Uzay İstasyonu

Uzay İstasyonu

Son dakika uzay istasyonu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uzay istasyonu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uzay istasyonu haber sayfamızda...

Uzay İstasyonu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.430 uzay istasyonu haberi bulunmuştur.
Uzay çöpü koyun çiftliğine düştü: Bu Çin'e değil, Elon Musk'a ait
Uzay çöpü koyun çiftliğine düştü: Bu Çin'e değil, Elon Musk'a aitDünya, Çin'in dün Hint Okyanusu'na düşen roketini konuşurken, SpaceX'e ait olduğu düşünülen bir uzay enkazının Avustralya'da bir koyun çiftliğine isabet ettiği bildirildi.
1.08.2022Dünya
Çin Long March 5B'i fırlattı
Çin Long March 5B'i fırlattıÇin'in uzay istasyonuna Wentian modülünü taşıyan 'Long March 5B' roketi, dünya yörüngesinde Tianhe modülü ile buluşacak.
24.07.2022Haberler
Çin Long March 5B'i fırlattı
Çin Long March 5B'i fırlattıÇin'in uzay istasyonuna Wentian modülünü taşıyan 'Long March 5B' roketi, dünya yörüngesinde Tianhe modülü ile buluşacak.
24.07.2022Dünya
Vinnitsya’da ağır bilanço: 21 ölü
Vinnitsya’da ağır bilanço: 21 ölüRusya, Ukrayna’ya yönelik saldırıların şiddetini artırırken, Vinnitsya kentine düzenlediği roket saldırısı sonucu 21 kişinin hayatını kaybettiği, 100’den fazla kişinin de yaralandığı bildiriliyor.
15.07.2022Dünya
NASA, Ay yörüngesine gönderdiği uyduyla yeniden iletişim sağladı
NASA, Ay yörüngesine gönderdiği uyduyla yeniden iletişim sağladıSessiz geçen yaklaşık bir günün ardından NASA, Capstone uzay aracına radyo üzerinden tekrar ulaştı. Capstone'un Kasım ortalarında Ay'ın yörüngesine girmek için yavaş ama etkili bir rota izlemesi planlanıyor.
8.07.2022Dünya
Van'dan gökyüzüne ulaştılar! "Milli Teknoloji Hamlesi’nin neferlerini yetiştiriyoruz"
Van'dan gökyüzüne ulaştılar! "Milli Teknoloji Hamlesi’nin neferlerini yetiştiriyoruz"TÜBİTAK’ın her yaştan gökyüzü meraklısını buluşturduğu Gökyüzü Gözlem Etkinlikleri’nin yeni durağı Van oldu. Etkinliğin açılışını yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Avrupa’nın en büyük teleskobunu Erzurum’da inşa ettiklerini kaydederek “Kendi teleskobumuzla HUBBLE uzay teleskobundan daha yüksek çözünürlükte görüntü alabileceğiz.” dedi. Birilerinin ellerine kaleşnikof verip dağa ölmeye göndermek istediği gençlerin ellerine teleskoplar verdiklerini ifade eden Bakan Varank, “Kandil’e eleman yetiştirilen yerde biz artık Mili Teknoloji Hamlesinin neferlerini yetiştiriyoruz.” diye konuştu.
4.07.2022Gündem
NASA astronotu, uzayda topraksız sebze yetiştirdi
NASA astronotu, uzayda topraksız sebze yetiştirdiNASA’nın uçuş mühendislerinden Jessica Watkins, uzayda yetiştirdiği turp ve mizuna yeşilliklerini hasat etti. Deneysel sistem, 4-6 ay içinde ilk mahsullerini verdi.
30.06.2022Dünya
Uluslararası Uzay İstasyonu'nun güneşin etrafındaki silüetini görüntüledi
Uluslararası Uzay İstasyonu'nun güneşin etrafındaki silüetini görüntülediUzay istasyonunun evinin üstünden görüntülenebileceğini fark eden İngiliz fotoğrafçı Jamie Cooper, bir saniyeden kısa sürede tarihi kareler yakaladı.
