Viral

Viral

Son dakika viral haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan viral gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan viral haber sayfamızda...

Viral

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.888 viral haberi bulunmuştur.
Anne babalar dikkat! Ateşini hızla düşürmeye çalışmayın
Anne babalar dikkat! Ateşini hızla düşürmeye çalışmayınKış aylarında özellikle viral enfeksiyonlar sıkça kapımızı çalıyor. Enfeksiyonların en yaygın görülen ve ebeveynlerin yoğun kaygı duymalarına yol açan belirtilerinden biri, ‘yüksek ateş’ oluyor. Son haftalarda, çocuk acil polikliniklerine yüksek ateş nedeniyle başvuruda ciddi bir artış var. Bunun nedeni ise yüksek ateşin Covid-19’un da yaygın belirtilerinden biri olması. Ancak her ateş Covid-19 enfeksiyonundan kaynaklanmıyor ve çoğu viral enfeksiyonda olduğu gibi bu hastalık ateş olmadan da seyredebiliyor. Çocuklarda oldukça sık rastlanan yüksek ateş, vücut sıcaklığının 38,5 derece üstü olarak ölçülmesi şeklinde tanımlanıyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Sibel Aka, çocuklarda gelişen yüksek ateşte ebeveynlerin en sık yaptıkları 5 hata hakkında bilgi verdi.
22.01.2022Genel Sağlık
Aşı HIV’li bireyleri Kovid-19’dan korudu
Aşı HIV’li bireyleri Kovid-19’dan koruduDokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’ndan uzman Dr. Arzu Nazlı ile Uzm. Dr. Muammer Çelik, AIDS’de neden olan HIV taşıyıcısı bireylerin Kovid-19 hastalığından nasıl etkilendiklerini ortaya koyan bir araştırma yaptı.
20.01.2022Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz: PCR dışında testlerin çeşitlendirilmesi şart
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz: PCR dışında testlerin çeşitlendirilmesi şart Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Omicron'un çok hızlı bulaşmasından dolayı test sistemlerinde tıkanıklığa yol açacağının öngörüldüğünü ve bunun Bilim Kurulu'nda gündeme getirildiğini söyledi. "PCR dışında testlerin çeşitlendirilmesi şart. Sağlık Bakanlığı'nın buna yönelik bir planı olacaktır diye düşünüyorum" diyen Prof. Dr. Yavuz yarıyıl tatili öncesi de uyarılarda bulundu. Yavuz, "Ben de açıkçası Şubat ayında belki biraz dinlenirim diye kayak otellerine bakayım dedim. Hepsinde gerçekten doluluk oranları had safhada. Omicron için riskli bir ortam. O nedenle tatile giderken aşı ve maskeyle korunmanızı asla ihmal etmeyin. Şu an bizim merkezimizde yatışlar arttı, yeni servisler açmak durumunda kalıyoruz" diye konuştu.
19.01.2022Gündem
Amerika'daki Türk uzmandan Omicron uyarısı: Global yükü ağır
Amerika'daki Türk uzmandan Omicron uyarısı: Global yükü ağırTeksas Üniversitesi MD Anderson Kanser Merkezi araştırmacılarından İmmünoloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Özpolat, Demirören Haber Ajansı'na önemli açıklamalarda bulundu. Delta varyantında yüzde 15 olan hastaneye başvuru oranının Omicron'da yüzde 5'e düşse de nasılsa hafif geçiyor diye rehavete kapılmanın çok riskli olduğunu belirten Prof. Dr. Özpolat, "20 ila 50 kat daha hızlı bulaşması nedeniyle yüzde 5'lik oran aslında çok daha büyük bir hasta grubuna tekabül ediyor. Bu nedenle sağlık sistemleri üzerindeki global etkisi çok daha büyük. Salgınla mücadelede en önemli şey hasta olanın izole edilebilmesi. Omicron PCR test yükünü artırdı evet. Ama ABD'de hızlı testlere ağırlık veriliyor, evlere ücretsiz test gönderilmeye başlandı. Şüpheli durumlarda insanların teste ulaşabilmesi, test yaptırması lazım" dedi.
18.01.2022Gündem
Covid-19 sonrası sperm kalitesi azalıyor!
Covid-19 sonrası sperm kalitesi azalıyor!2020’nin Mart ayından itibaren ülkemizi etkisi altına alan, yeni çıkan varyantlarla yeni soruları ortaya çıkaran Covid-19 erkek üreme sağlığını da yakından ilgilendiren sorunlara yol açıyor. Covid-19 aşılarının değil, hastalığın kendisinin sperm kalitesi üzerinde olumsuz etkisi olduğunu belirten Üroloji ve Androloji Uzmanı Op. Dr. Tansel Kaplancan Covid-19’un sperm kalitesi üzerindeki etkileri hakkında bilgi aktardı.
Görüntüler viral oldu! ABD'de tren yağması başladı
Görüntüler viral oldu! ABD'de tren yağması başladıCNN International'ın haberine göre, ülkenin California eyaletine bağlı Los Angeles kentinde, hırsızların aylardır şehir merkezine girerken yavaşlayan yük trenlerini yağmaladığı ortaya çıktı. Savcılıktan açıklama yapılırken, 100'ün üstünde tutuklama yapıldığı bildirildi.
