Ümit Boyner

Ümit Boyner

Türk iş kadını, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneğinin eski başkanı (2010-13).     İstanbul doğumlu olan Boyner, üniversite eğitimini ekonomi üzerine 1985'te University of Rochester'da tamamladı. 1996'da Boyner Grubu'nun holdingleşme stratejisi ile birlikte Finansmandan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. TÜSİAD'da 2005 yılında Dış Tanıtım Komisyonu'ndan sorumlu yönetim kurulu üyesi, 2007 yılında başkan yardımcısı oldu. 21 Ocak 2010 tarihinde TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.   Ayrıca Kadın Girişimciler Derneği'nin (KAGİDER) kurucu üyesi ve dört yıl süreyle başkan yardımcılığı görevini üstlenen Ümit Boyner, aynı zamanda Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Tohum Otizm Vakfı'nda mütevelli heyeti üyesidir.   Cem Boyner ile evli olan Ümit Boyner, biri şimdiki diğeri Doğan Bolak ile olan ilk evliliğinden olmak üzere iki çocuk annesidir.

Ümit Boyner

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 875 ümit boyner haberi bulunmuştur.
Mor Yerleşke’de kadınların desteğiyle umut yeniden yeşeriyor
Mor Yerleşke’de kadınların desteğiyle umut yeniden yeşeriyor TKDF’nin Boyner Grup desteğiyle Adıyaman’daki konteyner kentte hayata geçirdiği Mor Yerleşke, afet sonrasının ekonomik, fiziksel ve duygusal yükünün yanı sıra çocukların bakım yükünü taşıyan kadınların hayata tutunmasında kritik rol oynuyor.
5.02.2024 Ekonomi
Kadın girişimciye destek sürüyor
Kadın girişimciye destek sürüyor Kadın girişimcilerin güçlenmesine ve işlerini geliştirmelerine destek olmak amacıyla Boyner Grup ve KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘İyi İşler’ projesinin yedinci dönem eğitimleri başladı. Bu yıl deprem bölgesindeki kadın girişimcilerin önceliklendirildiği programda, 20’si bu bölgelerden olmak üzere toplam 43 kadın iş modellerini geliştirmek üzere eğitim alarak, ekonomideki yerini alacak.
14.12.2023 Ekonomi
‘Eşitliği içselleştirdik’
‘Eşitliği içselleştirdik’ Boyner Grup Yönetim Kurulu üyesi Ümit Boyner, başta kadına yönelik şiddetle mücadele olmak üzere toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlamak üzere bugüne dek destek oldukları sosyal sorumluluk projelerini ve şirket içi uygulamaları anlattı.
5.12.2023 Gündem
Kadın girişimcilere desteğe devam
Kadın girişimcilere desteğe devam “Cumhuriyetin 100’üncü Yılı Kadın Girişimci Zirvesi”nde konuşan Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ, “Son beş yılın rakamlarına baktığımızda kadın girişimcilere sağladığımız finansman desteği 150 milyar TL’yi aştı. Bu rakamı bir başlangıç seviyesi alıyoruz. Bundan sonra da kadın girişimcilere finansman desteğimiz katlanarak artmaya devam edecek” dedi.
23.10.2023 Ekonomi
Depremzede kadın girişimciler için 'İyi İşler'
Depremzede kadın girişimciler için 'İyi İşler' Kadın girişimcilerin güçlenmesine ve işlerini geliştirmelerine destek olmak amacıyla Boyner Grup ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle gerçekleştirilen “İyi İşler” projesinin yedinci dönemi başlıyor.
18.09.2023 Ekonomi
Kadının güçlenmesi için 'iyi işler'
Kadının güçlenmesi için 'iyi işler' Gıda ve elektronik dışında tüm perakende sektörüne üretim yapan kadın girişimcileri kapsayan “İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı”nın altıncı dönemi tamamlandı. Bu yıl 27 kadın girişimci daha eğitimlerini tamamlayarak programdan mezun oldu.
6.02.2023 Ekonomi
Kısa Kısa Cadde
Kısa Kısa Cadde Üç boyutlu sanat Kültür ve sanat hayatımıza farklı bir boyut kazandıran Pınar Türker Uygun’un sahibi olduğu Artopol Art Gallery, bünyesine kattığı Dimensions Heykel ve Enstalasyon Galerisi’nin kapıları önceki gün özel bir davetle açıldı...
21.12.2022 Cadde
Kısa Kısa Cadde
Kısa Kısa Cadde Isparta gülü modası Asırlar boyu, kraliçelerin, sultanların ve hükümdarların gönül elçisi olan gülün tarihçesinden yola çıkarak dünyaca ünlü Isparta gülünü, kendi kurduğu markası Faraway’e taşıyan Ayşe Boyner’in bu aralar keyfi pek yerinde...
13.10.2022 Cadde
Kısa Kısa Cadde
Kısa Kısa Cadde KARNAVAL TADINDA KUTLAMA Brezilya’nın bağımsızlığının 200’üncü yıl dönümü muhteşem bir davetle kutlandı...
9.09.2022 Cadde
Tatilin son rövanşı
Tatilin son rövanşı Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner ve Ümit Boyner çifti, baş başa geçirdikleri uzun bayram tatilinde keyifli anlar yaşadı.
20.07.2022 Cadde
Mutluluğa adım adım
Mutluluğa adım adım Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner’in ilk evliliğinden olan oğlu Mithat Sinan Bolak’ın Ece Özyurt ile nikah töreni, önceki akşam gerçekleşti.
