Uluslararası Para Fonu

Uluslararası Para Fonu

Son dakika Uluslararası Para Fonu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uluslararası Para Fonu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uluslararası Para Fonu haber sayfamızda...

Uluslararası Para Fonu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.746 uluslararasi para fonu haberi bulunmuştur.
IMF, Japonya'nın büyüme oranını revize etti
IMF, Japonya'nın büyüme oranını revize ettiUluslararası Para Fonu (IMF) Japonya'nın bu yıl ekonomik büyüme oranını aşağı yönlü güncelledi.
15.10.2021Uzmanpara
Ekonomik toparlanmadaki ayrışmaya karşı uyarı
Ekonomik toparlanmadaki ayrışmaya karşı uyarıUluslararası Para ve Finans Komitesi (IMFC), ekonomiler arasındaki ayrışmanın devam ettiğini ve toparlanmaya yönelik risklerin aşağı yönlü hale geldiğini belirterek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı aşılamayı hızlandırmak için uluslararası iş birliği çağrısında bulundu.
15.10.2021Uzmanpara
ABD'de fiyat artışları enflasyonu körüklüyor
ABD'de fiyat artışları enflasyonu körüklüyorABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla hız kazanan gıda fiyatlarındaki artış, 2011'den bu yana en yüksek seviyeye ulaşırken, ülkede enflasyonu körüklemeye devam ediyor.
14.10.2021Uzmanpara
IMF'den enflasyon tahmini
IMF'den enflasyon tahminiUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, gelişmiş ekonomilerde gelecek yılın ortasına kadar enflasyonun gerilemesini beklediklerini ifade etti.
14.10.2021Uzmanpara
IMF'den enflasyon açıklaması! 2022'nin ortasını işaret etti...
IMF'den enflasyon açıklaması! 2022'nin ortasını işaret etti...Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, gelişmiş ekonomilerde gelecek yılın ortasına kadar enflasyonun gerilemesini beklediklerini ifade etti.
13.10.2021Ekonomi
'Maliye politikası değişen koşullara uymalı'
'Maliye politikası değişen koşullara uymalı'Uluslararası Para Fonu (IMF), kamu borcu rekor seviyelere yükseldikçe ülkelerin maliye politikalarını kendi koşullarına göre ayarlamaları gerektiğini bildirdi.
13.10.2021Uzmanpara
Petrolde son durum ne?
Petrolde son durum ne?Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 83,17 dolardan işlem görüyor.
13.10.2021Uzmanpara
Piyasalar ABD'nin enflasyon verilerine odaklandı
Piyasalar ABD'nin enflasyon verilerine odaklandıKüresel piyasalarda enflasyonist endişelerle dün satış ağırlıklı bir seyir izlenmesinin ardından, bugün ABD'de açıklanacak eylül ayı enflasyonu ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları takip edilecek.
13.10.2021Uzmanpara
New York borsası düşüşle kapandı
New York borsası düşüşle kapandıNew York borsası, merakla beklenen eylül ayı enflasyon verisi ve bankaların 3'üncü çeyrek bilançoları öncesi günü düşüşle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 0,34 azalarak 34.378,34 puana geriledi.
12.10.2021Ekonomi
Merkel'den Afganistan'da açıklaması: Kaosunu izlemek uluslararası toplumun amacı olamaz
Merkel'den Afganistan'da açıklaması: Kaosunu izlemek uluslararası toplumun amacı olamazAlmanya Başbakanı Angela Merkel, Afganistan'da ekonomik bir çöküşün uluslararası yardımla önlenmesi gerektiğini söyledi.
12.10.2021Dünya
Borsa günü yatay tamamladı
Borsa günü yatay tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,04 değer kazanarak günü 1.416,82 puandan tamamladı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 0,52 puan artarken, toplam işlem hacmi 16,1 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.
12.10.2021Ekonomi
Kritik rapor yayımlandı! IMF'den denge vurgusu
Kritik rapor yayımlandı! IMF'den denge vurgusuUluslararası Para Fonu (IMF), ekonomik iyimserliğin azaldığını ve finansal kırılganlıkların yoğunlaştığını belirterek, dünya genelinde politika yapıcıların finansal piyasalardaki istikrarsızlığı artırmadan ekonomik destek sağlamaya özen göstermesi gerektiğini bildirdi.
12.10.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, güne hafif yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,07 artarak 34.520,37 puana çıktı.
12.10.2021Ekonomi
Uluslararası kuruluşlar peş peşe açıkladı! Önemli 'Türkiye' adımı