21.06.2022Dünya
Mars'ın yüzeyinde çöp tespit edildi
Mars'ın yüzeyinde çöp tespit edildiAmerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından Mars'a gönderilen uzay aracı Perseverance, Kızıl Gezegen'in yüzeyinde insan çöpleri tespit etti.
16.06.2022Dünya
‘İki kişi eğitilecek bir kişi gidecek’
‘İki kişi eğitilecek bir kişi gidecek’Serdar Hüseyin Yıldırım, “Uzaya gitmek için 36 bin kişi başvurdu. İki kişi eğitim alacak ama bir kişi Uluslararası Uzay İstasyonu’na gidecek” dedi
15.06.2022Cadde
İlk Türk astronot olmak için 36 bin kişi kayıt yaptırdı
İlk Türk astronot olmak için 36 bin kişi kayıt yaptırdıMilli Uzay Programı çerçevesinde ilk Türk astronot, 2023 yılında Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderilecek. İzmir Ekonomi Üniversitesinde (İEÜ) konferans veren Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, uzaya gitmek için kayıt yapanların sayısının 36 bin civarında olduğunu belirterek “Başvuruyu tamamlayanların sayısı ise 500’ü buldu. Bunun bini bulacağını düşünüyoruz. Uzaya gitmek için sadece iki kişi eğitim alacak ama bir kişi Uluslararası Uzay İstasyonu’na giderek orada deneylerimizi yapacak” dedi.
14.06.2022Ekonomi
İnsanlı ilk uzay görevi için deney önerileri alınıyor
İnsanlı ilk uzay görevi için deney önerileri alınıyorMilli Uzay Programı çerçevesinde belirlenen 10 hedef projeden biri olan Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu Projesi ile bir Türk vatandaşının, 2023’te uzaya erişiminin sağlanması ve Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (UUİ) bilimsel deneyleri gerçekleştirmesi hedefleniyor.
13.06.2022Gündem
UZAYA GİTMEK İÇİN BAŞVURU SAYFASI 2022: Türkiye Uzay Ajansı Milli Uzay Programı başvuru şartları neler?
UZAYA GİTMEK İÇİN BAŞVURU SAYFASI 2022: Türkiye Uzay Ajansı Milli Uzay Programı başvuru şartları neler?Türkiye Uzay Ajansı tarafından, başvurular arasından belirlenen iki kişi Cumhuriyet'in 100. yılında Uluslarrası Uzay İstasyonuna gönderilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini vererek tarihini duyurduğu Milli Uzay Programı, başvuru şartları da belli oldu. Peki, Milli Uzay Programı son başvuru günü ne zaman, şartlar neler?
24.05.2022Gündem
Uzaya gidecek Türk adaylarda aranacak kriterler belirlendi
Uzaya gidecek Türk adaylarda aranacak kriterler belirlendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrasında açıkladığı 'Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu' projesinin detayları açıklandı. Bilimsel araştırmalar için Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderilecek Türk uzay yolcusu ile ilgili aranılan kriterler açıklandı. 'uzaya.gov.tr' adresinden yapılacak başvuruların ardından yapılacak değerlendirme sonucunda uygun görülen 2 adaydan biri Uluslararası Uzay İstasyonu'na çıkacak ilk Türk olacak.
24.05.2022Haberler
Türkiye’nin uzay projesi başlıyor! Detaylar belli oldu
Türkiye’nin uzay projesi başlıyor! Detaylar belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Milli Uzay Programı çerçevesinde ‘Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu’ görevini başlattıklarını açıkladı. Türk uzay yolcusunda aranacak kriterler ise 45 yaşından küçük olmak, Mühendislik, Fen Bilimleri, Temel Bilimler, Fen Bilimleri ve Temel Bilimler alanındaki Eğitim ve Tıp Fakültelerinden birini bitirmek olacak.
