Veliler

Veliler

Son dakika veliler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan veliler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan veliler haber sayfamızda...

Veliler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.796 veliler haberi bulunmuştur.
Okullar kapanacak mı, yüz yüze eğitim sona erecek mi? Bakan Koca'dan açıklama...
Okullar kapanacak mı, yüz yüze eğitim sona erecek mi? Bakan Koca'dan açıklama... Okullar yeniden kapanacak mı sorusu öğrenci ve veliler tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Son dönemde vaka sayılarında yaşanan artış ile birlikte yeni tedbirlerin gündeme gelebileceğine dair açıklamalar öğrenci ve veliler tarafından okullar yeniden kapanır mı sorusuna çevrildi. Konuya dair hem Cumhurbaşkanı hem de Milli Eğitim Bakanı açıklamalarda bulundu. Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca'dan da net yanıt geldi. Peki okullar yeniden kapanacak mı?
20.10.2021Gündem
Alişan 'velilerden tepki gördü' haberlerine isyan etti: Allah’a havale ediyorum!
Alişan 'velilerden tepki gördü' haberlerine isyan etti: Allah’a havale ediyorum!Alişan, geçtiğimiz temmuz ayında hayatını kaybeden kardeşi Selçuk Tektaş'ın çocuklarına sahip çıkıyor. Ünlü şarkıcı, yeğenlerini okuldan bile almaya kendisi gidiyor. Ancak geçtiğimiz günlerde yeğenlerini okuldan alırken ünlü isim ile diğer veliler arasında park krizi yaşandığı iddia edildi. Çıkan haberleri yalanlayan Alişan, adeta isyan etti.
18.10.2021Cadde
Fark yaratan dijital astronomi kütüphanesi
Fark yaratan dijital astronomi kütüphanesiSabancı Vakfı Fark Yaratanlar Programı’nın 12. sezonunda Fark Yaratan seçilen Stellar Lab, Halil Bağış tarafından “herkes için gökbilim” felsefesi ile kuruldu.
17.10.2021Pazar
Çocuğunun fotoğrafını paylaşanlar dikkat! Soluğu mahkemede alabilirsiniz
Çocuğunun fotoğrafını paylaşanlar dikkat! Soluğu mahkemede alabilirsinizSosyal medyada çocuklar ve gençler gördükleri çoğu şeyden etkileniyorlar. Sosyal medya fenomenlerini örnek alarak, onlar gibi olma çabaları da her geçen gün artıyor. Çocukları bir taraftan bu bağımlılıktan kurtarmaya çalışırken öte yandan, sosyal medya fenomeni ebeveynler karşımıza çıkıyor. Ancak dikkat! Yasal yaptırımlar kapıda olabilir... "Çocuklar ileride paylaşılan fotoğrafları için anne-babalarına dava açabilir" diyen uzmanlar, önemli detaylar paylaştı.
14.10.2021Gündem
15 tatil ne zaman 2022? Okullar hangi tarihte tatil olacak, ara tatil ve yarı yıl tatili ne zaman başlıyor?
15 tatil ne zaman 2022? Okullar hangi tarihte tatil olacak, ara tatil ve yarı yıl tatili ne zaman başlıyor?Okullar ilk ara tatile ne zaman başlıyor? 2021-2022 eğitim ve öğretim dönemi 6 Eylül'de tüm kademelerde başlamıştı. Koronavirüs nedeniyle bir süre ara verilen yüz yüze eğitim, tüm yurtta heyecanla karşılanmıştı. Öğrenci ve veliler, '15 tatil, yaz tatili ne zaman?' gibi soruları yöneltmeye başladı. İşte, MEB tarafından yayımlanan tatil takvimi...
13.10.2021Eğitim
Efeler, Matematik Parkı’nı çok sevdi
Efeler, Matematik Parkı’nı çok sevdiEfeler Belediyesi’nin Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı, tam puan aldı. Parkı ziyaret eden öğretmen, öğrenci ve veliler, çok sevdiklerini söyledi, Başkan Mehmet Fatih Atay’a teşekkür etti.
12.10.2021Ege
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den Okullar kapanacak mı sorusuna yanıt! Yüz yüze eğitim sona mı erecek?
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den Okullar kapanacak mı sorusuna yanıt! Yüz yüze eğitim sona mı erecek?Son dönemde artan vaka artışlarının ardından sosyal medyada online eğitime geçilmesi yönünde birçok tweet atıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Okullar kapanacak mı sorusunun kendisine yöneltilmesinin ardından bizim geliştirdiğimiz sistemde yüz yüze eğitimde okulları kapatmayı değil sınıfları kapatmayı gerektiriyor açıklamasında bulundu. Dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısının ardından Okulların kapanması veya online eğitime geçileceği yönünde bir karar açıklanmadı.
