Varlık Barışı

Varlık Barışı

Son dakika varlık barışı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan varlık barışı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan varlık barışı haber sayfamızda...

Varlık Barışı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 478 varlık barışı haberi bulunmuştur.
Varlık Barışı’nın süresi 6 ay daha uzatıldı
Varlık Barışı’nın süresi 6 ay daha uzatıldıYurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye’de değerlendirmek üzere başlatılan Varlık Barışı uygulamasından yararlanmak için tanınan süre 6 ay uzatıldı.
1.07.2021Ekonomi
Varlık Barışı'nda süre uzadı
Varlık Barışı'nda süre uzadıYurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye'de değerlendirmek üzere başlatılan Varlık Barışı uygulamasından yararlanmak için tanınan süre 6 ay uzatıldı.
30.06.2021Uzmanpara
Son dakika: Varlık Barışı'nda süre uzatıldı
Son dakika: Varlık Barışı'nda süre uzatıldıYurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye'de değerlendirmek üzere başlatılan Varlık Barışı uygulamasından yararlanmak için tanınan süre 6 ay uzatıldı.
30.06.2021Ekonomi
Varlık Barışı mesai saati sonunda bitiyor
Varlık Barışı mesai saati sonunda bitiyorYurtdışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye’de değerlendirmek üzere başlatılan ‘Varlık Barışı’ uygulamasına bugün mesai bitimine kadar başvuru yapılabilecek.
30.06.2021Ekonomi
'Varlık Barışı'nda son gün yarın
'Varlık Barışı'nda son gün yarınYurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye'de değerlendirmek üzere başlatılan "Varlık Barışı" uygulamasına yarın mesai bitimine kadar başvuruda bulunulabilecek.
29.06.2021Uzmanpara
'Varlık Barışı'na başvuru için yarın son gün
'Varlık Barışı'na başvuru için yarın son günYurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye'de değerlendirmek üzere başlatılan "Varlık Barışı" uygulamasına yarın mesai bitimine kadar başvuruda bulunulabilecek.
29.06.2021Ekonomi
Türkiye neden hedef ülke oldu? Son günlerde eklendi
Türkiye neden hedef ülke oldu? Son günlerde eklendiGüvenlik birimlerinin uyuşturucu raporlarında, ‘Türkiye’nin morfin ve eroinin Avrupa’ya geçiş güzergâhında olduğunu’ belirtiyor. Ancak bu tanıma son günlerde ‘kokain rotası’ da eklendi.
26.06.2021Gündem
Son dakika: Bakan Elvan'dan büyüme açıklaması
Son dakika: Bakan Elvan'dan büyüme açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, büyüme, ödemeler dengesi ve kamu maliyesi tarafının olumlu sinyaller verdiğini belirterek, "Bu ülkenin ihtiyacı düşük enflasyon ve kur istikrarı. Fiyat istikrarı olmaksızın, sürdürülebilir bir büyüme ve refah artışından bahsedemeyiz." dedi.
25.06.2021Ekonomi
Varlık Barışı’na başvuru  için son haftaya girildi
Varlık Barışı’na başvuru için son haftaya girildiYurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye’de değerlendirmek üzere başlatılan “Varlık Barışı” uygulamasına başvuru için son haftaya girildi.
25.06.2021Ekonomi
'Varlık Barışı'nda son haftaya girildi
'Varlık Barışı'nda son haftaya girildiYurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye'de değerlendirmek üzere başlatılan "Varlık Barışı" uygulamasına başvuru için son haftaya girildi.
24.06.2021Uzmanpara
"Varlık Barışı"na başvuru için son haftaya girildi
"Varlık Barışı"na başvuru için son haftaya girildiYurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye'de değerlendirmek üzere başlatılan "Varlık Barışı" uygulamasına başvuru için son haftaya girildi.
24.06.2021Ekonomi
Varlık barışı fırsatında son 20 gün
Varlık barışı fırsatında son 20 günVarlık barışı uygulamasından yararlanmak isteyenlerin, yurt dışındaki varlıklarını ekonomiye kazandırmak için 20 gün içinde bildirimde bulunması gerekiyor.
10.06.2021Uzmanpara
Varlık barışı fırsatından yararlanmak için son 20 gün
Varlık barışı fırsatından yararlanmak için son 20 günVarlık barışı uygulamasından yararlanmak isteyenlerin, yurt dışındaki varlıklarını ekonomiye kazandırmak için 20 gün içinde bildirimde bulunması gerekiyor.
10.06.2021Ekonomi
Yiğit Bulut açıkladı: 12 milyar dolar satıldı
Yiğit Bulut açıkladı: 12 milyar dolar satıldıMerkez Bankası’nın duruşu ve araç bağımsızlığı üstüne sürekli kara çalınmaya çalışıldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, “Piyasa ve ekonominin şartları ne gerektiriyorsa Merkez Bankası o adımları atacak ve gereken kararlar alınacaktır” dedi. Bulut, Merkez Bankası’ndaki değişimden bu yana da yerleşiklerin 12 milyar dolardan fazla döviz sattığına dikkat çekti.
14.04.2021Ekonomi
Yiğit Bulut açıkladı! Erdoğan'ın döviz çağrısı sonrası flaş gelişme
Yiğit Bulut açıkladı! Erdoğan'ın döviz çağrısı sonrası flaş gelişmeCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halka döviz çağrısına da değinen Bulut, "Vatandaş çağrıyı savundu, dövizini bozdurdu." dedi.