Uluslararası kuruluşlar peş peşe açıkladı! Önemli 'Türkiye' adımıEkonomideki hızlı toparlanma ve sanayi üretimindeki güçlü seyir Türkiye'nin büyümesini olumlu etkiledi, uluslararası kuruluşların büyüme tahminlerinde yukarı yönlü revizyonları da beraberinde getirdi.
12.10.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, güne hafif yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,07 artarak 34.520,37 puana çıktı.
12.10.2021Uzmanpara
IMF, Türkiye'nin büyüme tahminini yükseltti
IMF, Türkiye'nin büyüme tahminini yükselttiUluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye ekonomisinin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 5,8'den yüzde 9’a yükseltirken, 2022 için büyüme beklentisini yüzde 3,3'te sabit bıraktı.
12.10.2021Uzmanpara
IMF Türkiye için büyüme tahminini değiştirdi
IMF Türkiye için büyüme tahminini değiştirdiUluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye ekonomisinin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 5,8'den yüzde 9’a yükseltirken, 2022 için büyüme beklentisini yüzde 3,3'te sabit bıraktı.
12.10.2021Ekonomi
Küresel ekonominin devleri tartışılıyor
Küresel ekonominin devleri tartışılıyorİkinci Dünya Savaşı sonrası yeniden şekillenen dünya ekonomisinin simgeleri olan Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) yönetişim modelleri veri usulsüzlüğü skandalıyla sorgulanırken, "Bretton Woods ikizleri" olarak da adlandırılan her iki kurumun itibarının uzun vadeli olarak zarar görmesi bekleniyor.
12.10.2021Uzmanpara
Sankara suikastı davası başladı: 'Afrika'nın Che Guevara'sını kim öldürdü?
Sankara suikastı davası başladı: 'Afrika'nın Che Guevara'sını kim öldürdü?"Afrika'nın Che Guevara"sı olarak bilinen Burkina Faso lideri Thomas Sankara, 34 yıl önce düzenlenen bir suikast sonucu öldürülmüştü. 14 kişinin, suikastla bağlantılı oldukları suçlamasıyla yargılandıkları dava dün başladı.
12.10.2021Dünya
IMF'den Başkan Georgieva'ya destek
IMF'den Başkan Georgieva'ya destekUluslararası Para Fonu İcra Kurulu yapılan incelemelerde sunulan bilgilerin, IMF Başkanı Kristalina Georgieva'nın Dünya Bankası Üst Yöneticisi (CEO) olduğu dönemde 2018 yılı İş Yapma Kolaylığı Raporu'nda uygunsuz bir rol oynadığını kesin olarak göstermediğini belirterek, Georgieva'nın liderliğine olan güvenin bir kez daha teyit edildiğini bildirdi.
12.10.2021Uzmanpara
IMF'den Başkan Georgieva'ya destek
IMF'den Başkan Georgieva'ya destekUluslararası Para Fonu İcra Kurulu, yapılan incelemelerde sunulan bilgilerin, IMF Başkanı Kristalina Georgieva'nın Dünya Bankası Üst Yöneticisi (CEO) olduğu dönemde 2018 yılı İş Yapma Kolaylığı Raporu'nda uygunsuz bir rol oynadığını kesin olarak göstermediğini belirterek, Georgieva'nın liderliğine olan güvenin bir kez daha teyit edildiğini bildirdi.
12.10.2021Ekonomi
Cari işlemler hesabı ağustosta fazla verdi
Cari işlemler hesabı ağustosta fazla verdiTürkiye'nin cari işlemler hesabı, ağustos ayında 528 milyon dolar fazla verirken, 12 aylık cari açık 23 milyar 33 milyon dolar oldu.
11.10.2021Ekonomi
Cari işlemler hesabı belli oldu
Cari işlemler hesabı belli oldu Türkiye'nin cari işlemler hesabı, ağustos ayında 528 milyon dolar fazla verirken, 12 aylık cari açık 23 milyar 33 milyon dolar oldu.
11.10.2021Uzmanpara
IMF'den enflasyon açıklaması
IMF'den enflasyon açıklamasıUluslararası Para Fonu (IMF), yüksek enflasyonun gelecek aylarda devam etmesinin muhtemel olduğunu, 2022 ortasına kadar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını öncesi seviyelere dönmesinin beklendiğini duyurdu.
6.10.2021Uzmanpara
Piyasalarda endişeler devam ediyor
Piyasalarda endişeler devam ediyorKüresel piyasalarda petrol başta olmak üzere hammadde fiyatlarındaki artış ve bu paralelde enflasyondaki yükselişin beklenenden daha uzun süreceği endişeleri, ABD'de temerrüt olasılığı ve Çin'de borç krizi gibi süregelen faktörler, yatırımcıların risk iştahını negatif etkilemeye devam ediyor.
6.10.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

IMFenflasyonTürkiyebüyümeABD

Uluslararası Para Fonu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.