Usulsüzlük

Usulsüzlük

Son dakika usulsüzlük haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan usulsüzlük gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan usulsüzlük haber sayfamızda...

Usulsüzlük

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.956 usulsuzluk haberi bulunmuştur.
İran'da Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nde oy verme işlemi sona erdi
İran'da Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nde oy verme işlemi sona erdiİran'da 13. Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için ülke genelinde 19 saat süren oy kullanma işlemi sona erdi. Ruhani'nin kazandığı 2017'deki 12. Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde katılım yüzde 73, geçen yıl yapılan 11. Dönem Meclis Seçimlerine ise yüzde 42,57 olarak gerçekleşmişti.
18.06.2021Dünya
Başkan Kamat: "Ali Akman'ın yaptığı çok büyük ihanettir"
Başkan Kamat: "Ali Akman'ın yaptığı çok büyük ihanettir"Bursaspor'da başkanlığa yeniden aday olan mevcut başkan Erkan Kamat, Ali Akman konusuna ilişkin "TFF’ye tavrımı gösterdim, bu oyuncunun burada durması bizim için kabul edilebilir değil. Kendisi Bursaspor’u kalbinden sökmüş, aile imza parası dahi almış. Ali Akman’ın yaptığı Bursaspor Kulübü’ne yapılmış çok büyük bir ihanettir" dedi.
3.06.20211.Lig
Gıdada usulsüzlüğe göz açtırılmıyor
Gıdada usulsüzlüğe göz açtırılmıyorTarım ve Orman Bakanlığı, yılbaşından itibaren gıda işletmelerine yönelik 485 bin 621 denetim yaparken olumsuzluk tespit edilenlere 3 bin 598 adet ve toplamda 34 milyon 955 bin 529 lira idari para cezası uyguladı.
2.06.2021Ekonomi
Ülkede risk seviyesi düştü ama uyarı geldi: Hala pandeminin ortasındayız
Ülkede risk seviyesi düştü ama uyarı geldi: Hala pandeminin ortasındayızAlmanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınındaki risk seviyesi yeni vakaların gerilemesiyle "çok yüksekten" "yükseğe" düşürüldü.
1.06.2021Dünya
Son dakika... Almanya'da Kovid-19 test yönetmeliği yeniden düzenlenecek!
Son dakika... Almanya'da Kovid-19 test yönetmeliği yeniden düzenlenecek!Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespitine yönelik hızlı testlerin ücretsiz yapıldığı merkezlerde usulsüzlükler olduğunun ortaya çıkmasının ardından yönetmelikte değişikliğe gidilmesine karar verildi.
31.05.2021Dünya
Almanya'da koronavirüs testi usulsüzlüğü! Soruşturma açıldı
Almanya'da koronavirüs testi usulsüzlüğü! Soruşturma açıldıAlmanya'da hızlı testlerin ücretsiz yapıldığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) test merkezlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla soruşturma açıldığı bildirildi.
31.05.2021Dünya
Sayıştay Nedir, Ne İş Yapar? Sayıştayın Görevleri Nelerdir?
Sayıştay Nedir, Ne İş Yapar? Sayıştayın Görevleri Nelerdir?Ülkede pek çok önemli devlet organı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Sayıştay organıdır. Sayıştay'ın ne iş yaptığı ve ne olduğu merak edilen detaylar arasındadır. Son günlerde gündeme gelen Sayıştay ülkedeki en önemli kurumlardan bir tanesidir. Peki Sayıştay nedir? Sayıştay ne iş yapar? Sayıştayın görevleri nelerdir? İşte Sayıştaylık ile ilgili merak edilen tüm detaylar.
31.05.2021Eğitim
Torbalı’da çevre için ortak karar
Torbalı’da çevre için ortak kararOSB içinde planlanan kurşun fabrikası müteşebbis heyet tarafından reddedildi. Başkan Olgun, “Çözüm Gaziemir’den Torbalı’ya ilçemize gelen Çernobil’den kurtulmakta yatıyor” dedi.
26.05.2021Ege
Trump'ın şirketlerine yönelik soruşturmada flaş gelişme