24.05.2022Gündem
Son dakika:  Erdoğan müjdeleri sıraladı! Yoklama kaçağına bedelli imkanı, hükümlülerin Kovid-19 izni uzatıldı, uzay yolculuğu için ilk adım
Son dakika: Erdoğan müjdeleri sıraladı! Yoklama kaçağına bedelli imkanı, hükümlülerin Kovid-19 izni uzatıldı, uzay yolculuğu için ilk adımSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, 'Yoklama kaçağı gençlerimize bedelli askerlikten yararlanma yolunu açıyoruz' dedi. Erdoğan açık cezaevi izinlerinin uzatıldığı belirtti ve uzay yolculuğu için ilk adımın detaylarını paylaştı.
23.05.2022Siyaset
Bakan Yardımcısı Kacır: İlk Türk astronotumuzu Uluslararası Uzay İstasyonu'na göndereceğiz
Bakan Yardımcısı Kacır: İlk Türk astronotumuzu Uluslararası Uzay İstasyonu'na göndereceğizSanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, uzay alanında önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, "Aya erişim hedeflerimiz var. 2023 ve 2028 olarak iki aşamalı ay misyonunu hayata geçireceğiz. İlk Türk astronotumuzu Uluslararası Uzay İstasyonu'na göndereceğiz" dedi.
18.05.2022Ekonomi
Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki astronot, Ay tutulmasını görüntüledi
Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki astronot, Ay tutulmasını görüntüledi16 Mayıs'ta Türkiye saatiyle 05.30 sularında gerçekleşen süper kanlı Ay tutulması, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki (UUİ) astronotlar tarafından da gözlemlendi.
18.05.2022Dünya
Çin'in Tianzhou-4 kargo aracı uzay istasyonuna kenetlendi
Çin'in Tianzhou-4 kargo aracı uzay istasyonuna kenetlendiÇin'in kargo uzay aracı Tianzhou-4, ülkenin yapım aşamasındaki uzay istasyonunun çekirdek modülüne başarıyla kenetlendi.
23.06.2022Haberler
55 milyon dolara uzaya çıktılar
55 milyon dolara uzaya çıktılarUzay tarihinde ilk defa kişi başı 55 milyon dolar ödeyen 3 kişi Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderildi.
10.04.2022Dünya
Uzaya "özel ticari" görev! Bilet parası 55 milyon dolar
Uzaya "özel ticari" görev! Bilet parası 55 milyon dolarUzaya ilk özel ticari misyon gerçekleştirildi. 55 milyon dolar bilet parası ödeyen 3 kişi, Uluslararası Uzay İstasyonu'na bilimsel projelerde çalışmak için gitti.
9.04.2022Ekonomi
Amazon ‘uzay oteli’ işine girdi
Amazon ‘uzay oteli’ işine girdiYeryüzünden 400 kilometre yukarıya kurulacak olan Orbital Reef isimli özel uzay istasyonu 10 turisti barındıracak. Buraya gelenler günde 32 gün doğumu ve gün batımı görme imkânına kavuşacak.
9.04.2022Dünya
Soyuz MS-19 astronot ve kozmonotları, Dünya'ya döndü
Soyuz MS-19 astronot ve kozmonotları, Dünya'ya döndüABD'li NASA astronotu Vande Hei ve Roscosmos kozmonotları Anton Shkaplerov ile Pyotr Dubrov'u taşıyan Soyuz MS-19 uzay aracı Dünya'ya iniş yaptı.
30.03.2022Haberler
Rusların bomba yağdırdığı Mariupol'de kritik direniş!
Rusların bomba yağdırdığı Mariupol'de kritik direniş!Bugüne dek büyük direniş örneği gösteren Mariupol zorda. Rus askerinin kente girdiği öne sürülürken, Mariupol'un ve dolayısıyla Ukrayna'nın Azak Denizi ile bağlantısı kesildi.
20.03.2022Dünya
Dünya onları konuşuyor! Rus kozmonotlar Ukrayna renkleri giydi...
Dünya onları konuşuyor! Rus kozmonotlar Ukrayna renkleri giydi...Rus kozmonotlar Sergey Korsakov, Oleg Artemyev ve Denis Matveev, üzerlerinde Ukrayna bayrağının renklerini taşıyan uzay kıyafetleri giyerek kameralara poz verdi.
19.03.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Uzay İstasyonu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.