16.01.2022Dünya
Omicron salgını bitirebilir mi? Uzman isimler tüm merak edilenleri anlattı
Omicron salgını bitirebilir mi? Uzman isimler tüm merak edilenleri anlattıİlk olarak Güney Afrika'da tespit edilen koronavirüsün bildiğimiz son varyantı omicron tüm dünyada vaka sayılarında bir sıçrayışa yol açtı. Omicron varyantında vakalar yükselişe geçse de aynı oran hastanelere yansımıyor. Hızlı bulaşması nedeniyle tüm dünyayı tedirgin eden virüsün baş düşmanı yine aşı. Omicron varyantı ile ilgili en çok merak edilen 'Hızlı yayılım toplumsal bağışıklık ve bununla beraber salgının sonunu getirir mi?' sorusunu Virolog Semih Tareen ve Profesör Dr. Derya Unutmaz'a sorduk.
15.01.2022Gündem
Babasını altı saat sırtında taşıdı, sosyal medyada viral oldu
Babasını altı saat sırtında taşıdı, sosyal medyada viral olduBrezilya'da bir Amazon yerlisinin babasını sırtında Covid aşısı yaptırmaya götürdüğü fotoğraf sosyal medyada büyük ilgi gördü.
14.01.2022Dünya
Göbek dansı yapan öğretmen işten çıkarıldı!
Göbek dansı yapan öğretmen işten çıkarıldı!Mısır'da bir öğretmenin göbek dansı yaptığını gösteren viral bir video, kadın hakları ve ülkenin sosyal muhafazakar değerleri arasında ulusal çapta bir tartışmaya yol açtı.
12.01.2022Dünya
Gelişigüzel alınan vitamin takviyeleri kalbi nasıl etkiliyor?
Gelişigüzel alınan vitamin takviyeleri kalbi nasıl etkiliyor?Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Barış Çaynak uyarıyor: A, D, E, K vitaminlerinin fazlası vücutta depolanabilir ve hipervitaminozusa sebep olur. Takviye için kullanılan bitkisel ilaçların içindeki sodyum, potasyum gibi elementlerin fazlası kalp yetmezliğini ağırlaştırabilir. İşte detaylar...
11.01.2022Genel Sağlık
'Komünizmi ez' paylaşımları Güney Kore'de viral oldu
'Komünizmi ez' paylaşımları Güney Kore'de viral olduGüney Kore'de bir perakende patronunun Instagram'da paylaştığı komünizm karşıtı slogan, devlet başkanı adayı Yoon Seok-youl ve diğer muhafazakar politikacıların aynı ifadeyi paylaşmasının veya tartışmaya katılmasının ardından sosyal medyada hızla yayıldı.
11.01.2022Dünya
4,7 milyar sterlin harcandı! Pandeminin akışını değiştirdi...
4,7 milyar sterlin harcandı! Pandeminin akışını değiştirdi...İngiltere'de 4,7 milyar sterlin bütçe ile yaygın kullanımına sunulan hızlı antijen testleri pandeminin akışını değiştirdi. Testlerin pandemiden sonra da kullanılmaya devam edeceği düşünülüyor.
10.01.2022Dünya
Grip vakalarında patlama
Grip vakalarında patlamaAnkara Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Balık, özellikle kasım ayının ikinci yarısından itibaren çocuklarda ağırlıklı olmak üzere influenza vakalarında ciddi artış olduğuna dikkat çekerek, “Kovid-19’a karşı aldığımız tedbirler influenza ve diğer solunum yolu hastalıklarında da koruyuculuk sağlamıştı. Halihazırda influenza salgını olmamakla birlikte çok ciddi bir vaka artışı söz konusu. İki hastalık yükü ile enfekte olmak ise önemli bir risk unsuru” dedi.
8.01.2022Gündem
Her şey tamam tek eksik destek
Her şey tamam tek eksik destekTürkiye’nin Kovid-19’a karşı ilk ve tek DNA aşı çalışması Ege Üniversitesi’nden Prof. Dr. Yüksel Gürüz tarafından, “ASC mikroküreciklerine dayalı aşı ise Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nesrin Özören öncülüğünde yürütülüyor.
9.01.2022Gündem
Sevgilisinin odasında buldukları şoke etti! 4 milyondan fazla izlendi...
Sevgilisinin odasında buldukları şoke etti! 4 milyondan fazla izlendi...Bazen sadakatsizliği anlamak için gizlice mesajları okumak, telefon konuşmalarını dinlemek ya da bilgisayar karıştırmak gerekmiyor. Bunun belki de en güzel örneğini İngiliz bir kadının dikkati ve merakı gösterdi.
7.01.2022Dünya
Plörezi nedir? Plörezi neden olur?
Plörezi nedir? Plörezi neden olur?Derin bir nefes aldığınızda keskin bir göğüs ağrısı ile kendini belli edebilen plörezi nedir? Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç Dr. Fidan Yıldız,plörezi belirtileri ve tedavisi hakkında bilinmesi gerekenleri paylaştı.