Trump'ın şirketlerine yönelik soruşturmada flaş gelişmeEski ABD Başkanı Donald Trump’ın şirketleri ve iş bağlantılarına yönelik New York savcılığı tarafından yürütülen soruşturmada cezai dava aşamasına gelindiği belirtildi.
26.05.2021Dünya
Apartman Karar Defteri Nasıl Ve Nereden Alınır?
Apartman Karar Defteri Nasıl Ve Nereden Alınır?Yaşam alanları kapsamında apartmanlarda yapılacak olanların resmi bir defterde not olarak tutulması büyük öneme sahiptir. Böylece herhangi bir problem yaşandığında yasal olarak gerekli işlemler yapılabilir. Peki apartman karar defteri nasıl ve nereden alınır? İşte bu konu üzerine merak edilenler.
25.05.2021Emlak
Trump hapı yuttu! İnceleme ceza soruşturmasına dönüştürüldü
Trump hapı yuttu! İnceleme ceza soruşturmasına dönüştürüldüNew York Eyaleti Başsavcılığı, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın sahip olduğu şirketler hakkında yürütülen incelemenin ceza soruşturulmasına dönüştürüldüğünü duyurdu.
19.05.2021Dünya
Son dakika! İmamoğlu'na kamu zararına neden olduğu iddiasıyla inceleme
Son dakika! İmamoğlu'na kamu zararına neden olduğu iddiasıyla incelemeİçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Büyükşehir Belediyesi yönetimi tarafından bazı hizmet alım ihalelerinde usulsüzlük yapılarak kamu zararına sebep olunduğu iddiaları üzerine araştırma/ön inceleme onayı gereğince mülkiye müfettişi görevlendirildiğini bildirdi.
17.05.2021Gündem
Almanya’yla çöp gerginliği
Almanya’yla çöp gerginliği2B Plast firmasının Almanya’dan Türkiye’ye getirdiği 400 konteynerlik atıklarda, geri dönüşümsüz çöpler olduğu ortaya çıktı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın dönüşümsüz çöplerini hemen almaları için Almanya’ya baskı yaptığı belirtildi.
17.05.2021Gündem
Kaymakam Nereyi Yönetir? Kısaca Kaymakamların Görevleri Nelerdir?
Kaymakam Nereyi Yönetir? Kısaca Kaymakamların Görevleri Nelerdir?Ülkemizde yerel idarelerden olan kaymakamların görevleri merak edilmektedir. Vatandaşlar tarafından kaymakamların nereleri yönettiği ve hangi yetkileri olduğu merak edilmektedir. Kaymakamlar valiler tarafından atanmaktadır. Kaymakam olmak için bazı prosedürler bulunmaktadır. Son aylarda kaymakamlığın görevleri ile ilgili araştırmalar artmıştır. Peki kaymakam nereyi yönetir? Kısaca kaymakamların görevleri nelerdir? İşte kaymakamların görevleri ile ilgili tüm detaylar.
16.05.2021Eğitim
Borçlu mükellefler Gelir İdaresi ile uzlaşarak 321 milyon lira cezadan kurtuldu
Borçlu mükellefler Gelir İdaresi ile uzlaşarak 321 milyon lira cezadan kurtulduDevlet ile mükellef arasında vergi uzlaşmaları hem iş yükünü hem de ceza miktarını azaltırken, geçen yıl vergi tarhiyatı sonrasında 45 bin 37 dosyada uzlaşmaya varıldı. Uygulama sonrasında yaklaşık 386 milyon liralık ceza tutarı 65 milyon liraya düştü.
9.05.2021Ekonomi
Gelir İdaresi Başkanlığı, geçen yıl 24 milyonu aşkın bandrollü ürün denetledi
Gelir İdaresi Başkanlığı, geçen yıl 24 milyonu aşkın bandrollü ürün denetlediGelir İdaresi Başkanlığı (GİB), bandrollü ürünlere yönelik geçen yıl 38 bin 10 denetim yaparken, bu kapsamda denetlenen alkol ve tütün ürünü sayısı 24 milyon 2 bin 716 olarak belirlendi.
7.05.2021Ekonomi
30 bin 529 kişi vergi mükellefi yapıldı
30 bin 529 kişi vergi mükellefi yapıldıGelir İdaresi Başkanlığı, yürüttüğü yaygın ve yoğun denetimler sonucu, geçen yıl kayıt dışı çalıştığını tespit ettiği 30 bin 529 kişinin vergi mükellefi olmasını sağladı.
6.05.2021Ekonomi
İngiltere yerel seçimler için sandık başında
İngiltere yerel seçimler için sandık başındaİngiltere'de yaklaşık 48 milyon seçmen, yerel yönetimleri belirlemek için 143 seçim bölgesinde sandık başına gidiyor.
6.05.2021Dünya
