Vizesiz Ülkeler

Vizesiz Ülkeler

Son dakika vizesiz ülkeler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vizesiz ülkeler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vizesiz ülkeler haber sayfamızda...

Vizesiz Ülkeler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 205 vizesiz ülkeler haberi bulunmuştur.
Türkiye bu ülkeleri geride bıraktı! Dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu
Türkiye bu ülkeleri geride bıraktı! Dünyanın en güçlü pasaportları belli olduVize almadan gidilecek ülkelere göre dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu. Geçtiğimiz yıl 191 ülkeye vizesiz giden Japonya vatandaşları, bu sene 192 ülke ile yine ilk sıradaki yerini korumayı başardı. Türkiye ise geçen yılki sıralamasını 7 basamak yukarı taşıyarak 50'nci sıraya yerleşti.
14.01.2022Tatil
Sırbistan Gezilecek Yerler (2022) - Sırbistan Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Sırbistan Gezilecek Yerler (2022) - Sırbistan Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiSırbistan, eğlence dolu bir ülke şeklinde tanımlanarak her milletten turiste kapılarını açan bir ülkedir. Hem eğlence dolu bir şehir hem de ufak kasabaların ve ulusal parkların yer aldığı ülkelerden biri olan Sırbistan, vizesiz ülkeler arasında bulunmaktadır. Bununla beraber ülkenin çok ekonomik bir şekilde gezileceğini belirtmek mümkündür. Balkanların kalbinde yer alıp, pek çok kültürü bünyesinde bulunduran tarihi yerler ile Sırbistan, hareketli gece yaşamına da sahiptir. İşte, sizler için hazırladığımız gezi rehberi.
Vizesiz ülkeler hangileri? Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği ülkeler
Vizesiz ülkeler hangileri? Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği ülkelerYurt dışı seyahati yapmak isteyen milyonlarca vatandaş vize ile ilgili ayrıntıları merak ediyor. Peki vize nedir, her ülke için vize gerekli midir? Vizesiz gidilebilen ülkeler hangileridir? İşte Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği ülkeler...
24.10.2019Gündem
Kurban Bayramı için Avrupa'da vizesiz rotalar
Kurban Bayramı için Avrupa'da vizesiz rotalarKurban Bayramı'na az bir süre kala bu süreyi yurt dışında tatil yaparak değerlendirmek isteyenlerin ilk tercihi vizesiz ülkeler oluyor. Kültürel ve coğrafi yakınlığı Balkan kentleri bu konuda ön plana çıkarıyor.
14.07.2019Tatil
İşte vizesiz gidilen Avrupa ülkeleri
İşte vizesiz gidilen Avrupa ülkeleriAvrupa ülkelerini gezmek isteyen fakat vize işlemleriyle uğraşmak istemeyenler pek çok alternatif bulunuyor. Vizesiz giriş imkanı sunan bazı ülkeler süre şartı sunabiliyor. İşte ülkelere göre vizesiz gezme şartlarını haberimizde bulabilirsiniz.
1.11.2018Gündem
Kurban Bayramı'nda vizesiz Avrupa rotaları
Kurban Bayramı'nda vizesiz Avrupa rotalarıKurban Bayramı'na az bir süre kala bu süreyi yurt dışında tatil yaparak değerlendirmek isteyenlerin ilk tercihi vizesiz ülkeler oluyor. Kültürel ve coğrafi yakınlığı Balkan kentleri bu konuda ön plana çıkarıyor.
24.07.2018Tatil
Dilediğiniz zaman gidebileceğiniz vize istemeyen ülkeler
Dilediğiniz zaman gidebileceğiniz vize istemeyen ülkelerVize alma süreci birçoğumuz için problemli olarak görülür fakat politik gelişmeler sonrası kaldırılan vizeler bu soruna da çözüm olmuştur. Özellikle Avrupa Birliği ile yapılan iş birlikleri ve birtakım ülkelerle imzalanan antlaşmalar sonucu son yıllardan ülkemiz vatandaşlarından vize istemeyen ülkelerin sayısı bir hayli arttı. Vizesiz ülkelerin listesini sizler için derledik.