12.10.2021Gündem
Busenazların başarısı kadın boksuna ilgiyi artırdı
Busenazların başarısı kadın boksuna ilgiyi artırdıKadın Boks Milli Takımı Kaptanı Şennur Demir, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Busenaz Sürmeneli ile altın, Buse Naz Çakıroğlu ile de gümüş madalya kazanmanın kadın boksuna ilgiyi artırdığını belirtti.
11.10.2021Diğer
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İsrail mahkemesinin aldığı kararı lanetliyorum
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İsrail mahkemesinin aldığı kararı lanetliyorumİsrail'de bir mahkemenin aldığı 'Yahudilerin Mescid-i Aksa'da 'sessizce' ibadet etme hakkı olduğu' kararıyla ilgili, "Öncelikle İsrail mahkemesinin almış olduğu kararı reddediyorum, kınıyorum, lanetliyorum" dedi.
8.10.2021Gündem
Beyaz önlükleri giydiler hekimliğe adım attılar
Beyaz önlükleri giydiler hekimliğe adım attılarİzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Tıp Fakültesi’nde eğitime başlayan öğrenciler, beyaz önlüklerini giydi, yemin ederek hekimliğe ilk adımı attı.
8.10.2021Ege
MEB 2021-2022 takvimi yayımlandı! İlk ara tatil ne zaman? Yarıyıl tatili hangi tarihlere denk geliyor?
MEB 2021-2022 takvimi yayımlandı! İlk ara tatil ne zaman? Yarıyıl tatili hangi tarihlere denk geliyor?İlk ara tatil ne zaman sorusu öğrenci ve veliler tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu yıl 6 Eylül'de açılan okulların ardından ilk ara tatilin yapılacağı tarih ve tüm tatil tarihleri MEB tarafından yayımlanan akademik takvim ile duyuruldu. Peki Kasım ara tatili hangi tarihler arasında yapılacak?
7.10.2021Gündem
Bugün (6 Ekim) İstanbul'da okullar tatil olacak mı 2021? İstanbul'un Kurtuluşu resmi tatil mi?
Bugün (6 Ekim) İstanbul'da okullar tatil olacak mı 2021? İstanbul'un Kurtuluşu resmi tatil mi? İstanbul'un Kurtuluşu nedeniyle 6 Ekim Çarşamba günü etkinlikler düzenlenecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden konu hakkında açıklama geldi. İstanbul’un 98. kurtuluş yılına özgü çeşitli kutlamalar gerçekleştirilecek. Öğrenci ve veliler ise '6 Ekim İstanbul'un Kuruluş gününde okullar tatil mi?' sorusuna yanıt arıyor.
6.10.2021Gündem
Yerli İHA ve SİHA'lar, Türk okullarına ilgiyi artırdı
Yerli İHA ve SİHA'lar, Türk okullarına ilgiyi artırdıTürkiye Maarif Vakfı Başkanı Birol Akgün, Türkiye'nin özellikle son dönemde İHA ve SİHA teknolojileri gibi bu alanda artan görünürlüğünün yurt dışındaki Türk okullarına talebi artırdığını söyledi.
5.10.2021Gündem
Veliler: Yüz yüze eğitim güvenilir
Veliler: Yüz yüze eğitim güvenilirIPSOS Milliyet okurları için derledi
4.10.2021Gündem
Bergüzar Korel'den aşı paylaşımı: İkinci dozumu da oldum
Bergüzar Korel'den aşı paylaşımı: İkinci dozumu da oldumHan ve Ali adında iki oğlu olan ve şimdilerde kızı Leyla'yı kucağına almak için gün sayan Bergüzar Korel, geçtiğimiz ay ilk doz koronavirüs aşısını olan güzel oyuncu, bugün ikinci dozunu da oldu. Korel, aşı yaptırırken verdiği pozu Instagram'dan paylaştı.
30.09.2021Cadde
Koronavirüs gölgesinde yüz yüze eğitim! Veliler ve öğretmenler bu durumlara dikkat
Koronavirüs gölgesinde yüz yüze eğitim! Veliler ve öğretmenler bu durumlara dikkatKoronavirüs gölgesinde başlayan yüz yüze eğitim, beraberinde sorunları da getirdi. Öğrencilerin psikolojilerinin eskisinden farklı olduğuna dikkat çeken uzmanlar, öğretmen ve velileri uyarıyor. İşte karşılaşılan sorunlar ve atılması gereken doğru adımlar...
29.09.2021Gündem
Son dakika... Çankırı ve Çorum valilerinden 18 yaş altına aşı uyarısı!
Son dakika... Çankırı ve Çorum valilerinden 18 yaş altına aşı uyarısı!Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, kentlerindeki vaka artışlarına işaret ederek 18 yaş altının da aşılanması uyarısında bulundu. Öte yandan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, aşı karşıtlığının eskiden beri varlığını sürdürdüğünü belirterek, "Bugün aşı karşıtlığı nedeniyle neredeyse her ülkede aşıyla önlenebilir ölümlerde önemli bir artış var" dedi.