Son dakika: 4 bin 653 firmaya ceza tutanağı düzenlendi
Son dakika: 4 bin 653 firmaya ceza tutanağı düzenlendiGelir İdaresi Başkanlığı, geçen yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde talebin arttığı maske ve dezenfektan gibi tıbbi ve kişisel hijyen ürünlerindeki fiyat artışlarını önlemek için yoğun faaliyet yürütürken, bu kapsamda yapılan 41 bin 741 denetimde 4 bin 653 ceza tutanağı düzenledi.
5.05.2021Ekonomi
Son dakika: Emeklilere bayram ikramiyesi zammı Meclis'ten geçti
Son dakika: Emeklilere bayram ikramiyesi zammı Meclis'ten geçtiGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulunda, kanun teklifi görüşmelerinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği emeklilerin bayram ikramiyesinin 1100 liraya çıkarılmasını içeren madde kabul edildi.
29.04.2021Gündem
'Akaryakıt kaçakçılığıyla mücadele' teklifi TBMM'de kabul edildi
'Akaryakıt kaçakçılığıyla mücadele' teklifi TBMM'de kabul edildiAK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ile AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
29.04.2021Siyaset
Son dakika: Bakan Soylu'dan 'tam kapanma açıklaması':  E-başvuruyla izin alabilecekler
Son dakika: Bakan Soylu'dan 'tam kapanma açıklaması': E-başvuruyla izin alabileceklerGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, "Uzun zamandır Türkiye'nin takip ettiği Diyarbakır Anneleri'nde yarın 25. buluşma gerçekleşecek." ifadelerini kullandı. Soylu, İstanbul otogarında PKK'lıların bir aracın altına yerleştirdiği 5 kilo patlayıcının ele geçirildiğini, 2 kişinin yakalandığını bildirdi. Tam kapanma ile ilgili bilgiler veren Soylu, "Çalışma izin belgesiyle ilgili arkadaşlarımız yarın akşam devreye koyacaklar. e-Devlet üzerinden SGK tuşuna basıp T.C. kimlik numaraları girilerek, çıktı alınacak. Bu kadar. Kurumların ayrıca bir yazı vermesine gerek kalmayacak." ifadelerini kullandı
29.04.2021Siyaset
Son dakika: MASAK Thodex'in hesaplarına bloke koydu
Son dakika: MASAK Thodex'in hesaplarına bloke koyduMali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı, dün itibarıyla kripto para borsası Thodex'in Türkiye'de bulunan finansal kuruluşlar nezdindeki hesaplarına bloke koydu.
22.04.2021Ekonomi
Bazıları göremeden öldü! 27 yıldır bekliyorlar
Bazıları göremeden öldü! 27 yıldır bekliyorlarBursa'da, bir kooperatif tarafından 27 yıl önce inşaatına başlanan 110 dairelik site bitirilemedi. Çeşitli nedenlerle arsa sahibi ve müteahhitlerle davalık olan kooperatif üyeleri, ölüm tehditleri aldıklarını söyledi. Kooperatife büyük umutlarla üye olduklarını belirten Nadiye Yılmaz, "Bazı üyeler evlerine taşınamadan öldü. Projemiz tamamlanırsa sitemizin ismini 'Huzur' olarak değiştireceğiz" dedi.
22.04.2021Gündem
Son dakika... Mert'in ölümüyle ilgili davada savcıdan sanıklara 'denetim' tepkisi
Son dakika... Mert'in ölümüyle ilgili davada savcıdan sanıklara 'denetim' tepkisiAnkara’da ilkokul öğrencisi Mert Yağız Köksal'ın (7) şırınga şeklindeki çikolata kapağının boğazına kaçması sonucu ölümüyle ilgili 8 sanık hakkında açılan iki dava birleştirildi. Sanıklardan kantini denetleyen kurulda görevli öğretmen Ali Osman Doğan'ın, her ayın 15'i ile 20'si arasında kantini denetlediklerini ve Mert'in ölümüne neden ürüne rastlamadıklarını söyledi. Savcı Ersoy Yıldız ise "Diğer günler ne olacak, her gün denetleme yapılması gerekmiyor mu? Diğer günlerde bu ürünü satmış olamaz mı?" diye sordu.
20.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

almanyakoronavirüsGelir İdaresi BaşkanlığıkoronaDonald Trump

Usulsüzlük ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.