Uluslararası Para Fonu

Uluslararası Para Fonu

Son dakika Uluslararası Para Fonu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uluslararası Para Fonu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uluslararası Para Fonu haber sayfamızda...

Uluslararası Para Fonu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.969 uluslararası para fonu haberi bulunmuştur.
Güney Kore'nin döviz rezervleri sert düştü
Güney Kore'nin döviz rezervleri sert düştüGüney Kore'nin döviz rezervleri güçlenen doların etkisiyle ocak ayında sekiz ayın en sert düşüşünü yaşadı.
5.02.2024Uzmanpara
Türkiye’nin büyüme beklentisini yükseltti
Türkiye’nin büyüme beklentisini yükselttiUluslararası Para Fonu (IMF) Dünya Ekonomik Görünüm Raporu’nda Türkiye için 2024 yılı büyüme beklentisini yüzde 3.1’e yükseltti.
31.01.2024Ekonomi
Türkiye için büyüme tahmini yükseltildi
Türkiye için büyüme tahmini yükseltildiUluslararası Para Fonu (IMF) ekim ayındaki raporunda yüzde 3 olan Türkiye'nin 2024 yıl sonu büyüme tahminini yüzde 3,1'e yükseltti.
30.01.2024Uzmanpara
IMF, Türkiye için büyüme tahminini yükseltti
IMF, Türkiye için büyüme tahminini yükselttiUluslararası Para Fonu (IMF), Ekim ayındaki raporunda yüzde 3 olan Türkiye'nin 2024 yıl sonu büyüme tahminini yüzde 3,1'e yükseltti.
30.01.2024Ekonomi
Ana gündem yapay zeka, onunki başka!
Ana gündem yapay zeka, onunki başka!Davos zirvesine yapay zeka teknolojilerinin dünyaya getireceği değişim tartışması damga vururken Arjantin’in yeni Başkanı Javier Milei, yakından takip edilen konuşmasında sosyalizmi Batı’ya yönelik tehdit olarak gündeme taşıdı.
19.01.2024 Ekonomi
'Agresif faiz indirimleri beklemek için erken'
'Agresif faiz indirimleri beklemek için erken'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkan Yardımcısı Gita Gopinath agresif faiz indirimleri beklemek için çok erken olduğunu söyledi.
16.01.2024Uzmanpara
'Çin'in yapısal reformlara ihtiyacı var'
'Çin'in yapısal reformlara ihtiyacı var'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, Çin'in büyüme oranlarında oldukça önemli bir düşüşü önlemek için yapısal reformlara ihtiyacı olduğu uyarısında bulundu.
16.01.2024Uzmanpara
Yapay zeka yüzde 40 işi etkileyecek
Yapay zeka yüzde 40 işi etkileyecekUluslararası Para Fonu’nun (IMF) yayınladığı yeni bir analize göre, yapay zeka teknolojisi, dünya çapında tüm işlerin yüzde 40’ını etkileyecek.
16.01.2024Ekonomi
Yapay zeka teknolojisi: İş gücünün yüzde 40’ını etkileyebilir
Yapay zeka teknolojisi: İş gücünün yüzde 40’ını etkileyebilirUluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yapılan bir araştırma, yapay zeka teknolojisinin iş gücünün yüzde 40’ını etkileyebileceğini ortaya koydu.
15.01.2024Dünya
IMF: Yapay zeka işlerin yüzde 40'ını etkileyecek
IMF: Yapay zeka işlerin yüzde 40'ını etkileyecekUluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yapılan yeni bir analize göre, yapay zeka teknolojisi, dünya çapında tüm işlerin yaklaşık yüzde 40'ını etkileyecek.
15.01.2024Dünya
IMF'den küresel büyüme öngörüsü
IMF'den küresel büyüme öngörüsüUluslararası Para Fonu (IMF) küresel ekonominin 2024'te çok yavaş büyüyeceğini düşünüyor.
12.01.2024Uzmanpara
'ABD ekonomisi yumuşak bir inişe doğru gidiyor'
'ABD ekonomisi yumuşak bir inişe doğru gidiyor'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, ABD ekonomisinin oldukça güçlü büyüme beklentileriyle yumuşak bir inişe doğru gittiğini belirtti.
3.01.2024Uzmanpara
Alman ekonomisinde daralma bekleniyor
Alman ekonomisinde daralma bekleniyorBundesbank, Almanya ekonomisinin içinde bulunduğumuz dördüncü çeyrekte yine hafif bir küçülme yaşayacağını belirtti.
18.12.2023Uzmanpara
Bakan Bolat açıkladı! ihracatımızı 302 milyar dolara çıkartacağız