6.07.2022 Cadde
Tog Bazar için geri sayım!
Tog Bazar için geri sayım! Bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek olan TOG Bazar, gençlerle birlikte dünyayı iyileştiren çalışmalara imza atıyor.
16.04.2022 Cadde
Tebrik yağmuru
Tebrik yağmuru Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Caroline Koç, kızı Esra’nın yeni yaşını sosyal medya hesabından kutladı.
22.03.2022 Cadde
Cam tavan nasıl tuzla buz olur?
Cam tavan nasıl tuzla buz olur? Kadınların iş yaşamında yükselmesinin, erkek çalışanlarla eşit şartlarda çalışmasının önündeki görünmez engellere ‘cam tavan’ benzetmesi yapılır. Kovid-19 salgınıyla birlikte kadın çalışanların zorlukları bir kat daha arttı. Kadınların işgücüne katılımını daha da artırmanın, erkeklerle eşit şartlarda ve eşit ücretle çalışmasının yollarını Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner ile konuştuk.
13.01.2022 Milliyet Executive
‘Milliyet Executive’ ile işte yeni bir bakış açısı
‘Milliyet Executive’ ile işte yeni bir bakış açısı Milliyet Gazetesi bu çarşamba okurlarının karşısına yeni dergisi 'Milliyet Executive' ile çıkıyor. İş dünyasının, yöneticilerin ve kariyer hedefi olan herkesin ilgiyle okuyacağı Milliyet Executive, her ayın ilk çarşambası iş ve çalışma yaşamının merak edilenlerini, kritik analizleri ve yeni trendleri okurlarıyla paylaşacak.
3.01.2022 Ekonomi
Ekonominin kadın liderleri
Ekonominin kadın liderleri Kadın Dostu Markalar Platformu, başarı hikayeleri ve yönetim felsefeleri ile fark yaratan 50 başarılı iş kadının kariyer yolculuklarını Türkiye Ekonomisi’nin Kadın Liderleri isimli dijital kitapta bir araya getirdi.
10.12.2021 Gündem
Torunla eğlence
Torunla eğlence Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner ve eşi Ümit Boyner, pandemi döneminde Ayvalık’taki evlerinde izole hayat sürdürmenin keyfini yaşıyor.
2.09.2021 Cadde
Dostlar  bir arada
Dostlar bir arada Ekonomist, yazar ve akademisyen Prof. Dr. Asaf Savaş Akat ile Ümit Boyner, önceki gün Ayvalık’ta bir araya geldi.
17.06.2021 Cadde
‘Şirinlik muskası’ Efe
‘Şirinlik muskası’ Efe Ece Vahapoğlu’nun oğlu Efe, 17’nci ayına girdi.
4.05.2021 Cadde
Kovid’e inat konuşan gözler
Kovid’e inat konuşan gözler Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner’in sosyal medya hesabından paylaştığı “#konuşgözlerimiz #direngözlerimiz #yeterkovid19 maskenin perdelemesinden yoruldum. Kovid’e inat umudumu, insan ve yaşam sevgimi, direncimi gözlerime yansıtmaya çalıştım” mesajı bir anda büyük ilgi gördü.
20.04.2021 Cadde
Salgın sonrası için  iş’te algı değişti
Salgın sonrası için iş’te algı değişti Zorlu Holding’in de içinde yer aldığı sosyal inovasyon platformu imece’nin yürütücülüğünde gerçekleştirilen “imece summit” kapsamında değişim konusundaki fırsatlar ve zorluklar ele alındı.
19.03.2021 Ekonomi
Dünyanın önde gelen değişim liderleri, imece summit'te buluştu
Dünyanın önde gelen değişim liderleri, imece summit'te buluştu imece summit’te; “Değişim öncüsü birey ve kurumların dönüşümü yönetmesi ve hızlandırmasını nasıl sağlayabiliriz?” ve “Bu amaçla sektörler, kurumlar, bireyler arası bilgi aktarımı ve iş birliğini nasıl kolaylaştırabiliriz?” temel sorularına cevap arandı.
20.03.2021 Vitrin
Boyner Ailesi iş başında
Boyner Ailesi iş başında İlkbaharı Ayvalık’taki evlerinde karşılayan Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner’in eşi Ümit Boyner, sezon temizliğine erken başlayıp, kolları sıvadı.
15.03.2021 Cadde
Boyner’den ‘indirim’ kampanyası!
Boyner’den ‘indirim’ kampanyası! Boyner Grup, 8 Mart Dünya Kadınları Günü için hazırladığı farkındalık mesajlarında, kadına karşı şiddet davalarında yapılan ‘ceza indirimlerine’ dikkat çekti.
8.03.2021 Ekonomi
Değişim öncüleri, imece summit’te ‘geleceğe etki’yi tartışacak!
Değişim öncüleri, imece summit’te ‘geleceğe etki’yi tartışacak! Zorlu Holding’in ev sahipliğinde, imece’nin yürütücülüğünde; ATÖLYE, BMW Foundation, B Lab Europe, S360 ve SIX’in içerik ve ağ partnerliğinde, Açık Açık, Ashoka Türkiye, Impact Hub İstanbul, İstasyonTEDÜ, KUSIF, Mikado, SDGIA, TSGA ve UNDP Accelerator Labs’in oturum partnerliğinde, De-Coder’in küratörlüğünde 18-19 Mart 2021 tarihlerinde “Geleceğe Etki” temasıyla çevrimiçi gerçekleştirilecek imece summit; iş dünyası, sivil toplum, akademi, kamu, girişimcilik ekosistemi gibi farklı sektörlerden etki odaklı çalışmalarıyla bilinen yüzlerce değişim öncüsünü bir araya getirecek.
2.03.2021 Vitrin

Benzer Haber Etiketleri

Ümit Boyner ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.