26.04.2018Gündem
Türkiye’den vize istemeyen ülkeler
Türkiye’den vize istemeyen ülkelerSeyahat etmek, yeni yerler görmek çoğu kişinin hoşuna giden bir şeydir. Ülke içinde seyahat etmek kolay olsa da ülke dışına çıkmak yanında bir sürü belge ve para gerektirmektedir. Bu durum seyahat aşıklarının özgürlüklerine ket vurmaktadır. Fakat ülkemizden sadece pasaport ile ziyaret edilebilen tam 89 ülke mevcuttur. Bu ülkelerin bazılarını sizler için derledik.
17.04.2018Gündem
Avrupa'da vizesiz gidilebilecek ülkeler
Avrupa'da vizesiz gidilebilecek ülkelerAvrupa'da vizesiz gidilebilecek ülkelerin sayısı hiç de az değil. Doğu Avrupa'nın pek çok ülkesine vizesiz hatta sadece kimlikle gitmek mümkün. Üstelik bu yerlerde tarihi bağlar sayesinde kendinizi pek de yabancı hissetmeyeceksiniz. İşte Avrupa'da vizesiz gidilebilecek ülkeler...
7.11.2017Tatil
Türk vatandaşları kaç ülkeye vizesiz girebiliyor?
Türk vatandaşları kaç ülkeye vizesiz girebiliyor?'Dünyanın En Güçlü Pasaportları' listesinde Türkiye orta sıralarda yer aldı.
29.05.2017Tatil
1.2 milyon kişilik ‘bayram’ hareketi!
1.2 milyon kişilik ‘bayram’ hareketi!Bayram tatilinde 1 milyon kişi yurtiçinde, 250 bin kişi ise yurtdışında tatile çıkacak. Uzun tatil uzak ülke turlarını patlatırken, yurtiçinde Antalya, Karadeniz ve Kapadokya ilgi görüyor
1.10.2013Ekonomi
Adalardan ada beğenin
Adalardan ada beğeninTurizmin Amerika kıtasındaki merkezi Karayipler'de Bahamalar, Jamaika, Trinidad Tobago gibi ülkelerin ardından, Saint Kitts and Nevis'e yapılacak seyahatte resmi bürokrasi son buldu, 90 gün kalma fırsatı doğdu
23.04.2012Dünya
Tayvan'a vize yok
Tayvan'a vize yokAB 2010 sonunda yürürlüğe girmesi beklenen anlaşmayla Tayvan, AB üyeleri Bulgaristan, Romanya ve Kıbrıs Rum kesimine vize uygulamayı durdurdu.
25.11.2010Dünya
Vizesiz turların parlayan yılzıdı Balkanlar
Vizesiz turların parlayan yılzıdı BalkanlarBalkanlar’daki birçok ülkenin Türk vatandaşlarına vize uygulamasını kaldırması, bölgedeki destinasyonlara ilgiyi artırdı. Özel uçak seferleriyle 650 TL’den başlayan Makedonya turu, öne çıkan alternatifler arasında yer alıyor.
18.06.2010Ekonomi
Avustralya 2022'ye kadar turist kabul etmeyecek
Avustralya 2022'ye kadar turist kabul etmeyecekKoronavirüs salgını ile mücadeleye devam eden Avustralya, 2022'ye kadar ülkeye hiçbir turisti kabul etmeyecek. Önceliğin ülkeye gelen yabancı öğrenciler ve işçiler olduğunu ifade eden Avustralya Başbakanı Scott Morrisson, turistlerin 2022 yılına kadar beklemeleri gerekeceğini ifade etti. Avustralya'nın uygulayacağı bu karar şu anda dünyada örneği pek de olmayan nitelikte.