Bakan Bolat açıkladı! ihracatımızı 302 milyar dolara çıkartacağızTicaret Bakanı Bolat, Orta Vadeli Program kapsamında açıklamalarda bulundu. Bakan Bolat "ihracatımızı 302,2 milyar dolara çıkartmayı hedefliyoruz" dedi.
15.12.2023Ekonomi
Arjantin Pesosu'na 'şok terapisi': Dolara karşı yüzde 50 devalüe edildi
Arjantin Pesosu'na 'şok terapisi': Dolara karşı yüzde 50 devalüe edildiArjantin’in yeni devlet başkanı olan Javier Milei'nin 'ekonomide şok tedavi' olarak nitelendirdiği politikaları kapsamında ülkenin para birimi peso, dolara karşı yüzde 50 devalüe edildi.
14.12.2023Dünya
Peso’yu 2’ye böldü
Peso’yu 2’ye böldüEkonomiyi ayağa kaldırma hedefiyle radikal kararlar almaya başlayan Arjantin Devlet Başkanı Milei dolar-peso paritesini 391’den 800’e getirerek yüzde 50’nin az üzerinde devalüasyona gitti.
14.12.2023Ekonomi
'Küresel büyüme yüzde 7'ye kadar düşebilir'
'Küresel büyüme yüzde 7'ye kadar düşebilir'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkan Yardımcısı Gita Gopinath küresel ekonomide parçalanmanın GSYH'de %7'ye kadar düşüşe neden olabileceğini söyledi.
12.12.2023Uzmanpara
İşlenmiş gıda tüketimi kanser riskini artırıyor
İşlenmiş gıda tüketimi kanser riskini artırıyorİngiltere'deki Bristol Üniversitesi ve Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı (IARC) tarafından yapılan araştırmada, 450 bin 111 kişiden elde edilen veriler analiz edilerek, ultra işlenmiş gıdaların (UPF) tüketiminin üst solunum yolu ve sindirim sistemi kanseri riskini artırdığı tespit edildi.
4.12.2023Dünya
'ECB faizi yüzde 4'e yakın tutmalı'
'ECB faizi yüzde 4'e yakın tutmalı'Uluslararası Para Fonu (IMF), Euro Bölgesi'ndeki hızlı ücret artışının enflasyonu daha uzun süre yüksek tutabileceğini ve Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) fiyat baskılarını ortadan kaldırmak için faiz oranlarını önümüzdeki yıl boyunca rekor seviye olan yüzde 4'e yakın tutması gerektiğini söyledi.
8.11.2023Uzmanpara
ABD - Çin çekişmesi dur durak bilmiyor!
ABD - Çin çekişmesi dur durak bilmiyor!ABD ve Çin rekabeti IMF ve Dünya Bankası’nda da sürdü. Çin ekonomik gücüne oranla IMF’de yeterince temsil edilmediğini düşünüyor. ABD kritik veto hakkını sürdürmenin yollarını arıyor...
18.10.2023Ekonomi
‘Yatırımcılar Türkiye’nin potansiyelinin farkında’
‘Yatırımcılar Türkiye’nin potansiyelinin farkında’Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası’nın 11 - 14 Ekim arasında Fas’ın Marakeş şehrinde düzenlenen yıllık toplantılarında önemli temaslarda bulundu.
17.10.2023Ekonomi
DDK Başkanı Arıncı’ya yeni görev
DDK Başkanı Arıncı’ya yeni görevDevlet Denetleme Kurulu (DDK) Başkanı Yunus Arıncı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Uluslararası Para Fonu (IMF) nezdindeki direktörler kuruluna üst düzey yönetici olarak görevlendirildi.
14.10.2023Ekonomi
7 yetişkinden 1’i bağımlı
7 yetişkinden 1’i bağımlıBilim insanları, 7 yetişkinden 1’inin ve 8 çocuktan 1’inin aşırı işlenmiş gıdalara bağımlı olduğunu, nikotin kadar zararlı bu gıdaların resmi olarak ‘bağımlılık yapıcı’ sınıflandırılmasını istedi.
12.10.2023Dünya
IMF, Türkiye için büyüme tahminini yükseltti
IMF, Türkiye için büyüme tahminini yükselttiUluslararası Para Fonu (IMF), "Global Ekonomik Görünüm Raporu"nda Türkiye için 2023 yılı GSYH beklentisini %4 olarak açıkladı.
10.10.2023Uzmanpara
'Ekonominin durgunluktan kurtulma şansı arttı'
'Ekonominin durgunluktan kurtulma şansı arttı'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva hizmetlere yönelik güçlü talebin ve enflasyonun düşürülmesinde kaydedilen ilerlemenin küresel ekonominin durgunluktan kurtulma şansını artırdığını ancak mali ve finansal risklerin devam ettiğini söyledi.
6.10.2023Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Uluslararası Para Fonu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.