Uzay İstasyonu

Uzay İstasyonu

Son dakika uzay istasyonu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uzay istasyonu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uzay istasyonu haber sayfamızda...

Uzay İstasyonu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.296 uzay istasyonu haberi bulunmuştur.
Çin, kurmakta olduğu uzay istasyonuna ilk taykonot ekibini gönderdi
Çin, kurmakta olduğu uzay istasyonuna ilk taykonot ekibini gönderdiÇin, Dünya yörüngesinde kurmaya başladığı uzay istasyonuna 3 kişilik taykonot ekibini gönderdi.
17.06.2021 Teknoloji
Çin, uzay istasyonuna ilk astronot ekibini gönderdi
Çin, uzay istasyonuna ilk astronot ekibini gönderdiÇin, Dünya yörüngesinde kurmaya başladığı uzay istasyonuna 3 kişilik astronot ekibini gönderdi.
17.06.2021Dünya
Son dakika... Çin tarih yazdı! Saat 04.22'de duyurdular
Son dakika... Çin tarih yazdı! Saat 04.22'de duyurdularİki yıl önce Ay'ın uzak bölgesine insansız bir uzay aracı gönderen ilk ülke olan Çin, kendi uzay istasyonu için en kritik adımı atıp astronotlarını yola çıkardı. Üç astronot yaklaşık üç ay Tianhe modülünde kalacak ve ardından dünyaya dönecek.
17.06.2021Dünya
Çin uzay istasyonuna göndereceği ilk taykonot ekibini açıkladı
Çin uzay istasyonuna göndereceği ilk taykonot ekibini açıkladıÇin, Dünya yörüngesinde kurmaya başladığı uzay istasyonuna göndereceği ilk insanlı sefere katılacak taykonotları belirledi.
16.06.2021Teknoloji
Tatilde sanatsız kalmak istemeyenlere!
Tatilde sanatsız kalmak istemeyenlere!Yazar Nazlı Eray’ın ikinci akrilik resim sergisi “Karamel” 23 Haziran’da Bodrum’daki Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor.
13.06.2021Kültür Sanat
NASA'dan Rusya'ya 'uzay yarışı' uyarısı
NASA'dan Rusya'ya 'uzay yarışı' uyarısıAmerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) Yöneticisi Bill Nelson, Rusya'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan ayrılmasının uzay yarışı başlatabileceği uyarısında bulundu.
5.06.2021Teknoloji
NASA'dan dikkat çeken açıklama: Uzay yarışı...
NASA'dan dikkat çeken açıklama: Uzay yarışı...Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) Yöneticisi Bill Nelson, Rusya'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan ayrılmasının uzay yarışı başlatabileceği uyarısında bulundu.
4.06.2021Dünya
Son Dakika: SpaceX ve NASA'dan umut olacak roket atışı!
Son Dakika: SpaceX ve NASA'dan umut olacak roket atışı!NASA adına uzay taşımacılığı yapan SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) kargo taşıyan roketini fırlattı. ISS’e gönderilen 3 bin 300 kiloluk kargonun içinde deneylerde kullanılmak üzere su ayıları olarak bilinen 20 bin tardigrad, 128 kısa kuyruklu kalamar, ayrıca Şili biberi bitkileri ve pamuk fideleri bulunuyor.
4.06.2021Teknoloji
Uzayda beklenmeyen çarpışma: Delik açtı!
Uzayda beklenmeyen çarpışma: Delik açtı!Uluslararası Uzay İstasyonu'nda ilginç bir 'karşılaşma' yaşandı. İstasyonda kullanılan robotik kol bir uzay enkazı/çöpü ile karşılaşması sebebiyle delindi. Hasar gördüğünü bildiren Kanada Uzay Ajansı, hasarın günler sonra fark edildiğini söyledi.
1.06.2021Teknoloji
Çin, haziranda uzaya 3 taykonot gönderecek
Çin, haziranda uzaya 3 taykonot gönderecekÇin, haziran ayında üç kişilik bir taykonot ekibini, yeni uzay istasyonu kurma çalışmaları için göndermeyi planlıyor.
31.05.2021Teknoloji
Çin'in uzay kargo gemisi Tiencou-2 artık yörüngede
Çin'in uzay kargo gemisi Tiencou-2 artık yörüngedeÇin'in uzay kargo gemisi Tiencou-2'nin (Gök Gemisi-2), başarılı şekilde yörüngeye yerleştiği bildirildi.
31.05.2021Teknoloji
SpaceX başarılı bir şekilde 60 internet uydusunu uzaya fırlattı
SpaceX başarılı bir şekilde 60 internet uydusunu uzaya fırlattıAmerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunu daha uzaya yolladı.
27.05.2021Teknoloji
NASA'dan İstanbul paylaşımı! 'Parlıyorsun'
NASA'dan İstanbul paylaşımı! 'Parlıyorsun'NASA, Instagram hesabından İstanbul'a ait bir uydu görüntüsünü paylaşarak "Selam İstanbul, parlıyorsun!" mesajını yazdı.
26.05.2021Gündem
Ünlü astronot, uzaydan çekilmiş Sahra Çölü fotoğrafını paylaştı