26.03.2021Haberler
Yiğit Bulut açıkladı! Erdoğan'ın döviz çağrısı sonrası flaş gelişme
Yiğit Bulut açıkladı! Erdoğan'ın döviz çağrısı sonrası flaş gelişmeCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halka döviz çağrısına da değinen Bulut, "Vatandaş çağrıyı savundu, dövizini bozdurdu." dedi.
26.03.2021Ekonomi
Varlık Barışı nedir? Varlık Barışı ile ilgili merak edilenler...
Varlık Barışı nedir? Varlık Barışı ile ilgili merak edilenler...Varlık Barışı nedir, nasıl başvuru yapılır? Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reform Paketi ile birlikte Varlık Barışı ile ilgili aramalar arttı. Ekonomi Reform Paketi takvimi belli oldu. Peki, Varlık Barışı nedir? İşte Varlık Barışı ile ilgili detaylar.
25.03.2021Ekonomi
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde konuştu. Vatandaşlara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Son birkaç gündür piyasalarda yaşanan dalgalanmalar, Türkiye ekonomisinin temellerini gerçek dinamiklerini, taşıdığı potansiyeli ve yarınını yansıtmıyor. Vatandaşlarımızın evlerindeki döviz ve altını çeşitli finansla araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum. İş insanlarımıza da, 30 Haziran'a kadar devam eden varlık barışından yararlanarak, yurt dışındaki kaynaklarını ülkemize getirebileceklerini tekrar hatırlatıyorum.' dedi.
24.03.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan döviz kuru ve varlık barışı açıklaması!
Son dakika: Erdoğan'dan döviz kuru ve varlık barışı açıklaması!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7. Olağan Büyük Kongresi’nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan son dönemde döviz kurunda yaşanan dalgalanmadan varlık barışına kadar birçok konuya değindi. İşte son dakika haberinin detayları...
24.03.2021Ekonomi
Yabancıya da varlık barışı
Yabancıya da varlık barışıGelir İdaresi varlık barışına ilişkin detayları açıkladı: Şirket ortaklarının yurtdışındaki parası kapsamda... Vatandaşlık şartı yok... Nakit parada gümrük belgesi yeterli olacak.
7.01.2021Ekonomi
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere müjdeyi verdi! Yüzde 18 zam
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere müjdeyi verdi! Yüzde 18 zamGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversite öğrencilerine burs müjdesi verdi. 2021 yılında verilecek burs ve kredi miktarının belirlendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2021 yılında öğrencilerime vereceğimiz burs ve kredi miktarını belirledik. Lisansta 550'den 650 liraya çıkarmış bulunuyoruz. Aynı şekilde 1100 lira olan yüksek lisansı da 1300 liraya çıkarıyoruz. Doktorada ise 1650 lira olan ödemeyi 1950 liraya çıkarmış oluyoruz. Ocak ayında öğrencilerin hesaplarına burs ve kredi olarak bu miktarlar yatırılacaktır" diye konuştu. Buna göre, lisans öğrencilerinin alacağı miktarda yaklaşık yüzde 18 artış sağlanmış oldu. Asgari ücret konusunda da konuşan Erdoğan, "Görüşmeler belli yere gelsin o zaman konuşalım" dedi.
23.12.2020 Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Yüzde 18 zam
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Yüzde 18 zamCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversite öğrencilerine burs müjdesi verdi. 2021 yılında verilecek burs ve kredi miktarının belirlendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2021 yılında öğrencilerime vereceğimiz burs ve kredi miktarını belirledik. Lisansta 550'den 650 liraya çıkarmış bulunuyoruz. Aynı şekilde 1100 lira olan yüksek lisansı da 1300 liraya çıkarıyoruz. Doktorada ise 1650 lira olan ödemeyi 1950 liraya çıkarmış oluyoruz. Ocak ayında öğrencilerin hesaplarına burs ve kredi olarak bu miktarlar yatırılacaktır" diye konuştu. Buna göre, lisans öğrencilerinin alacağı miktarda yaklaşık yüzde 18 artış sağlanmış oldu.
23.12.2020Haberler
Varlık Barışı, yurt içindeki varlıklar için de fırsat sunuyor
Varlık Barışı, yurt içindeki varlıklar için de fırsat sunuyorYurt dışındaki varlıkların ekonomiye kazandırılması için başlatılan Varlık Barışı uygulaması, yurt içindeki varlıkların kayıt altına alınması için de imkan sunuyor.
13.12.2020Ekonomi
Varlık Barışı’nda son tarih 30 Haziran
Varlık Barışı’nda son tarih 30 HaziranVarlık Barışı ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı.
29.11.2020Ekonomi
'Varlık barışı'nın uygulanmasına ilişkin kurallar belirlendi
'Varlık barışı'nın uygulanmasına ilişkin kurallar belirlendiYurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını, 30 Haziran 2021'e kadar Türkiye’deki banka veya aracı kurumlara bildiren gerçek ve tüzel kişiler, söz konusu varlıklarını, vergi incelemesine tabi tutulmadan serbestçe tasarruf edebilecek.
28.11.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Varlık Barışı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.