlerdir denizde güvenli liman açılmasını bekleyen 422 göçmen, İtalya'nın Sicilya adasına getirildi.
8.02.2021Dünya
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik: Kimseye laf söylemek düşmez
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik: Kimseye laf söylemek düşmezAK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK sonrası açıklamalarda bulundu Çelik 'sözde cumhurbaşkanı' tartışmasıyla ilgili 'Cumhurbaşkanı için bu ifadeyi kullanma yetkisine size kim verdi. Millet seçmiş, hukuken onaylanmış. Bundan sonra kimseye laf söylemek düşmez.' dedi.
14.01.2021Siyaset
‘İngiltere ile STA bir dönüm noktası’
‘İngiltere ile STA bir dönüm noktası’Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ile İngiltere arasında imzalanan serbest ticaret anlaşmasının (STA) önemine işaret ederek, “STA’nın ikili ticaretimizin önündeki başlıca belirsizlikleri ve engelleri ortadan kaldıran ve gelecekteki ilişkilerimiz için sağlam temel oluşturan çok önemli bir dönüm noktası olduğuna inanıyorum” dedi.
10.01.2021Ekonomi
Bakan Pekcan: İngiltere ile imzalanan STA bir dönüm noktası
Bakan Pekcan: İngiltere ile imzalanan STA bir dönüm noktasıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ile İngiltere arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşmasının (STA) önemine işaret ederek, "STA'nın ikili ticaretimizin önündeki başlıca belirsizlikleri ve engelleri ortadan kaldıran ve gelecekteki ilişkilerimiz için sağlam temel oluşturan çok önemli bir dönüm noktası olduğuna inanıyorum." dedi.
9.01.2021Ekonomi
BM: 2020'de Kovid-19 salgınına rağmen göç yollarında 3 bin 174 düzensiz göçmen öldü
BM: 2020'de Kovid-19 salgınına rağmen göç yollarında 3 bin 174 düzensiz göçmen öldüUluslararası Göç Örgütü (IOM), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamalarına rağmen dünyada bu yıl 3 bin 174 düzensiz göçmenin yaşamını yitirdiğini ancak "kayıt dışı gemi kazaları" nedeniyle bu sayının çok daha yüksek olduğunu bildirdi.
18.12.2020Dünya
Buldukları aşıyla insanlığı kurtaran Türkler dünya sahnesinde!
Buldukları aşıyla insanlığı kurtaran Türkler dünya sahnesinde!Koronavirüs aşısını bulan BioNTech şirketinin CEO'su Prof. Uğur Şahin ve Özlem Türeci, tüm insanlığa örnek gösterildi.
24.11.2020Dünya
Uluslararası Göç Örgütü toplantısında Kovid-19 aşısını bulan Türk doktorlar örnek gösterildi
Uluslararası Göç Örgütü toplantısında Kovid-19 aşısını bulan Türk doktorlar örnek gösterildiUluslararası Göç Örgütü'nün (IOM) 111. Konsey Toplantısı'nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını geliştiren Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin başarısı örnek gösterildi.
24.11.2020Dünya
Son dakika: Az önce duyuruldu... Ölü sayısı 100'e yükseldi!
Son dakika: Az önce duyuruldu... Ölü sayısı 100'e yükseldi!Son dakika haberine göre, Libya açıklarında düzensiz göçmenleri taşırken batan iki teknede ölü sayısı 100'e yükseldi.
13.11.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

göçmentekneTürkiyeAkdenizBM

Uluslararası Göç Örgütü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.