Ünlü astronot, uzaydan çekilmiş Sahra Çölü fotoğrafını paylaştıUluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) görev yapan Fransız astronot Thomas Piquet, uzaydan çektiği Sahra Çölü’nün fotoğraflarını paylaştı.
25.05.2021Teknoloji
Çin'in uzay modülü için beklenmeyen erteleme kararı
Çin'in uzay modülü için beklenmeyen erteleme kararıÇin, yörüngede kurmayı planladığı uzay istasyonunun çekirdek modülünü desteklemek üzere planladığı ikmal seferini erteledi.
20.05.2021Teknoloji
Fransız astronottan 'Kabeli' Ramazan Bayramı tebriği
Fransız astronottan 'Kabeli' Ramazan Bayramı tebriğiSpaceX'in Falcon 9 roketiyle 23 Nisan'da Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) gönderilen Fransız astronot Thomas Pesquet, Kabe'nin bütün parlaklığıyla göründüğü ve Mekke'nin gece uzaydan çekilmiş fotoğrafını paylaşarak Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladı.
13.05.2021Teknoloji
NASA ve Boeing, ikinci Starliner test uçuşunu yapacak
NASA ve Boeing, ikinci Starliner test uçuşunu yapacakBoeing ve NASA tarafından belirlenen tarih 30 Temmuz oluyor ve bu kapsamda kapsül yeni görevler için Uluslararası Uzay İstasyonuna gidecek.
10.05.2021Teknoloji
Son dakika... NASA küplere bindi! Çin'e çok sert 'roket' tepkisi
Son dakika... NASA küplere bindi! Çin'e çok sert 'roket' tepkisiKontrolden çıkan roket günlerce tüm dünyayı tedirgin etti. Gelen bir son dakika haberine göre; nereye düşeceği kestirilemeyen 'serseri' roketin sonu, Hint Okyanusu oldu ancak olayla ilgili NASA'dan zehir zemberek bir açıklama geldi.
9.05.2021Dünya
Son dakika: Çin'in kontrolden çıkan roketi Maldivler yakınlarına düştü
Son dakika: Çin'in kontrolden çıkan roketi Maldivler yakınlarına düştüGelen son dakika haberine göre, Çin Uzay İstasyonu'nun çekirdek modülünü yörüngeye taşımak üzere fırlatılan ve kontrolden çıkan Long March 5B roketinin, Hint Okyanusu'nda Maldivler yakınlarında bir yere düştüğü açıklandı.
9.05.2021Dünya
Son dakika: Çin'in kontrolden çıkan roketi dünyaya düştü!
Son dakika: Çin'in kontrolden çıkan roketi dünyaya düştü!Gelen bir son dakika haberine göre; Çin’e ait Long March 5B tipi roketin kontrolden çıkması, dünyayı alarma geçirmişti. Çin Uzay İstasyonu'nun çekirdek modülünü yörüngeye taşımak üzere fırlatılan ve kontrolden çıkan Long March 5B roketi bu sabah itibarıyla düştü. İşte detaylar...
9.05.2021Dünya
Son dakika! Çin'in roketi Türkiye'ye düşebilir! İstanbul ve Ankara tehlikede
Son dakika! Çin'in roketi Türkiye'ye düşebilir! İstanbul ve Ankara tehlikedeGelen bir son dakika haberine göre; Çin’e ait Long March 5B tipi roketin kontrolden çıkması, dünyayı alarma geçirdi. ABD Savunma Bakanlığı roketin izlendiğini, tam olarak nereye düşeceğinin ancak saatler kala bilinebileceğini açıkladı. Roketin parçalarının düşme ihtimali olan yerler arasında Türkiye de var.
6.05.2021Dünya
Dikkat! Roket düşebilir!
Dikkat! Roket düşebilir!Çin’e ait Long March 5B tipi roketin kontrolden çıkması, dünyayı alarma geçirdi. ABD Savunma Bakanlığı roketin izlendiğini, tam olarak nereye düşeceğinin ancak saaatler kala bilinebileceğini açıkladı...
6.05.2021Dünya
Son dakika haberi: Çin'in uzaya gönderdiği roket kontrolden çıktı! Türkiye'ye düşebilir...
Son dakika haberi: Çin'in uzaya gönderdiği roket kontrolden çıktı! Türkiye'ye düşebilir...Son dakika haberlere göre, Çin'in uzaya gönderdiği 21 tonluk roket dünyanın etrafında kontrolsüz bir şekilde dönmeye başladı, uzmanlar dakikada 385, saatte 27 bin kilometre hıza ulaşan dev roketin düşebileceği enlemleri açıkladı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
4.05.2021Dünya
NASA ve SpaceX astronotları Dünya'ya geri döndü!
NASA ve SpaceX astronotları Dünya'ya geri döndü!Dünya'ya geri dönüşleri birkaç kez ertelenen 4 astronotun görevleri sona erdi ve nihayet canlı yayın ile gezegene geri döndü.
2.05.2021Haberler
NASA ve SpaceX astronotları Dünya'ya geri döndü!
NASA ve SpaceX astronotları Dünya'ya geri döndü!Dünya'ya geri dönüşleri birkaç kez ertelenen 4 astronotun görevleri sona erdi ve nihayet canlı yayın ile gezegene geri dönüyorlar.
2.05.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

çinRusyaDünyauzay istasyonunasa

Uzay İstasyonu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.