5.10.2021Tatil
Eski Yugoslavya'da görülmesi gereken kentler
Eski Yugoslavya'da görülmesi gereken kentlerYugoslavya bugün mazide kalan bir ülke. Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Bosna-Hersek,Karadağ, Kosova ve Kuzey Makedonya günümüzde eski Yugoslavya'dan ayrılıp kendi yolunu çizen ülkelerde yine de bir nostalji olarak bu devletin anısı yaşıyor. Slovenya ve Hırvatistan, Yugoslavya'dan ayrılmalarının ardından Avrupa Birliği'ne girse de diğer Eski Yugoslavya ülkeler bu konuda müzakere yürüyor ya da sürecin başlamasını bekliyor. 90'lı yıllara damgasını vuran savaşlar sırasında pek çoğu zarar geren eski Yugoslavya kentleri günümüzde turistlerin ilgi odağı haline geldi. Vizesiz seyahat imkânı ve PCR testi zorunluluğunun da bulunmaması nedeniyle bu kentler Türk turistler tarafından da Kurban Bayramı tatilinde tercih ediliyor.
30.09.2021Tatil
Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat edebileceği ülkeler
Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat edebileceği ülkelerTürk vatandaşları için dünya genelinde ziyaret edilebilecek pek çok rota bulunuyor. Üstelik hepsi vizesiz ya da sınır kapısında ücretli vize uyguluyor. Bazıları bilinmese de bu ülkeler arasında sadece kimlik belgesiyle gidilebilecek Avrupa ülkeleri de yer alıyor. Üstelik Latin Amerika'da neredeyse hiçbir ülke Türk vatandaşlarından vize istememekte. İşte dünyanın dört bir yanında Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat edebileceği ülkelerin en güncel listesi.
23.08.2021Tatil
Vize Nedir, Nasıl Ve Neden Alınır? Vize Çeşitleri Nelerdir?
Vize Nedir, Nasıl Ve Neden Alınır? Vize Çeşitleri Nelerdir?Vize, yurt dışına seyahat etmek isteyenlerin resmi kurumlardan alması gereken izindir. Günümüzde vize başvuruları internet üzerinden yapılabilir. Bazı ülkelere ise vizesiz giriş yapmak mümkün. Ülkemizden vize almadan gidilebilecek bazı ülkeler şunlardır: Beyaz Rusya, Ürdün, Şili, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Özbekistan ve Azerbaycan. Vize nedir ve nasıl alınır? Vize çeşitleri nelerdir? Merak edilen tüm detaylar.
10.02.2021Tatil
Türkiye'den ihracat rekoru
Türkiye'den ihracat rekoruTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 2020 yılını ihracatta tarihi bir rekor ile kapattıklarını belirterek, "169,5 milyar dolarlık ihracat, ihracatçılarımızın başarısıdır, Türkiye’nin başarısıdır." dedi.
5.01.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı! Tarihi rekor...
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı! Tarihi rekor...Son dakika haberine göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 2020 yılını ihracatta tarihi bir rekor ile kapattıklarını belirterek, "169,5 milyar dolarlık ihracat, ihracatçılarımızın başarısıdır, Türkiye’nin başarısıdır." dedi.
5.01.2021Ekonomi
Son dakika... Türkiye ve Rusya anlaştı!
Son dakika... Türkiye ve Rusya anlaştı!Türkiye ve Rusya dışişleri bakanlarının Soçi'deki basın toplantısında, Ankara ve Moskova'nın ortak hamlesi ilan edildi. Televizyonların canlı yayınladığı toplantıda ABD yaptırımları ve Libya da gündeme geldi.
29.12.2020Dünya
Yurt dışı seyahatlerde korona kriterleri
Yurt dışı seyahatlerde korona kriterleriPandemi nedeniyle birçok ülke seyahat kısıtlamalarına gitti. 53 ülke sınır geçişlerini kapatırken, bazıları PCR testi istiyor ya da karantina uyguluyor. Ancak Türkiye’nin serbest giriş yapabileceği ülkeler de bulunuyor
1.11.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Vizesiz Ülkeler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.