Sevgilisinin odasında buldukları şoke etti! 4 milyondan fazla izlendi...
Sevgilisinin odasında buldukları şoke etti! 4 milyondan fazla izlendi...Lois Saunders, gardırobunun altında bir tampon ve rimel bulduktan sonra, erkek arkadaşının sadakatinden şüphe etmeye başladı. Onu sorguya çekmek yerine olayın "derinlerine" inmeye karar verdi. Kadının Hollywood filmlerini aratmayan hikayesi sosyal medyada gündem yaratırken, milyonlarca kez izlenerek viral oldu.
5.01.2022Haberler
Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Boğaz yanması neden olur, nasıl geçer?
Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Boğaz yanması neden olur, nasıl geçer?Kış ayları ve mevsim geçişlerinde sıkça karşılaşılan boğaz ağrısı, yutkunmada zorluk çekme, kaşınma, kuruluk ve yanma şeklinde kendini gösteren sağlık problemidir. Çevresel faktörler ve virüslerin neden olduğu boğaz ağrısını geçirmek için ilaçsız metotlara başvurulabilir. İnsanın yaşam standardını olumsuz etkileyen boğaz ağrısı evde yapılan bitkisel yöntemlerle giderilebilir. Peki boğaz ağrısına ne iyi gelir?
4.01.2022Sağlık
‘Boğazı etkiliyor akciğerleri değil’
‘Boğazı etkiliyor akciğerleri değil’Koronavirüsün çok sayıda mutasyon içeren son varyantı Omicron’un çok hızlı yayılmasına rağmen daha az öldürücü görünmesinin nedeni araştırmalarla aydınlatılıyor.
3.01.2022Dünya
Belediye başkanı, altın kaplama tabancayla seçmenlere 'para ateşledi'
Belediye başkanı, altın kaplama tabancayla seçmenlere 'para ateşledi'Luis "Chavit" Singson, alabildikleri kadar çok banknot kapmak için koşuşturan heyecanlı kalabalığa para ateşledi. Singson, seçmenlerine para "ateşlediği" bir videosunu yayımlayarak tartışmalara yol açtı.
2.01.2022Haberler
33 yıl önce kaçırılan adam, Tiktok paylaşımı sayesinde annesini buldu
33 yıl önce kaçırılan adam, Tiktok paylaşımı sayesinde annesini bulduÇin'de küçükken kaçırılan Li Jingwei, çocukluk anıları sayesinde çizdiği haritayla biyolojik annesini buldu. Jingwei, annesiyle 1 Ocak'ta buluştu.
2.01.2022Dünya
Adenovirüs (konjonktivit) nedir? Adenovirüs belirtileri nelerdir, tedavisi nedir?
Adenovirüs (konjonktivit) nedir? Adenovirüs belirtileri nelerdir, tedavisi nedir?Son günlerde gözlerde adenovirüs salgını yaşanıyor. Gözlerde ciddi enfeksiyone neden olan bu hastalık nedeniyle vatadanşlar da konu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Sıkça "Adenovirüs (konjonktivit) nedir? Adenovirüs belirtileri nelerdir, tedavisi nedir?" sorusu geliyor.
2.01.2022Gündem
Şimdi de gözlerde virüs salgını! Uzmanlar adenovirüse karşı uyarıyor
Şimdi de gözlerde virüs salgını! Uzmanlar adenovirüse karşı uyarıyorSolunum yolu hastalıklarına yol açmasıyla bilinen adenovirüsler, gözde de ciddi enfeksiyonlara sebep oluyor. Türk Oftalmoloji Derneği Oküler Enfeksiyon Birimi Başkanı Prof. Dr. Ulviye Yiğit, son haftalarda adenovirüse bağlı konjonktivit (göz iltihabı) vakalarında epidemi (salgın) düzeyinde ciddi bir artış yaşandığını söyleyerek, uyarılarda bulundu. Bazen haftalarca süren ve görme kayıplarına dahi yol açabilen adenovirüs enfeksiyonu çok hızlı bulaşıyor.
2.01.2022Gündem
5 yılda zirveye çıktı! TikTok aleminde neler oluyor?
5 yılda zirveye çıktı! TikTok aleminde neler oluyor?Bundan 5 yıl önce hayatımıza girdiğinde küçümsenen TikTok, Google’ı tahtından indirip 2021’i en popüler dijital platform olarak kapattı. Dünyanın bir numaralı dijital platformuna dönüşen TikTok dünyasında neler oluyor?
2.01.2022Pazar
Altın kaplama tabancayla seçmenlere 'para ateşledi'
Altın kaplama tabancayla seçmenlere 'para ateşledi'Filipinler'deki belediye başkanı adayı Luis 'Chavit' Singson, kampanyasında sosyal mesafe kurallarını umursamadı. Kalabalık ise alabildiği kadar çok banknot kapmak için koşuşturdu. Sosyal medyayı sarsan video görüntüsü milyonlarca kez izlendi.
2.01.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Viral ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.