27.09.2021Gündem
Dersler 30 dakika mı? Hangi illerde ders süreleri kısaldı?
Dersler 30 dakika mı? Hangi illerde ders süreleri kısaldı?Ders süreleri kısaldı mı? Milli Eğitim Bakanlığı kararı ile okullar 6 Eylül'de yüz yüze eğitime başladı. Salgın sebebiyle öğrencilerin kapalı alanda kalmamasını isteyen veliler ders sürelerinin değişip değişmeyeceğini merak ediyor. Bazı valiliklerden yapılan son dakika açıklamasına göre ders süreleri kısaldı. Peki, dersler 30 dakika olacak mı?
21.09.2021Gündem
‘Eğitim timleri’ okulları gezecek
‘Eğitim timleri’ okulları gezecekCHP Grup Başkanvekili Engin Altay başkanlığında partinin Milli Eğitim Komisyonu üyeleri, öğretmenlik ve öğretim üyeliği yapmış milletvekillerinin görev aldığı timler, okullarda sorunları yerinde tespit edecek
18.09.2021Siyaset
Çocuk giysisinde kordon tehlikesi
Çocuk giysisinde kordon tehlikesiBazı ihraç çocuk giysileri, boğulma riski taşıyan, standart dışı kordonları nedeniyle Avrupa Birliği’nden uyarı aldı. Bakanlık yetkilileri, söz konusu ürünlerin iç piyasaya verilmeyip imha edildiğini söyledi.
17.09.2021Ekonomi
PCR testi yurt ve pansiyonlarda zorunlu oldu mu, kimlere mecburi? İşte, MEB PCR testi genelgesi...
PCR testi yurt ve pansiyonlarda zorunlu oldu mu, kimlere mecburi? İşte, MEB PCR testi genelgesi...Koronavirüs salgınında aşı olmayanlar için PCR testi zorunluluğu gündeme geldi. İçişleri Bakanlığı ardından MEB de illere PCR testi ile ilgili yazı gönderdi. Öğretmen ve okul çalışanlarının haftada iki kez PCR testi uygulaması artık yurt ve pansiyonlarda da geçerli olacak. Öğretmenlere, öğrencilere, yurt ve pansiyonlara PCR testi zorunlu mu?
15.09.2021Gündem
‘Çocuklarınıza aşı yaptırın’
‘Çocuklarınıza aşı yaptırın’EÜ Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kurugöl okullarda eğitimin sürdürülebilirliği için aşılamanın önemine değindi
15.09.2021Ege
Bilim Kurulu Üyesi uyardı! "Salgın yapabilir"
Bilim Kurulu Üyesi uyardı! "Salgın yapabilir"Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, okulların açılmasıyla çocuklar arasında sıkça görülmeye başlanan Norovirüs hakkında uyarılarda bulundu. Prof. Dr. Yavuz, ishal ve kusma ile ortaya çıkan Norovirüs hastalığının da tıpkı Kovid gibi hızla bulaşabildiğine dikkat çekerek "Salgın yapabilir" dedi. İstanbul'da aşırı kalabalıkların oluşmaya başladığına da işaret eden Prof. Dr. Yavuz, bunun da Kovid dahil pek çok virüs hastalığı için besi yeri ortamı oluşturduğuna dikkat çekti.
14.09.2021Haberler
Avcılar'da depremden etkilenen okul için belediyelerden özür beklenen pankart asıldı
Avcılar'da depremden etkilenen okul için belediyelerden özür beklenen pankart asıldıSilivri'de meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından riskli görülerek eğitim ve öğretime son verilen Avcılar'daki Alsancak İlkokulu ile bitişiğindeki Alsancak Ortaokulu binasının yeniden yapılabilmesi için gereken ruhsat belediyeler arasındaki anlaşmazlık nedeniyle çıkmadı. Durumu protesto eden veliler, okul bahçesine ve mahalledeki çeşitli yerlere "Okulumuzun yapımını 2 yıldır geciktiren Avcılar Belediyesi ve İBB'den özür bekliyoruz" yazılı pankartlar asıldı.
14.09.2021Gündem
Korona gibi hızla bulaşıyor! Yeni salgın korkusu
Korona gibi hızla bulaşıyor! Yeni salgın korkusuSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, okulların açılmasıyla çocuklar arasında sıkça görülmeye başlanan Norovirüs hakkında uyarılarda bulundu. Prof. Dr. Yavuz, ishal ve kusma ile ortaya çıkan Norovirüs hastalığının da tıpkı Kovid gibi hızla bulaşabildiğine dikkat çekerek "Salgın yapabilir" dedi. İstanbul'da aşırı kalabalıkların oluşmaya başladığına da işaret eden Prof. Dr. Yavuz, bunun da Kovid dahil pek çok virüs hastalığı için besi yeri ortamı oluşturduğuna dikkat çekti.
14.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yüz yüze eğitimegekoronavirüsOkullar kapanacak mıMahmut Özer

Veliler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.